Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Hunedoara / Deva (https://forum.4tuning.ro/233-hunedoara-deva.html)
-   -   Magazine de piese auto (https://forum.4tuning.ro/233-hunedoara-deva/80273-magazine-piese-auto.html)

r27kul 29-12-09 09:25

Re: Magazine de piese auto
 
Cosmin, cam ciudat useru' - Piese Auto :D .Nu ai nici o legatura cu magazinul?

Marius3k 29-12-09 09:43

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by cosmin_piese_auto (Post 2930101)
Eu mi-am luat ulei castrol la 5l 10w40 cu 114 lei, sunt fr multumit de ei.

Aia e cam scump.
Mesterii de la Scorpio Power din Simeria sunt iarasi super-ok. Bacterie Varta 220 de lei, Ulei Mobil 1 5w40 110 lei.

raul262005 29-12-09 13:04

piese auto
 
sunt bune preturile la RDS
Alin de acolo lucra si la Macon

mozolici_hd 29-12-09 13:06

Re: piese auto
 
Quote:

Originally Posted by raul262005 (Post 2931632)
sunt bune preturile la RDS
Alin de acolo lucra si la Macon

Am fost la ei acum cateva luni si am intrebat un pret ptr amortizoare fatza Sachs...pfff 8 mil si ceva...si pana la urma le-am luat din alta parte cu 6mil 500 :P deci nush cat de ieftin e acolo...oricum...fiecare cu magazinul si preferintele lui:D

raul262005 29-12-09 13:22

Re: piese auto
 
nu e deschis de mult magazinul.
tot de acolo mi-am luat piese , bine zici mozolici fiecare cu preferintele lui.

oricum sunt mai bune ca la Ilas.

*HD_85_GEL* 29-12-09 13:30

Re: Magazine de piese auto
 
FRS.... Ia legatura cu Tirnaveanu de la noi de la lucru si poate te ajuta el, din cate stiu mai lucreaza si el cu baiatul care are magazinul din bloc cu RDS-ul.... daca nu ai numarul lu' Nelutzu sa-mi spui ca ti-l da eu ;)

P.S - Cand am avut probleme cu discul de ambreaj tot cu Tirnaveanu am vorbit iar el a vorbit cu prietenul lui care are acel magazin...si ma costat 300 lei parca, cu tot cu placa de presiune.... Deci e super convenabil pretul

F.R.Sonic 29-12-09 16:56

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by *HD_85_GEL* (Post 2931683)
FRS.... Ia legatura cu Tirnaveanu de la noi de la lucru si poate te ajuta el, din cate stiu mai lucreaza si el cu baiatul care are magazinul din bloc cu RDS-ul.... daca nu ai numarul lu' Nelutzu sa-mi spui ca ti-l da eu ;)

Iar te-ai apucat de beutura? cu ce sa ma ajute Nelutu....am nevoie de ajutor :lol::?:

*HD_85_GEL* 29-12-09 17:00

Re: Magazine de piese auto
 
Mai omule iar beusi??? ...Nelutu lucreaza cu ala in magazin, sunt aliati sa zic asa....

Kedy 29-12-09 20:07

Re: Magazine de piese auto
 
Ce-ai patit ba FRS? Ai luat fara sifon? :lol: sau o baut Gelu si te-ai imbatat tu? :lol: de ce nu ne zici cu ce ai probleme? :lol: :lol: :lol:

F.R.Sonic 29-12-09 23:24

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by *HD_85_GEL* (Post 2932073)
Mai omule iar beusi??? ...Nelutu lucreaza cu ala in magazin, sunt aliati sa zic asa....

Yo n-am baut mai flacai...voi ati baut, adica Gelu ca nu am zis ca as avea nevoie de ajutor...de asta nu inteleg de ce zice Gelu-Cracanelu sa-l contactez pe nelutu...ca sa ce???? ... :no::shock::confused2:writers_b

mitza_27tyc 30-12-09 08:00

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by Marius3k (Post 2686950)
La Aurora (langa Kollosa) sunt destul de decente preturile. .

dar si mai decente sunt sus la vanatoru sau cum ii zice . ex;langa colosa bujie incandescenta de opel 1.7 costa 62 de lei iar sus la dorin (la vanatoru) am dat pe ea 51 de lei. la ilas nu am fost dar stiu ca e parsiv.

xxdadixx 30-12-09 08:29

Re: Magazine de piese auto
 
Toate piesele originale de BMW le-am luat de la Ilas si preturile au fost foarte ok.

Kedy 30-12-09 10:56

Re: Magazine de piese auto
 
Da ba da tu ai pile la ILAS :lol:

*HD_85_GEL* 30-12-09 14:46

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by F.R.Sonic (Post 2005953)
Yellow...am si eu nevoie(aici ceri ajutor) de socluri faza scurta pt corsa :( stiti cumva pe unde as gasi? sau de unde sa comand...(Nelutu lucreaza intr-un magazin de piese auto, dupa ce tremina serviciul la DLR)
Imi cam fac figuri...tot tre sa misc de ele ca sa stea becu aprins...
Pls Help a nigar out :D

Sper ca acum m-ai inteles.... :D;)

davides 30-12-09 15:40

Re: Magazine de piese auto
 
eu il cunosc pe Ilas (de fapt) pe Raul si pot sa va zic ca nu aduce junk-uri ... nu se complica cu asa ceva ...

