![]() |
Re: Membrii Dream Squad
sa`i traiasca lu cata acel "RS4" l`am vazut intr`o seara si arata demential...
tot respectul |
Re: Membrii Dream Squad
Preview: Dream Squad & Cata4 ... Audi A4 2.0TFSi orange, RS4 looks, >300cp [IMG]http://img01.*************/img/img01/9/8/14/f_fImage078m2m_ccd7297.jpg[/IMG] |
Re: Membrii Dream Squad
O sa mai urmeze poze cu A4'ul si update'uri... BMW'ul lui Beu care s-a mai "umflat in pene" putin si inca niste cai castigati de DreamSquad, mai ales in regiunea Tom si AlecsM ;)
|
Re: Membrii Dream Squad
Quote:
|
Re: Membrii Dream Squad
5 Attachment(s)
Audi A4 2.0 TFSi Quattro aproape de final... (mai urmeaza jante OZ si kit de frane complet de la Tarox) |
Re: Membrii Dream Squad
11 Attachment(s)
in timpul "constructiei"... |
Re: Membrii Dream Squad
1 Attachment(s)
|
Re: Membrii Dream Squad
ft bune informatii ...bine achim !!
|
Re: Membrii Dream Squad
1 Attachment(s)
Din pakte trei dintre masini au "plecat" (a se citi vandute)... este vba de X5 4.6iS "SXC", de Honda Civic TypeR FN2 (ala nou :help:) si de Passat "WRC" :sniff:
In locul X'ului a venit deja un Audi A5 3.0 TDi Quattro S-Line si urmeaza si pt "WRC" ceva bun ;) De asemenea, avem placerea sa anuntam un membru nou! Si anume pe Arthur Andronache (multi dintre voi il stiti de la RacingNick), care a "venit impreuna" cu un Golf II GTi G60/Turbo :evil_laug :ciggy: :workout: Si BEU a ingrosat flota de masini... cu un BMW E30 325i (fostul RRM). Se anunta planuri mari de tot pt masina asa ca inca o perioada nu o sa o vedem pe strada ;) Pembo a scos de la naftalina al lui Toyota Avensis 2.2 D-4D... si de asemenea pe Tom il puteti zari, mai nou, inca o perioada (asa zice el), intr-un Subaru Forester 2.5XT negru 8) La capitolul cp castigati... Alecs si a lui Cupra sunt mai "rai" ca niciodata :woowoo:, Mustangul asteapta sa fie "cel mai rau" :bat:, Tom a pus TypeR'ul la "o cura serioasa de slabire" si in curand va avea si putin din "F1 sound" :crazy:, Subaru e in aceeasi categorie cu Mustangul :tenisclap, iar Z4 nici el nu sta f rau :shakefist Mai putem sa amintim de BEU care si-a vopsit masina si i-a "aplicat" un "mic" bodykit ... lucru ce i-a adus cateva cupe la primul tuning show la care a participat... si anume cel de la Buzau :weee: si de Miker care a "incaltat" Logan'ul cu noi jante 8) |
Re: Membrii Dream Squad
Quote:
Foarte tare descrierea :D Mult succes ! ;) |
Re: Membrii Dream Squad
Bravo ma achime ...bun rezumat :)
|
Re: Membrii Dream Squad
O sa existe un update la sectiunea de membrii pt ca au existat ceva "modificari" ;)
Dar pana atunci... Cupra lui Alecs in noul ei look 8)8)8) [img]http://img26.*************/img/img26/4/2/6/t_IMAG0325m_88a281c.jpg[/img] [img]http://img37.*************/img/img37/4/2/6/t_ddsscupramem_2b7fa8a.jpg[/img] |
Re: Membrii Dream Squad
O sa existe un curand un update destul de "spectaculos" al acestei sectiuni, dar vrem sa pastram suspansul pana dupa salonul din acest week-end, unde va asteptam sa vedeti live despre ce e vba ;) (https://forum.4tuning.ro/368-dream-squad/70025-dreamsquad-4tuningdays-2008-a.html)
|
Re: Membrii Dream Squad
vineri seara sper ca stam la o sueta cu un j&b :lol::rolleyes2:lol:
|
Re: Membrii Dream Squad
aualeu....
