![]() |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: Proprietari de vw vento
SALUT ! ce iti indica afisajul km.atunci cind pornesti motorul si dupa aceea revine si iti arata nr. de km. ? La mine arata un fel de 10-02 sau ceva de genul ca nu reusesc sa-mi dau seama..........
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
asta nu numai la vento ci la toate modelel de masini care au afisaju de km digital |
Re: Proprietari de vw vento
bzs
da e pentru VR6 dar aduce omu si la motoarele noastre tot modelul asta! |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: Proprietari de vw vento
OEL, IN 00, IN 01, IN 02 sunt indicaţiile indicatorului pentru intervalul de service. El trebuie resetat după fiecare lucrare de intreţinere. Eu l-am resetat si acum arată IN 00
|
Re: Proprietari de vw vento
SALUT ! Multumesc paul ral pentru asistenta acordata ! as vrea sa schimb kitul de curele distributie + cele 2 curele alternator,ppa........ce producator imi recomandati ? trebuie schimbata si pompa de apa cind fac operatiunea asta ?
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
inspectia 01 apare parca la vreo 15000 km dupa ce a fost resetata, iar inspectia 02 pe la vreo 20000. poate ma insel la numar de km, dar asta e ideea un mecanic bun ar trebui sa stie sa-l reseteze daca il pune pe calculator |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
eu am schimbat doar cureaua de distributie si rola intinzatoare si e ok. capacul la pompa de apa e indicat sa fie schimbat si el, desi nu sunt pe aceeasi curea. eu nu l-am schimbat pt. ca-l poate verifica si daca e ok nu are rost sa-l schimbi. |
Re: Proprietari de vw vento
comutatoarele ptr. treptele de ventilatie si/sau cald/rece din dreapta volanului cum se scot ? au un sens ptr. desurubare sau pur si simplu se trag in afara ?
|
Re: Proprietari de vw vento
Trebuie sa scoti masca ce inconjoara butoanele(foloseşte o şurubelniţă dreaptă puţin mai lată) si după aceea poţi scoate butoanele. Vezi ca au niate fante mici sus şi jos, rebuie sa folosesti o şurubelniţă dreaptă subţire şi īngustă.Pentru a scoate comutatoareletrebuie sa demontezi panoul cu cele 3 butoane. Ai 4 suruburi stea pe panou si 2 stea sub scrumiera. Detaşezi rama ce vine impreuna cu butonul de la desghetarea lunetei si scrumiera si tragi afară blocul de climatizare. De acolo vezi ce urmează.
|
Re: Proprietari de vw vento
5 Attachment(s)
Vento in RK săptămāna trecută
Pret total reparatie caroserie 10 mil(schimbat praguri, schimbat fusta spate, schimbat usi, capotă spate, aripi, antifonat(teroson) exterior şi interior. Săptamāna asta e la vopsit |
Re: Proprietari de vw vento
SPOR la treaba cu vento.... sunt sigur ca o sa iasa beton. ....am dat jos cele 3 butoane:trepte ventilatie,cald/rece,dirijare aer,fiecare are cite un dispersor ,cel din mijloc este verde,surpriza mea a fost ca sub ele nu era nici un bec???? Trebe la toate 3 becuri sau numai in mijloc la dispersorul verde ?
|
Re: Proprietari de vw vento
Numai la cel din mijloc. Iluminarea este mai slabă sau chiar inexistentă pentru cele din lateral. După ce termin cu masina am sa ma ocup de această problemă
|
Re: Proprietari de vw vento
paul ral
ai inceput un drum lung si costisitor.........dar merita! spor la treaba........tine-ne la curent cu poze!!! |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
se poate modifica in leduri nu prea greu |
Re: Proprietari de vw vento
2 Attachment(s)
Salut!
Sunt DONU' din Ploiesti si am un VW VENTO VR6 din 1994. |
Re: Proprietari de vw vento
4 Attachment(s)
am facut si eu ceva poze la ventorica al meu
|
Re: Proprietari de vw vento
6 Attachment(s)
poze mai noi cu al meu
|
Re: Proprietari de vw vento
SALUT ! ce tip de bec ptr.far ar fi potrivit ptr. VENTOul meu ? H412V60/55W sau H712V55W. apropo in curind o sa postez niste poze cu el,desi nu stiu ca pe linga frumusetile care le-am vazut pe aici ...............
|
Re: Proprietari de vw vento
fanex
H4 sa fie in orice caz........ |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: Proprietari de vw vento
1 Attachment(s)
SALUT ! niste poze cu VENTO meu...
|
Re: Proprietari de vw vento
4 Attachment(s)
alte poze cu VENTO meu .......
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: Proprietari de vw vento
probleme cu trapa... help my please ! trapa manuala,de citeva zile am observat ca imi intra apa dupa o ploaie sanatoasa dar numai la plecarea de pe loc dupa ce a stat parcata in ploaie. Mentionez ca problema asta nu o am in timpul mersului pe ploaie sau dupa ce o spal.
|
Re: Proprietari de vw vento
si inca o chestie cu care nu sunt clar deoarece nu am inca un manual tehnic,VENTO CL 1,8i 1994 cod ABS are filtru polen sau nu ?
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: Proprietari de vw vento
o sa iti scanze schita sa vezi ce si cum
|
Re: Proprietari de vw vento
aha....multam bzsa !
|
Re: Proprietari de vw vento
ai un mecanic bun in CLUJ ?
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: Proprietari de vw vento
1 Attachment(s)
Quote:
in graba a iesit |
Re: Proprietari de vw vento
bzsa,multumesc ptr.poza
|
Re: Proprietari de vw vento
bzsa....imi spui te rog cit a costat setul de stopuri clare spate(aripi+capota portbagaj) plus semnalizare fata si proiectoare plus semnalizatoarele aripa fata...adica tot ce ai schimbat tu.......si scuze daca ai mai spus si eu nu am fost atent.
|
Re: Proprietari de vw vento
don vento sfaturile clar m-au ajutat,multumesc !
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
CEATA FATA CU SEMNALIZARI 100 DE OIRO,SEMNALIZARI LATERALE ARIPA 20 DE OIRO ,STOPURI SPATE 200 DE OIRO, MASCA FATA (CURATA)SI PRELUNGIRE CAPOTA 150 DE OIRO,ANGEL EYES 200-250 DE OIRO(IN CURAND O SA AM MONTATE):D CAM ASA STAU LUCRURILE SPER CA NU AM UITAT NIMIC :lol: :-P :-P :-P |
Re: Proprietari de vw vento
aha,mercy,si au tot ce trebuie la ele....adica capace,garnituri,cleme,soclu etc. tot rostuit,tu numa sa pui becuri si gata....n-as crede !!!!!!!!! ?
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
numai stopurile nu au avut dar restul numai sa le pui sus;) ;) ;) |
Re: Proprietari de vw vento
bzsa mercy ptr.informatii ! am gasit si eu un site cu accesorii ptr. tuning www.***.ro magazinul este in Timisoara,pacat ca acum lucrez in Campia Turzii si rar mai ajung prin TIMISOARA dar cu prima ocazie o sa le fac o vizita.......
|
| All times are GMT +2. The time now is 05:13. |
- Copyright 2026 4Tuning