F.R.Sonic 30-12-09 16:50

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by *HD_85_GEL* (Post 2934274)
Sper ca acum m-ai inteles.... :D;)

Postu ala e vechi de un an de zile...mai exact din 24-ianuarie-09 :lol: :-)

Kedy 30-12-09 16:55

Re: Magazine de piese auto
 
Da ba da Gelu numai acum la vazut :lol: ce rau esti vezi ti-am zis eu mai lasa beutura :lol:

*HD_85_GEL* 30-12-09 17:49

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by F.R.Sonic (Post 2934550)
Postu ala e vechi de un an de zile...mai exact din 24-ianuarie-09 :lol: :-)

:lol::lol::lol::lol::oops::oops: upssssss :oops::oops::lol::lol::lol::lol: eu am crezut ca de aia se vorbeste de magazine :rolleyes2

lyxxy23 31-12-09 17:43

Re: Magazine de piese auto
 
hello,vreau sa aduc si eu la cunostinta pt toti colegii,prietenii,camarazii....la noi in Valea Jiului,cel mai bine aprovizionat,si mai serios este magazinul de piese de la Lonea(Petrila)si totodata si cel mai tare in preturi(preturi fara concurenta pe aici prin zona.Mai vreau sa amintesc ca totodata este printre cele mai vechi,deci are si traditie:-).

sandor406 24-01-10 11:16

Re: Magazine de piese auto
 
in valea jiului, mai exact la mine in oras, in vulcan, este un magazin de piese auto mai mult pt dacii(toate modelele) si au niste preturi fff bune! cine stie, unde este gara in vulcan, catre gara acolo este magazinul acesta nu prea mare dar se gaeste usor!;) in rest mai sunt vreo 4-5 magazine dar cu niste preturi de... :)) si in deva, pe str. eminescu um mergi catre petrom/sau cetate pe str.closca(pe stanga)sunt mai multe strazi dar se gaseste f usor asta cu magazinul de piese auto cu preturi fff bune!(si aici mai mult pt dacii dar cred ca adc si pt altele)! si inca ceva: in petrila este cv dezmembrari de masini tot dacii mai mult dar este f ok!;)

florynn 19-02-10 14:25

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by sandor406 (Post 3009089)
in valea jiului, mai exact la mine in oras, in vulcan, este un magazin de piese auto mai mult pt dacii(toate modelele) si au niste preturi fff bune! cine stie, unde este gara in vulcan, catre gara acolo este magazinul acesta nu prea mare dar se gaeste usor!;) in rest mai sunt vreo 4-5 magazine dar cu niste preturi de... :)) si in deva, pe str. eminescu um mergi catre petrom/sau cetate pe str.closca(pe stanga)sunt mai multe strazi dar se gaseste f usor asta cu magazinul de piese auto cu preturi fff bune!(si aici mai mult pt dacii dar cred ca adc si pt altele)! si inca ceva: in petrila este cv dezmembrari de masini tot dacii mai mult dar este f ok!;)

sal de la hunedoara

florynn 19-02-10 14:29

Re: Magazine de piese auto
 
s-a mai deschis un magazin in hunedoara de piese auto langa petrom
acolo au baieti tot ce vrei,si au preturi mult mai mici decit prin alte parti
chiar mi-a placut tare mult magazinul

*HD_85_GEL* 19-02-10 14:41

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by florynn (Post 3102782)
sal de la hunedoara

Quote:

Originally Posted by florynn (Post 3102794)
s-a mai deschis un magazin in hunedoara de piese auto langa petrom
acolo au baieti tot ce vrei,si au preturi mult mai mici decit prin alte parti
chiar mi-a placut tare mult magazinul

Salut florynn..

te rog fati o prezentare la Userii 4tuning... si pe viitor incearca sa nu mai fact dublu post. Merci.

sandor406 14-03-10 10:06

Re: Magazine de piese auto
 
asi avea si eu o intrebare? nu stiti pe nimeni, care ar avea kit xenon second hand? mai exact bixenon h4!multumesc!;)

ondin 14-03-10 23:16

Re: Magazine de piese auto
 
De ce neaparat second hand si nu third ori fourth hand.nu costa mai mult de 200 lei un set H7, banuiesc ca H4 este ceva si mai ieftin.Astea le montezi odata si gata.
Merita asa ceva sa fie first hand, belive me.

Marius3k 15-03-10 08:11

Re: Magazine de piese auto
 
H4 e mai scump, ca e bi-xenon.
@sandor406: si daca nu iti pui lupe, le pui degeaba. Adica nu degeaba, da' presimt ca vei supara pe unu' mai suparat pe viata si atunci nu va fi bine pt. tine.

BaLaurzor 16-03-10 20:25

Re: Magazine de piese auto
 
cel care se ocupa cu comercializarea de piese auto , elemente tuning aduci sau doar piese mecanice


All times are GMT +2. The time now is 12:18.

- Copyright 2026 4Tuning