Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Curse de Accelerare - Liniute (https://forum.4tuning.ro/16-curse-accelerare-liniute.html)
-   -   Emisiune Tele7 abc ... azi (https://forum.4tuning.ro/16-curse-accelerare-liniute/436-emisiune-tele7-abc.html)

b99sha 09-02-04 12:40

2 Attachment(s)
Avem aici un Megane cam uratzel (parerea mea), iar apoi toate masinile pregatite pentru filmare.

b99sha 09-02-04 12:57

Acum explicatiile: Audi S3-(am uitat unde modificat) ~42o cai. Instalatie audio de ~25oo watti (daca retin bine).
Dl Proprietar mi-a deschis portbagajul (3o secunde :wink: )special sa \"aiba ce sa vada baietii din Germania\". Chiar k ai ce vedea :wink:
Masina e premiata cu locul 1 la tuning in Germania pentru anul trecut, in sensul acesta aratandu-mi o revista din DE (iar am uitat - ceva gen \"Audi - tuning\")
L-am intrebat daca e pasionat de curse sau chiar interesat de o cursa la vara cu voi (va stiti care sunteti). Mi-a raspuns -destul de previzibil- k nu - totusi are o varsta. INSA, nu cred k i-ar displacea sa va intalniti la vara macar pentru niste schimburi de impresii. Cine stie...
Daca se zareste in poze - discurile pe spate sunt schimbate (originalele sunt ca pe fata - si ventilate si autoventilate), explicatia fiind ca a vrut sa-i monteze frana de mana si pe cele originale nu s-a putut.
Nevasta domnului are (dansa mi-a spus) o masina (iar am uitat ce-dar banuiesc tot Audi) de ~3oo de cai.
Regret (si imi cer scuze pe aceasta cale) k am aberat cand i-am spus de tine Cata...(eram in balbaiala cand am vazut masina asa k i-am spus k ai avea ~6oo de cai in loc de ~48o, nu?...). Cu atat mai mult ar fi interesanta o cursa intre cele doua masini :wink: .
Cam atat...poate mi-a mai scapat cate ceva. Daca-mi amintesc revin :wink:

zetemte 09-02-04 15:10

:shock:

Nu pot sa cred :shock:

Acest S3 :shock:

Fuck yeah :shock:

Cred ca, e ce mai fruomsa si tunata masina, care am vazut in Romania :D

Sunt pissed, pentru ca nu am venit acolo :evil: Dar nu am putut :evil: :(

Stiu pe baiat cu Megane :D It's nice :D

B12ZMD 09-02-04 15:32

he he he zemete...ce tare scrii (vorbesti)...poloneza, engleza, romana...incearca si ceva germana..cred ca ar fi fain rau!!
esti tare de tot :D :D :D :D

xbogdanel 09-02-04 15:33

asta cu meganu galben..B11 RUS il vad in poli la rectorat tot timpu....a cui o fi masina?k arata bine...

xbogdanel 09-02-04 15:34

am in fata blocului un Audi A2...am inteles k nu se prea vad d'astea prin Romania...asa e???

EvLSant0S 09-02-04 15:39

cand va mai intalniti in Herastrau ....super masini erau acolo...cred ca a fost frumos...ce rau imi pare ca nu am putut sa vin..:(

zetemte 09-02-04 16:32

Stiu si Germana putin 8) :lol:

:D :wink:

catalin rs4 09-02-04 16:58

:shock: sunt de acord cu zetemte ... cea mai frumoasa masina din romania pe care am vazuto si eu... ce numi place mie personal .. este spoilerul de pe fata...dar in rest...superrrrrrrrrrrrr :lol: sha cati cp are ca nam inteles 420 sau 300??? :lol: :? frumoasa masina si ce a zis este intresat de o cura mica sau nu??? :lol: nu pot sami inchipui cum merge cu gentile alea.... :lol: :lol:

b99sha 09-02-04 18:37

~42o de cai si nu-l pasioneaza cursele...

zetemte 09-02-04 18:53

Deci de ce a cumparat acesta masina :roll: :shock: :?

