Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Opel Astra vs. orice masina 150 cp (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/3465-opel-astra-vs-masina-150-cp.html)

EvLSant0S 01-04-05 17:53

opel :cry:

Soichiro 01-04-05 18:06

Era de asteptat, banuiesc ca nu cu foarte mult, totusi.

Turbo110 01-04-05 19:17

:))
 
Mah baietzi mah opel de obicei nu fac masini dar pe a lui franta au nimerit-o Eu 1-2 in fata la a-3 cine peste mine de zici ca pun frana dar masina mea nu prea are nimic in plus motor generatzie veche plus ca cu 2.5 nu mai faci nimic dar de nu pot sa il arunc.......

im570rm 02-04-05 04:35

daca si gsi-ul ala e stock atunci si eu sunt profet

D_M_X 02-04-05 08:32

Stai linistit mah VEC-ule ca o sa ne dam nu-i bai....acum pe 3 nu pot veni dar te astept 1 mai la legale si daca nu ne vedem la legale gasim noi o strada sa ne dam :lol: si poate atunci vin mai multi cu 150 de magari sub capota sa o facem

Turbo110 03-04-05 01:18

DMX
 
o sa fi decimat eu 171 si mi am luat-o

D_M_X 03-04-05 10:23

Cumva astra gsi albastra cu nr de franta?
Daca da atunci oricum ma dau cu tine ptr ca vreau sa vad diferenta..:) sau sa o vezi u...glumeam...ca daca asta e atunci ...plm am vazut-o in actiune si am si primit informatii desprea ea...si numai 150 de cp nu are aia

vec 04-04-05 09:00

voi nu crede-ti ca o masina stoc poate merge f.f bine ....oricum crede-ti ce vreti ..e dreptul vostru ,dar masina e stoc .....ca fuge este f adevarat dar e stoc si este f. bine intretinuta ....pt voi exista un 2000 16v care este mai rau ca el , ne-am furato si noi ....asta e ...Da este vorba de opelul albastru cu nr de franta.. :lol:

vec 04-04-05 09:07

D_M_X totul este postbil ..tu esti ceva mai greu ....cred ...de fapt nu prea stiu cite kg are espero....oricum ramine de vazut

BOGDANDMN 04-04-05 10:43

Iti convine Volvo S40 2.0 Turbo? E adevarat, nu are 150 de cai are 160 si un pic, dar oricum eu plec din start cu sansa a 2-a, pt ca masina ta este mult mai usoara.... Ce zici?

Turbo110 04-04-05 16:14

:)
 
O sa te bata rau de tot !

BOGDANDMN 04-04-05 18:06

:lol: DA STIU!!! Oricum... Eu am vb serios...

X-Ray-Eyes 05-04-05 20:57

Pe mine m-a batut Franta cu 3 masini pe 400m.
Si a mea nu e stock.
Ca el afirma ca e stock a lui e alta poveste ... insa e prea putin credibila.
La 150Cp nu faci masina de 190 ! ( Celica ).

D_M_X 05-04-05 21:33

mah vec-ule las-o dreac de treaba ca am vazut-o cum trage si cum a plecat de langa o vectra sfi si cum l-a facut si pe andrei.....daca e stock nu are cxum sa aiba demarajul asta ...e practic imposibil...a plecat de langa vectra aia exact cum a plecat subaru de langa mine...
Eu ma dau cu tine nu e bai stiu ca ma faci si nu e bai dar nu-mi vinde gogosi ca e stock ca nu am s-o cred
Si daca o iau ce pelea mea doar am espero ...nu altceva :) :wink:

vec 06-04-05 16:46

va dau cuvintul meu ca masina este stoc ....motor si electronica este stoc
..da sunt ceva ...ceva.....dar nu la motor sau electronica ..nu are axe.....ESTE STOC ....sunt niste chitibusuru dar nu la ce credeti voi ....tot timpul credeti ca eu modific masinile su nu va spun ...asa spunea lumea si de B-09-NSL adica BMW ...ce rost ar avea sa va mint doar nu ne dam pe bani .....nu am facut-o si nu o voi face ...si totusi exista o masina care ne_a batut tot 2000 16 v ....u respect

Catalyn 06-04-05 17:54

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"vec\"
va dau cuvintul meu ca masina este stoc ....motor si electronica este stoc
..da sunt ceva ...ceva.....dar nu la motor sau electronica ..nu are axe.....ESTE STOC ....sunt niste chitibusuru dar nu la ce credeti voi ....tot timpul credeti ca eu modific masinile su nu va spun ...asa spunea lumea si de B-09-NSL adica BMW ...ce rost ar avea sa va mint doar nu ne dam pe bani .....nu am facut-o si nu o voi face ...si totusi exista o masina care ne_a batut tot 2000 16 v ....u respect

am mai ramas citiva pe lista nebatuti...vedem ce ne rezerva viitoarele curse...provocarea ramine valabila si in cazul meu...din pacate nu am reusit sa ajung la cursa din 03 din cauza Raliului Brasovului dar sper sa am si eu placerea sa ma dau cu Opel-ul

D_M_X 13-04-05 10:21

Quote:

...si totusi exista o masina care ne_a batut tot 2000 16 v ....u respect
care este aia?

mara 14-04-05 17:14

Sa fie cumva vectra WAY!??

ffocus 14-04-05 17:17

cu un tiburon V6 te bagi?