|
Re: Membrii Dream Squad
Quote:
|
Re: Membrii Dream Squad
si..si .. :)
|
Re: Membrii Dream Squad
bre... vrei sa murim?
|
Re: Membrii Dream Squad
noi venim de vineri ...o sa stam la o vila pe langa buc.....apropo gratian a zis ca pune paza pe mine si ery daca ne apropiem cu j&b de el.... da tot il torn eu
|
Re: Membrii Dream Squad
Urmeaza un update ;)
|
Re: Membrii Dream Squad
Subaru Impreza WRX STi by Vama Preparazioni Este vorba de noul nostru membru, si anume Mihai, impreuna cu al lui Impreza albastru. Masina a fost preparata de cei de la Vama Preparazioni, din Italia (www.vamapreparazioni.it), pentru a merge la ~ 400 cp pe low boost si la 650 pe high boost. La partea de upgrade'uri, avem si aici o lista cel putin la fel de interesanta ca si in cazul lui Tom, dar pentru a o face publica o sa fie nevoie de ceva timp :) De asemenea, planul pt partea de estetica este un bodykit WRC complet si un set de jante ATS DTC Motorsport 18" 8) https://photos1.hi5.com/0033/217/789/g0rhk5217789-02.jpg https://photos1.hi5.com/0035/781/355/mQKud8781355-02.jpg https://photos1.hi5.com/0033/460/452/yCbipG460452-02.jpg https://photos1.hi5.com/0034/415/426/u4wN7b415426-02.jpg https://photos1.hi5.com/0033/182/145/cyEO9O182145-02.jpg Au aparut si primele elemente ale bodykit'ului cat si jantele ;) [img]http://img37.*************/img/img37/4/5/18/f_Picture2004m_f0d006a.jpg[/img] [img]http://img26.*************/img/img26/4/5/18/f_Picture2004m_1389fa8.jpg[/img] [img]http://img28.*************/img/img28/4/5/18/f_IMG2655m_1e2bf57.jpg[/img] [img]http://img33.*************/img/img33/4/5/18/f_IMG2722m_87d66cb.jpg[/img] [img]http://img27.*************/img/img27/4/5/18/f_mihaim_d38eb3e.jpg[/img] Si filmulete de la KO Racing - Cluj (locul 2 deoarece planetarele au cedat inainte de finala, dar ulterior au fost inlocuite cu o varianta intarita, preluate din WRC) vs. TT CZR tura 1: https://forum.4tuning.ro/attachment.p...7&d=1211118258 vs. TT CZR tura 2: https://forum.4tuning.ro/attachment.p...8&d=1211118258 vs. Porsche Cayenne: https://forum.4tuning.ro/attachment.p...3&d=1211118258 |
Re: Membrii Dream Squad
Pot sa spun despre masina lui Mihai ca la ora cand eu am vazuto mergea bine.
Ma abtin sa comentez valorile de putere estiamte de voi sau cei peste 700cp declarati de utilizator. Am vazut masina la curse in compania unui STI cu interne de serie si pot spune ca a invins fara probleme. Despre firma care a facut masina nu stiu ce sa zic indiferent ce povesti aud din stanga sau din drepta mea. Acum vamapreparazioni nu mai exista, adrsele de mail au disparut, siteul a disparut si masina lui Dragos, si-ul de care s-a apucat Coltul Rusini, a venit de la italieni cedand din nou la cateva zile, dupa ce pe drum a avut peripetii legate de bunul mers. (www.vamapreparazioni.it) Pentru ca-mi e f drag Tom sper sa-si faca masina la Colt sau la astia.:lol::lol::lol: |
Re: Membrii Dream Squad
a lui Mihai probabil ai vazut-o mergand pe low boost, unde in fata unui STi cu cutie stock si putere aproximativ egala are un dezavantaj cauzat de rapoartele mai lungi in cutie...
