![]() |
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
modelul masinii e superb insa nu imi plac barile alea si eleronul stil vitan :)
Masina asta arata cel mai bine stock neagra full cu jante cromate :) |
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
mercedes vito 112CDI intre 165 si 170km/h
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Quote:
112cdi (2.2 cc), 2001, cutie 4 trepte automatica tiptronic. |
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
inseamna ca si a mea tre' sa mai duca :)
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Quote:
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Quote:
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
BlueLightning la ce te referi cu motorina si "motorina" ?????
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
se refera la faptu ca motorina noastra e mai proasta decat cea din afara! dar ce nu stie e ca a noastra mult mai buna decat cea de afara !
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
eu pun motorina numai de la mol si sunt super multumit. chiar azi i-am dat un 160 scurt la iesire din oras. cand am sa prind un drum mai bun am sa o testez sa vad cat duce si poate si o poza
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
AM C220 Din 2006 150 de cai 220 i-am dat si am ramas fara drum si inca mai mergea ;):shock::D8)
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
pai la 17 ani ? o iau ca o gluma, doamne fereste sa fie adevarat.
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
BMWcat.. mie mi-a prins 245 pe bordul digital :)
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
aha in fine... nu am luat masina ca sa o kinui... ma plimb prin oras se plimba si tata ... la anu cumpar o Pisica :X 318 :D benzinar :D si ne vedem pe la liniute :D
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Mercedes W124 aprox. 215(pe bord),Mercedes Sprinter 213 CDI 170 (pe bord) pe autostrada,dar pe navigator era o diferenta de -7 km/h...Si baiatu cu CLK cu 260 i s-au inchis vreo 3 threaduri pentru fabulatii si a lasat pe un site id-ul de messenger si s-a dovedit ca are aproximativ 14 ani :) Tin sa precizez ca conducea tatal meu :) Multa bafta.:D
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Mercedes c220 cdi 150hp 241km/h pe bor si 234 pe gps, si mercedes c220 cdi din 2007 170hp 245 pe bord si pe gps nu stiu, si in curand o sa va spun mercedes 250 cdi 204 hp...
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
ce ar fi mai interesant pentru 250cdi ar fi 0-100, 50-150 , chestii de demraj, adica sunt curios cum se manifesta masina cu 500Nm sub pedala.
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Voi incerca maine si cu kilometrajul electronic :D sa vad cat e maxim
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
nu ai permis, afara sunt multe grade minus, eu zic sa stai linistit, doar un sfat prietenesc.
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
aici asa este dar in primul rand nu conduc eu :D
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
oricine ar conduce, sa mergi peste 200 km/h pe drumuri nationale in conditii de -5/-10 grade cu risc de polei intra in categoria nebunie curata.
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Quote:
P.S: E270 DN1 23 dec (aparut la Realitatea, cand ma alerga politia :)) ) 262.3 km/s atat arata gps-ul |
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Cu ce am avut eu pana acum, generatie veche:
-w 123 300d - 160; -w 123 200d- 116 km (mai mult nu vroia nici la vale, cele mai puturoase motoare); -w123 280 e hidramat - asta a uimit - 200, si mai putea dar mi-a fost frica pentru ca incepuse sa piarda piese din caroserie (semnal, ornament cromat aripa etc) si nici nu aveam cauciucuri. Masina era un gunoi din '79, prabusit pe afara si la tabla dar cu o mecanica de mare exceptie,reusea sa ma uimeasca in fiecare zi); -w 126 280 sel hidramat - 160, nu am avut unde mai mult, cu toate ca modelul nu indeamna la viteze mari. |
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
W201, motor 2000 benzina - 210km/h
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
w202 220 Diesel vreo 210
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
c180 w202 210 in vreo 3 km
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
W211 130 km/h mergeam regulamentar :))))
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
260 (era la capat) 256 pe gps , cred ca mai mergea.
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
W203 220CDI cu cip (170 hp) am prins aproape 230...
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
parca era 200 CDI nu ?
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Pentru curiozitatea ta sunt identice motoarele de 200 CDI cu 220 CDI si nar fii corect sa zic ca ii 200CDI pentru ca ar trebui sa aiba 145 de cai cu cip.Si asa ca are 170 de cai cu cip imi permit sa zic ca ii 220 CDI.Daca te deranjeaza ii 1.2 benzina,3 pistoane de seat;)
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
credema ca stiu ce inseamna c220 cdi , ca este aceasi cilindree cu 200 cdi, dar diferenta intre ele nu se rezuma doar la un banal "cip" . Nu stiu de ce o tii tare asta cu 170cp , cand mai toti chiptuneri dupa resoftare la 200 cdi dau aprox. ~150 cp si ~170 cp pentru 220 cdi . In fine, fara dyno discutia poate continua la nesfarsit, succes in continuare.
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Voi astia de la Oradea tot timpu aveti impresia ca voi dati ora exacta...nu am fost la dyno pentru ca momentam am cam multe pe cap si nu am timp si ambreiaj de asa ceva,cand le voi avea pe toate voi merge si vei fii primul de pe forum care va primi fisa.Salut
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
oricum bobo...slabut 230
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Mai aveam vreo 500 de ture,poate ca treceam de 230 dar nu cred ca ma lasa cutia sa merg foarte tare (in carte zice ceva de 215 maxim)
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
O sa radeti dar ( aviz celui cu care v-ati cerat mai demult cu aceiasi masina)Mercedes CLK 230 Kompresor culmea ironiei tot Avangarde 250Km/h , imi cer scuze dar nu am poza insa cand plec la mare ii dau din nou si promit sa fac poza . Referitor la baiatu cu aceaiasi masina din topicurile mai vechi asta cu poza nu e prea relevanta am fost in turcia si pe autostrada la ei sunt niste vai asa si dupaia deal iar pe valea aia masina automat se de peste cap acu adik eu aveam atunci un bmw 316 105 cp care nici in ruptu capului n u vroia mai mult de 180 iar acolo ma simteam si eu bn 200 :D. Stiu ca o sa imi sariti in cap ca voi aveti C220D si nu ia atat va astept la o proba din banii vostri daca nu sunteti creduli faceti ce test vreti ca e stock si gata punct.
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Eu unu te cred....am CDI dar la benzinare ii cutia mai lunga,caii sunt ceva mai multi.....eu zic ca ii plauzibil..
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
posibil sa fi aratat atat pe ceas (cum ai specificat si tu, vaile ajuta) , dar nu cred ca atinge 250 la ordinea zilei. Oficial producatorul declara 235 viteza maxima la coupe.
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Am zis ca sunt in turcia vai unde eram eu e DN2 drum drept in fine eu am zis cat imi arata ceasu . as fi recunoscator daca as afla si eu daca se poate sa imi arate viteza in comp de bord cum arta la ala cu 260km/h ca nush cum sa fac am acelasi bord aceiasi masina acelas model de dotari dar nush cu treaba aia cum sa fac , exista vre-un manual pt. com ala de bord , se poate sa imi arate consumu instant ?.
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Consum instant nu...dar faza cu kilometrajul pe tot ecranul se poate seta din computer...
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Ti-as ramane recunoscator daca mi-ai spune cum :D
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:33. |
- Copyright 2026 4Tuning