Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Masini tari din Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/3981-masini-tari-iasi.html)

IS 18 BOG 27-04-05 18:23

http://img84.echo.cx/img84/900/cam00999lu.th.jpg http://img84.echo.cx/img84/4391/cam01034pa.th.jpg http://img84.echo.cx/img84/7144/cam01428hg.th.jpg http://img84.echo.cx/img84/3955/cam01464af.th.jpg

uitati o masina care chiar ma impresioneaza ... ACURA !

iasi_drifter 27-04-05 19:04

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"IS 18 BOG\"
nu inteleg ce va tot agitati atata dupa un ferrari ... mare schema .... important e cel care-l conduce dupa parerea mea ... strainii cand vad un ferrari nu le cade fata precum romanilor

eu am fost in Germania si iti zic eu ca pana si acolo nu trece neobservat un Ferrari sau un Lamborghini.
Am vazut primul Ferrari pe viu in 1991 in Germania si era ceva lume langa masina
In alt an cand a trecut un \"amarat\" de Ferrari 355 lumea intorcea capul dupa el.
In 2003 in centrul Stuttgartului era parcat un Lamborghini Diablo GTR negru si din nou se stransese lume langa masina.
Chiar si un Porsche 911 face impresie si in Germania.
O fi acolo alt nivel de trai dar un Ferrari e vazut ca un bibelou chiar si in Germania. Si n-o zic eu o zice taica-miu care e stabilit definitiv in Germania inca din 1987 si care are un Mertan E230 150 CP din si un BMW 318 iS Coupe 140 CP

Singurelu 27-04-05 19:24

Re:
 

de asta ziceam eu odata la o intalnire la RMTL.COM si nu stiam cum se cheama..SUPER EXTRA MEGA BESTIALA... Jentzile alea... imi dau senzatii :lol:

TheSinner2 27-04-05 20:01

fenomenul bling bling.. face victime :)) nuj ce vezi tu frumos la rotile alea...

iasi_drifter 27-04-05 20:20

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"IS 18 BOG\"

uitati o masina care chiar ma impresioneaza ... ACURA !

te impresiona orice masina daca avea jantele alea nu numai ACURA
si daca puneam eu jante din alea pe prastia mea ruginita :lol: iti cadea fata. Dar numai ca ar fi fost kitch tuning mdeah. Masina nu jantele :)

Singurelu 27-04-05 21:34

Nuj cum sa`tzi zic Sinnere dar mie imi place toata masina cu sau fara jentzi!...Asa`i jentzile fac mult...dar masina in sine e super extraordinara! Imi place si cand imi place...asa ramane...punct si de la capat....Acel F Maranello l`am vazut in actiune in Centru si pot zice: NIMENI DE PRIN ZONA NU~L INTRECE LA FRUMUSETZE SI .... TOT CE E EL...SUNT FAN F DE LA 6-7 ANI si chiar am pe un dvd o intreaga colectie de filme si bla bla trimise de cineva.... :).........SINCER!!!!

Alex23GAM 17-06-05 13:08

Sal
 
Bai baieti eu nu stiu de ce va contraziceti pe aici in loc sa va bucurati de ce masini vedeti.(bune sau rele) Daca cineva isi permite o anumita masina foarte bine nu-l mai criticati ca oricum nu se ajunge la nimic si dusmania asta nu este buna parerea mea.

Sa fiti iubiti, Alex

cristi_407 18-06-05 17:13

Nu stiu cum nu poate sa nu va placa un Ferrari...Chiar ma surprinde!E una dintre cele mai deosebite masini de pe planteta..Incredibil...Pe bune...E visul meu..

IS 18 BOG 18-06-05 19:30

pe \"planteta\" sunt masini mult mai atragatoare decat ferrari ... parerea mea.

cristi_407 18-06-05 20:09

Adevarat...Si din toate aceste masinii ce posibilitate ai sa le vezi in Romania!Eu zic ca foarte dar foarte mica..

iasi_drifter 19-06-05 00:49

ce sa faci cu Ferrari pe drumurile noastre?
In intersectia de sus a strazii Saulescu cu ce strada o fi cand depaseam o mortaciune de taxi am dat in 2 canale unul dupa altul de arata janta mea ca amibele alea de care se invata la biologie. Evident ca am facut pana imediat si mi-au zis aia de la vulcanizare ca e cazul sa-mi iau alta janta ca aia e terminata. au dezdoit-o dar scapa aer pe la janta. Ii *** IN GURA pe aia de la primarie cu capacele lor de canal la 20 cm sub nivelul asfaltului.
\"Nu e groapa dom'le e canal\"
cred ca ti se rupe inima sa mergi cu un Ferrari pe asa niste drumuri.

