Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dyno Tuning (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning.html)
-   -   OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/34750-opel-c20let-uri-mastertuner-autotest.html)

yoda 04-05-07 13:49

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by GTA (Post 883726)
Frate YODA...ai rabdare sa-mi sudez cutia de transfer ......si m-a dau io cu tine cu fata de pe loc sau din mers....eventual in lateral sau cu spatele...cum crezi tu ca este mai bine pentru tine si SKOLA ta.....pardon Skoda....

PS.Si daca vrei punem pe banda mea si ceva nisip.antigel,o camila,si niste mine antipersonal....sper sa nu angajezi si vre-un lunetist....

Frate geta...esti extraordinar!pacat ca nu se mai face emisiunea Cascadorii Rasului...ca aveai un loc de cinste rezervat!
daca ne dam in lateral s-ar putea sa ti sa rupa puntile de data aceasta...in fine poti sa le sudezi sau schimbi...daca ne dam cu spatele s-ar putea sa ramai fara haionul ala mare ce-l folosesti pe post de umbrela ca sa nu ti se incinga partea treaza din creier...iar daca ne dam cu fata sau din mers...e ok...promit sa nu pun lunetist....iar cu camila inca mai am de vorbit la zoo dar cred ca rezolv mai repede decat iti sudezi caza...opelul!

p.s.daca nu ai electrozi vezi ca gasesti second la obor...pt ca oricum nu mai conteaza la cum arata caza...opelul!
p.s.1.pot sa-ti aranjez un stand-up comedy in fata la tnb ....daca ai timp....
si nu uita sa folosesti ochelari la sudura ...ca sa poti vedea bine Skola aia!

GTA 04-05-07 20:40

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by yoda (Post 884252)
iar cu camila inca mai am de vorbit


Ma da` tu pe langa faptul ca esti mare racer mai esti si poliglot???

Poate ne vedem la o bere sa ma inveti si pe mine cum sa vorbesc cu camilele......:):)

yoda 05-05-07 18:32

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by GTA (Post 884927)
Ma da` tu pe langa faptul ca esti mare racer mai esti si poliglot???

Poate ne vedem la o bere sa ma inveti si pe mine cum sa vorbesc cu camilele......:):)

bine mai brietene...te-nvat ceva din limba camilelor...o mare brobrietar de gazane!
hai ba ca am de explodat o gladire, mai!

tox 27-06-07 11:57

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by razvan_gti (Post 813449)
baietii de la autotest sa o defac atunci sa vedem ce are si nu am plecet cu ea acasa,masina inca mai mergea (eu zic ca e F FIABILA :))


Asta e doar parerea ta. Nu contest. Masinile noi nu mai sunt fiabile ca cele din anii 90, e o societate de consum, marile firme traiesc din productia de piese si garantii, nu din vanzarea masinilor. Arata-mi si mie te rog un Opel pana in 96 (C20XE,C20LET) caruia i-ai extras tachetii cu penseta dintre axe, ca eu sunt proprietar de Opel din 2001, si am rupt motorul ala in 2, n-a crapat nimic, nici cutie, nici motor, poate doar cateva seturi de planetare. Iar la prezenta Z20LET, nici n-am luat-o bine si a crapat ceva la cutie.

Deci, nu se mai fac masinile ca inainte, asta e realitatea.

razvan_gti 27-06-07 20:20

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
@tox:
s-ar putea sa ai dreptate,totusi nu stiu ce s-ar intampla daca in loc sa ii dai a 3-a pe la 100 km/h ii dai treapta 1( e valabil pt orice masina),asta fiind mai exact ce a patit golful...

cristian_seven 28-06-07 13:40

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Uite am incercat aseara de curiozitate si pur si simplu nu intra intr-a 1-a la 100km/h direct dintr-a 3-a. Daca faci ceva pauza la punctul mort si dai sa rupi maciuca abia atunci intra dar greu de tot.

car_addict 28-06-07 13:59

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by cristian_seven (Post 971316)
Uite am incercat aseara de curiozitate si pur si simplu nu intra intr-a 1-a la 100km/h direct dintr-a 3-a. Daca faci ceva pauza la punctul mort si dai sa rupi maciuca abia atunci intra dar greu de tot.

Scuze ca ma bag in topicul omului si scuze pentru off, insa vroiam sa-ti zic ca acum 2 ani am avut o Octavia 1.8 Turbo chipuita la 192 de cai la aspad si in timp ce ma trageam cu un mini cooper S, pe langa Mc'ul de la Mihai Bravu am dat din a 2, de la 120 km/h direct I-a.

Urmarea: masina a inceput sa tremure grav si sa dea in nas (frana de motor la modul grav), pedala de la ambreiaj a ramas lipita de podea.Am oprit motorul,am tras pe dreapta si de-abia dupa 4-5 minute pedala de ambreiaj a revenit insa masina mergea ca un TICO.Am reparat masina si am dat-o.End of story.

cristian_seven 28-06-07 15:56

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
N-am zis ca nu se poate doar ca la mine cel putin e destul de greu. Probabil tine si de marca masinii sau tip de cutie. N-am incercat la GTI dar se pare ca merge usor figura si asta e cam stresant ..

