![]() |
hihi ... sa tot aiba vreo 70 de cai ... 68 + 2 cai castigati de la abtibildele care strica ceva ce putea sa fie frumos .. sau ? ma insel? are cumva 92?
|
@hal: nu e a mea. si nici nu pot sa spun ca imi place cum e facuta. dar nici nu ma apuc sa arunc cu vorbe.
si in contextul dat, se scrie \"membri\", nu \"membrii\". prea mult IRC language cand nici romana nu o stii...... dreptul de a va critica pe voi si felul vostru de a va bate joc de limba romana, mi l-am dat singur asa cum v-ati indreptatit si voi singuri sa faceti caterinca de ceea ce nu va apartine. happy? @ar99bmw: banii se castiga muncind sau la loterie! sper ca nu ti-am zis ceva ce nu stiai. puteti sa va simtiti ofensati, ca aveti motive serioase |
:blahblah: :blahblah: :blahblah: :blahblah:
hai ca am deviat rau de tot de la subiect... P.S. b09ubp .. decat sa gandesc ca tine..prefer sa mor..asa ca vezitzi de treaba ta..si nu te mai lua de toata lumea ca n`ai motiv.!!! |
invata sa scrii pustiule! ai vrea tu sa gandesti ca mine. poti sa mori de acum, ca esti praf.
e ultimul meu post pe acest forum. sunt prea multi analfabeti care isi dau cu parerea. |
Re:
Quote:
da te-a chemat cineva pe aici ma frustratule??? mergi si vezi ca ai pierdut o ora de gramatica! de ce nu pui si un copy paste la indreptaru ortografic ortoepic si de puctuatie aici ca sa \"stie si astia mai analfabetisti ca noi asha sa vorbeste\"! du-te tare tata ca stiu un forum pe probleme de gramatica nu-i de tine aici! :shock: aici se vorbeste de masini motoare etc nu stam sa ne corectam posturile unul altuia!! ps:te provoc oricand la un test de cultura,gramatica,mecanica,rezistenta materialelor!!! |
CHICI!!!!
Barele nu au nimic deosebit. Bara din fata \"modificata\" cu plasa (care mergea mai bine neagra) in loc de plasic, bara din spte- destul de comuna la Octavia \"tuning\", aerisirile din aripi sunt niste chiciuri din Vitan, la fel si presurile pentru ploaie, pragurile sa zicem ca merg, jantele la fel. Ochelarii de la stopuri sunt la fel de chiciosi iar pleoaplele de la faruri sunt dragutze. Un mare chici este si aerisirea din plafon care banuiesc ca nu e functionala.
Ideea e ca nu inteleg ce cauta pe prima 4tuning.ro?!!!? |
este frumoasa intradevar nu este un tuning extrem dar este frumos si cu bun gust...
10 ptr interior care m-a lasat :shock: 8-9 pentru exterior mai mergea umblat la stopuri...si alte retushuri...dar per ansamblu este reushita... ce nu intzeleg este ca jantele se specifica ca sunt speedline firma si eu vad jante SKODA...sau la skoda este model de jante speedline? eu stiu ca speedline face jante de uan singura cu logoul firmei...nu cu al mashini pe care se pune... poate ma lamureshte si pe mine cineva.... :P |
cred ca e prieten cu zolia_t :lol: :lol: altfel nu inteleg ce cauta pe prima pagina a forumului.
dak nu era \"bagata pe gat\" asa, poate avea parte de o primire mai buna... o masina de prima pagina, si nu pe vre-un site de auto oarecare, ci chiar pe 4tuning te face sa-ti creasca asteptarile, si cand vezi ce-i acolo... iti cam vine sa-l iei la oha pe proprietar :wink: |
orice s-ar zice skoda octavie este passat dar mai slabutz la finisaje interioare si altelemici diferente printre care si pretzul ca e muult mai ieftina. dpdv al motorizarii sunt propuse destule variante care dau posibilitatzi multiple pana la v6 4x4 150cp si poate nu sunt informat destul ca paote or exista si specimene mai bune.