Acest S3 e creat pentru cursule :)

Sometimes I don't understand people .....

catalin rs4 09-02-04 19:13

:lol: :lol: da zetemte iti dau dreptate este pt curse dar pot sal intelg pe om de ce nu seda cu ea la curse....in primul rand a costat multi bani...oricum masina este super pe mine mar interesa daca a facut el masina asa sau asa a cumparato stie cineva?!? :P

polifem 09-02-04 21:43

catalin ... masina a fost adusa din germania ... am vazut'o prinma data acum 4 luni mi se pare ... cu numere de Germania ... oricum e belea mashina ... yo unu nu cred ca omu' shi'a facut'o asha ... mai degraba a cumparat'o

catalin rs4 09-02-04 22:02

da asa mam gandit si eu oricum foarte frumoasa masina... :lol:

pimp_lex 09-02-04 22:37

da, misto S3-ul, e intradevar una dintre cele mai complete tuninguri din Ro care am vazut pana acum, daca intradevar are 420 cp..........acuma ce ma nedumireste pe mine este daca nu face curse, de a mai modificat asa de tare motorul? adica oricum deja un S3 e rapid din fabrica.....nu stiu nu pot sa inteleg iar chestia cu 420cp....ar fii frumos un dynosheet expus acolo in herastrau :)

Meganu-l in schimb mie mise pare urat rau facut.....eleronul este total exagerat si nefolositor iar stopurile Altezza nu mreg de loc cu masina.....mai frumos era stock.......

am si eu intrebare.,......cu ce ocazie a fost adunarea asta? este vreun thread cu detalii despre ea si cu mai multe poze ?

catalin rs4 09-02-04 22:43

:lol: pimp din cate am inteles eu asa a cumparat omul masina cu tot cu motorul facut oricum franele nu mai sunt serie si un s3 cu este 400 cp trebuie sa fie foarte rapid am mers aici cu s3 cu 270 cp si este mai rapid decat un porsche carrera cu 300 cp pana la 150... :lol:

polifem 10-02-04 00:26

lol
 
Diferenta de greutati destul de mare ... dar oricum nu prea ash putea compara un S3 cu un porsche ... Blasfemie :)
Si mie mi se pare foarte exagerat spoilerul de la Meganul ala ... dar oricum nu pot sa zic ca e nasol ... :)

catalin rs4 10-02-04 00:31

de ce nu polifem ?? este in germania un s3 facut de firma rohe motorsport cu vreo 600 sau 700 cp cu 4 bari!!!!!!!!! si bate absolut tot.... :lol:

X-Ray-Eyes 10-02-04 02:48

Cam ciudat eleronul de pe megane ...
ALtceva nu mergea ... sincer vorbind , parca este bara de batut covoare .. No Ofence .. este doar parerea mea ...

polifem 10-02-04 02:52

...
 
he` ... mashina facuta sa fie sport de la bun inceput ... e mashina sport Porsche ...
... S3 ... e o prelucrare a masinii de serie A3 ... nu shtiu ... mie nu mi se pare o super chestie ...

Porsche ... Audi S3 ... Ce ai alege? ... yo ma duk pe porsche ...
Asha cum faci S3 de 700 de cai ... poti urca shi un Prosche la 900 ...

Parerea mea :)

catalin rs4 10-02-04 02:55

:lol: :lol: da polifem normal cas alege porsche si mie imi place porsche... dar ala ii intro alta categorie si materiala :lol: :lol: daca si la performante ii incredibil \"a 3 \"o sa bag niste poze cu s3 ala tare cu 700 cp :lol: :lol:

catalin rs4 10-02-04 03:02

1 Attachment(s)
momentan,, doar 542 cp....de ajuns... :lol:

Motorul este 2l 16V Monoturbo :lol: cu blok de diesel!!! max 4 Bar Ladedruck !!!!!!!!

polifem 10-02-04 03:08

:)
 
