![]() |
Re: Tuning pe machete
hmmm , becuri de instalatie de brad , presupun , dak instalatia mere la 220 v , atunci astea 3 noj la cat merg , poate la baterii dalea de 1,5 sau daia de 9 v :) cred ....
|
Re: Tuning pe machete
Nu, ledurile merg la acelasi voltaj si cand sunt pe instalatie si cand sunt pe masinuta, instalatia are transformator si de la 220V scade la 3V sau 1.5V, depinde de led :roll:
|
Re: Tuning pe machete
Leam luat d la un magazin numa cu electronice....un bec are 6 v(park) :D si o baterie 1.5 si trebe 4 baterii da pot pune si mai multe becuri....si bateriile leam pus pe bancheta din spate la masina :D mai am vreo 6 leduri am sa mai pun si la alte masini :D
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Mai pun 2 poze cu inca o modificare mica...;)) Un pic mai old skool ;)
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
2 Attachment(s)
Am mai facut o modificare mica la camioneta...sa-i dau un look Old Skool :lol: ==> banda alba pe cauciucuri.
|
Re: Tuning pe machete
Buna idee..sa nu-i strici designul, continua asa "old school" :)
|
Re: Tuning pe machete
mnuuuu nu face old school , las`o pe burta , biliardu in spate , jante cromate :D hai k stii u ... old & modern - perfect:D
|
Re: Tuning pe machete
13 Attachment(s)
Ceva "neoane" si la focus :D :arrow: :arrow:
|
Re: Tuning pe machete
incearca sa si finisezi masinile. de exemplu la focus, bara aia fatza este TARANEASCA! este zob. este o putza care iese in fata...masina are rotunjimi si iese chestia asta in afara. incearca un kit de wide ceva mai patratos la ea, sa ii mai iei din rotunjimi. vopseste capota complet. jantele nu au nici o legatura cu masina. per total, este un asa numit "rice". incearca sa mai repari din greselile celor care au facut'o...
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Cum ii pot pune alt body kit k din fericire spoileru d fata era pus pe cel normal si lam scos...si pe unde pot gasi jante?:D
@tzutzu.2009:iam scos tot interioru+bord k sa incapa :) |
Re: My hobby
Exista macheta de passat 2006 ? ca ma gandesc sa imi fac passatul si in marime mica :)
EaGle: Data viitoare posteaza aici pentru tuning machete! |
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
5 Attachment(s)
Nissan 350z Nismo 1/18
Modificari: Ext: -plafon, oglinzi si usi negre -stopuri si faruri negre -pleoape faruri -intercooler + plasa neagra la gura de aerisire fata :-) -embleme NISSAN/350z/Nismo scoase -stickere Anonymous ??? :-) -buza bara fata -aripioare praguri :???: -'buza' bara spate -senzori parcare :lol: (facuti demult.. nu`i mai pot sterge.. :sad: ) -diverse stickere.. aftermarket :D -cauciucuri mai late si cu talon mai mic pe fatza Int: -LCD in tetiere -LCD oglinda centrala -butelie NOS :D -iPOD+cablu care face legatura bord-ipod :D -cotiera -turmometru exterior -ceasuri bord plasma :lol: -covorase gri+negru -6 difuzoare (2 in fata de usa stanga, 2 in fata de usa dreapta, 2 in spatele scaunului) -2woofere+amplif+laptop in portbagaj -scaune negru/bej +sticker sparco :D -diverse elemente facute albe :) Daca doriti detalii despre vreo modificare.. sau vreo poza la ceva din ceea ce am scris.. spuneti si se rezolva.. Daca aveti propuneri de alte modificari.. spuneti.. :D |
Re: Tuning pe machete
4 Attachment(s)
Numai spoileru d fata era pus peste cel original la spoileru d spate este pusa numa o prelungire kre e lipita de sasiu impreuna cu tobele
|
Re: Tuning pe machete
7 Attachment(s)
Pun si eu ceva...prima mea masina modificata...sper sa va placa...:( (tratati-ma ca pe un incepator :oops: :oops: )
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Razvan, jantele nu se potrivesc deloc pe Mertz* ;)
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
hmm...poxilina ...si kit auto ...cred :D
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
3 Attachment(s)
mai nou m-am apucat de un Seria 3 E46
Modificari aduse pana acum 1. Folie pe geamuri (luneta + geamuri laterale) 2. Stopuri fumurii |
Re: Tuning pe machete
pleoapele alea sunt mult prea mari.. fa`i rinichii negri.. :)
|
Re: Tuning pe machete
mama ce evacuare :D atat .. ce planuri ai pt el in viitor?
|
Re: Tuning pe machete
reme..alea sunt..paie? sa vad daca gasesc un tutorial pentru tevi de esapament;)
|
Re: Tuning pe machete
@ andrey2003 - ploapele alea sunt facute de mine cand eram mai mic...au disparut deja...masina este in momentul asta bucatele :D
@ trickz - am o idee de tobe, dar nu ar strica ceva in plus ;) cautam 2 tevi negre sau gri inchis sa le inchid intr-o cutie neagra cat sa atarate ca o toba. dupa care sa vopsesc gri-nichel capetele de toba ;) @ expres - k planuri de viitor...sa o las pe burtica, alte jante, interior modificat, neoane, xenoane ;) O alta modificare adusa intre timp. 3. Semnale fumurii |
Re: Tuning pe machete
fumurii ... marker :?:D:D
|
Re: Tuning pe machete
Nu direct cu marker ... mai bine dai cu marker pe o bucata de scotch (scoci:lol:), o aplici pe semnale si o decupezi, asa daca vrei poti s-o dai jos si ramane ca nou ;)
|
Re: Tuning pe machete
Nu este vreo metoda sa fac geamurile mai negre dar nu chiar sa nu se mai vada nimik....sa fie kt mai real sa se vada ceva prin ele :D nu stiti vreuna?
|
Re: Tuning pe machete
cu scoci nu merge? si iei carioca/marker maro
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:37. |
- Copyright 2026 4Tuning