HolySoul 19-06-05 19:32

marea tampenie este ca daca le iei la 30-50 la ora sigur iti termini si janta si cauciuc (la cauciuc ai garantie numai dka nu dai prin gropi ) sa ai si janta de aluminiu te-ai terminat pe viata la o faza de asta ...
Daca treci peste asa o groapa cu 80-100 nu mai pateste nimic masina da-n schimb iti ia nea Garcea permisu sau te rupe-n amenzi !
In zona de gropi ar trebui pusa LEGE :
\"orice viteza admisa in functie de vatamarea masinii'
Nu cred ca este cineva tembel sa treaca peste groapa cat roata cu 200 la ora tot cu un 80-100 ar merge .. riscurile sunt aceleasi ... uneori mai mari la viteza mica putand sa se rupa ceva de pe la o roata (daca nu chiar roata cu totu) si sa traga masina-n primu pieton de pe trotuar sau primu stalp ..
Romania .. tara de K.0.

iasi_drifter 19-06-05 23:10

masina mea o fi aratand naspa dar in comparatie cu drumurile pe care merge arata inca bine.
nu se poate spune ca strica peisajul pt. ca oricum peisajul e de ***

CRyS` 14-09-06 18:37

Re: Masini tari in IASI
 
350 Z`ul e mai nou!Restu sunt afumate :) FXR`ul din Crazy Drivers!

cipry007 04-12-06 20:30

Re: Masini tari in IASI
 
3 Attachment(s)
Corvetteul Care L-o Vazut?

Vladutzzz_sv 05-12-06 00:09

Re: Masini tari in IASI
 
Nu cumva e din bacau masina????

JUST-DO-IT 05-12-06 00:24

Re: Masini tari in IASI
 
tare corvetu i-am facut si poze da era noaptea....si nu se vede mai nika......

JUST-DO-IT 05-12-06 00:36

Re: Masini tari in IASI
 
acu cateva zile pe copou 8)

Attachment 184756

CRyS` 05-12-06 19:30

Re: Masini tari in IASI
 
Tulai Doamne!Crek vand amandoua apartamentele + casa bunicilor=Corveteeeeee!

JUST-DO-IT 25-12-06 21:37

Re: Masini tari in IASI
 
apropo de masini ieri la spalatoria de pe pacurari,chiar inainte de curba cum urci spre centru era numai un Lamborghini orange cu nr de germania....apoi cand sa plec a aparut si Porsche Magnum.....wow ce rachete pe pacurari.....si io fara tel macar.....uuuooooof

Tim 29-12-06 22:42

Re: Masini tari in IASI
 
e vechi ala man
acum mai nou un lamborghini galardo

gabitzu79 09-01-07 10:59

Re: Masini tari in IASI
 
3 Attachment(s)
Va referiti la asta? Pacat ca era noapte cand a fost pozat....

CRyS` 09-01-07 11:53

Re: Masini tari in IASI
 
Salut Gaby....te astept pe MESS la ACELASI_CRYS

Poate vei da si tu JOIN la intalnirile 4Tuning.Iasi!In fiecare Vineri orele 21.00 ... Palatul Culturii.!

lasa^gura 25-01-07 12:29

Re: Masini tari in IASI
 
Astea sunt toate masinile '' frumusetile din Iasi'' ???

bakal 25-01-07 12:46

Re: Masini tari in IASI
 
Quote:

Originally Posted by lasa^gura (Post 714690)
Astea sunt toate masinile '' frumusetile din Iasi'' ???

POATE VII TU CU CEVA MAI TARE. poate ceva ce conduci?
eu unu nu ma pot lauda ca nu e chiar asa de tare

lasa^gura 25-01-07 13:32

Re: Masini tari in IASI
 
scuze nu am vazut ca mai sunt pagini de uitat.........

CRyS` 25-01-07 20:56

Re: Masini tari in IASI
 
Asea si ce masina ai si tu pustiu...ca asa ma faci sa cred...ca esti un pusti!

Tim 30-01-07 16:31

Re: Masini tari in IASI
 
lasal crys k el vrea sa faca posturi si nu stie cum

apropo o mai aparut un lamboghini galardo galben si ii apartine fratelui lui cosmos

keeekeeess 18-03-07 22:02

Re: Masini tari in IASI
 
Eu tot nu inteleg cum poate motorul ala de la Mazda sa consume oleaca mai mult si sa scoata la fel de multi cai.


