Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   ce telefon este cel mai bun? (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/4862-telefon-bun.html)

mihai134 06-05-06 22:34

Re: ce telefon este cel mai bun?
 
ce are VK-ul ala ajea neobisnuit in afara de o camera cu 4MP care e prastie si de 128MB memorie dar fara posibilitate de extindere. iar lucrurile importante: edge ,3G lipsesc.

nokia sunt bune dar sunt scumpe ce-i drept :)
daca ar fi sa imi iau alt telefon acesta ar fi SE W800i sau V3x si nu N90

SHOGUN-A8 07-05-06 10:33

Re: ce telefon este cel mai bun?
 
Ce are neobisnuit....:|
Ori esti tu orb....ori nu stii sa apreciezi lucrurile...:?
O prastie de camera de 4mpx...pe telefon...care e subtire cat o lentila de camera normala..
Un telefon de asta e tare si fara camera,dar cu una ca asta....nici nu am ce sa zic...:|
Prea tare...
Unde ai vazut tu in RO un tel cu o camera de 4 mpx?!?

mihai134 07-05-06 13:43

Re: ce telefon este cel mai bun?
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by SHOGUN-A8
Ce are neobisnuit....
Ori esti tu orb....ori nu stii sa apreciezi lucrurile...
O prastie de camera de 4mpx...pe telefon...care e subtire cat o lentila de camera normala..
Un telefon de asta e tare si fara camera,dar cu una ca asta....nici nu am ce sa zic...
Prea tare...
Unde ai vazut tu in RO un tel cu o camera de 4 mpx?!?

omule, daca nu stii, la telefoanele mobile se pun lentile/senzori varza pt a micsora costurile si din necesitatea de a reduce marimea telefonului(sa nu iasa o caramida). asta la general.

acum cu Vk-ul ala. ce-i 4MP sunt aproape degeaba datorita senzorlui mic => o gramada de noise la rezolutia maxima. compara u o camera digitala de 500-600 RON cu telefonu asta care tinde spre 2000 RON (doar are 4 MP nu??) si vezi unde e mai mare calitatea ;)

cu riscul de a ma repeta, ii lipsesc lucruri esentiale : slot de card, EDGE , 3G
si ar mai fi ceva: 260k culori pt un astfel de tel sunt deja....depasite. la 109$ ai panasonic VS3 cu 16M de culori...insa se poate trece cu vederea.

deci in concluzie, de banii care ii dai pe tel asta as prefera si un 3310 si o camera kalumea sau un SLR mai ieftin ;)

si de curiozitate VK-ul este varza din nou :D uite un samsung, prezentat la CEBIT 2006 de 10 MP

SHOGUN-A8 07-05-06 17:20

Re: ce telefon este cel mai bun?
 
O camera...un 3310....compari tu cu un telefon care are 74 de grame si dimensiunile 97.8 x 49.5 x 12.5 mm
Mai bine iti iei SLR...cum spui tu...sau mai bine decat SLR ia-ti un camion....si cumpara un motor cu reactie si baga-l pe el....o sa fie mai tare decat SLR-ul...;)

mihai134 07-05-06 17:46

Re: ce telefon este cel mai bun?
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by SHOGUN-A8
Mai bine iti iei SLR...cum spui tu...sau mai bine decat SLR ia-ti un camion....si cumpara un motor cu reactie si baga-l pe el....o sa fie mai tare decat SLR-ul...

asta a fost tare. o fi 4tuning forum de masini da nu ma refeream la Mercedes SLR
aici era vorba de camere foto digitale SLR - Single Lens Reflex-Aparat foto reflex, cu vizare prin obiectiv ;)

PS:scuzati de offtopic :)

sandrin 07-05-06 20:08

Re: ce telefon este cel mai bun?
 
de la telefoane a-ti ajuns la masini (SLR) ,camere foto ?
:D

SHOGUN-A8 07-05-06 22:33

Re: ce telefon este cel mai bun?
 
