![]() |
2 Attachment(s)
Avem aici un Megane cam uratzel (parerea mea), iar apoi toate masinile pregatite pentru filmare.
|
Acum explicatiile: Audi S3-(am uitat unde modificat) ~42o cai. Instalatie audio de ~25oo watti (daca retin bine).
Dl Proprietar mi-a deschis portbagajul (3o secunde :wink: )special sa \"aiba ce sa vada baietii din Germania\". Chiar k ai ce vedea :wink: Masina e premiata cu locul 1 la tuning in Germania pentru anul trecut, in sensul acesta aratandu-mi o revista din DE (iar am uitat - ceva gen \"Audi - tuning\") L-am intrebat daca e pasionat de curse sau chiar interesat de o cursa la vara cu voi (va stiti care sunteti). Mi-a raspuns -destul de previzibil- k nu - totusi are o varsta. INSA, nu cred k i-ar displacea sa va intalniti la vara macar pentru niste schimburi de impresii. Cine stie... Daca se zareste in poze - discurile pe spate sunt schimbate (originalele sunt ca pe fata - si ventilate si autoventilate), explicatia fiind ca a vrut sa-i monteze frana de mana si pe cele originale nu s-a putut. Nevasta domnului are (dansa mi-a spus) o masina (iar am uitat ce-dar banuiesc tot Audi) de ~3oo de cai. Regret (si imi cer scuze pe aceasta cale) k am aberat cand i-am spus de tine Cata...(eram in balbaiala cand am vazut masina asa k i-am spus k ai avea ~6oo de cai in loc de ~48o, nu?...). Cu atat mai mult ar fi interesanta o cursa intre cele doua masini :wink: . Cam atat...poate mi-a mai scapat cate ceva. Daca-mi amintesc revin :wink: |
:shock:
Nu pot sa cred :shock: Acest S3 :shock: Fuck yeah :shock: Cred ca, e ce mai fruomsa si tunata masina, care am vazut in Romania :D Sunt pissed, pentru ca nu am venit acolo :evil: Dar nu am putut :evil: :( Stiu pe baiat cu Megane :D It's nice :D |
he he he zemete...ce tare scrii (vorbesti)...poloneza, engleza, romana...incearca si ceva germana..cred ca ar fi fain rau!!
esti tare de tot :D :D :D :D |
asta cu meganu galben..B11 RUS il vad in poli la rectorat tot timpu....a cui o fi masina?k arata bine...
|
am in fata blocului un Audi A2...am inteles k nu se prea vad d'astea prin Romania...asa e???
|
cand va mai intalniti in Herastrau ....super masini erau acolo...cred ca a fost frumos...ce rau imi pare ca nu am putut sa vin..:(
|
Stiu si Germana putin 8) :lol:
:D :wink: |
:shock: sunt de acord cu zetemte ... cea mai frumoasa masina din romania pe care am vazuto si eu... ce numi place mie personal .. este spoilerul de pe fata...dar in rest...superrrrrrrrrrrrr :lol: sha cati cp are ca nam inteles 420 sau 300??? :lol: :? frumoasa masina si ce a zis este intresat de o cura mica sau nu??? :lol: nu pot sami inchipui cum merge cu gentile alea.... :lol: :lol:
|
~42o de cai si nu-l pasioneaza cursele...
|
Deci de ce a cumparat acesta masina :roll: :shock: :?
Acest S3 e creat pentru cursule :) Sometimes I don't understand people ..... |
:lol: :lol: da zetemte iti dau dreptate este pt curse dar pot sal intelg pe om de ce nu seda cu ea la curse....in primul rand a costat multi bani...oricum masina este super pe mine mar interesa daca a facut el masina asa sau asa a cumparato stie cineva?!? :P
|
catalin ... masina a fost adusa din germania ... am vazut'o prinma data acum 4 luni mi se pare ... cu numere de Germania ... oricum e belea mashina ... yo unu nu cred ca omu' shi'a facut'o asha ... mai degraba a cumparat'o
|
da asa mam gandit si eu oricum foarte frumoasa masina... :lol:
|
da, misto S3-ul, e intradevar una dintre cele mai complete tuninguri din Ro care am vazut pana acum, daca intradevar are 420 cp..........acuma ce ma nedumireste pe mine este daca nu face curse, de a mai modificat asa de tare motorul? adica oricum deja un S3 e rapid din fabrica.....nu stiu nu pot sa inteleg iar chestia cu 420cp....ar fii frumos un dynosheet expus acolo in herastrau :)
Meganu-l in schimb mie mise pare urat rau facut.....eleronul este total exagerat si nefolositor iar stopurile Altezza nu mreg de loc cu masina.....mai frumos era stock....... am si eu intrebare.,......cu ce ocazie a fost adunarea asta? este vreun thread cu detalii despre ea si cu mai multe poze ? |
:lol: pimp din cate am inteles eu asa a cumparat omul masina cu tot cu motorul facut oricum franele nu mai sunt serie si un s3 cu este 400 cp trebuie sa fie foarte rapid am mers aici cu s3 cu 270 cp si este mai rapid decat un porsche carrera cu 300 cp pana la 150... :lol:
|
lol
Diferenta de greutati destul de mare ... dar oricum nu prea ash putea compara un S3 cu un porsche ... Blasfemie :)
Si mie mi se pare foarte exagerat spoilerul de la Meganul ala ... dar oricum nu pot sa zic ca e nasol ... :) |
de ce nu polifem ?? este in germania un s3 facut de firma rohe motorsport cu vreo 600 sau 700 cp cu 4 bari!!!!!!!!! si bate absolut tot.... :lol:
|
Cam ciudat eleronul de pe megane ...
