Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/34904-dacia-logan-pro-tuning-exclusive-baia.html)

giubau_v8 22-03-07 18:30

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
pot sa vin si eu cu o sugestie? incercati jantele oz superturismo wrc....cred ca ar da bine pe logan daca ramane alb

protuning 22-03-07 20:37

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by giubau_v8 (Post 812271)
pot sa vin si eu cu o sugestie? incercati jantele oz superturismo wrc....cred ca ar da bine pe logan daca ramane alb

mersi pt sugestie!noi ne-am gandit la dotz daytona sau mak ... nu mai stiu exact cum se numesc .dar ne mai gandim si vedem cati bani scoatem de la proprietar ca pana la urma el decide cat investeste in roti!

Aaronnel^ 22-03-07 20:45

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Mama ce umflata e ... a ieshit chiar belea :)

P.S: Asta nu e cumva dacia aia alba .. care a fost printre primele voastre proiecte ??

protuning 22-03-07 20:54

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by giubau_v8 (Post 811638)
frumoase barile....da pragurile lasa de dorit......sunt prea dintr-o bucata...urate chiar(parerea mea)

uitate la praguri mai bine!in poza la care ai zis ca sunt prea butucanoase nu erau montate evazarile!si in priza de la prag vine un deflector mic ce va fi vopsit in gri inchis metalizat ca si deflectoarele din bara si partea centrala din bara de spate.

Sebastian.C 22-03-07 20:59

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by protuning (Post 812534)
mersi pt sugestie!noi ne-am gandit la dotz daytona sau mak ... nu mai stiu exact cum se numesc .dar ne mai gandim si vedem cati bani scoatem de la proprietar ca pana la urma el decide cat investeste in roti!

Wow nebunule..ce fain a iesit :D. Abia astept sa il vad gata facut. La jante eu zic ca ar da bine niste croame... Bling bling Logan :lol: 8).
PS. pleoapele alea cand le faci?:cry:

giubau_v8 22-03-07 20:59

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
intr-adevar...arata ceva mai bine.....la evacuare lasati tipsurile alea sau faceti ceva mai demn de restu masinii?

protuning 22-03-07 21:08

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by giubau_v8 (Post 812616)
intr-adevar...arata ceva mai bine.....la evacuare lasati tipsurile alea sau faceti ceva mai demn de restu masinii?

lasam alea dar le incadram mai pe centrul deflectoarelor si le facem scobituri incat sa fie pe jumatate in si cealalta jum sub bara

peter 22-03-07 21:12

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
frumoasa....sa faci si plafonul negru...

protuning 22-03-07 21:47

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by peter (Post 812677)
frumoasa....sa faci si plafonul negru...

va fi alba complect!si cu deflectoare gri inchis metalizat

cristy_4speed 23-03-07 03:14

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by protuning (Post 812244)
suspensiile sunt deja comandate si credema ca nu lucram degeaba!poate i-ti vei da si tu seama.mai tarziu postez inca cateva poze!si in curand ii cautam si niste roti pe 17

m-ai inteles gresit nu am zis ca ai muncit degeaba ;) eu ma refeream ca daca nu ii puneati suspensie sport arata ca un jeep oricum maxim respkt ptr voi si munca depusa (stiu ce inseamna sa lucrezi cu fibra...) si din ce am vazut a iesit ceva frumos mai ales ca e unikat!!!! take care si ne vedem la salon;)

Adytzu_JerrY 23-03-07 13:11

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
ce masina e asta :shock: ....... super extrem de misto 8)nici nu zici ca e logan
dar cu evacuarea aia o sa ramana ? sau puneti ceva HUGE :?: :twisted:
numai bine

Rasputin 23-03-07 14:26

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Dragut Loganu asta(este cel mai frumos pe care l-am vazut).

peter 23-03-07 20:31

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
foarte misto...e mai bine sa o lasi toata alba..corect..

o sa fie expusa la 4tuningdays ? sa ma uit si eu putin la ea mai de aproape :)

protuning 24-03-07 00:14

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
4 Attachment(s)
cateva poze cu deflectoarele din bara de fata in lucru

Sebastian.C 24-03-07 00:27

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by protuning (Post 814927)
cateva poze cu deflectoarele din bara de fata in lucru

Incet incet e gata Golanul :D. Arata super... Trebuie sa fac pe dracu-n 4 si sa ajung la 4tuning days sa-l vad live :D

protuning 24-03-07 00:35

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by Sebastian.C (Post 814942)
Incet incet e gata Golanul :D. Arata super... Trebuie sa fac pe dracu-n 4 si sa ajung la 4tuning days sa-l vad live :D

sorry dar am hotarat sa nu scoatem loganul pana nu e complect!asta inseamna exterior-interior beeton si cu motorul pus!

CT-84-DiN 24-03-07 01:05

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
cea mai buna decizie
ori TOT ori nimic ;)

giubau_v8 24-03-07 10:52

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
vreisa zici ca nu o sa apara la 4tuning days :((((? ar fi pacat da va inteleg pt ca e mult de lucru...va urez spor atunci....