2 Attachment(s)
Sweet ...
Asha mai zic shi yo ... Audi TT ... mashina sport :)

polifem 10-02-04 03:14

bimotoru'l ala ... cica e super tare ...
l'au laudat intr'o revista italiana ... quattro ruote ... :)
mi'l cumpar zilele astea :)

catalin rs4 10-02-04 03:15

bimoto ala ii super tare dar prea scump... :lol:


Höchstgeschwindigkeit: über 374 km/h (Je nach Übersetzung)
0-100 ca. 3,5s
0-200 ca. 8,9s
0-300 ca. 19,8s (Weg: 1099 Meter
Leistung: 2x430 PS (2x316kW) bei 6760 1/min
Drehmoment: 2x510 NM bei 4900 1/min
Hubraum 2x1796ccm

Preis Prototyp
600.000 Euro :lol: :lol: :lol:

polifem 10-02-04 03:18

ya ya ... eina kleina lupulaina ... :)
merci ... deutch ... :)

polifem 10-02-04 03:19

ya ya ... eina kleina lupulaina ... :)
merci ... deutch ... :)

uite'te aici ... :)
http://www.supercars.de/site.topcars.detail.4.html

catalin rs4 10-02-04 03:27

2 Attachment(s)
:lol: :lol: :lol: datele leam luat de la mtm direct de pe site
www.mtm-online.de :lol: hai sati bag niste poze tari unicate!!!! :lol: sper sati placa sau sa va placa.. PS: am si o poza cu bimota cand stau in el...de vara trecuta.. :lol:

polifem 10-02-04 03:31

.............
 
what the fuck ... WOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOW
intelesesem ca mercedes ... vrea sa scoata asha ceva ...
WOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOW

Asta e comanda pentru Emiri :P
Cred ca cantareshte. ... o groaza :)

catalin rs4 10-02-04 03:32

:lol: :lol: :lol: stiam ca o sati placa fain nu??? :lol: :lol: :lol: este un model UNIKAT!!!! :lol: :lol:

polifem 10-02-04 03:32

ohooooooooooooooooooooooooooo :)

polifem 10-02-04 03:45

de jucaria asta fantastica shtiai ??? :)

http://www.hamann-motorsport.de/pictures/p153.jpg
http://www.hamann-motorsport.de/pictures/p111.jpg
http://www.hamann-motorsport.de/pictures/n135.jpg

HAMANN SPORTKIT CS4 for Mini Cooper S. Performance tuning to about 211 hp / 155 kW. Torque increase about 45 Nm. V/max 229 km/h. Consisting of: Recalibrating of the ECU, modified supercharger transmission-ratio, sports air filter, HAMANN sports exhaust manifold, HAMANN sports pre-muffler including sports metal-bed catalyst and HAMANN sports rear silencer.

Nu se joaca oamenii ...

catalin rs4 10-02-04 04:40

:lol: :lol: da frumos mini.... :)

polifem 10-02-04 11:47

sa mor yo ... la mini 211 CP ... pai daca ii pui aripi ... zboara dreaQ ... decoleaza ... :)

catalin rs4 10-02-04 14:16

he he dar sunt si la 250 cp... :lol: :lol:

xbogdanel 10-02-04 15:01

bestial si mini-u si A TT ala galben...foarte frumoase!!!

polifem 10-02-04 23:07

...
 
tata ... bug'ul ala... la 250 de cai ... e periculos rau sa mor yo ... adika mor yo daca ma sui in el ... :)
exact ce ziceam ... 2 light :)

catalin rs4 10-02-04 23:14

:lol: :lol: sa vezi cum arata un mini cu bodykit stau sa caut niste poze sati pun sa te inbolnavesc putin... :lol: :lol:

xbogdanel 11-02-04 16:49

rs 4 - mie imi spuneai?

catalin rs4 11-02-04 17:07

:lol: :lol: ce sati spun frate?? :?: :lol: :lol:


All times are GMT +2. The time now is 03:54.

- Copyright 2026 4Tuning