Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Divertisment (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment.html)
-   -   ce ati face in aceasta situatie? (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment/47842-situatie.html)

giubau_v8 14-08-07 17:24

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
zicea cineva mai sus de bata din portbagaj..mai ajungi la bata din portbagaj? eu cred ca nu..
cea mai buna solutie e sa dai peste el sa iti faci loc daca nu ai....ca pana scoti bata din portbagaj iti face si pomana ;)

SMocKey21 14-08-07 17:35

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
omu s-a luat si de o femeie :)))) cred ca a incercat cva si cu un barbat,dar a ramas fara cativa dintisori in gura :))))),eu sincer dadeam peste el si faceam cioara aia imputzita una cu asfaltul ;)

Sasha_z 14-08-07 22:25

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
Quote:

Originally Posted by dagosh88 (Post 1046112)
Vad ca multi ar sari sa il bata cu pumnii,cu bata din portbagaj si cu alte cele,V-ati gandit ca daca da asa in masina ta o sa dea si in tine? Eu unul nici macar nu m-as risca sa vad daca am vreo sansa sa il lovesc,o lovitura si e indeajuns sa iti iei adio de la viata...merita riscul pentru doua bucati de tabla indoita si 3 geamuri sparte?Eu unul consider ca nu...si as pleca cat as putea de repede de acolo,daca as putea sa il accidentez in timp ce fac asta perfect,daca nu macar am scapat eu bine.

hai sa fim seriosi...sigur stateai si te uitai cum da ala cu bata in masina ta....mai ales sa ai una de vreo 30-40 d mii de euro....(sa nu zic mai scumpa)...inseamna k nu esti in stare sa`ti aperi masina..da apoi pe tine k persoana ;)

Ali_ump 15-08-07 10:14

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
Quote:

Originally Posted by Sasha_z (Post 1046779)
hai sa fim seriosi...sigur stateai si te uitai cum da ala cu bata in masina ta....mai ales sa ai una de vreo 30-40 d mii de euro....(sa nu zic mai scumpa)...inseamna k nu esti in stare sa`ti aperi masina..da apoi pe tine k persoana ;)

Uuuu asta cred ca te-a durut :lol: :D

dolb 15-08-07 11:14

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
Quote:

Originally Posted by giubau_v8 (Post 1046563)
zicea cineva mai sus de bata din portbagaj..mai ajungi la bata din portbagaj? eu cred ca nu..
cea mai buna solutie e sa dai peste el sa iti faci loc daca nu ai....ca pana scoti bata din portbagaj iti face si pomana ;)

eu pot sa ajung in portbagaj fara sa ies din masina ! ;) si multe masini pot asta, break-uri , hatchback.. rabatezi bancheta si ajungi acolo, sau pt cele cu cotiera intre perne poti deschide cotiera si apoi inca o clapeta prin care se ajunge la portbagaj ;)

axela 15-08-07 12:28

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
si marmota invelea ciocolata in staniol....

dagosh88 15-08-07 13:28

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
Quote:

Originally Posted by Sasha_z (Post 1046779)
hai sa fim seriosi...sigur stateai si te uitai cum da ala cu bata in masina ta....mai ales sa ai una de vreo 30-40 d mii de euro....(sa nu zic mai scumpa)...inseamna k nu esti in stare sa`ti aperi masina..da apoi pe tine k persoana ;)

Citeste mai bine am zis ca plecam cat mai repede nu ca stateam ca un fraier si ma uitam la el cum imi nenoroceste masina!!!
Dar vad ca multi dintre voi aveti o problema serioasa,pretuiti mai mult banii decat viata in sine si ati fi dispusi sa o riscati pentru acestia,si asta e grav de tot,ar fi bine sa va gasiti alte prioritati in viata, nu banii!!!

giubau_v8 15-08-07 13:30

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
nu as vrea sa va vad pe astia care va dati zmei aici intr-o situatie asemanatoare...cu un negru autohton care apare din senin si incepe sa va farame masina.

-LEXION- 15-08-07 18:27

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
Quote:

Originally Posted by giubau_v8 (Post 1047992)
nu as vrea sa va vad pe astia care va dati zmei aici intr-o situatie asemanatoare...cu un negru autohton care apare din senin si incepe sa va farame masina.


am mai observat comportamentul soferilor in situatii asemanatoare....si cine isi are muschii la el, sare la bataie si daca e de vina, cine nu, se inchide in masina, si asteapta sa treaca totul....depinde de fiecare si de siguranta pe fortele proprii.

