Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - Coman Razvan (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/73569-machete-lucru-coman-razvan.html)

aokimare 30-10-09 00:03

Re: Machetele mele - coman razvan
 
am vzut porschele negru..foarte cool
Ce ar trebui ar fi un scaun de curse la sofer..in loc de cel original...
iar cele doua scaune ramase sa le vinzi mie..:)

coman razvan 30-10-09 06:10

Re: Machetele mele - coman razvan
 
Quote:

Originally Posted by CALIN 79 (Post 2763527)
Frate, cand vad atata entuziasm la voi mai ca-mi vine sa m-apuc la 12 noaptea sa tuninghez ceva. Bravo Razvan si L4ur. Succes ! De-abia astept s-o vad gata.

Multumesc man si ma bucur ca iti place! :)
Quote:

Originally Posted by aokimare (Post 2763678)
am vzut porschele negru..foarte cool
Ce ar trebui ar fi un scaun de curse la sofer..in loc de cel original...
iar cele doua scaune ramase sa le vinzi mie..:)

Da ... asa este! :) Daca imi faci rost de un scaun rally, ti le dau pe astea doua la schimb! :D !

radu_bv 30-10-09 12:42

Re: Machetele mele - coman razvan
 
"Cand pasiunea nu cunoaste limite..." era o vorba pe undeva, nu mai stiu pe unde.:D
misto porsche-urile. incet, incet iese misto si asta negru:-P bravo:!:

andreigica 30-10-09 14:10

Re: Machetele mele - coman razvan
 
Interesanta incercarea,incet,incet prinde contur macheta si cred ca o sa fie una de exceptie,bravo tie,ai talent!:lol:

L4uR 30-10-09 14:16

Re: Machetele mele - coman razvan
 
deocamdata porcul asteapta piese :d...multe piese:D...si razvan inca se chinuie sa faca un parbriz mic:))...sa speram ca pana diseara reuseste sa faca stikerele...

coman razvan 30-10-09 14:36

Re: Machetele mele - coman razvan
 
Quote:

Originally Posted by radu_bv (Post 2764609)
"Cand pasiunea nu cunoaste limite..." era o vorba pe undeva, nu mai stiu pe unde.:D
misto porsche-urile. incet, incet iese misto si asta negru:-P bravo:!:

Multumesc man! :)
Quote:

Originally Posted by andreigica (Post 2764862)
Interesanta incercarea,incet,incet prinde contur macheta si cred ca o sa fie una de exceptie,bravo tie,ai talent!:lol:

Incet, incet o sa iasa ceva frumos! :) Sper ... :???:
Quote:

Originally Posted by L4uR (Post 2764879)
deocamdata porcul asteapta piese :d...multe piese:D...si razvan inca se chinuie sa faca un parbriz mic:))...sa speram ca pana diseara reuseste sa faca stikerele...

Nu cred ca azi, dar maine 80% le pun! :-P

coman razvan 30-10-09 20:43

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
6 Attachment(s)
Pentru azi :

1) carlig de remorcare fata
2) evacuare
3) stickere

Azi am comandat : scaun rally, proiectoare, volan rally si extinctor 1/18!

coman razvan 31-10-09 16:07

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
5 Attachment(s)
Azi: bari de rigidizare a caroseriei ... :)

- facute din bete de urechi
- lipite cu picatura intre ele si cu plastic topit
- vopsit negru
- montat pe masina

DTH 31-10-09 16:36

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
Foarte tare a iesit , faza cu betisoarele e chiar geniala :)) si arata criminal , felicitari !

Mai faci ceva la ea?

coman razvan 31-10-09 16:37

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
Multumesc! :) Oho, mai e de lucru o groaza! Surprizele vor veni pe parcurs ... :)

DTH 31-10-09 16:40

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
Quote:

Originally Posted by coman razvan (Post 2767642)
Multumesc! :) Oho, mai e de lucru o groaza! Surprizele vor veni pe parcurs ... :)

Mult succes atunci , sanatate si timp sa fie ca imaginatie vad ca ai :D

L4uR 31-10-09 17:35

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
razvan si imaginatia:))))toate secretele imi apartin mie...asa sa fiu modest:)))hai ca glumeam....urmeaza multe surprize...

