![]() |
da , sunt din buc, colentina, lucrez in Berceni,
ideea e ca vine vara: terase, mare,bere, distractie chiar dc o sa fie mai complicat incearca sa faci economii(invata-te)(banuiesc ca ai tai nu conduc Mergedes) incearca sa te angajezi undeva(o benzinarie, ceva), nu e nici o rusine, si o parte din bani sa-i strangi ideea e sa strangi tu banii si dup-aia te ajutam noi dc vrei sa inveti, vorbim nu e bine sa faca altii treaba in locul tau, pentru ca o sa vina vremea sa fii singur noi te putem invata, ajuta, ghida, da un sfat, dar trebuie sa faci tu singur cat mai mult(cate putin din toate) |
omule 10xz mult de tot ptr tot.. asta o sa si fac... am vb cu un amic.. tatal lui are o firma de constructii... si pana mea... speram sa ne infiltram si noi pe acolo... se munceste mult dar... na... 6 mil pe luna... stransi bani bagati in banca... plus eu vreau neaaparat sa ma duc pe la unchimiu` prin Spania vara asta... sotto mai scot ceva bani de la el pe acolo.. si doamne ajuta , oricum ai yahoo messenger? ca as vrea sa vorbim.. ID-ul meu e evilsant0s cu zero , peace brotha`
|
dar un oltcit nu ati luat in considerare?!
dk gasesti unul in stare buna, faci o dacie.... hmmmmmm? + k e ieftin |
dak vrei te fac un test- drive....
si dk vei compara un oltcit ku o 1310&family... u decizi oricum... |
e o idee, dar dacia e mai buna, mai simpla pt un incepator
chiar acum am o okazie cu un oltcit la 10mil,motor nou, frane nnoi, am luat 90 intr-a doua cu el lejer, am dat fum la cielo |
frate la fel ca ceilalti iti zic si yo dacie !!! (nici oltcit nu e rau) pt ca...daca o sa trebuiasca sa intretii tu singur masina nu o sa te rupa asa de rau! si n plus poti scoate ceva frumos dintr-o dacie.......parerea mea.... :D
|
da mai ... asa fac dacie... dar mai incolo cand o sa am si eu bani de dacie :) oricum multumesc mult ptr sfaturi...
|
si eu tot pentru dacie optez...maisna daca o sa aii grija de eao sa te tina... cat de rea o fi ..ai modifici u pe parcurs.
|
da mai bajete... dar bani sa fie ca si o dacie tot e 1000 1000 si ceva... de fapt am vazut si pe la 700 dar termenate... si pana mea... mai am de asteptat si de muncit.. pana sa imi iau...
|
poate faci bani din vanzarea anvelopelor si iti iei o dacie ( ce cauciucuri ai ca sunt interesat-sunt noi?) Daca faci tot ce ai in gand ar iesi ceva frumos. Succes la fonduri :!:
|
opinia mea
Parerea mea e sa pastrezi bani isi cand faci 18 ani sa iei o masina pe numele tau, ceva ieftin in care sa nu trebuiasca sa bagi bani, adevarata scoala de soferi se face in primul an dupa ce ai luat carnetul, atunci inveti sa controlezi masina bine, si sa te orientezi in trafic, ar fi pacat sa-ti faci o masina calumea de acuma si sa incepi dupa ce-ti iei carnetul sa ii troznesti abreiajul, sa o zgarii sau cine stie ce de sa te doara sufletul.
Eu personal as recomanda o masina straina si cat ma ieftina (care sa si mearga), dar daca nu gasesti asa ceva atunci ramai la dacie pt inceput |
tu ai citit tot topicu'?
dc va avea masina va putea invata sa conduca mult inainte de 18 ani, si in plus pana la varsta aceea va avea timp sa invate ceva despre masini(mecanica si tinichigerie) cate putin din toate, si mai ales sa stie SINGUR, nu ajutat |
| All times are GMT +2. The time now is 04:33. |
- Copyright 2026 4Tuning