Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   BMW E30 325i Turbo vs. ...? (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/55710-bmw-e30-325i-turbo-vs.html)

boh_325t 11-06-08 17:10

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
cu cea mai mare placere ..............cred ca merg la calarasi ,dar cand ma intorc daca mai am masina ca o am la vanzare...................

Pinky 16-07-08 00:39

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Am vazut de 3 ori in 2 zile consecutive masina prin oras.. o data la Real Vitan in parcare si o data pe la romano-americana :) frumoasa mai e... Ai dat-o, cumva? Daca nu, sunt curios cum sta un WRX 2.5 cu soft si evac.. loc/mers, oricum.
da-mi un pm daca e...

WPP 16-07-08 03:52

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by Pinky (Post 1647533)
Am vazut de 3 ori in 2 zile consecutive masina prin oras.. o data la Real Vitan in parcare si o data pe la romano-americana :) frumoasa mai e... Ai dat-o, cumva? Daca nu, sunt curios cum sta un WRX 2.5 cu soft si evac.. loc/mers, oricum.
da-mi un pm daca e...

Ai zis bine "sta" :D

boh_325t 16-07-08 09:23

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
da masina s-a dat dar nu asta este o problema . masina este in bucuresti la fostul proprietar si pot vorbii cu el sa vedem cum .. sta un wrx 2,5 .....

daniwmk 16-07-08 09:43

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
pacat ca a avut un necaz in weekend l-a braila
eram curios cum sta cu un evo9 de 350 cp ...

Pinky 16-07-08 17:10

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by WPP (Post 1647737)
Ai zis bine "sta" :D

Pai stiam asta din start :) Vreau doar sa vad CUM sta :P

boh_325t 17-07-08 18:23

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 1647888)
pacat ca a avut un necaz in weekend l-a braila
eram curios cum sta cu un evo9 de 350 cp ...

mai bine ca la braila nu am avut nimic de aratat pt ca nu mergea masina cum trebuie...............:sad::sad:

daniwmk 18-07-08 08:52

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by boh_325t (Post 1650728)
mai bine ca la braila nu am avut nimic de aratat pt ca nu mergea masina cum trebuie...............:sad::sad:

nu la legale
acum cateva zile a fost prin braila (noul proprietar) dar a avut un necaz

boh_325t 18-07-08 09:31

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
:sad:
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 1651519)
nu la legale
acum cateva zile a fost prin braila (noul proprietar) dar a avut un necaz

da stiu am auzit .............:sad::sad::sad::sad::sad:

andreiwtw 28-07-08 22:03

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 1651519)
nu la legale
acum cateva zile a fost prin braila (noul proprietar) dar a avut un necaz

Data viitoare vin mai pregatit .
Sau daca aveti voi drum prin Bucuresti ...
Ai nr meu de tel. cred !
Oricum, multumesc frumos de ajutor ; daca nu erai tu probabil ca as fi plecat cu masina pe platforma .
Saluta-i pe baieti din partea mea, te rog ...

daniwmk 29-07-08 09:20

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 1667233)
Data viitoare vin mai pregatit .
Sau daca aveti voi drum prin Bucuresti ...
Ai nr meu de tel. cred !
Oricum, multumesc frumos de ajutor ; daca nu erai tu probabil ca as fi plecat cu masina pe platforma .
Saluta-i pe baieti din partea mea, te rog ...

eu o sa vin in bucuresti la inceputul lui august
am sa ai salut pe baieti din partea ta
bine ca s-a rezolvat si ai reusit sa te intorci cu ea pe roti :)

andreiwtw 30-07-08 15:20

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Te astept !
Iti pregatesc un megane RS cu care sa te dai ...

boh_325t 06-08-08 10:16

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
hai andrei nu scoti si tu masina ca acum ai si plecare* super tari slikurile* ........ce zici ? scoate si tu pe interval masini capabile .................................................. ............

andreiwtw 06-08-08 13:12

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by boh_325t (Post 1681707)
hai andrei nu scoti si tu masina ca acum ai si plecare* super tari slikurile* ........ce zici ? scoate si tu pe interval masini capabile .................................................. ............

Pai, astept provocari !!!
Se ofera cineva ???

andreiwtw 17-08-08 20:22

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 1682019)
Pai, astept provocari !!!
Se ofera cineva ???

Chiar nimeni ???

andreiwtw 01-09-08 10:31

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 1700930)
Chiar nimeni ???

Probabil ca cine trebuie sa ma provoace nu intra pe acest forum ...

andreiwtw 05-09-08 13:53

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by boh_325t (Post 1681707)
hai andrei nu scoti si tu masina ca acum ai si plecare* super tari slikurile* ........ce zici ? scoate si tu pe interval masini capabile .................................................. ............

