Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/58163-tuning-machete.html)

expres 27-11-07 13:29

Re: Tuning pe machete
 
hmmm , becuri de instalatie de brad , presupun , dak instalatia mere la 220 v , atunci astea 3 noj la cat merg , poate la baterii dalea de 1,5 sau daia de 9 v :) cred ....

EaGle 27-11-07 14:13

Re: Tuning pe machete
 
Nu, ledurile merg la acelasi voltaj si cand sunt pe instalatie si cand sunt pe masinuta, instalatia are transformator si de la 220V scade la 3V sau 1.5V, depinde de led :roll:

2fast4u_DK 27-11-07 16:32

Re: Tuning pe machete
 
Leam luat d la un magazin numa cu electronice....un bec are 6 v(park) :D si o baterie 1.5 si trebe 4 baterii da pot pune si mai multe becuri....si bateriile leam pus pe bancheta din spate la masina :D mai am vreo 6 leduri am sa mai pun si la alte masini :D

tzutzu.2009 27-11-07 17:23

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by 2fast4u_DK (Post 1218630)
Leam luat d la un magazin numa cu electronice....un bec are 6 v(park) :D si o baterie 1.5 si trebe 4 baterii da pot pune si mai multe becuri....si bateriile leam pus pe bancheta din spate la masina :D mai am vreo 6 leduri am sa mai pun si la alte masini :D

Asa....da nu ai folosit nicio rezistenta sau ceva d genu? aI intrerupator? ms

tzutzu.2009 27-11-07 17:56

Re: Tuning pe machete
 
Mai pun 2 poze cu inca o modificare mica...;)) Un pic mai old skool ;)

2fast4u_DK 27-11-07 18:28

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by tzutzu.2009 (Post 1218675)
Asa....da nu ai folosit nicio rezistenta sau ceva d genu? aI intrerupator? ms

Nu am mai folosit nimik :D intrerupator chiar nuj cum sa fac :D deocamdata knd vreau sa le aprind bag o baterie si knd le sting scot o baterie :D da o sa pun si intrerupator;)

tzutzu.2009 27-11-07 18:31

Re: Tuning pe machete
 
2 Attachment(s)
Am mai facut o modificare mica la camioneta...sa-i dau un look Old Skool :lol: ==> banda alba pe cauciucuri.

EaGle 27-11-07 19:00

Re: Tuning pe machete
 
Buna idee..sa nu-i strici designul, continua asa "old school" :)

expres 27-11-07 19:03

Re: Tuning pe machete
 
mnuuuu nu face old school , las`o pe burta , biliardu in spate , jante cromate :D hai k stii u ... old & modern - perfect:D

2fast4u_DK 27-11-07 19:23

Re: Tuning pe machete
 
13 Attachment(s)
Ceva "neoane" si la focus :D :arrow: :arrow:

Trickz 27-11-07 19:53

Re: Tuning pe machete
 
incearca sa si finisezi masinile. de exemplu la focus, bara aia fatza este TARANEASCA! este zob. este o putza care iese in fata...masina are rotunjimi si iese chestia asta in afara. incearca un kit de wide ceva mai patratos la ea, sa ii mai iei din rotunjimi. vopseste capota complet. jantele nu au nici o legatura cu masina. per total, este un asa numit "rice". incearca sa mai repari din greselile celor care au facut'o...

tzutzu.2009 27-11-07 20:06

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by 2fast4u_DK (Post 1218853)
Ceva "neoane" si la focus :D :arrow: :arrow:

I-ai scos bordul la Focus sa intre bateriile....:lol:

2fast4u_DK 27-11-07 21:27

Re: Tuning pe machete
 
Cum ii pot pune alt body kit k din fericire spoileru d fata era pus pe cel normal si lam scos...si pe unde pot gasi jante?:D

@tzutzu.2009:iam scos tot interioru+bord k sa incapa :)

TIR 27-11-07 22:43

Re: My hobby
 
Exista macheta de passat 2006 ? ca ma gandesc sa imi fac passatul si in marime mica :)

EaGle: Data viitoare posteaza aici pentru tuning machete!

tzutzu.2009 28-11-07 07:32

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by 2fast4u_DK (Post 1219018)
Cum ii pot pune alt body kit k din fericire spoileru d fata era pus pe cel normal si lam scos...si pe unde pot gasi jante?:D