Still....SLR-ul ala costa la fel si cantareste mult mai mult...si...nu e telefon...
So...gata cu off-topicul...si cu SLR si SLK si CLK sau ce mai spui tu..
In concluzie...telefonul ala e prea tare...:p

Bmwaldo 07-05-06 23:39

Re: ce telefon este cel mai bun?
 
am nokia..dar consider k cea mai buna firma .. fiind ..sony ericsson .... VOTAT sony ericsson ! :D :D :D

dj_poznasu 09-03-07 19:46

Re: ce telefon este cel mai bun?
 
Mie nokia mi se pare cea mai buna firma

MariusM 13-03-07 00:44

Re: ce telefon este cel mai bun?
 
eu am un nokia 6230 cu card mmc de 256 mb. sunt super multumit de el chiar daca camera Vga nu mai este la moda. e rapid in meniu, se incarca repede pozele si il mai pastrez vreo 2 ani (chiar daca il am din 2004), merita ;)

Adytzu_JerrY 15-03-07 08:18

Re: ce telefon este cel mai bun?
 
si eu tot nokia votez 8) ... am 2 telef nokia . rezistente si utile 8)

Nubyan 15-03-07 14:45

Re: ce telefon este cel mai bun?
 
Merg pe sony ericsson :D

EvLSant0S 15-03-07 19:19

Re: ce telefon este cel mai bun?
 
Nokia ..
cel mai tare

c i k y 15-03-07 20:43

Re: ce telefon este cel mai bun?
 
Sony Ericsson sunt cele mai bune la baterie !!!

sandrin 16-03-07 21:55

Re: ce telefon este cel mai bun?
 
acuma depidne si de model ... dar nokia - best phone

vlad_Mafiotu 17-03-07 20:34

Re: ce telefon este cel mai bun?
 
nokia clar

TSC-Us 10-04-07 03:15

Re: ce telefon este cel mai bun?
 
nokia >au baterii bune+meniu f bun!
mai ales n95 e un tel complet! are navigatie(100 de tari)...tot ...

BMWfan 10-04-07 14:04

Re: ce telefon este cel mai bun?
 
sony-ericsson pt ca am eu :)
nu serios mi se pare mai bun ca nokia si ca design si ca soft

NSL_KiwY 10-04-07 15:14

Re: ce telefon este cel mai bun?
 
Nokia normal... eu am un 6680

platon911 19-04-07 00:11

Re: ce telefon este cel mai bun?
 
cik Nokia e cel mai jmeker...dar la fiabilitate Siemens e pe primul loc(MADE IN GERMANY)....eu am un Nokia super multzumit de el.....

BH 07 MDF 22-04-07 22:33

Re: ce telefon este cel mai bun?
 
Nokia.
Dar ...
Am rămas profund dezamăgit când am văzut că Sony Ericsson scoate pozele mai clar ca şi Nokia :( .

Trickz 23-04-07 10:55

Re: ce telefon este cel mai bun?
 
mo-to-ro-la for life:D pana acum am avut 4 motorole. toate au rezistat la busituri nemaivazute:D un motorola c650, intro criza de nervi, lam aruncat pe geam(et 1). cand mam dus sami iau simu dintre resturi (credeam eu) am avut o surpriza..era intreg, mai putin carcasa care se sparsese. pana si lcdul functiona perfect:D motorola sunt telefoane rezistente:P

crissti_d 24-04-07 23:10

Re: ce telefon este cel mai bun?
 
nokia e cel mai tare. in special 6310i si e50
nu cred ca e tel mai tare ca 6310 sau 6310i care sunt inca ft cautate

SHOGUN-A8 25-04-07 01:46

Re: ce telefon este cel mai bun?
 
Umm...moto :D
Telefoane bune...singurul lucru pe care il regret e ca e facut in state :D


All times are GMT +2. The time now is 01:09.

- Copyright 2026 4Tuning