cat despre a lui Dragos, am inteles ca are anumite probleme, dar cred ca si tu stii ca atunci cand te apuci sa modifici o masina la modul asta, si kiar un STi poti da peste anumite probleme inerente, nu-i asa? :rolleyes2 oricum, cand va fi gata, masina arata si merge intr-un mare fel... |
Re: Membrii Dream Squad
Quote:
|
Re: Membrii Dream Squad
adica Sebi iar a venit sa instige lumea....ce....voi nu stiti ca doar subaru lui are 750+ whp????? parca asa scria pe pambriz la un salon de tuning?
|
Re: Membrii Dream Squad
Alecs & Mustang GT Supercharged by NHT Quote:
[img]http://img26.*************/img/img26/4/7/17/t_08072008001m_b4a2d3c.jpg[/img] [img]http://img26.*************/img/img26/4/7/17/t_08072008002m_69aec31.jpg[/img] [img]http://img26.*************/img/img26/4/7/17/t_10072008004m_182124f.jpg[/img] [img]http://img26.*************/img/img26/4/7/17/t_10072008006m_b5d85d4.jpg[/img] [img]http://img26.*************/img/img26/4/7/17/t_11072008002m_057cfa6.jpg[/img] [img]http://img26.*************/img/img26/4/7/17/t_11072008005m_012146e.jpg[/img] [img]http://img26.*************/img/img26/4/7/17/t_11072008006m_e40de89.jpg[/img] [img]http://img26.*************/img/img26/4/7/17/t_12072008m_85222c9.jpg[/img] [img]http://img26.*************/img/img26/4/7/17/t_12072008001m_aeaedfd.jpg[/img] [img]http://img26.*************/img/img26/4/7/17/t_14072008003m_fc52e6f.jpg[/img] [img]http://img26.*************/img/img26/4/7/17/t_16072008001m_92f859e.jpg[/img] |
Re: Membrii Dream Squad
Proiectul pt acest mustang e genial si sper sa fie o replica serioasa si sa poata sa-i tina piept lui Virgil care merita tot respectul.
edit: Gabi stersese acest post, dar eu am editat lasand doar partea on-topic.. va rog frumos, incerc sa tin departe discutiile de natura personala de acest topic ;) Sebi sper sa intelegi si sa le mutam in privat |
Re: Membrii Dream Squad
ma bucur sa aud de bine despre masina mea insa ce continea postul lui sebastian ma implica pe mine ?
legat de masina, in primul rand vreau sa zic ca nu are legatura cu ce era inainte nici ca putere si nici ca stabilitate manevrabilitate etc, estetic sunt ft bucuros ca am dat eleronu ala de american fara creier jos. Masina in momentul de fata cred k este undeva la 450 cp insa din pacate momentan nu poate mai mult pt ca in 1 rand nu este gata si 2 softul nu este unul adecvat ! in maxim o luna masina va fi la capacitate maxima si io sper ca undeva la 550 cp la roata ! rigidizarile, suspensia, blocantul au facut din masina ceva foarte interesant :) legat de virgil daca e de fun, ma dau insa nu cred k am vreo sansa in momentul de fata si nici dupa oricum proiectul pentru masina mea nu a fost de a scoate cea mai puternica masina sau cat se poate din ea, am facut o masina completa zic io... si nu numai :D ! am gasit asta prin calculator . . . Exterior 3D carbon Boy Racer body kit,KW stage 3 suspension, LsD Doors 2 ~ simetric painted red stripes :) Antera 343 20" Interior Recaro sportster seats (RS4) oil temp, oil press, boost gauges Performance Tremec TR6060 6-Speed Transmission Steeda Tri-Ax Remote Racing Shifter RAM Street Dual Disc Clutch 26 Spline Steeda Aluminum Driveshafts Auburn Locking Differentials 4.10:1 Ring & Pinion Steeda Heavy Duty Engine Mounts