Am un coleg, campion la haltere, care pentru un claxon, s-a dat jos si prin geam l-a pocnit pe ala care l-a claxonat...si eu intr-o situatie oarecum asemanatoare, ajuns la semafor,pe trotuar am intrat as scap de un idiot care ma urmarea ca nu i-am dat prioritate....

Asa ca depinde de fiecare :-)

biblup 17-08-07 03:33

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
fara nici un fel de jignire intentionata daca esti baiat destept lasi asigurarea sa plateasca si pleci de acolo... eventual dai si cu masina peste el daca poti... iesi la el ca sa ce? de ce? ce se poate intampla? ori reusesti sa il bati fara rani grave pt tine... asta e cazul cel mai fericit( sau fuge (putin probabil)). Ori il bati dar iei si tu cateva lovituri eventual si o ranga doua peste ceafa.. asta-i cazul fericit... ori iti f o mare ranga in cap si iti pierzi cunostinta asta-i cazul nefericit... si eventual se poate intampla si o tragedie... ori el pe tine ori tu pe el...

si pt ce? e clar ca omul e dereglat... asta inseamna ca e in stare sa mearga pana la capat... esti dispus sa-ti risti viata doar ca sa-ti aperi orgoliul? sau altfel spus e asta una dintre situatiile in care merita sa-ti risti viata?

dc te gandesti un pic te f in ea de tabla si dispari de acolo... eventual dai un telefon la politie sau apelezi la cunostintele din domeniu si incerci sa te asiguri ca dispare de pe strazi un om ca ala...

bogdan100 20-08-07 13:52

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
:)) acum vad ca toti ati zis ca l-ati fi batut,dar,negrii sunt smecheri in cartiere lor,deci daca ar fi dat in el soferul,probabil cel care filma intervenea el(sau mai rau chema "intariri")...si inca ceva:ati vazut ca nici un sofer nu a intervenit?deci ii clar ca in zona se mai intamplau evenimente...oricum repet:nu stiu care dintre voi ati fii iesit sa il plezniti...:P

STREET 31-08-07 17:12

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
GTA.....live :lol:

DaciaGID 02-09-07 17:59

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
are CASCO bani pt tot !

turbonetta© 03-09-07 13:46

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
Quote:

Originally Posted by STREET (Post 1074499)
GTA.....live :lol:

chiar ca:)) dc ma gandesc putin seamana cu Carl Jonson:))

Khalis 03-09-07 15:34

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
@bogdan100: n-a intervenit nimeni pentru ca nici ai lor nu-s mai simtzitzi decat ai noshtri.... cu alte cuvinte pe fiecare doare de propria piele.... sau crezi ca in USA itzi sare cineva in ajutor daca se pune unul sa te bata in plina strada sau, cum era cazul de fatza, sa itzi ia mashina la tocat?.... no way.... toata lumea sta shi se uita.... :evil: .... shi ca-l batzi pe ala.... evident ca l-ai bate... eu una in clipa aia nici nu cred ca m-ash gandi ca sa vezi, ca o sa cheme, ca o sa faca.... scot ranga de sub scaun shi dau.... :twisted: dup-aia vad eu ce fac..... :-P

pHlow 04-09-07 01:29

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
Quote:

Originally Posted by Khalis (Post 1078933)
@bogdan100: n-a intervenit nimeni pentru ca nici ai lor nu-s mai simtzitzi decat ai noshtri.... cu alte cuvinte pe fiecare doare de propria piele.... sau crezi ca in USA itzi sare cineva in ajutor daca se pune unul sa te bata in plina strada sau, cum era cazul de fatza, sa itzi ia mashina la tocat?.... no way.... toata lumea sta shi se uita.... :evil: .... shi ca-l batzi pe ala.... evident ca l-ai bate... eu una in clipa aia nici nu cred ca m-ash gandi ca sa vezi, ca o sa cheme, ca o sa faca.... scot ranga de sub scaun shi dau.... :twisted: dup-aia vad eu ce fac..... :-P

nu vreau sa te jignesc sau sa fiu considerat misogin, dar sincer probabil in momentul ala nici macar nu ai mai fi gasit ambreajul. Sunt multe nikita pe strazi care la semafor cand vad un tiganus, inchid geamul de frica. ar fi frumos sa ti se insceneze asa ceva(filmat frumos) si sa vedem daca atunci ai mai fi asa furtunoasa cu bate si chestii..