Turbo110 14-04-05 21:37

nu este un kadet alb
2 l 16v :))

ducu 15-04-05 02:45

Rectificare!!!!
X-Ray-Eyes
Quote:

La 150Cp nu faci masina de 190 ! ( Celica ).
Aici cred ca se referea la Celica roshie...
Eu (celica gri) nu m-am dat cu el la \"legale\" shi \"cred\" ca l-am dat doar de 2 ori (doar cu o capota intradevar)!
Vec...tu shti prea bine!!!

PS: Celica roshie a luato grav shi de la mine la Baneasa :wink:

D_M_X 04-05-05 22:44

Din cate am intzles vectra care i-a dat-o lu franta a luat-o de la vpr-ul( vectra 2.o sfi) iar dif dintre mine si vpr o fac cv unde eu al fac greu si la mustatza pe a3a

vec 27-05-05 16:08

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"D_M_X\"
Quote:

...si totusi exista o masina care ne_a batut tot 2000 16 v ....u respect
care este aia?


dmx-ule este un opel kadett alb B .. BAN si nu are nimic facut

vec 27-05-05 16:15

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"D_M_X\"
Din cate am intzles vectra care i-a dat-o lu franta a luat-o de la vpr-ul( vectra 2.o sfi) iar dif dintre mine si vpr o fac cv unde eu al fac greu si la mustatza pe a3a



nu stiu cine este vpr-ul

HolySoul 08-07-05 01:41

VEC vreau sa ma dau si eu cu tine :D

X-Ray-Eyes 15-07-05 04:28

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"vec\"
Quote:

Originally Posted by \"D_M_X\"
Quote:

...si totusi exista o masina care ne_a batut tot 2000 16 v ....u respect
care este aia?


dmx-ule este un opel kadett alb B .. BAN si nu are nimic facut

Are-Are ... chill ca e prea picant ... oare motorul si cutia cine i le-a facut ? Sau nu sti cine este UGA ???
:ballbounc

bogdan_kwx 21-07-05 13:37

interesant
 
ma dau si eu cu tine chiar daca am numai 115 CP. sper sa nu ma refuzi.Sa vina si BAN desi stie el mai bine ce a patit.

vec 28-07-05 20:22

ok bogdane-kwx stai putin ca mai e ceva de facut la masina si pe urma cu placere .....inca putin mai asteapta ok .:)

vec 28-07-05 20:59

da ban-ul ma batut .. pina acum .. si va rog tineti-va de cuvint cind acceptati provocarile... ce dracu ...si nu mai provocati ciu 1.6 ce dracu ... :lol:

vec 28-07-05 21:09

NU MA BATUT DECIT BAN_UL SI ATIT NU STIU DE CE VECTEA VB......AAAAA SI UN BMW CARE A FFINAT LA 150 PT CA CA MA URCAM PE EL ..DE FRICA SA NU BAT FRINAT ..DACA SE POATE SPUNE CA M-A BATUT ....SI NU A MAI VRUT SA IN CA O TURA COMPLETA .....A PLECAT SI GATA \OK NU-MA BATUT NICI O VECTEA OK

ser 23-10-05 21:25

salut baietzi!
m-as fi bagat si io dar pacat ca nu sunt din bucuresti!

scorpio GL 23-10-05 23:49

Auzi, cam cat ai muncit tu pentru golful ala?

flipper 24-10-05 19:14

Renault 18 2000
 
Vec-ule tu m-ai provocat pe mine, iar apoi nu ai mai zis nimik. Motivul nu-l cunosc, dar as vrea sa-l aflu.

kickass 25-10-05 03:43

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"vec\"
da ban-ul ma batut .. pina acum .. si va rog tineti-va de cuvint cind acceptati provocarile... ce dracu ...si nu mai provocati ciu 1.6 ce dracu ... :lol:

de un civic 1.6 vti ce zici? :lol: pacat ca e din tm :? dar poate va intalniti la ceva curse.. si nu vei mai vorbi urat de 1.6 :lol:

vec 29-10-05 19:18

Re: Renault 18 2000
 
Quote:

Originally Posted by \"flipper\"
Vec-ule tu m-ai provocat pe mine, iar apoi nu ai mai zis nimik. Motivul nu-l cunosc, dar as vrea sa-l aflu.

flipper nu stiu cine esti si nu imi aduc aminte sa te fi provocat. Poate am uitat . Se poate... Dar ce masina ai?

flipper 29-10-05 23:43

Re: Renault 18 2000
 
Quote:

Originally Posted by \"vec\"
Quote:

Originally Posted by \"flipper\"
Vec-ule tu m-ai provocat pe mine, iar apoi nu ai mai zis nimik. Motivul nu-l cunosc, dar as vrea sa-l aflu.

flipper nu stiu cine esti si nu imi aduc aminte sa te fi provocat. Poate am uitat . Se poate... Dar ce masina ai?

Am un R18, poate-ti aduci aminte. (ai intrat pe topicul meu si mi-ai lasat mesaj)


All times are GMT +2. The time now is 22:26.

- Copyright 2026 4Tuning