Pt cei care nu stiu cum functioneaza un motor Wankel.
http://www.keveney.com/Wankel.html

Eu am vazut un Rolls Royce Phantom de mi-o cazut fatza. Mai era si un Lambo prin centru care era pus acolo sa faca lumea poze cu el

CRyS` 18-03-07 22:24

Re: Masini tari in IASI
 
Quote:

Originally Posted by keeekeeess (Post 805108)
Eu tot nu inteleg cum poate motorul ala de la Mazda sa consume oleaca mai mult si sa scoata la fel de multi cai.


Pt cei care nu stiu cum functioneaza un motor Wankel.
http://www.keveney.com/Wankel.html

Eu am vazut un Rolls Royce Phantom de mi-o cazut fatza. Mai era si un Lambo prin centru care era pus acolo sa faca lumea poze cu el



Ma mir...pe zi ce trece mai apare cate unu din iasi si posteaza pe aici! Fratzilor ... da unde statzi?De ce nu postatzi mai des pe Iasi! Sa ne vedem mai multi la intalniri?Va e rusine sau ce?

Outta Control 19-03-07 10:47

Re: Masini tari in IASI
 
Tare lamborghini galben.Daca ma gandesc bine, si masina mea e galbena asa ca mari deosebiri nu sunt. Nu? :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

CoCaine 21-03-07 16:42

Re: Masini tari in IASI
 
3 Attachment(s)
Am prins azi in parcare la Mall un Nissan 350Z!Savurati si voi:-P
Mi-ar fi placut sa fie mai clare pozele,dar telefonul meu nu poate mai mult:D
Va salut!

cryo 27-03-07 09:01

Re: Masini tari in IASI
 
da, il stiu.... numar de italia si un bodykit dragutz (zice Nismo pe el, dar parca mai poti crede tot ce vezi? :) )

CRyS` 27-03-07 14:11

Re: Masini tari in IASI
 
1 Attachment(s)
Uite un Nismo!


Si la un simplu search pe google...se vede cum e un Nismo!

HOT 27-03-07 22:12

Re: Masini tari in IASI
 
Quote:

Originally Posted by CRyS` (Post 805177)
Ma mir...pe zi ce trece mai apare cate unu din iasi si posteaza pe aici! Fratzilor ... da unde statzi?De ce nu postatzi mai des pe Iasi! Sa ne vedem mai multi la intalniri?Va e rusine sau ce?

Exact acelasi comportament este si la botosani.Scuze de offtopic dar nu m-am putut abtine.Toti se baga in seama si scriu pe forum dar la intalniri vin 10 de tot.Inca o data scuze de offtopic.

cryo 30-03-07 11:56

Re: Masini tari in IASI
 
Quote:

Originally Posted by CRyS` (Post 820216)
Uite un Nismo!


Si la un simplu search pe google...se vede cum e un Nismo!

Tocmai, Crys... ca daca te uitai pe google vedeai ca nu exista doar un singur bodykit Nismo ;) Asa cum Mugen au pentru Honda tot felul de variatiuni (full spoiler kit, underlip kit, versiuni diferite in functie de an), de ce nu ar avea si Nissan, mai ales cand e vorba de tuner de uzina?

Nu zic ca e sau nu e... ci doar ca explicatia ta cu "uite aici Nismo", nu tine :D

CRyS` 30-03-07 15:08

Re: Masini tari in IASI
 
Poi da!Eu doar am dat un exemplu de Nismo! Dar nu cred ca aceste este intradevar asa ceva!E prea....Simplu si ...comun!

Sleepy_85 12-04-07 21:38

Re: Masini tari in IASI
 
3 Attachment(s)
vin si eu cu o masina misto la thread-ul asta am vazut-o sapt trecuta pe stefan, mie personal imi place la nebunie masina asta de cand a aparut prima oara in 2002

ESPinoza 13-04-07 01:44

Re: Masini tari in IASI
 
pf alfa brera,,, superba .. ms pt poze :)

ktalyn 13-04-07 14:39

Re: Masini tari in IASI
 
intradevar frumos coupe'ul..... nu am ce spune ...au designe-uri frumoase alfa...:-)


All times are GMT +2. The time now is 04:14.

- Copyright 2026 4Tuning