![]() |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
se gasesc...in metro...la magazine din astea de tuning...:-P
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
e bon am crezut ca nu prea se fac ca acu e pe 4 sau 5 prezoane.....buna vestea ms
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
https://www.youtube.com/watch?v=47h37d855r4&NR=1 cunoaste careva olteanu asta,ash vrea sa-l vad si eu in forma finala,k vad ca are evazarile destul de mari...
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
pai forma finala/actuala...e cea din film, deci nu ai ce nou sa vezi, cel putin pana nu pune proprietarul noutati:)
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
poi ii fac acum in febroarie dk reusesc sa-i gasesc buba c nu vre el sa mai porneasca dar acum e si el vopsit,are motorul facut nu mai pierde ulei, telescoape schimbate, pivoti noi, rotule, usi schimbate, macarale calumea...o sa ii vina randul si lui dar toate la vremea lor8) :rolleyes2
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
masina se afla pe strade GENERAL DRAGALINA...
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
merg usi lambourghini facut la oltcit........sau is grele
...ca oricum se deschid oleak lateral si dupa aia in sus. |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
era unu cu usi lambo...park valib a pus ceva poze..nu mai stiu sigur..
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Merge sa pui daca ai vreo 1200 de euro .
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
o intrebare'la oltenasu meu,scuipa ulei pe la un capac de la culbutori,am rezolvat problema,dar cand aparuse problema asta dadea rateuri,acum la fel da.avansu e reglat,bujiile lucreaza,platina si capac delcou noi si totusi da rateuri k sa nu mai zic k i-a scazut din putere.de la ce poa' sa fie,sugesti ceva?mult'am,servus
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
rateuri = nu merge o bujie, capac delcou fisurat, avans prea mic/mare
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
nu are cum,capacu la delcou e nou,bujiile nu stiu ce sa zic k am scos una si era afumata,da este set nou al treilea chiar si sunt brisk,sa vad sambata viitoare dak sunt si umezite...avansu l-am reglat ieri,l-am avut la maxim dat...
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
pai verifica..
si ca sa vezi daca merg toate bujiie, cu motorul pornit scoti cate o fisha de pe bujie, pe rand... (ai grija sa nu te atingi de caroseria masinii, ca te va curenta). Daca bujia merge, ralantiul trebuie sa scada/motorul sa vrea sa moara |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
dap am facut-o ieri si am dracie d'aia de aprindere eletrica de s epune la bobina de inductie(ca o cutie de chibrituri) si mai era unu langa mine si ala statea lipit de masina si am pus ei eu fisa pe aripa,nici acu nu are curaju sa se urce in masina,deci da scanteie...nush de la ce naiba este.azi am facut cerculetze cu ea si a mers fara sa dea rateuri...cand am plekt mi-a dat de vreo doua ori si era sa-mi moara motoru in panta,plus k nu se mai tureaza cum facea inainte,apas accelaratia si degeaba nu se infige :((
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
ba...tu nu intelegi?
bagi si scoti fisha de pe bujie...si vezi daca se schimba comportamentul motorului. Daca ramane constant, bujia nu functioneaza (sau nu vine scanteie). Probezi pe fiecare bujie... si daca vine la 1 bujie...nu inseamna ca vine si la celelalte, sau ca nu da scanteie aiurea (capac delcou fisurat) later edit: sau poate nu ai reglat tu bine avansul... cum ai reglat avansul? |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
sau poate iti trage aer fals
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
pe la "laba aia de urs",ma sa stii k poate ai dreptate k aia e km fisurata,la asta nu m-am gandit, k mi-a facut nishte faze de pocnea la carb si sarea clapeta aia k facusem pe mine...si se albise prin imprejur mai jos sub parghiile alea,langa pompita aia de sprit...posibil,sa remediez asta sa vad dak mai face...mult'am si domnu vali nu te mai supara,k eu pana acum nu stiam o boaba de mecanica si tot ce am facut la el am facut cu mainile mele k meserias kre sa faca treaba buna din parti,asha mai bine dak stric ceva sa stiu k e din mana mea nu k am platit pe altu sa mi-o faca.servus
|
Re: respecte
Respect, este o legenda romaneasca inca vie si sper sa ramana mult timp de acum incolo(ar fii pacat sa se piarda in paginile istorie auto.) Astept sa-ti iei masinutza;) si mai vb, cu ce pot te ajut si eu.