P.S. daca as avea bani dar nu prea multzi as opta pt o skoda octavia tour 4x4. |
Re:
Quote:
asta despre care se debiteaza aici nuj cati cp are (nu vad daca are placute pe spate),dar oricum e 1,9 TDI (deci max din fabrica nu are mai mult de 130). in fine,vroiam sa-ti spun ca Octavia (1) e facuta dupa Bora,nu dupa Passat,desi are dimensiuni mai mari,e pe aceeasi platforma cu bora. iar la partea cu motorizarile,nu au nici un V6....toate sunt 4cilindrii in linie...topul fiind un 1,8 20V turbo,de 150 respectiv 180 cp (ultimu motor e luat de pe Audi TT parca :oops: ,si se gaseste doar pe RS). b09ubp nu stiu daca o sa-ti duca careva lipsa pe aici...avand in vedere intrarea ta...in fine all the best ! |
1 Attachment(s)
si ced ca mai lipseau ...:))
|
Re:
Quote:
|
asta rosie chiar e din CT,din X-team daca stiu eu bine... :lol:
dar nu stiu cui apartine...ne lamuresc cei din X-team :) ps:arata bine :wink: |
numarul este al masinii nu este nici o facatura!! garantat!! si da intr-adevar masina este din x-team!! :D
|
oki doki m-am convins, doar ca arata cam strange numarul ala, de aia intrebasem :wink:
|
2 Attachment(s)
nu e facatrura sefu e cam mic doar si ....ma cam costa 500 000 intrarea in bucale ca de e pre mic pt gaborii din buc in rest mc si sunt din x_team de cativa ani buni
|
imi place skoda ta dar nu am vazut si io o toba..macar aia stock :cry:
|
1 Attachment(s)
tobele ..........e mai interesant sa nu se vada decat 2 sau 4 de prost gust mai bine sa nu stii ;)
|
Re:
Quote:
|
frumoasa skoda lui marian,felicitari :lol:
|
arata bine, e facuta frumos si cu gust, o singura intrebare: ce e cu grilele alea de aer de pe capota, care e scopul lor? :twisted:
|
just design;) nu cerd ac e tiganii dar las la aprecierea ta cum ti se pare oricum nu am vrut sa factiganie si intradevar imi lipsesc jentile dar ......sunt pe vine (jentile :)) )
|
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
|
bricth masina dar daca ai renuntza la prizele alea de pe capota ar fi si mai tare!! si pune si tu o toba macar de ochii lumii asha :shock: :lol: :lol:
|
Mai ZoomZoom m-am uitat la skoda.ro si ai dreptate. nu exista octavia v6 dar intr-un fel am avut dreptate dar era vb de superb are un v6 pe benzina http://www.skoda.ro/technik_te.php?B_ID=130 :D
|
Re:
Quote:
|
E reusita,are un tuning frumos si ca aspect da bine felicitari proprietarului si sal vedem ce poate si ca motor nu numai exterior si interior :wink:
|
frumos ,o masinuta reusita bravo proprietarului 8)
|
destul de draguta...nu e ceva ce nu s-ar mai vedea pe la noi...totusi...e prea comuna...e facuta de vreun familist?Se putea si mai bine
|
Super masina..cu gust...finutz..da cine face interioare d'astea in taza..piele pe scaune, volan, etc
|
@ezeQuel: orice tapitZer bun itZi poate face interiorul unei masini... daca ii dai pielea necesara :D
|
Pai zi-mi unde gasesc un tapiter bun...si de obicei cam la ce bani ajunge manopera...Piele am gasit deja..mai vedem cat $$$...
|
imi pare rau dar nu prea cunosc tapitZeri prin focsani :) ...
|
Re:
Quote:
iar preturile sunt mici, ceva de genul 100-200 euro pt toata masina, si tipii sunt specialisti in piele :wink: cauta-ma pe mess pt alte info, ca-i gasesc eu cand am timp... |
zi-mi cum le zice am pe cineva in bacau sa-i caute...cred ca trag si eu o fuga prin bc..dar nu cred ca am timp sa ma uit..
|
.....Mare tuning nu prea e proprietarul acestei masini locuieste pe langa mine si am vazut masina de aproape inclusiv interior ce pot sa spun... frumusica masinuta doar atat dar ma intreb ce o avea si sub capota asta daca actipildele alea nu sunt puse asa la misto :lol:
|
Tuning exterior, interior bla bla bla bla... fiecare isi face masina cum i se pare lui ca e mai frumoasa e o problema de gust...
Intrebare e alta... ce motor are? catzi bani a bagat in el? In cat timp prinde 100? Lucruri mult mai importante decat cum arata masina :peace: |
Re:
Quote:
|
interiorul e mai fain decat exteriorul;
si la motor probabil nu e nimic deosebit!!! |
| All times are GMT +2. The time now is 16:25. |
- Copyright 2026 4Tuning