ALtceva nu mergea ... sincer vorbind , parca este bara de batut covoare .. No Ofence .. este doar parerea mea ... |
...
he` ... mashina facuta sa fie sport de la bun inceput ... e mashina sport Porsche ...
... S3 ... e o prelucrare a masinii de serie A3 ... nu shtiu ... mie nu mi se pare o super chestie ... Porsche ... Audi S3 ... Ce ai alege? ... yo ma duk pe porsche ... Asha cum faci S3 de 700 de cai ... poti urca shi un Prosche la 900 ... Parerea mea :) |
:lol: :lol: da polifem normal cas alege porsche si mie imi place porsche... dar ala ii intro alta categorie si materiala :lol: :lol: daca si la performante ii incredibil \"a 3 \"o sa bag niste poze cu s3 ala tare cu 700 cp :lol: :lol:
|
1 Attachment(s)
momentan,, doar 542 cp....de ajuns... :lol:
Motorul este 2l 16V Monoturbo :lol: cu blok de diesel!!! max 4 Bar Ladedruck !!!!!!!! |
:)
2 Attachment(s)
Sweet ...
Asha mai zic shi yo ... Audi TT ... mashina sport :) |
bimotoru'l ala ... cica e super tare ...
l'au laudat intr'o revista italiana ... quattro ruote ... :) mi'l cumpar zilele astea :) |
bimoto ala ii super tare dar prea scump... :lol:
Höchstgeschwindigkeit: über 374 km/h (Je nach Übersetzung) 0-100 ca. 3,5s 0-200 ca. 8,9s 0-300 ca. 19,8s (Weg: 1099 Meter Leistung: 2x430 PS (2x316kW) bei 6760 1/min Drehmoment: 2x510 NM bei 4900 1/min Hubraum 2x1796ccm Preis Prototyp 600.000 Euro :lol: :lol: :lol: |
ya ya ... eina kleina lupulaina ... :)
merci ... deutch ... :) |
ya ya ... eina kleina lupulaina ... :)
merci ... deutch ... :) uite'te aici ... :) http://www.supercars.de/site.topcars.detail.4.html |
2 Attachment(s)
:lol: :lol: :lol: datele leam luat de la mtm direct de pe site
www.mtm-online.de :lol: hai sati bag niste poze tari unicate!!!! :lol: sper sati placa sau sa va placa.. PS: am si o poza cu bimota cand stau in el...de vara trecuta.. :lol: |
.............
what the fuck ... WOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOW
intelesesem ca mercedes ... vrea sa scoata asha ceva ... WOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOW Asta e comanda pentru Emiri :P Cred ca cantareshte. ... o groaza :) |
:lol: :lol: :lol: stiam ca o sati placa fain nu??? :lol: :lol: :lol: este un model UNIKAT!!!! :lol: :lol:
|
ohooooooooooooooooooooooooooo :)
|
de jucaria asta fantastica shtiai ??? :)
http://www.hamann-motorsport.de/pictures/p153.jpg http://www.hamann-motorsport.de/pictures/p111.jpg http://www.hamann-motorsport.de/pictures/n135.jpg HAMANN SPORTKIT CS4 for Mini Cooper S. Performance tuning to about 211 hp / 155 kW. Torque increase about 45 Nm. V/max 229 km/h. Consisting of: Recalibrating of the ECU, modified supercharger transmission-ratio, sports air filter, HAMANN sports exhaust manifold, HAMANN sports pre-muffler including sports metal-bed catalyst and HAMANN sports rear silencer. Nu se joaca oamenii ... |
:lol: :lol: da frumos mini.... :)
|
sa mor yo ... la mini 211 CP ... pai daca ii pui aripi ... zboara dreaQ ... decoleaza ... :)
|
he he dar sunt si la 250 cp... :lol: :lol:
|
bestial si mini-u si A TT ala galben...foarte frumoase!!!
|
...
tata ... bug'ul ala... la 250 de cai ... e periculos rau sa mor yo ... adika mor yo daca ma sui in el ... :)
exact ce ziceam ... 2 light :) |
:lol: :lol: sa vezi cum arata un mini cu bodykit stau sa caut niste poze sati pun sa te inbolnavesc putin... :lol: :lol:
|
rs 4 - mie imi spuneai?
|
:lol: :lol: ce sati spun frate?? :?: :lol: :lol:
|
| All times are GMT +2. The time now is 03:54. |
- Copyright 2026 4Tuning