![]() |
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Folie pe geamurile din spate si luneta
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
folie spate,laterale spate 60% cu aspect de oglinda din esterior.
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Geamuri ionizate+luneta
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
am dacie berlina si are geamuri simple daca voi schimba masina o sa aleg foliile llumar.
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
folie 100% spate si 50 % fatza urmeaza la vara 100% fatza :-)
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Quote:
100 % nu ai cum sa ai ;) |
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Ontopic:
mai nou folie ~ 65% transparenta pe toate geamurile masinii ( fara parbriz) |
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
momentan simple
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
pff momentan simple dar prefer folia pt k se poate da jos...
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
momentan simple, dar vor fi cu folie
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
geamurile simple intentionez ionizatul celor din spate
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Privacy Glass
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Folie, doar pe geamurile laterale spate! Ionizate originale la usile din fata si portbagaj.
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Stock momentan. Probabil va veni o folie... ;)
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Geamuri cu folie :D
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
folie spate 80%
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Momentan fara ,dar am vazut astazi cum arata pe passat folia lummar si nu va trece mult pana o sa imi pun.:)
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Ionizate din fabrica pe Dacia Break `99.
Urmeaza folie Llumar opacitate 95% pe geamurile spate si luneta, la Chevrolet Aveo si Astra Caravan. ( abia astept sa vad cum o sa dea pe Aveo albastru si Astra neagra :x :) ) |
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Folie Llumar pe toate geamurile (in afara de cel din fata bineinteles :)) ) le-am pus foarte deschise ,scopul a fost sa nu imi mai bata asa mult soarele in masina ,nu prentru aspect
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
15% transparenta pe toate geamurile
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
eu am ales geamurile simple pentru ca nu vad utilitatea foliei..poate n-am dreptate dar asa vad eu lucrurile...
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Folie LLUMAR... Pt aspectul masinii in special :)
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
automat fumuri......dark black....dar pe dacie am ionizate : toate 4 de pe laterale si luneta.
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
salut.. is nou pe aici ..is din petrosani am un Logan si m-ar interesa geamuri fumurii pe spate... care ar fi cel mai apropiat loc unde ash putea pune.. ?
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
vezi pe la Bazar...
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Quote:
Diferentele sunt: 1. Pt aspectul masinii si sa nu vada oricare ce ai in masina sau pe cine ai. (asta in cazul foliei super dark) 2. Asta e ce mai importanta, Nu te arde soarele, nu se incalzeste asa de tare in masinan si altfel face fata acc la caldura cu folie cdecat fara. Sa mergi o zi intreaga cu o masina care are folie si pe fata sau in spate unde stai, i-ar a 2 zi sa mergi cu a ta si sa vezi diferenta. Folia ajuta foarte mult vara nu conteaza cat de inchisa e sau de deschis. sunt razele uv care le respinge.:idea: |
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
As vrea sa stiu si eu ce presupune ionizarea. In Galat stiti cumva vreo firma care se ocupa cu asa ceva?..si cat m-ar ajunge pt un logan mcv spate tot..Thanks!
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Urmeaza sa imi pun si eu saptamana asta folie , maxim 30% opacitate , vreau sa se vada in masina , sa dea doar o tenta mai inchisa , doar pe spate
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
am eu cu 53% opacitate si nu iti dai seama ca am folii decat daca mai e un logan fara langa al meu
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Quote:
Nick pune de 75 folia ca aia ii da doar tenta. este in constanta un accord moka culoarea cu toate gemurile asa. |
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
foliee ... pentru un look sportiv !
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
look sportiv pe un motor diesel 65 de cai aspirat?
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Ete ... ce are :) ?
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
n-are nimic...da nu prea are nevoie de look sportiv masinuta aia....da ma rog,fiecare cu ce ii place..
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Eh ... ai dreptate nu are nici forma nici tenta de masina sportiva ... dar arata bine cu folie pe ea ... ca orice masina ... parerea mea !
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
e interesanta o folie.. dar noaptea e cam aiurea mai ales daca e inghesuita parcarea cum e pe aici pe la mine:D:D
Dar as vrea sa stiu mai multe despre ionizare |
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Folie geamuri spate,luneta si parasolar parbbriz.
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
pe Dacie aveam spate plus luneta de 20% folie 3M Panther autorizata RAR, la Corsa nu am momentan, dar am de gand sa pun.
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
folie pe spate si luneta, ma gandesc sa pun si pe fata (dar mai deschisa)
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Deocamdata nu am nimic dar in viitorul apropiat sper sa imi pun folie pe luneta si lateralele spate si poate si cele de pe fata dar ma mai gandesc:D. In orice caz o folie schimba total aspectul unei masini:-P
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:51. |
- Copyright 2026 4Tuning