Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Audi (https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi.html)
-   -   Audi 80 (B2) quattro (https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi/39287-audi-80-b2-quattro.html)

dell 26 03-01-10 21:05

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
nu vrei un audi 90 complect cu motor de 2300 cm 20v cu 2axe cu came cu serpisori, masina e 4x4 cu discuri fata spate perforate si striate ,are suspesia de competitii cu reglaj pe amotizor pe inaltime si duritate,ambreajul e nou pe ea mai am piese de rezerva inclusv un grup ptr spate cu tot cu brate si un cardan complect .ptr detalii da-mi un mess

BN-01-WSO 04-01-10 07:36

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Quote:

Originally Posted by dell 26 (Post 2943398)
nu vrei un audi 90 complect cu motor de 2300 cm 20v cu 2axe cu came cu serpisori, masina e 4x4 cu discuri fata spate perforate si striate ,are suspesia de competitii cu reglaj pe amotizor pe inaltime si duritate,ambreajul e nou pe ea mai am piese de rezerva inclusv un grup ptr spate cu tot cu brate si un cardan complect .ptr detalii da-mi un mess

Asha vrea da i cam greu cu banii ashtia. Dami un pm cu pretzu sau intra pe id-u meu: sorin.roata

audi90 04-01-10 09:12

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Quote:

Originally Posted by BN-02_TZY (Post 2943346)
Mi-am gasit o pereche de faruri si leam pus lupa pe faza scurta shi leam facut negre. Poate reusesc sa le fac o poza. Intre timp mi-am facut rost de o pereche de jante OZ TURBO. Saptamana asta o sa-mi pun alta chiuloasa de golf2 gti cu injectzie electronica si la sfarsitul saptamanaii sper sal pornesc. Toate cele bune si un an fericit

astept poze sunt curios cum iai pus lupa :?: si mai ales vopsite negre orice idee e bine primita..

dell 26 04-01-10 20:29

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
suna-ma la tel 0740205921 si vb despre masina si restul.O facem sa fie bine

donz 22-01-10 13:03

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
foarte frumos proiectu, nu vezi multa lume sa restaureze un audi 80 sedan fie el si quattro, felicitari si succes cu bestia

BN-01-WSO 27-01-10 15:08

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
8 Attachment(s)
cateva poze

audi90 27-01-10 18:02

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
da sunt misto farurile modificate
bafta in continoare

Bogdan.IS 27-01-10 21:02

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
masina arata ca un dragster :p , gume mai mari pe spate :-P bafta in continuare cu proiectul

audi90 27-01-10 21:10

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
baieti unde asi putea sa gasesc si eu o perechie de faruri de audi 90 ?
si multa bafta la sorin:)

BN-01-WSO 28-01-10 07:22

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan.IS (Post 3022133)
masina arata ca un dragster :p , gume mai mari pe spate :-P bafta in continuare cu proiectul

Le-am pus asha la vrajala sa vad daka imi incap. Arata prea ciudat 195/50 pe fatza si pe spate 235/55 :))

donz 28-01-10 11:04

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
arata ciudat cu cauciucurile alea pe spate dar ii un ciudat frumos, io zic sa le lasi asa . succes

alecsutz03 09-02-10 16:01

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
o parere in legatura cu farurile....incearca sa le faci sticla clara la ele si o sa dea mult mai bine!succes in continuare

URSU_DEEA 09-02-10 18:27

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
sal baiati mar interesa si pe mine un audi ca ale voastre stiti vrunul mai ieftin dar care sa fie quattro , cam cate kg au astea . eu am un audi V8 si as vrea unul ca al vostru sa ii pun motorul de V8 pe el

dell 26 11-02-10 17:00

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
am eu un audi ce vrei 4x4 motor 2300 cu 2 axe in 5 pistoane serpisori la evacuare vreo 200 hp sune ma la tel 0740205921 ptr mai multe detalii

vcsomin 13-02-10 16:07

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Quote:

Originally Posted by URSU_DEEA (Post 3068948)
sal baiati mar interesa si pe mine un audi ca ale voastre stiti vrunul mai ieftin dar care sa fie quattro , cam cate kg au astea . eu am un audi V8 si as vrea unul ca al vostru sa ii pun motorul de V8 pe el

B2-ul parca are in jur de 1200kg, daca e quattro. Daca vrei sa pui un alt motor, V8 e ok,greu de pus, dar s-a mai facut, dar nu e foarte practic, cel putin nu fara investitii majore. Ai de ales intre I5 - turbo , de 280cp (cu cip), si 1.8t -uri in general, ca sa mentii un raport pret/ performanta ok.