@tzutzu.2009:iam scos tot interioru+bord k sa incapa :)

Poti pune te rog o poza cu Focus-ul fara spoiler? Si cel din spate este pun peste cel original? Mersi mult

andrey2003 28-11-07 09:06

Re: Tuning pe machete
 
5 Attachment(s)
Nissan 350z Nismo 1/18

Modificari:

Ext:
-plafon, oglinzi si usi negre
-stopuri si faruri negre
-pleoape faruri
-intercooler + plasa neagra la gura de aerisire fata :-)
-embleme NISSAN/350z/Nismo scoase
-stickere Anonymous ??? :-)
-buza bara fata
-aripioare praguri :???:
-'buza' bara spate
-senzori parcare :lol: (facuti demult.. nu`i mai pot sterge.. :sad: )
-diverse stickere.. aftermarket :D
-cauciucuri mai late si cu talon mai mic pe fatza

Int:
-LCD in tetiere
-LCD oglinda centrala
-butelie NOS :D
-iPOD+cablu care face legatura bord-ipod :D
-cotiera
-turmometru exterior
-ceasuri bord plasma :lol:
-covorase gri+negru
-6 difuzoare (2 in fata de usa stanga, 2 in fata de usa dreapta, 2 in spatele scaunului)
-2woofere+amplif+laptop in portbagaj
-scaune negru/bej +sticker sparco :D
-diverse elemente facute albe :)


Daca doriti detalii despre vreo modificare.. sau vreo poza la ceva din ceea ce am scris.. spuneti si se rezolva..
Daca aveti propuneri de alte modificari.. spuneti.. :D

2fast4u_DK 28-11-07 09:08

Re: Tuning pe machete
 
4 Attachment(s)
Numai spoileru d fata era pus peste cel original la spoileru d spate este pusa numa o prelungire kre e lipita de sasiu impreuna cu tobele

coman razvan 28-11-07 10:13

Re: Tuning pe machete
 
7 Attachment(s)
Pun si eu ceva...prima mea masina modificata...sper sa va placa...:( (tratati-ma ca pe un incepator :oops: :oops: )

2fast4u_DK 28-11-07 10:37

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by coman razvan (Post 1219620)
Pun si eu ceva...prima mea masina modificata...sper sa va placa...:( (tratati-ma ca pe un incepator :oops: :oops: )

Cu ce alimentezi ledul?

EaGle 28-11-07 14:24

Re: Tuning pe machete
 
Razvan, jantele nu se potrivesc deloc pe Mertz* ;)

tzutzu.2009 28-11-07 16:26

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by 2fast4u_DK (Post 1219525)
Numai spoileru d fata era pus peste cel original la spoileru d spate este pusa numa o prelungire kre e lipita de sasiu impreuna cu tobele

ooooo....arata mult mai bine asa.....incearca sa faci ceva si la spate...si iese boboc...;)

2fast4u_DK 28-11-07 19:11

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by tzutzu.2009 (Post 1220157)
ooooo....arata mult mai bine asa.....incearca sa faci ceva si la spate...si iese boboc...;)

Moama da zici k e prins in zeci d suruburi......trag d prelungirea spoilerului d spate la greu da nu se intampla nik :D si app din ce pot face un body kit?:D

expres 28-11-07 19:28

Re: Tuning pe machete
 
hmm...poxilina ...si kit auto ...cred :D

2fast4u_DK 28-11-07 19:37

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by expres (Post 1220492)
hmm...poxilina ...si kit auto ...cred :D

Am sa incerc cu fibra de sticla :D deja am ceva in minte :D

coman razvan 28-11-07 20:27

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by 2fast4u_DK (Post 1219666)
Cu ce alimentezi ledul?

stii ca sunt brichetele alea cu led...am luat cu totul ledul si cele 3 baterii mici cu tot cu suport...cum ar fi am pus exact ce era in bricheta...un led si 3 baterii mici (de ceas cred...);) si avantajul e ca sunt f mici si nu se vad (sunt pe bancheta din spate...)