dolb 04-09-07 09:12

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
Quote:

Originally Posted by pHlow (Post 1080108)
nu vreau sa te jignesc sau sa fiu considerat misogin, dar sincer probabil in momentul ala nici macar nu ai mai fi gasit ambreajul. Sunt multe nikita pe strazi care la semafor cand vad un tiganus, inchid geamul de frica. ar fi frumos sa ti se insceneze asa ceva(filmat frumos) si sa vedem daca atunci ai mai fi asa furtunoasa cu bate si chestii..

acum o saptamana, am dus-o pe pr mea acasa, si ne-am tot certat si am plecat nervos , in fata mea fiind un bmw e46 cabrio, si ala a oprit de frica atunci cand mi-a auzit cauciucurile, spre "norocul" meu era tigan din ala gras, borat, s-a dat jos la mine, eu am vrut sa plec si in timp ce a plecat mi-a dat o flegma, ce crezi ca am facut?.. am facut sensul giratoriu si i-am dat si eu una, normal a incercat sa ma prinda dar n-a avut nici o sansa! si am scapat de el cu usurinta ;)

JUST-DO-IT 04-09-07 09:28

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
hmmm numai zmei si neamuri de feti vanjosi pe aici,dar ganditi-va putin daca ar fi un tigan ( in varianta noastra) cati a-ti avea pe bune curaj sa va dati jos din masina sa-l cotonogiti?
e mare greseala.....nu uitati ca la noi un tigan nu-i niciodata singur !!!sari la ala si mai apar inca 5-10 si atuncea ce ai facut, ai pus-o!!!!
cel mai bine sa-l calci in masa de zdreanta!!!!mai vazu-i p-acilea gen casco ruuls!si daca nu ai casco ce faci frate?il lasi sa-ti faca varza masina???
si yo am ca orice sofer un mic ajutor si nu sunt chiar timid cand e cazu sa-l iau de sub scaun,da de tigani nu ma dau jos,ca nu-s prost....il calc in masa de cioara si sun la pompe funebre dupa...lol

topser 04-09-07 22:23

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
Hmm..io de ce sa mint...plecam de acolo cat mai repde...treceam pe rosu eventual..

nam nik in masina de aparare...tre sami iau o bata ceva cat mai repde...

Bogdan_ozzy 05-09-07 12:05

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
Phoai .. eu treceam ....plecam cat mai repede... parcam cam la 50 de metrii .. de el .. luam bata ca.. dobicei .. aproape oricene.. o poarta .. cu el in masina.. si dupaia.. alergam dupa el .. si putea sa zica ce vrea .. ca il omoram din bataie....apoi fain frumos.. ma puneam in masina.. si plecam .. sau dupa ce il bateam .. il mai duceam si la sectiea de politie...

dolb 06-09-07 18:41

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan_ozzy (Post 1082525)
Phoai .. eu treceam ....plecam cat mai repede... parcam cam la 50 de metrii .. de el .. luam bata ca.. dobicei .. aproape oricene.. o poarta .. cu el in masina.. si dupaia.. alergam dupa el .. si putea sa zica ce vrea .. ca il omoram din bataie....apoi fain frumos.. ma puneam in masina.. si plecam .. sau dupa ce il bateam .. il mai duceam si la sectiea de politie...

pfoaaaaaaaai" eu am 50 kg de muschi pe mine! si va sparg pe toti " e veche !!! toti suntem tupeisti ! nu zic , eu sunt mai mic de statura, si nici cine stie ce forta nu am! insa ma iau in gura cu tigani, m-am luat acu o ora in gura cu un jegos care era sa dea peste pr mea! pt ca am rugat-o sa imi tina loc de parcare! si normal a intrat taranu! dar intotdeauna am stiut unde sa ma opresc! puteam sa dau in el, sa il provoc si apoi sa sara toti pt mine! dar ma alegeam si eu cu rani! am zis sa il las in pace , sa rog pe o cunostinta de a noastra sa il face sa imi cedeze LOCUL DE PARCARE ! si m-am calmat! .. in situatia soferului din filmare, as fi fugit mancand asfaltu

Anka Blonda 14-09-07 17:45

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
direct afis p asfalt il faceam:))) thuamne....