Oltcit 4Ever Succes. Be cool and drive safe ;) |
Re: respecte
Quote:
|
12 trs
salutari
am gasit un 12 trs sta cam de mult insa trebuie sa mai negociez pretu.ii verde metalizat,un far crapat ,taxe neplatite,ceva rugina la pasajele din spate,si doua zgarieturi lungi cat masina pe partea stanga in rest mai trebuie sa l pornesc sa vad scurgerile de ulei sau eventualele batai axe sau arbore. |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
stie careva cum arata motorul de oltcit special?si dak are si ceva despre el...servus
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
hehe,seamana cu cel CV,care-i faza cu capacu ala,de la ce vine,ceva date despre motoarele astea stiti cumva,mult'am anticipat,servus
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Quote:
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
ce parere aveti despre spargatorii de oltcit??acu 2 saptamani mi-au spart mie masina...tot cam acu 2 sapt si lu kgb-u i-au spart-o...azi i-au spart-o si lu micu...se pare ca nu mai poti sa pui o muzica pe masina ca te ard fomistii...
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
poi ce au luat din ele? din KGB si din MIC? k din a ta stiu:(
in bucuresti nu-mi fac probleme...zona sigura..si nu prea se uita nimeni la oltcit:lol: |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
lu kgb cd-playeru..si lu micu subwooferu,statia si boxele
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
in craiova se sparg numai oltcituri tunate....jante chestii.....prin porbagaj....un sfat:cat mai putine iale...si cat mai multe masuri de sigurantza:lol:
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
:(,romania:(,eu am lasat-o mult timp deschisa pana am rezolvat cu yalele si nu mi-au luat nimic,recunosc nu prea atrage atentia oltenasu meu,vopseaua da de ghici:).
off:valib deschide-mi te rog threadu cu "oltcit,adunarea!",k la mine s-au strans foarte multi deja,am bagat i boala juma de liceu,numai oltenashuri vezi la toti:)....mult'am anticipat! |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Quote:
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
da,dar daca citesti unde e threadu cu proiectu asta o sa vezi k se rezuma la judetul tulcea,la galati,braila,voi la craiova aveti intrunirile voastre din cate stiu,valib sau cine mia de prin crioava o sa iti furnizeze informatiile despre cand si unde se fac ele.servus nu'ma bine
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Quote:
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
nu sunt din craiova....
eu stiu doar de intalnirile din timisoara...:):):) |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
motoarele de alfa 33 de ex. au racire tot pe aer..sau trebe mutata toata instalatia de racire cu apa?..cand vine pusa pe un oltcit
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
au racire doar pe APA. Deci muti instalatia de apa (radiator racire, ventilator, furtune, radiator incalzire, etc)
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Quote:
si masuri de sigurante ..dap cat cuprinde :D |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Cea mai buna metoda
|
help me!!!!
am si eu o intrbare daca fac flanse cum au toti dela 3 prezoane la 4 la viteza nu exista nici un risc adica nu tremura masina volanul nu exista nici o problema?
|
Re: help me!!!!
de tremurat va tremura doar daca nu sunt perfect 4x100....
risc exista...ca doar nu e de fabrica facut, ci e improvizatie. dar cum alta solutie mai buna nu este.... P.s: vezi ca pe fata sunt butuci modificati, iar pe spate flanse. |
| All times are GMT +2. The time now is 07:42. |
- Copyright 2026 4Tuning