Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Sondaje Auto (https://forum.4tuning.ro/408-sondaje-auto.html)
-   -   Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ? (https://forum.4tuning.ro/408-sondaje-auto/44073-geamuri-folie-geamuri-ionizate-geamuri-simple.html)

.KOD. 28-11-07 20:44

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Folie pe geamurile din spate si luneta

Paul_ToNy 29-11-07 18:16

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
folie spate,laterale spate 60% cu aspect de oglinda din esterior.

raduku_moto 02-12-07 19:32

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Geamuri ionizate+luneta

florentin84 04-12-07 12:28

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
am dacie berlina si are geamuri simple daca voi schimba masina o sa aleg foliile llumar.

laurentiu_tim 04-12-07 22:11

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
folie 100% spate si 50 % fatza urmeaza la vara 100% fatza :-)

Cristty 06-12-07 08:18

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Quote:

Originally Posted by laurentiu_tim (Post 1230272)
folie 100% spate si 50 % fatza urmeaza la vara 100% fatza :-)

100 % ce?? transparenta sau opacitate:?:In ambele cazuri cred ca e cam gresit :???: poate un 95 % opacitate.Numai vezi ca se callculeaza invers cu cat folia este mai inchisa cu atat valoare este mia mica.Valoare care este data de producator si de firmele care monteaza folie este ce de transparenta.Adica o folie cu 5% transparenta este fff inchisa ;)
100 % nu ai cum sa ai ;)

CJ-01-WOB 20-12-07 02:35

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Ontopic:

mai nou folie ~ 65% transparenta pe toate geamurile masinii ( fara parbriz)

babau88 29-01-08 16:13

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
momentan simple

kosty21 06-02-08 14:09

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
pff momentan simple dar prefer folia pt k se poate da jos...

Jesse 05-03-08 18:15

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
momentan simple, dar vor fi cu folie

DannyMineru 10-03-08 10:11

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
geamurile simple intentionez ionizatul celor din spate

F P R 15-03-08 17:19

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Privacy Glass

Alexandru` 19-03-08 12:32

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Folie, doar pe geamurile laterale spate! Ionizate originale la usile din fata si portbagaj.

iMAGiNE 19-03-08 12:53

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Stock momentan. Probabil va veni o folie... ;)

eddywrc 25-03-08 07:03

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Geamuri cu folie :D

~ EWN ~ 27-03-08 17:54

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
folie spate 80%

danxxl 29-03-08 14:37

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Momentan fara ,dar am vazut astazi cum arata pe passat folia lummar si nu va trece mult pana o sa imi pun.:)

SV25MBN 15-04-08 17:19

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Ionizate din fabrica pe Dacia Break `99.
Urmeaza folie Llumar opacitate 95% pe geamurile spate si luneta, la Chevrolet Aveo si Astra Caravan. ( abia astept sa vad cum o sa dea pe Aveo albastru si Astra neagra :x :) )

apache 06-05-08 00:31

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Folie Llumar pe toate geamurile (in afara de cel din fata bineinteles :)) ) le-am pus foarte deschise ,scopul a fost sa nu imi mai bata asa mult soarele in masina ,nu prentru aspect

Cristty 08-05-08 10:34

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
15% transparenta pe toate geamurile

Blondy26 11-05-08 12:24

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
eu am ales geamurile simple pentru ca nu vad utilitatea foliei..poate n-am dreptate dar asa vad eu lucrurile...

Hame 13-05-08 17:16

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Folie LLUMAR... Pt aspectul masinii in special :)

Andrey_FL 29-05-08 13:09

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
automat fumuri......dark black....dar pe dacie am ionizate : toate 4 de pe laterale si luneta.

beleaua_DP 30-05-08 00:31

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
salut.. is nou pe aici ..is din petrosani am un Logan si m-ar interesa geamuri fumurii pe spate... care ar fi cel mai apropiat loc unde ash putea pune.. ?

Hame 30-05-08 22:43

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
vezi pe la Bazar...

gaby-t 05-06-08 12:19

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Quote:

Originally Posted by Blondy26 (Post 1527150)
eu am ales geamurile simple pentru ca nu vad utilitatea foliei..poate n-am dreptate dar asa vad eu lucrurile...



Diferentele sunt:

1. Pt aspectul masinii si sa nu vada oricare ce ai in masina sau pe cine ai. (asta in cazul foliei super dark)

2. Asta e ce mai importanta, Nu te arde soarele, nu se incalzeste asa de tare in masinan si altfel face fata acc la caldura cu folie cdecat fara.

Sa mergi o zi intreaga cu o masina care are folie si pe fata sau in spate unde stai, i-ar a 2 zi sa mergi cu a ta si sa vezi diferenta.

Folia ajuta foarte mult vara nu conteaza cat de inchisa e sau de deschis. sunt razele uv care le respinge.:idea:

Ale. 05-06-08 12:23

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
As vrea sa stiu si eu ce presupune ionizarea. In Galat stiti cumva vreo firma care se ocupa cu asa ceva?..si cat m-ar ajunge pt un logan mcv spate tot..Thanks!

Cosmin255 05-06-08 17:41

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Urmeaza sa imi pun si eu saptamana asta folie , maxim 30% opacitate , vreau sa se vada in masina , sa dea doar o tenta mai inchisa , doar pe spate

apache 05-06-08 20:15

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
am eu cu 53% opacitate si nu iti dai seama ca am folii decat daca mai e un logan fara langa al meu

gaby-t 06-06-08 01:28

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Quote:

Originally Posted by obrazNICK (Post 1573750)
Urmeaza sa imi pun si eu saptamana asta folie , maxim 30% opacitate , vreau sa se vada in masina , sa dea doar o tenta mai inchisa , doar pe spate


Nick pune de 75 folia ca aia ii da doar tenta. este in constanta un accord moka culoarea cu toate gemurile asa.

Al3xPuma 07-06-08 22:51

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
foliee ... pentru un look sportiv !

apache 08-06-08 18:34

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
look sportiv pe un motor diesel 65 de cai aspirat?

Al3xPuma 08-06-08 18:36

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Ete ... ce are :) ?

apache 08-06-08 18:37

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
n-are nimic...da nu prea are nevoie de look sportiv masinuta aia....da ma rog,fiecare cu ce ii place..

Al3xPuma 08-06-08 18:39

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Eh ... ai dreptate nu are nici forma nici tenta de masina sportiva ... dar arata bine cu folie pe ea ... ca orice masina ... parerea mea !

Messerschmitt 18-06-08 23:08

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
e interesanta o folie.. dar noaptea e cam aiurea mai ales daca e inghesuita parcarea cum e pe aici pe la mine:D:D
Dar as vrea sa stiu mai multe despre ionizare

piratu_volvo 23-06-08 16:54

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Folie geamuri spate,luneta si parasolar parbbriz.

Jesse 14-07-08 14:22

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
pe Dacie aveam spate plus luneta de 20% folie 3M Panther autorizata RAR, la Corsa nu am momentan, dar am de gand sa pun.

kapa_krs88 17-07-08 12:28

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
folie pe spate si luneta, ma gandesc sa pun si pe fata (dar mai deschisa)

*-_Speed_-* 17-07-08 13:43

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Deocamdata nu am nimic dar in viitorul apropiat sper sa imi pun folie pe luneta si lateralele spate si poate si cele de pe fata dar ma mai gandesc:D. In orice caz o folie schimba total aspectul unei masini:-P


All times are GMT +2. The time now is 22:51.

- Copyright 2026 4Tuning