Sindrom 18-09-07 02:49

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
mda ce afis da oricum unei femei in romania daca i se intampla asa ceva ala isi ia omoru rau de tot de la femeie...sau de la restu....am vazut si io o faza....era una intr-un matiz verde si io veneam cu un prieten cu cainii din parc pe trotuar regulamentar...si aia nush ce facuse cred ca luase galbenu la semafor si trecea unu care a sarit repede pe trecere si aia a pus frana normal si a luat-o ca ce ca nu te uiti....logic ca ei i s-a facut frica....la care bunul meu prieten zice ba io ma duc sa-l bat tine cainele....credeam ca zice la misto....da in urmatoarele 2 secunde nenea ala de facea scandal avea capu spart ca se lovise de stalp....da nush dc....n-am vazut nimic....asa k nu prea cred ca se intampla la noi asa rau

Mustang 18-09-07 09:47

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
Alooooo
Pentru Copiii de maxim 18 anisori !!!

Cand vine o matahala d'aia inspre masina ta si incepe sa dea, apasati doar ambreiaj, bagati in treapta intai si apasati acceleratia cu sete sa scapati de el.
Nu sunteti niciunul asa smardoi. ;)
Poate din cauza ca va speriati, il calcati daca aveti norocul sa fie in fata voastra cand incercati sa fugiti de el.
In rest, frica e mare si va veti trezi ca primul lucru care il faceti este sa fugiti, nu sa va razbunati pe el ca a dat in masina.

Anka Blonda 19-09-07 13:50

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
Quote:

Originally Posted by Mustang Mach One (Post 1106245)
Alooooo
Pentru Copiii de maxim 18 anisori !!!

Cand vine o matahala d'aia inspre masina ta si incepe sa dea, apasati doar ambreiaj, bagati in treapta intai si apasati acceleratia cu sete sa scapati de el.
Nu sunteti niciunul asa smardoi. ;)
Poate din cauza ca va speriati, il calcati daca aveti norocul sa fie in fata voastra cand incercati sa fugiti de el.
In rest, frica e mare si va veti trezi ca primul lucru care il faceti este sa fugiti, nu sa va razbunati pe el ca a dat in masina.




poi la asta m'am referit si eo apasam ambreajul..si'l faceam afis....

Mustang 19-09-07 13:59

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
Daca tineai doar ambreiajul iti mai luai vreo 2-3 bastoane pe masina, pana bagai in treapta 1 si apasai acceleratia.:lol: :lol: :lol:

Dar ce te faceai daca nu era in fata ta ? Si era pe laterala ? (stalp spate).
Il asteptai sa vina in fata ta ? Ca sa poti sa il calci ? :lol:

E usor de zis ca il spargi, ca il f**i, ca il faci afis, asta pana ti se intampla.
Atunci dracii te iau ca nu stii cum sa dispari mai repede.

Anka Blonda 19-09-07 14:04

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
Quote:

Originally Posted by Mustang Mach One (Post 1108478)
Daca tineai doar ambreiajul iti mai luai vreo 2-3 bastoane pe masina, pana bagai in treapta 1 si apasai acceleratia.:lol: :lol: :lol:

Dar ce te faceai daca nu era in fata ta ? Si era pe laterala ? (stalp spate).
Il asteptai sa vina in fata ta ? Ca sa poti sa il calci ? :lol:

E usor de zis ca il spargi, ca il f**i, ca il faci afis, asta pana ti se intampla.
Atunci dracii te iau ca nu stii cum sa dispari mai repede.



poi da ai dreptate ..dar nu mi sa intamplat o faza ca asta si ..am zis ce cred ca as face la momentul ala...si...crede'ma la cat is de zapacita..sigur ala ar fi primul lucru....sa dau cu masina in el...asta ma gandesc acum ca as face..acolo nush ...dar sunt cat de cat sigura ca ar fi primul lucru care mi'ar trece prin cap

Cosmin255 19-09-07 19:08

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
probabil as fi fugit si daca as fi avut posibilitatea l-as fi trantit (cu sete) cu masina ...daca nu as fi putut sa dau peste el probabil fugeam....cum ar fi facut orice om , la rece gandesti altfel dar in acea situatie....

