Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Daewoo (https://forum.4tuning.ro/313-discutii-daewoo.html)
-   -   Ce difuzoare recomandati pt cielo? (https://forum.4tuning.ro/313-discutii-daewoo/77405-difuzoare-recomandati-pt-cielo.html)

fashionboy01 02-09-10 09:43

Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
 
man eu am pe spate 2 kenwood cu 2 twitere pioneer,iar pe fatza 2 sony,si toata lumea intreaba dak am woofer...casetofon panasonic 4x50,dar mi sa parut mai bun un sony xplod de 4x45

Raavi 04-11-10 20:28

Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
 
Postez si eu aici pt ca am o nelamurire...
Am permis de aprox 3 sapt si conduc un cielo stock :) (masina lu' tata:oops:). Masina este "cheala" in domeniu de muzica . Am doar 2 boxe stock pe fata in bord
Vreau ceva mai mult.. sa se auda mai bine , mai tare si mai clar :) .
Am citit prin acest topic si sunt inca indecis . As avea un buget de aprox 3mil pentru niste difuzoare . Ce sa cumpar mai exact ? Pe spate trebuie sa decupez, banuiesc, ca nu am loc pentru boxe masina fiind stock.

O sa revin maine cu modelul casetofunului .

K4MiK4Z3 05-11-10 10:20

Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
 
Eu am niste MTX-uri pe spate de 120W de 16.5 cm care intra fix in rama originala Daewoo, pot sa spun ca am fost super multumit de ele si inainte si dupa ce miam luat subwooferul... un prieten a incercat si niste difuzoare magnat (http://www.***********/car-sound/difu...-216-6204.html) si este multumit de ele.si uite si niste mtx-uri (http://www.***********/car-sound/difu...s652-6783.html) acum depinde si de cat poate playeru sa nu il omori cu difuzoarele astea.

Raavi 06-11-10 11:20

Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
 
Am revenit cu date tehnice despre player: Este Daewoo DWG - 30MP3
Alimentare : DC 12V
Controlul tonurilor :
-Bass (la 100hz) - +10Db / -10Db
-Treble (la 10khz) -+10Db / -10Db
Putere maxima : 7W x 4 (canale) sau 25W x 2 (can)

K4MiK4Z3 06-11-10 11:35

Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
 
clar iti trebuie un player nou, am vazut in metro niste sony cu usb, aux-in si sub out la 3,3 mil.

Raavi 06-11-10 16:24

Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
 
Sa inteleg ca daca nu schimb player-ul n-am sanse la boxe nu ? :) .

K4MiK4Z3 07-11-10 11:18

Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
 
Cam da, iti trebuie, pe fata eu zic sa le lasi pe cele stock daca sunt in stare buna si sa mai adaugi niste tweetere , si pe spate unele de 16,5 cm, de 60w,si pentru asta iti trebuie si un player mai de doamne ajuta macar cu 4x45w iesire

iviTe 08-11-10 23:05

Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
 
Ravi daca chiar vrei ceva bun mergi ca HU pe Pioneer/Alpine si ca difuzoare coaxiale sau sisteme Helix,Hertz,DLS chiar si Hifonics(Crunch tot de ei sunt facute si ceva mai ieftine) ... iti zic ca nu vei fi dezamagit si cei care stiu firmele ce le`am scris stiu despre ce vb :twisted:


p.s. pe spate la cielo intra si difuzoare coaxiale de 20cm daca sti cum sa le pui ;)

i0_nu_tz 12-01-11 21:59

Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
 
salut.... ce trebuie sa faci sa bagi difuzoare de 20 pe spate la cielo ....sau la ce te referi ca vreau sa imi pun de 20 si nu stiu daca sa le cumpar sau nu :D


All times are GMT +2. The time now is 14:23.

- Copyright 2026 4Tuning