URSU_DEEA 14-02-10 06:19

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
ai putea sa imi spui de ce nu este foarte practic si in ce trebuie in vestit asa mult ,

URSU_DEEA 17-02-10 13:19

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
stiti daca se poate din tractiune fata la audi 80b2 sa fac4*4

URSU_DEEA 17-02-10 21:10

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
am eu stopuri de V8 si daca te intereseaza iti pot face rost si de faruri

BN-01-WSO 23-02-10 13:39

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
are 1090 de kile. S-a pus si V8 dar i destul de mult de lucru. Si din cate shtiu eu nu e foarte mare diferentza de greutate intre v8 si I5

BN-01-WSO 23-02-10 13:50

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Quote:

Originally Posted by URSU_DEEA (Post 3095214)
stiti daca se poate din tractiune fata la audi 80b2 sa fac4*4

Se poate dar cu foarte multe modificari. Caroseria de quattro difera foarte mult de ceea FWD.

ulie.cozmi 03-03-10 19:45

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Auzi BN-01-WSO nu mai ai ceva piese de audi din asta cum e al tau?? mi-ar trebuii niste piese pe masina lu' babacu'
daca ai spune-mi te rog ce ai sau lasa-mi un nr de tel :)
pe unde te gasesc?vad ca esti din bistrita si tu :D

BN-01-WSO 04-03-10 07:25

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
[QUOTE=ulie.cozmi;3143809]Auzi BN-01-WSO nu mai ai ceva piese de audi din asta cum e al tau?? mi-ar trebuii niste piese pe masina lu' babacu'
daca ai spune-mi te rog ce ai sau lasa-mi un nr de tel :)
pe unde te gasesc?vad ca esti din bistrita si tu :D[/QUOTE

Cam ce tziar trebui? baga IDu meu si vb: sorin.roata

ulie.cozmi 04-03-10 07:49

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
ti-am dat add..
hai ca ne auzim acolo :)
bafta cu masinuta,incepe sa prinda forma :D

dell 26 06-05-10 13:50

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
nu vrei discuri fata pentru audi tau sunt perforate si striate si ca noi

BN-01-WSO 06-05-10 13:52

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Nu merci. Momentan stau kam prost cu fondurile. Poate pe viitor...

ulie.cozmi 06-05-10 18:16

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Quote:

Originally Posted by dell 26 (Post 3338464)
nu vrei discuri fata pentru audi tau sunt perforate si striate si ca noi

scuze pt ca ma bag peste topicul omului..dar totusi cat vrei pe discuri?? eventual mai ai ceva piese de 80 CC ???

dizzyluke 16-06-10 20:45

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
cand e gata?:D

taz rider 17-06-10 01:55

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Spor la treaba. E o masina foarte frumoasa daca reusesti sa o pui la punct.
Sper sa nu renunti la ceea ce ti-ai propus sa faci din acest Audi. :peace:

BN-01-WSO 17-06-10 10:23

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Nu shtiu cand o fi gata ka deocamdata nu prea mai am nici tragere nici bani. Sa termin cu fakuta si dupa aia mai vedem. Is kam dezamagit momentan...

Marica 11-08-10 01:48

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Ceva nou la masinuta? Niste poze, detalii ceva...

radu_era 08-07-11 20:21

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Salut vreau si eu sa te intreb de niste piese daca poti sa-mi lasi un pm cu un nr de telefon sau un id de mess te rog. Multumesc

claus_cio 27-08-13 01:01

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Quote:

Originally Posted by BN-01-WSO (Post 3447365)
Nu shtiu cand o fi gata ka deocamdata nu prea mai am nici tragere nici bani. Sa termin cu fakuta si dupa aia mai vedem. Is kam dezamagit momentan...

vad ca lucrezi la un b2 de ceva vreme si esti din bistrita,daca vrei sa-ti arat al meu b2 quattro sub 100.000 km da-mi un mesaj la [email protected] chiar sunt curios sa-l vad pe al tau, daca nu e mare deranju

sky.stef 02-02-14 13:52

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Sunt de vanzare?? (amandoua, si cea dezmembrata)

alex_77_marius 16-02-14 22:54

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Frumos proiect!Insa ma dor ochii de la atatea " k,sh,tz" si alte combinatii gen mirc.Spor la treaba!

sky.stef 12-06-14 23:05

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Sunt interesat de niste piese de interior, bord de CC daca ai...si alte piese de pe un 80, rog frumos! [email protected]


All times are GMT +2. The time now is 23:31.

- Copyright 2026 4Tuning