Eugen_TL 19-09-07 19:09

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
loool eu unu nu coboram ..cred ca mi-o tragea rau =))) dar treceam peste el viram plecam pe trotuar mi se rupea de dinte asta :))) dar daca imi dadea una cum a dat si in masina eu nu ma indoiam ca tabla ci acolo ramaneam =)))

Cosmin* 02-11-07 23:46

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
Era o femeie la volan nu avea ce sa ii faqa daca cobora la el...eu il calcam cu masina si dupaia exersam burn-outu pe capu lui...oricum nu cred ca ar plange cineva ptr un om ca ala...1 prost in minus..:D

Kolegosu' 03-11-07 06:38

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
Sa adaug mai mult piper, ce ar fi dak: esti pe motor si apare unul cu ranga sa dea in tine.... Nu tu tabla, nu tu bata intre scaune, doar o casca in cap picioarele pe asfalt si mainile pe ghidon.... deci ti-o furi la modul grav. Ce cred eu acum : asta este un caz izolat cu un nebun scapat de la Balaceanca, in Romania nu cred k s-ar putea intampla asa ceva din senin....doar dak nu se vor inspira neste negri authtoni din filmul asta. Deci la noi se intampla asa ceva dak faci o boacana in trafic, ai claxonat pe cine nu trebuia, nu te "bagi" cu tupeu cand vrea ala din spate(ca sa se bage si el), te bagi cu tupeu peste ala din fata, o incerci cu te miri cine pe trecerea de pietoni s.a.m.d. Si pt toti smardoii cu masini bengoase cumparate la SH sa stiti un lucru: s-a inventat asigurarea.
Ce as face in situatia de fata, ei bine m-as tira cu toate ca mi-as dori o crunta razbunare dar dupa o portie de adrenalina o poti coace mai frumos......prietenii stiu de ce!!;)

~Ada~ 10-11-07 17:27

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
Quote:

Originally Posted by Adytzu_JerrY (Post 1030412)
il calcam cu masina...
ma suiam cu el pe bordura....
dar femeie fiind mai greu sa isi dea seama ce sa faca :))

Sincer la cum arata individul si cat de nebun pare a fi nu cred ca m-as fi dat jos la el oricat de viteaza m-as crede...:rolleyes2
Cel mai probabil as fii incercat sa plec de acolo...in orice mod posibil sau chiar sa dau peste el..:rolleyes2

pytyk' 14-11-07 11:18

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
aia din state 80% au arme in masina si cred ca cioara a avut noroc tura asta
in cazul meu dadeam drumul la alarma(si asa nu prea iubeste coloratii:lol: )

pytyk' 14-11-07 11:50

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
si doua poze cu alarma (a.k.a spike):D

ps.
rog un moderator sa uneasca posturile

CYBERBOB 15-11-07 19:04

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
pytyk' marfa alarma :D
io..cred ca i-as fii dat o bucata, apoi l-as fii legat de masina si sa dau 2-3 ture cu el asa legat de masina, pana ii ieseau sarmele sau facea explozie :))

cmdbass 19-11-07 01:51

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
n-ai de unde sa stii cum reactionezi....asta e parerea mea...probabil ca m-as da jos la el...dar cu un "instrument" ceva...nu cu mana libera... :D

panaitescud 19-11-07 02:02

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
il striveam de masina din fata sau din spate.....kkk de cioroi ca nu mai e loc de ei

Stuey 19-11-07 10:35

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
White pride...Noi suntem romani...deci violenti.Ce daca avea bata...sau e gangsta (s-a jucat prea mult GTA). Eu ii rupeam capu...gaseam eu o modalitate

67DSS 19-11-07 15:10

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
daca ai norocul sa fii si intr-un cartier de cioroi......nu prea ai ce face ...tre sa lasi toate smecheriile si sa o tai cat mai repede.:oops: omul pare un dement in statre de orice.:oops: . masina are asigurare ...asa ca mai bine pleci cat mai repede, ca nu se merita sa stai prin spitale..sanatatea e mai scumpa decat toate;)

TR_00_ANN 20-11-07 00:26

Re: ce ati face in aceasta situatie?
 
phaaa........il mancam......dak nu il bateam cu levier cu tot


All times are GMT +2. The time now is 10:59.

- Copyright 2026 4Tuning