Sper sa gasesc competitori Duminica la Buzau ...

negoitacata 07-09-08 22:16

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Cam puternici competitori la Buzau:D:D:D

vec 08-09-08 00:27

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by negoitacata (Post 1738069)
Cam puternici competitori la Buzau:D:D:D

ee se mai intimpla

vec 08-09-08 00:34

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by negoitacata (Post 1738069)
Cam puternici competitori la Buzau:D:D:D

boh-u este un urs extraordinar din toate punctele de vedere, estetic si mecanic ...foarte frumoasa masina

andreiwtw 08-09-08 10:43

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by vec (Post 1738442)
boh-u este un urs extraordinar din toate punctele de vedere, estetic si mecanic ...foarte frumoasa masina

Dar NSL-ul este un pic mai sus ...
Oricum il astept la revansa !!!

andreiwtw 08-09-08 10:45

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by negoitacata (Post 1738069)
Cam puternici competitori la Buzau:D:D:D

Tu ce competitori ai avut ???

daniwmk 08-09-08 11:12

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 1738933)
Dar NSL-ul este un pic mai sus ...
Oricum il astept la revansa !!!

pai ma gandesc in primul rand la faptul ca unu e 12v si unu e 24v la baza ...

andreiwtw 08-09-08 12:09

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 1739005)
pai ma gandesc in primul rand la faptul ca unu e 12v si unu e 24v la baza ...

Asa e !
Oricum performantele sunt apropiate !
Data viitoare o sa scot si eu bancheta spate si tot ce am prin portbagaj ( inclusiv rezerva ) si poate suntem egali .

negoitacata 08-09-08 12:28

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 1738940)
Tu ce competitori ai avut ???

Stai linistit ca nu am zis-o cu rautate stiu ca e o masina tare am zis ca au fost masini FOARTE PUTERNICE.......momentatn nu am masina pt ca nu am carnet;) si nici cei 18 ani

andreiwtw 08-09-08 12:47

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by negoitacata (Post 1739184)
Stai linistit ca nu am zis-o cu rautate stiu ca e o masina tare am zis ca au fost masini FOARTE PUTERNICE.......momentatn nu am masina pt ca nu am carnet;) si nici cei 18 ani

Exact asta am vrut sa evidentiez !
Iti urez sa te cresti mare cat mai repede ca sa-ti poti lua permis ... !!!

ionut-01nsl 08-09-08 13:29

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 1739005)
pai ma gandesc in primul rand la faptul ca unu e 12v si unu e 24v la baza ...

ambele motoare sunt 24v

daniwmk 08-09-08 13:40

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by ionut-01nsl (Post 1739360)
ambele motoare sunt 24v

crezi tu

ionut-01nsl 08-09-08 13:49

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 1739401)
crezi tu

daca la schimbat o fi 12v dar avea 24v la vechiu propietar care a facut un nume la masina asta

alecsutu1 08-09-08 13:51

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
BOH a avut 12 valve intotdeauna :)

ionut-01nsl 08-09-08 13:52

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by alecsutu1 (Post 1739447)
BOH a avut 12 valve intotdeauna :)

k daca voi ziceti

daniwmk 08-09-08 14:42

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by ionut-01nsl (Post 1739439)
daca la schimbat o fi 12v dar avea 24v la vechiu propietar care a facut un nume la masina asta

cand a venit la braila fostul proprietar si actualul masina avea 2.5 12v

ionut-01nsl 08-09-08 14:43

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 1739566)
cand a venit la braila fostul proprietar si actualul masina avea 2.5 12v

e 12v scz

andreiwtw 08-09-08 15:01

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 1739566)
cand a venit la braila fostul proprietar si actualul masina avea 2.5 12v

Masina asta are motorul ei original ( trecut in carte ) cu care am cumparat-o in 2003 si i-am vandut-o lui Catalin ( BOH'u ) in 2006 si am luat-o inapoi acum 3 luni dar cu turbo ...

naka66vio 08-09-08 15:13

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
unde se pot gasi filmuletze cu cursele de la braila?scuze de offtopic

andreiwtw 08-09-08 15:16

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by naka66vio (Post 1739650)
unde se pot gasi filmuletze cu cursele de la braila?scuze de offtopic

Nu a filmat nimeni .
Doar cei care au fost prezenti stiu ce s-a intamplat acolo :-)

sTAILLL 08-09-08 21:15

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
pei nu ne spui si noua ce sa intamplat?

GolfuletzS 08-09-08 22:24

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
a fost cinva carea a filmat :D

ce sa fieacolo distractie

andreiwtw 09-09-08 14:37

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by sTAILLL (Post 1740481)
pei nu ne spui si noua ce sa intamplat?

Am glumit !!!
Trebuie sa apara filmuletele ...

boh_325t 09-09-08 14:51

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
alooooo d-lor masina are si a avut de cand a facut-o fabrica motor de 2500 12 valve ..........oricum felicitari lui ionut pentru victorie ...dar parerea mea este ca ar trebui sa se acorde o REVANSA pe un drum pe care sa se poata pune in valoare adevarata putere a masinilor


All times are GMT +2. The time now is 13:23.

- Copyright 2026 4Tuning