![]() |
Re: Machete in lucru - Kyd
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Ma simt ca un copil in ajun de Craciun...sper sa merite toata asteptarea asta :lol:
Baga macar un teaser :twisted: |
Re: Machete in lucru - Kyd
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Asta inseamna sa fi mafiot, sa ai macheta de golf cu volan si bord pe stanga si pedale pe dreapta ! :> Bine Kyd-ule cred ca ai avut cel mai mult curaj sa faci asta decat toti de pe sectiunea asta !:)))
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Kyd
2 Attachment(s)
Prima iesire la soare. Mai am de finalizat caseta "SCOALA",mocheta interioara si bandourile.
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Ti-a iesit cam mata vopseaua...mergea mai lucioasa! imi place ca seamana cu originalul!
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Producator Welly. A iesit mata pentru ca i am dat lac mat. Am sa incerc si varianta lucioasa sa vad cum iese
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Imi place ce ai facut!
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Poze din interior? Arata foarte bine pe afara
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Kyd
2 Attachment(s)
Asa cum am promis:
|
Re: Machete in lucru - Kyd
4 Attachment(s)
Am primit o provocare. Mi-a fost data o macheta gasita pe nu stiu unde dar care arata destul de urat :(. Este vorba de un BMW X5 1/18. Producatorul este foarte sters dar dupa multe descifrari am inteles ca este vorba de Ricko. Pai...sa ne apucam de treaba ca avem mult de munca.
|
Re: Machete in lucru - Kyd
este din metal? Mie imi pare mai mult a plastic, si cred ca e de fapt Dickie, scara nu o cunosc. Oricum, spor la treaba si ai grija sa iasa bine...
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Scara si producatorul le stiu de la proprietar. Da ai dreptate este din plastic. Ce este trist e ca la final trebuie returnata :).
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Amicul meu vrea o culoare tipatoare in combinatie cu negru mat. Am incercat ceva si am sa pun cateva poze mai pe seara.
|
Re: Machete in lucru - Kyd
1 Attachment(s)
Am folosit ca vopsea un porocaliu neon mat. Urmeaza sa fac jantele (care sunt de la alta macheta impreuna cu discurile) interiorul adica spitele cu negru iar buza jantei portocalie. Dupa ce termin cu jantele am sa ma ocup de interior. Am sa pun accent pe detalii atat la interior cat si la exterior
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Quote:
vorbind de caroserie ti-a iesit exceptional...+ as mai face si partile inferioare ale barilor cu negru mat. |
Re: Machete in lucru - Kyd
La interior asa i am propus si eu. O singura culoare si anume negru mat ca pe urma este prea tipatoare si sincer nu imi place. Astept sa vad ce zice. La exterior mai avem de lucru si am sa tin cont de ce mi ai zis.
Am sa i fac geamurile fumurii si totusi as vrea sa i scot in evidenta interiorul....nu stiu...o combinatie ceva...trebuie sa ma gandesc. Am sa incerc negru mat cu acest portocaliu. Ce zici? |
Re: Machete in lucru - Kyd
3 Attachment(s)
din ce am vazut ca ai facut si din ce am vazut ca ai, am reusit sa gasesc ceva pe internet, care arata cat de cat calumea!
poti merge pe ideea de Hamann X5 ceea ce iti arat eu mai jos. pornind de la ce ai facut tu, ar trebui sa faci centrul scaunelor cu negru mat si suportul de sub sezut la fel, tot cu negru mat. la bord e mai complicat, din ceea ce vad eu...eu ti-am aratat doar o idee, acum depinde de voi... |
Re: Machete in lucru - Kyd
Mi a dat mana libera sa l fac cum vreau :)))) (doar sa pastrez acest portocaliu la caroserie)....am gasit pe ebay decals uri super tari...le am comandat. Iar la interior am sa ma inspir din ce mi ai trimis ca arata bine rau. Acum sa vedem ce iese :)
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Kyd
2 Attachment(s)
M am jucat putin cu bordul si jantele...nu definitiv dar imi surade ideea de a le face asa
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Imi place pana aici!
Abia astept finalul.. |
Re: Machete in lucru - Kyd
Ar trebui niste banda de mascare sau patafix ca sa iasa liniile alea drepte la bord. Ideea nu e rea, dar rezultatul lasa de dorit.
Ar fi fost interesant si un interior alb cu ceva accente negre/portocalii. |
Re: Machete in lucru - Kyd
Quote:
Quote:
Ma bucur ca va place. Am vrut sa aflu si parerea voastra. Multumesc pentru sfaturi. |
Re: Machete in lucru - Kyd
cred ca poti accepta si parerea mea?
Parerea mea ar incepe asa. Partea de jos, podeaua, care e gri, fa-o neagra mat. Iar bordul ma tem va va trebui sa il reface sau sa faci si partea inferioara cu negru. Bmwh are mare dreptate cu liniile. Mai bine il faci inapoi portocaliu si apoi faci decat butoanele negre! |
Re: Machete in lucru - Kyd
1 Attachment(s)
Am sa incerc si varianta ta Remenca mai am un bord
|
Re: Machete in lucru - Kyd
7 Attachment(s)
Intre timp m am jucat putin cu un Golf 4 Bburago la 1:43 si a iesit asa ceva:
- roti Subaru - roll cage Renault Clio Sport - motor Ferrari amplasat central Mai am mici retusuri si sa curat geamurile Am pus poza cum arata inainte de operatie :)) |
Re: Machete in lucru - Kyd
Interesanta idee
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Kyd
1 Attachment(s)
La X5 au intervenit cateva modificari. Una dintre ele ar fi ca i-am pus un motor V8 dupa cum se vede in poza
|
Re: Machete in lucru - Kyd
nu arata rau MK4-ul, interesant! X5-ul vad ca se prezinta bine! keep on the good work!
|
Re: Machete in lucru - Kyd
3 Attachment(s)
Dacia 1300 DeAgostini in curs de transformare.
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Bravo!8)
|
Re: Machete in lucru - Kyd
de unde ai luat decalurile de gordini?
|
Re: Machete in lucru - Kyd
frumos!
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Quote:
Quote:
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:16. |
- Copyright 2026 4Tuning