U_TUNING 19-08-07 02:50

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
vb de opel-uri nu de vw k nu vad rostul topic-ului atunci!!!!!!

Oricum pe forumul asta toata lume face ce vrea......numai copii rasfatati........parerea mea

U_TUNING 19-08-07 02:51

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
vb de opel-uri nu de vw k nu vad rostul topic-ului atunci!!!!!!

Oricum pe forumul asta toata lume face ce vrea, se posteaza numai de aiurea pe toate topicurile, etc ,etc......numai copii rasfatati........parerea mea

U_TUNING 19-08-07 02:53

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by razvan_gti (Post 970176)
@tox:
s-ar putea sa ai dreptate,totusi nu stiu ce s-ar intampla daca in loc sa ii dai a 3-a pe la 100 km/h ii dai treapta 1( e valabil pt orice masina),asta fiind mai exact ce a patit golful...

DA TU NU AI SINCROANE IN CUTIE?????

Eu nu stiu cum puteti spune asa beratii si mai si aveti masini cu pretentii si la bani si la insemnele de pe ele........aaaaaaaaa da poate tu ai cutie cu craboti , atunci merge ce tocmai ineptie ai spus.

Numai bine la voi racerilor

U_TUNING 19-08-07 22:56

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
hopa asa k au disparut racerii:))

GTA 20-08-07 01:21

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by U_TUNING (Post 1054829)
hopa asa k au disparut racerii:))

Ce face plictiseala din unii oameni.....unii chiar ajung sa se certe singuri...:):)

U_TUNING 20-08-07 10:06

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Frate GTA nu ma cert singur ci doar inceracm sa subliniez faptul ca forumul asta e plin de oameni care nu au nici in clin nici in maneca cu lumea auto.........doar vb asa ca sa se afle in treaba si probabil sa o faca pe interesantii (ca doar asa e frumos...poate poate au si ei succes la o bucata de p....).

Eu tot ce am facut am stat de partea ta in spirit de solidaritate cu lumea opel ;)

GTA 20-08-07 17:43

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by U_TUNING (Post 1055367)
Frate GTA nu ma cert singur ci doar inceracm sa subliniez faptul ca forumul asta e plin de oameni care nu au nici in clin nici in maneca cu lumea auto.........doar vb asa ca sa se afle in treaba si probabil sa o faca pe interesantii (ca doar asa e frumos...poate poate au si ei succes la o bucata de p....).

Eu tot ce am facut am stat de partea ta in spirit de solidaritate cu lumea opel ;)

Merci si scuza-ma daca am fost putin acid mai sus....dar nu mai postase nimeni de ceva vreme pe topicul asta.....


PS.Oricum si eu tot din plictiseala intru pe aici.:):)

U_TUNING 21-08-07 11:50

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
OK nu e nici o problema.

Uite daca vrei iti dau niste forum-uri de opel unde chiar vei avea parte de actiune, discutii interesante etc etc.

MasterTuner 11-02-08 16:19

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
1 Attachment(s)
Aveti aici un C20Let cu un T3 care a fost adus la noi sa-i facem tuningul electronic. L-am masurat inainte sa-i punem Unichip si arata ca in poza de mai jos, cu un soft oarecare chiptuning si aprox un bar presiune. Sa nu credeti ca scadea presiunea si din cauza asta cadea cuplul si puterea. Adevarul e ca nici noi nu stim exact dece, dar ii punem Unichip zilele astea si va spune tot. Sa vedem de ce om fi noi in stare la MasterTuner.

GTA 11-02-08 18:04

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by MasterTuner (Post 1349901)
Sa vedem de ce om fi noi in stare la MasterTuner.

Cine stie .....parca vezi ca iese vre-un avion si te trezesti cu toata gasca la poarta la MT :)

CZR 14-02-08 17:52

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
si dak ar iesi,ce domne...las sa iasa...
k oricum cele mai tari masini facute dupa o anumita RETETA si cu anumite CONDIMENTE sunt ingenunchiate de marci de rahat k VAG si tunate aci,pe meleaguri mioritice,dupa retete salbatice de tuningul de performanta

GTA 14-02-08 20:11

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Cezar da artagos mai esti mah.....a innebunit lumea cu Retetele si Condimentele.Ce vrei si tu acum.....fiecare dupa posibilitati.....eu am incercat faza aia de la Parazitii si vad ca merge......cum e furtuna afara cum se mai aduna 10-20 armasari in ECU :):).

GTA 19-02-08 21:47

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by MasterTuner (Post 1349901)
Aveti aici un C20Let cu un T3 care a fost adus la noi sa-i facem tuningul electronic. L-am masurat inainte sa-i punem Unichip si arata ca in poza de mai jos, cu un soft oarecare chiptuning si aprox un bar presiune. Sa nu credeti ca scadea presiunea si din cauza asta cadea cuplul si puterea. Adevarul e ca nici noi nu stim exact dece, dar ii punem Unichip zilele astea si va spune tot. Sa vedem de ce om fi noi in stare la MasterTuner.


Te rog,daca nu te deranjeaza, sa pui aici si ultimul test....ala cu injectoarele stock.


All times are GMT +2. The time now is 23:14.

- Copyright 2026 4Tuning