Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - 320ci -project-///intruder/// (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/65930-e46-320ci-project-intruder.html)

squid 13-03-08 22:52

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
si eu abia astept sa-l aud, poate poate ... :D

f.intruder 14-03-08 18:23

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
mai sant cateva amanunte
se cauta tips-urile pt toba finala;)

IonutzMFF 17-03-08 21:04

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
2 Attachment(s)
Buna , daca te pot ajuta cu ceva ..am tot un 320ci , an 2002 ..fara facelift.Eu am optat pentru o bara fata m3 , si evacuare jap style...da bine si suna demential :) ...

f.intruder 17-03-08 23:03

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
ms mult
evacuarea este decisa deja
si se apropie de finalizare
pachetul exterior ramane cel care este deocamdata
interesanta ideea cu evacuarea jap style:-)
ma gandesc ca suna asurzitor ;)

squid 17-03-08 23:07

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
asta e blassfemie curata :|
intrudere nu te lasa dus in erezie :)

f.intruder 17-03-08 23:24

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
e o idee interesanta
dar asta nu inseamna ca eu as pune
la evacuare nu au existat dubii
am cerut pareri doar despre look la exterior,despre finali..capetii de toba finala
care s-au decis si ei in tema
evacuarea este gandita si realizata integral de CRISSDESIGN 8)
soon to be revealed;)

f.intruder 17-03-08 23:27

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
evacuarii japoneze ii sta cel mai bine pe masinile japoneze
nu m-au tentat niciodata combinatiile astea

IonutzMFF 20-03-08 19:29

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Quote:

Originally Posted by squid (Post 1429413)
asta e blassfemie curata :|
intrudere nu te lasa dus in erezie :)

Nu e nici o blasfemie , am incercat si eu o combinatie si e al naibi de buna :) imi place mult cum suna ...la politie nu :D

AMBRA 21-03-08 08:57

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Quote:

Originally Posted by f.intruder (Post 1390008)
poze noi ...mici schimbari:-)

super fain arata asa :-)
modificari mici ....dar de mare efect :yes:

criss 21-03-08 22:00

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
1 Attachment(s)
S-a rezolvat si cu finalii :-), mai putin si e gata sistemul stereo :D

IonutzMFF 22-03-08 08:25

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Schimbi bara spate ??? Si eu am exact ca si asta dar am dat deja comanda pentru una de la Rieger , si praguri ....

gelu_r 23-03-08 10:28

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
ai decupat deja bara?? adica asa arata?sau e pe calculator? :D arata super bine

BULLETTT 23-03-08 11:22

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Cat au costat finali ?
Si de exemplu pachet m pt coupe se potriveste pe sedan?

gelu_r 23-03-08 13:12

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
nu se potriveste decat bara fatza..

f.intruder 23-03-08 13:40

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Quote:

Originally Posted by gelu_r (Post 1439994)
ai decupat deja bara?? adica asa arata?sau e pe calculator? :D arata super bine

nu e facuta pe calculator,asa arata :-)

criss 23-03-08 17:56

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by f.intruder (Post 1440329)
nu e facuta pe calculator,asa arata :-)


sapt viit poze cu tobele finalizate :-)

f.intruder 01-04-08 14:45

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
1 Attachment(s)
ce ziceti de jantele astea?
cum ar da pe masina?:rolleyes2
dotz hanzo

AR120CP 02-04-08 08:28

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Pune-le prima data in photoshop pe masina. Nush cum dau pe bmw, da pe Accord is super.

Bafta

Bmwaldo 02-04-08 22:30

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Quote:

Originally Posted by f.intruder (Post 1458937)
ce ziceti de jantele astea?
cum ar da pe masina?:rolleyes2
dotz hanzo

nici sa nu te gandesti, arata naspa ..... nu merg pe bmw, pe orice alta masina da, dar pe bmw NU, NICIODATA . La bmw e treaba un pic mai simpla .....:D

f.intruder 03-04-08 15:34

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
am incercat,putin cam complicat:???::lol:

xxdadixx 03-04-08 22:06

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Quote:

Originally Posted by f.intruder (Post 1463411)
am incercat,putin cam complicat:???::lol:

Da-i la Criss sa le incerce in Photoshop ca are ceva premii la activ :lol:
Sunt curios si eu cum arata. La ce pret sunt?

f.intruder 03-04-08 22:33

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
2 Attachment(s)
scuzati calitatea lucrarii :???::lol:
le-am pus eu:D
"a mea" cu dotz...dara

f.intruder 03-04-08 22:35

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
si linku' pentru prethttp://www.tuning2.de/shop/felgen/do...anzo/hanzo.htm

leonard 03-04-08 23:10

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
mie foarte naspa nu mi se par.....vin chiar bn...cel putin in poze...numai ca sunt..."ciudate" acuma depinde de gusturi

Bmwaldo 03-04-08 23:30

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
6 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by f.intruder (Post 1464296)
scuzati calitatea lucrarii :???::lol:
le-am pus eu:D
"a mea" cu dotz...dara

acum sincer, tie iti plac ? E46 cere buza, cere dimensiuni de 18 sau 19 pe 9j ... sunt fatale, o sa strici masina cu jantele astea .