Steeda Charge-Motion Control Plates Eagle 4340 Forged & Balanced Reciprocating Masses - from 4.6L to 5.0L Stroker Vortech HO Cooled Supercharger 0.5 BAR 9 psi JBA Long Tube Headers - Ceramic Coated Magnaflow H pipe With cats JBA axle back Brisk Silver Racing Spark Plugs Chasis & Performance BREMBO front brake kit KW stage 3 suspension 3 Point Frame Rail & Torque Box Brace Steel Strut Tower Brace Steeda G-Trac Brace Steeda Front Swaybar Mount Brace Steeda Rear Shock Tower Brace Steeda Adjustable Upper 3-Link Steeda Lower Control Arm Relocation Bracket Tubular Upper 3rd Link Control Arm Steeda Chrome Moly Steel Lower Control Arms Steeda Competion Adjustable Race Panhard Bar EIBACH Front & Rear Swaybar Kit waiting . . . Cervinis Ram air hood cervinis c series wing 3d carbon windows louvers 2.8" pulley aluminium fuel door diablo sport tune |
Re: Membrii Dream Squad
am uitat sa precizes, kitul de compresor contine injectoare marite, radiator racire apa pentru water cooled intake
- si am uitat sa precizez kitul de fulii upgrade cu 8 caneluri kitul de frane spate steeda start engine button cred k mai sunt da nu le retin :D |
Re: Membrii Dream Squad
Si ai uitat sa pui si niste poze bune de zilele astea ;)
http://img5.uploadhouse.com/fileuplo...44f7fb301b.jpg http://img6.uploadhouse.com/fileuplo...92bbb2298c.jpg http://img5.uploadhouse.com/fileuplo...1538c3249b.jpg http://img5.uploadhouse.com/fileuplo...9c790bf2ce.jpg http://img7.uploadhouse.com/fileuplo...fca1549106.jpg http://img9.uploadhouse.com/fileuplo...15a4b94068.jpg http://img9.uploadhouse.com/fileuplo...03a71e38e2.jpg http://img4.uploadhouse.com/fileuplo...857ef9fef4.jpg http://img6.uploadhouse.com/fileuplo...8dbd3713b5.jpg http://img8.uploadhouse.com/fileuplo...9878925fae.jpg http://img4.uploadhouse.com/fileuplo...66141f6333.jpg http://img4.uploadhouse.com/fileuplo...83c394535c.jpg http://img6.uploadhouse.com/fileuplo...8ce545c9ea.jpg http://img5.uploadhouse.com/fileuplo...78d3a81bc7.jpg http://img2.uploadhouse.com/fileuplo...b35d4aaef4.jpg http://img2.uploadhouse.com/fileuplo...3a1620459d.jpg http://img6.uploadhouse.com/fileuplo...ce0be1a9e1.jpg http://img8.uploadhouse.com/fileuplo...bab3182f20.jpg http://img6.uploadhouse.com/fileuplo...2e4e7ae4b7.jpg pozele sunt facut in colaborare cu golfuletz @ nsl si fata e ...alina :P |
Re: Membrii Dream Squad
Īn alte situaţii ar fi fost mişto Alina, da' acum... primează maşina. Jur !
:oops: |
Re: Membrii Dream Squad
=))))))))))))))))))))))))))))
|
Re: Membrii Dream Squad
cum e aia [email protected] in traducere libera sunt facute cu golfuletzlanesele?
ce mircari ba..... |
Re: Membrii Dream Squad
cred ca vroia sa zica :D de la nesele :P
ALECS trimite toate pozele :D ca sa iasa treaba calumea |
Re: Membrii Dream Squad
Quote:
gura pacatosului adevar graieste :lol::twisted: nota 10 masina si 10 + Alina !! ;):arrow: |
Re: Membrii Dream Squad
hai bai BLZ ca ai inteles tu :p
|
Re: Membrii Dream Squad
hai ca incet incet toata lumea o lauda pe gagica lu golfuletz :))
|
Re: Membrii Dream Squad
hai ba nu mai zice nimeni nimic de alina? nu-i mai adreseaza nimeni "asl plz"?
|
Re: Membrii Dream Squad
nu, ca ar fi off-topic :p
|
| All times are GMT +2. The time now is 04:23. |
- Copyright 2026 4Tuning