Cristi_XP 24-03-07 18:39

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by Sebastian.C (Post 814942)
Incet incet e gata Golanul :D. Arata super... Trebuie sa fac pe dracu-n 4 si sa ajung la 4tuning days sa-l vad live :D

Care parte din "nu participa la 4tuning days" n`ai inteles`o?=))

Sebastian.C 24-03-07 19:19

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by Cristi_XP (Post 815823)
Care parte din "nu participa la 4tuning days" n`ai inteles`o?=))

Iarasi te bagi ca .... A zis Roby mai demult ca totusi merge cu ea. De aia credeam ca merge. Dar nah... u tre sa postezi ca daca nu.. nu esti normal... :lol:

Cristi_XP 24-03-07 22:26

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
pai mere ma...da mere cu alte masini...blondo =))

Sebastian.C 24-03-07 22:40

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by Cristi_XP (Post 816131)
pai mere ma...da mere cu alte masini...blondo =))

Bine mai roscato... mi-a spus ieri cu ce masini merge si cu cine. Acum stiu.

Cristi_XP 24-03-07 22:44

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
nu esti deloc informat =))

vero 25-03-07 16:16

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
.....promitatoare masina!!
spoileru fata ii superb,farurile si stopurile la fel,foarte faine
prizele de aer din spoiler parca nu dau f bine...nu stiu de ce...si jentile,neaparat ar cam trebui schimbate..
in rest bodykit suuper!
nice job!!;)

Cristi_XP 25-03-07 16:23

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Jantele o sa fie ceva pe 17" alea sunt de forma...ca sa aibe masina roti :)

Vlad_BMW 25-03-07 17:04

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
arata bine... :)

ggd_87 25-03-07 17:18

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
acum am si yo o intrebare: o sa fie "masina" asta prezenta la 4tuning sau nu? k sunt curios si yo s o vad live.

protuning 25-03-07 17:33

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by ggd_87 (Post 817096)
acum am si yo o intrebare: o sa fie "masina" asta prezenta la 4tuning sau nu? k sunt curios si yo s o vad live.

am hotarat sa nu apara la 4 tuning days pana nu e complect modificata!se putea termina exteriorul dar nu am vrut sa facem compromisuri!si plus ca nu rupea gura targului doar daca e complecta interior exterior!

ORI LA BAL-ORI LA SPITAL!!!!!!!!

Ovae 29-03-07 12:39

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
mai puneti ceva poze cu ea in cum arata acuma...
spor la treaba

Naitzu 29-03-07 21:38

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
protuning ca de obicei..superi tari..uimesc mere..bravos baietzii

Villy ATS 30-03-07 23:42

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
asta e inca o dovada k daca ai imaginatie poti prepara orice masina atat pe interior cat si pe exterior...marfa!!!

danelu 31-03-07 22:14

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
baieti am si eu o intrebare...daca nu deranjez pe cineva......unde as putea gasi in Bucuresti pleoape pt logan si daca aveti cumva si niste preturi
aaaaaaaaaa si apropo frumos loganul arata super spor la treaba si abia astept sa vad produsul finit

protuning 04-04-07 01:08

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
mersi baieti si va promit ca nu va dezamagesc!voi face tot ce stiu mai bine sa fie loganul asta cat mai reusit din tara!
tocmai m-am apucat de capacul de luneta si eleron,lucrul la logan merge greu ca avem de facut si alte masini in paralel si acuma suntem tocmai numai 2 oameni in atelier,deja de o jumatate de an.

boropan 04-04-07 01:11

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
este frumos ....astept sa il vad gata

Cristi_XP 04-04-07 01:39

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
danelu ai PM in legatura cu pleoapele :)

Mihaitza_tdi 04-04-07 20:12

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
masina va iesi super spor la lucru Robi! auzi tu de unde esti???:):)

yakuza2006 04-04-07 22:17

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
la exterior tot respectul dar cu motorul ala de clio rs .. la sasiui v-ati gandit, la planetare, caseta de directie(care se duce dreaq de al o groapa bine luata dar de la un mom maxim furnizat de 180cp) etc..
mai bine ext + interior customizat, cu motoru e mai greu.. parerea mea
oricum multa bafta

protuning 04-04-07 22:43

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by yakuza2006 (Post 834093)
la exterior tot respectul dar cu motorul ala de clio rs .. la sasiui v-ati gandit, la planetare, caseta de directie(care se duce dreaq de al o groapa bine luata dar de la un mom maxim furnizat de 180cp) etc..
mai bine ext + interior customizat, cu motoru e mai greu.. parerea mea
oricum multa bafta

teoretic asa suntem informati ca potriveste complect jugul cu planetare cutie to la fix acelasi ca si la logan!in legatura cu caroseria daca primeste motorul ala sigur va fi consolidata.oricum noi suntem raspunzatori doar de design interior exterior!

protuning 06-04-07 20:24

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
6 Attachment(s)
eleronul si capacul de luneta in lucru!!

dogy_10 06-04-07 20:34

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
si cum o sa sedeschida portbagajul......o sa decupati pe linia lui?


All times are GMT +2. The time now is 09:31.

- Copyright 2026 4Tuning