Uite cateva idei :

cele de pe cel gri sunt bestiale, cam scumpe, dar sunt prea tari ( asta daca esti dispus sa investesti ceva in jante ) .


cele de pe cel visiniu sunt cele de CSL, pe 18 ar arata super cu o suspensie sport 70/55 .


ultimele de pe cele Sedan, sunt mai spre stilul BMW clasic sau ceva finut, nu atrag foarte mult decat ochii cunoscatorilor . Dar le-as alege pe ultimele, oricare din ele ( prefer mai mult pe cele spitate cu buza ) .

criss 06-04-08 00:24

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
2 Attachment(s)
De azi masina si-a schimbat glasul :-)

In curand mai multe poze si filmul.

https://forum.4tuning.ro/showpost.php...1&postcount=75

f.intruder 06-04-08 11:34

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Multumiri lui CRISS pentru noul sound8)
sant foarte multumit de calitatea lucrarii
atat de look ,cat si de sound :ciggy:
great job!!8)

gelu_r 06-04-08 21:34

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
salut zi mi si mie cat a costat deci tevile cu manopera si cu montaj..cu totu asa...

AMBRA 07-04-08 08:15

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Quote:

Originally Posted by criss (Post 1468120)
De azi masina si-a schimbat glasul :-)

https://forum.4tuning.ro/showpost.php...1&postcount=75

:joy: ....glasul si aspectul .... arata beton asa .... si suna super.... mie chiar imi place mult cum a iesit si din cate am vazut prin orash nu sunt singura .... 8)
.... felicitari intruder ptr .alegerea facuta si ptr.rabdare....( la cat e de meticulos criss ai avut de asteptat putin mai mult decat era prevazut initial) dar eu zic ca a meritat din plin :-)

felicitari criss ptr o lucrare de exceptie :-)

f.intruder 07-04-08 12:15

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
da a iesit super si look si sound;)
iar de asteptat am asteptat mai mult dupa alte accesorii comandate :lol:
care nu au trebuit confectionate(nu ma refer la finali...care s-au gasit greu dar au venit repede odata gasiti)
avand in vedere complexitatea lucrarii si felul in care a iesit eu sant super multumit de timpul in care s-a realizat
am mai spus ,maximum respect pentru felul in care vede CRISS treaba pe care o face
btw nu stiu daca mai este o lucrare asemanatoare ,custom integral
si cu modificare a traseului la iesire dubla de la original;):ciggy:

f.intruder 08-04-08 17:00

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
...deci filmul promis cu "a mea"
cu evacuare full custom pregatita cu mare atentie si dedicare
de CRISSDESIGN

tnx again CRISS:ciggy:

check this out:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=L2RLVhB78H8

:2gun:

f.intruder 11-04-08 20:49

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
1 Attachment(s)
inca un film ,needitat 8)

f.intruder 15-04-08 21:40

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
1 Attachment(s)
pentru cei care au cerut
inca o poza cu evacuarea
mai multe aici :arrow:https://forum.4tuning.ro/showpost.php...1&postcount=75

criss 20-04-08 21:58

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Pe 4 mai te astept la BEST WOOFER-EXHAUST UNDERGROUND arad 2008 , sa vedem daca tine piept la honde :-)

f.intruder 20-04-08 23:30

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
voi fi acolo:-)
face fata , e destul de "obraznica" ;)8)

criss 24-04-08 18:13

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Quote:

Originally Posted by f.intruder (Post 1494295)
voi fi acolo:-)
face fata , e destul de "obraznica" ;)8)

Pune-te pe lista :-) :arrow:
https://forum.4tuning.ro/85-arad/75573-best-woofer-and-exhaust-underground-arad-2008-a.html

f.intruder 24-04-08 22:33

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
....m-am pus;)

f.intruder 29-04-08 21:54

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
urmeaza mici schimbari la exterior
si ceva mai intinsa in timp partea cu turbo sau compresor
credeti ca merita supraalimentat motorul 2.2l?

xxdadixx 30-04-08 14:31

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Quote:

Originally Posted by f.intruder (Post 1506807)
urmeaza mici schimbari la exterior
si ceva mai intinsa in timp partea cu turbo sau compresor
credeti ca merita supraalimentat motorul 2.2l?

Era unul la 4tuning days cu compresor. Daca ai bani, nu vad de ce nu! :lol:

f.intruder 02-05-08 17:31

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
compresor oricum se va monta
dar m-am gandit ca cei care au facut asta deja
pe e46 pot sa isi spuna parerea:-)


All times are GMT +2. The time now is 06:32.

- Copyright 2026 4Tuning