![]() |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
e foarte bun programul mersi. ar fi multe lucruri de schimbat la yahoo messenger , cum ar fi skinul care nu e tocmai personalizabil...dar ce sa-i faci ...arata cum arata cu japca...si e penibil pentru o firma asa respectata
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
multam de program am scapat de o chestie foarte enervanta si anume reclama...in rest e ok yahuu e simplu s'atat exact cum trebuie sa fie un program bun doar ca e prost gandit si mananca multe resurse...
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Merge si pe versiunea 9? nici pe 8 nu a mers
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
mergea si pe aia beta si pe 8 mergea
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
nice ...danke :P
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
mai merge pe ultimul beta, ala ultimul aparut?(ca beta primul era ok, mergea cu el, dar acum nu mai vrea, la mine cel putin)
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Quote:
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
asa-mi apare si mie :( am nod32
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
atunci cand l-am pus .. a fost scanat ... si este luat de pe un site de incredere ...
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
intr-adevar prima daca n-a semnalat nimic :) apar altele...
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Quote:
Eu folosesc 9.0.0.1389 Beta si nu functioneaza. Intr-adevar messengerul porneste fara acele reclame dar dupa circa 3 secunde acestea apar. |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
ei, atunci asa e, la fel patesc si eu :(
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
e mai vechi patch'ul..eu folosesc mes 8 si merge de minune..nu imi place mes 9..e prea greoi prea incarcat..
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
e virus ...norton nu-mi da voie nici sa-l descarc nici ca .txt
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
merge de minune, precizez ca nici antivirusul meu nu a detectat ceva. :drunk:
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Ca sa nu mai deschid alt thread. am si eu o problema. De la un timp imi face figuri messenger`ul. Se deconecteaza singur, cand intru inapoi , vreau sa trec available dar nu merge, statusul cand il schimb ramane aceelasi, de la ce e ?
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
E de la Yahoo... si de la serverele lor.
Si eu destule probleme in ultima vreme cu messengerul: se blocheaza cand fac conferinta, problema cu statusul, nu pot sa schimb detaliile unui contact pentru ca e eroare in serverul x.... la data de x. |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
da, uitasem de problema cand schimb numele unui contact. Ce e de facut ?
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Asteptam sa se remedieze problemele.
Incearca sa editezi numele din webmessenger.yahoo.com.... vezi daca merge. |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
O sa incerc. Multumesc.
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
nu se vad poze .. statusul nici la mien nu se schimba e de la ei .. nu esti singurul care are aceste probleme ;)
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Quote:
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
da... sts nu`mi mere nici mie de luni de zile.. mai merge cateodata asa cand apuca :lol:
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Quote:
mai şterge din ei.... |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Cautati AdBannerRemoverPlusv1.0.3.6
gasiti detalii mai multe aici http://www.videotutorial.ro/?p=1219 |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Nu este vorba de un program. Tot ce trebuie să faci, este să modifici un fişier de Windows. Chiar dacă poate sună complicat pentru utilizatorii obişnuiţi, este o operaţiune pe care o poate face oricine.
Cam la atât se rezumă blocarea reclamei din Yahoo Messenger 9. Dar până acolo trebuie să localizezi fişierul ce trebuie editat. Acesta se numeşte Hosts (fără nicio extensie) şi se găseşte în directorul C:\windows\system32\drivers\etc. imagine http://storage0.dms.go4it.ro/m.....r-mare.jpg Neavând o extensie, acest fişier nu poate fi deschis prin dublu click cu niciun program. Însă este suficient să-l deschizi cu Notepad . La sfârşitul textului, dai enter pentru a intra pe un rand nou şi scrii următoarea comandă: 127.0.0.1 insider.msg.yahoo.com. Salvezi fişierul şi îl închizi. Nu este necesară restartarea sistemului de operare, iar reclama din Yahoo Messenger 9 va fi blocată de la următoarea pornire a programului. imagine http://storage0.dms.go4it.ro/m.....height=481 Explicaţia Yahoo Messenger 9Yahoo Messenger 9 Fişierul Hosts este un fel de agendă în care adresele Web sunt trecute alături de IP-urile corespunzătoare pentru a indica programelor care se conectează la Internet (browser, client de e-mail, messenger etc.) calea corectă. În mod normal, găsirea IP-urilor pentru adresele Web se face prin intermediul ISP-ului. Adresele trecute în fişierul Hosts constituie o excepţie de la această regulă. Dacă alături de o adresă Web treci IP-ul local, acea adresă va fi automat blocată. Acesta este şi cazul tacticii de blocare a reclamei din Yahoo Messenger 9. 127.0.0.1 este IP-ul local, iar insider.msg.yahoo.com este adresa de la care Yahoo Messenger 9 încarcă reclama. Odată blocată cu ajutorul fişierului Hosts, reclama nu mai apare în fereastra de Yahoo Messenger 9. Soluţia este pe cât de simplă, pe atât de eficientă. Iar odată cu eliminarea enervantei reclame, se mai face puţin spaţiu în şi aşa destul de aglomerata listă de contacte din Yahoo Messenger. ;) merje ;) |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
2 Attachment(s)
cei care folositi messenger 10 ,aveti aici executabilul fara reclama ;)
il dezarhivati si il copiati in folderur de messenger ;) |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Thx Pyscho!:shock:
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Merge si la varianta 8 de mess, daca scrii sub "127.0.0.1 insider.msg.yahoo.com" (de care zicea Psycho) si "::1 localhost" (in spatiul dintre cifra 1 si cuvant sunt de fapt 2 tab-uri)...asa trebuie sa fie si la voi in fisierul acela.
Exemplul dat de Rudolph88 merge de minune la mess 8. https://forum.4tuning.ro/attachment.p...4&d=1236171560 Multumesc baieti! |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 02:11. |
- Copyright 2026 4Tuning