GAHU 31-10-09 18:47

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
frumos,poti uita de "lipiciu de pe mana",si mie mi-a intrat un strop in ochi,astept sa iti vad finalul

edyopel 31-10-09 19:00

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
de plexiglas nu ai auzit? Eu am incercat si a mers sau uitate la masina mea dacia si vezi ca este un om care face lucrari din plexiglas poate te ajuta el

coman razvan 31-10-09 19:56

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
Ba da am auzit! :lol: Am si facut rost! Mai trebuie prelucrat! ;)

Dark Side 31-10-09 22:05

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
Tare !
Si eu vreau sa fac ceva similar... candva...

arctix 31-10-09 23:39

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
stingatorul ala e cat China.....iti dai seama cum ar fi sa ai un stingator cat scaunul in masina? :D

coman razvan 31-10-09 23:42

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
Stingatorul 1/18 pleaca luni spre mine! ;)

eddycdk 02-11-09 06:53

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
imi place ce i-ai facut... mai putin intercooler-ul...
chiar nu are loc acolo :cry:
aaa... si iti trebuie geam la oglizi :-P
in rest... numai laude

CALIN 79 02-11-09 07:37

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
Aha ! Ti-am zis eu, din broscuta cea raioasa se transforma in printul cel frumos. Foarte tare masinuta ! Succes in continuare !

coman razvan 02-11-09 13:58

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
Quote:

Originally Posted by eddycdk (Post 2771776)
imi place ce i-ai facut... mai putin intercooler-ul...
chiar nu are loc acolo :cry:
aaa... si iti trebuie geam la oglizi :-P
in rest... numai laude

Are oglinzi man ... :shock: Inercoolerul ala imi place ca idee, probabil o sa-l modific! :oops:
Quote:

Originally Posted by CALIN 79 (Post 2771825)
Aha ! Ti-am zis eu, din broscuta cea raioasa se transforma in printul cel frumos. Foarte tare masinuta ! Succes in continuare !

He he! Multumesc!

eddycdk 02-11-09 14:03

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
are geam la oglizi?
eu nu vad... :cry:

coman razvan 02-11-09 14:06

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
Scuze! Am citit ca "iti trebuie geam si oglinzi" ... scuze! :(

L4uR 02-11-09 14:37

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
eu zic ca intercoolerul o sa fie construit ..acum e ca idee:D...si arata bine

coman razvan 04-11-09 21:56

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
3 Attachment(s)
WIP ... multumesc bmw548! :shock:

eddycdk 05-11-09 06:14

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
Quote:

Originally Posted by coman razvan (Post 2780816)
WIP ... multumesc bmw548! :shock:

frumos...frumos!
bv radu
bv razvan

bmwh548 05-11-09 12:25

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
Cu placere Razvan :) Sa inteleg ca s-au potrivit bine?

coman razvan 05-11-09 17:13

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
@Edi - multumim! :)

@bmw - Au venit mai mult decat ok! Si indicatiile au fost pretioase! Am montat tot, nu am verificat deloc si am pornit totul la final si a mers perfect! Multumesc mult!

bmwh548 05-11-09 17:14

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
Cu mare placere :) Astept sa vad poze cu "Porcul" terminat pe o etapa de coasta ceva :)

coman razvan 05-11-09 17:16

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
Nu prea ai timp acum de machete ... dar incet, incet il fac! ;)

ancalex 05-11-09 17:58

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
Felicitari Razvane chiar a iesit frumos!;)

TaZzY E30 18-12-09 23:01

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
Mult succes in continuare!!

green_e30 21-12-09 07:55

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
Foarte tare "Porcul"!!!Idei foarte tari si mai ales rollcage-ul mi se pare foarte tare din ce te-ai gandit sa il faci..:D!!!
Multa Bafta in continuare:D!!!

CALIN 79 21-12-09 08:08

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
Arata foarte bine cu halogenele alea. Vad ca te-ai descurcat pana la urma cu sticker-ele. Sponsorizat de OMV. Fain.

inchains0 21-12-09 08:25

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
imi place si mie, daca ai fi pozat-o intr-un decor adecvat as fi zis ca e masina adevarata, bravosss. oricum, interesanta ideea de a o lasa fara parbriz!!! :chainsaw:

Dark Side 21-12-09 13:31

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
Quote:

Originally Posted by CALIN 79 (Post 2910135)
Arata foarte bine cu halogenele alea. Vad ca te-ai descurcat pana la urma cu sticker-ele. Sponsorizat de OMV. Fain.

Ar trebui mai multi sponsori (sa avanseze lucrarea) :lol::lol::lol:
Plus ca din pacate OMV nu mai sponsorizeaza in raliuri. :(


All times are GMT +2. The time now is 06:14.

- Copyright 2026 4Tuning