2fast4u_DK 28-11-07 20:29

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by coman razvan (Post 1220582)
stii ca sunt brichetele alea cu led...am luat cu totul ledul si cele 3 baterii mici cu tot cu suport...cum ar fi am pus exact ce era in bricheta...un led si 3 baterii mici (de ceas cred...);) si avantajul e ca sunt f mici si nu se vad (sunt pe bancheta din spate...)

aaaa.....chiar nu leam vazut :D oricum e sooper tare :D

coman razvan 28-11-07 20:31

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by EaGle (Post 1220006)
Razvan, jantele nu se potrivesc deloc pe Mertz* ;)

altele nu am gasit...:sad: si e prinderea ciudata ca masina a fost kit...:(si nu se potriveste roata de masina gata facuta)...:(

coman razvan 28-11-07 20:32

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by 2fast4u_DK (Post 1220587)
aaaa.....chiar nu leam vazut :D oricum e sooper tare :D

ms de apreciere...;) :oops: pai nici nu se vad bateriile...:)ca asta a fost si ideea8)

Reme 29-11-07 16:43

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by 2fast4u_DK (Post 1217209)
Am facut si io ceva modificari la hummer (leduri si am scos pragurile)...urmeaza sa fac mai joasa si app REME ce neoane ai pus la masina ...unde ai gasit?

sunt facute din leduri si paie d-alea de bei cu ele....

expres 29-11-07 16:46

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by Reme (Post 1221706)
sunt facute din leduri si paie d-alea de bei cu ele....

aaaa ai bagat ledurile pe pai ?sau ceva de genu :?:)

Reme 29-11-07 16:49

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by tzutzu.2009 (Post 1218675)
Asa....da nu ai folosit nicio rezistenta sau ceva d genu? aI intrerupator? ms

ideal ar fi sa pui neste rezistente pt ca automat se prajeste becul...niste rezistente, una e 2 RON. eu am pus neoanele, led + rezistenta cuplate pe direct si ledurile din faruri direct pe motoras tot cu rezistenta :D si nu s-a ars nici unu trebuie sa fi atent cum le pui sa nu scada puterea prea mult ;)

Reme 29-11-07 17:08

Re: Tuning pe machete
 
3 Attachment(s)
mai nou m-am apucat de un Seria 3 E46

Modificari aduse pana acum
1. Folie pe geamuri (luneta + geamuri laterale)
2. Stopuri fumurii

andrey2003 29-11-07 17:47

Re: Tuning pe machete
 
pleoapele alea sunt mult prea mari.. fa`i rinichii negri.. :)

expres 29-11-07 18:01

Re: Tuning pe machete
 
mama ce evacuare :D atat .. ce planuri ai pt el in viitor?

Trickz 29-11-07 18:12

Re: Tuning pe machete
 
reme..alea sunt..paie? sa vad daca gasesc un tutorial pentru tevi de esapament;)

Reme 29-11-07 18:20

Re: Tuning pe machete
 
@ andrey2003 - ploapele alea sunt facute de mine cand eram mai mic...au disparut deja...masina este in momentul asta bucatele :D

@ trickz - am o idee de tobe, dar nu ar strica ceva in plus ;) cautam 2 tevi negre sau gri inchis sa le inchid intr-o cutie neagra cat sa atarate ca o toba. dupa care sa vopsesc gri-nichel capetele de toba ;)

@ expres - k planuri de viitor...sa o las pe burtica, alte jante, interior modificat, neoane, xenoane ;)


O alta modificare adusa intre timp.
3. Semnale fumurii

expres 29-11-07 18:33

Re: Tuning pe machete
 
fumurii ... marker :?:D:D

EaGle 29-11-07 19:16

Re: Tuning pe machete
 
Nu direct cu marker ... mai bine dai cu marker pe o bucata de scotch (scoci:lol:), o aplici pe semnale si o decupezi, asa daca vrei poti s-o dai jos si ramane ca nou ;)

2fast4u_DK 29-11-07 19:23

Re: Tuning pe machete
 
Nu este vreo metoda sa fac geamurile mai negre dar nu chiar sa nu se mai vada nimik....sa fie kt mai real sa se vada ceva prin ele :D nu stiti vreuna?

Reme 29-11-07 21:54

Re: Tuning pe machete
 
cu scoci nu merge? si iei carioca/marker maro


All times are GMT +2. The time now is 09:37.

- Copyright 2026 4Tuning