![]() |
Re: top SPEED ESPERO
sal
vad k va pricepeti la motaore si masini in general vreau si eu ceva sugestii pt exteriorul unu espero k acum chiar nu am nici o idee vreau ceva diferit fata de ce am vazut pana cum pt k tot ce am vazut erau prea sorcova facute unul sg mi-a placut dar l-am vazut o sg data si nu am retinut prea multe detalii ast rasp p [email protected] va rog sa ma ajutati si p mine la greu dak s poate sa imi trim niste poze p topic dak p mail nu vreti sau nu puteti k? ms si va sunt recunoscator |
Re: top SPEED ESPERO
1 Attachment(s)
Uitati un espero......
|
Re: top SPEED ESPERO
Quote:
vreau ceva simplu si cu gust ms oricum pt straduinta dar asae nu ai de unde sa sti c gusturi am eu ms ink o data dak mai aveti alte poze |
Re: top SPEED ESPERO
Quote:
sunt curios cum se comporta pe espero.....ceva detalii?:D |
Re: top SPEED ESPERO
nu este pe site ..nu are treaba cu chestia asta.....am stat de vrb la drajna la o cafea dupa ce m-a spulberat pe autostrada.Am vazut masina si omu mi-a zis ce modificari are masina....motorul nu era omologat . Dar era facuta masina cum trebuie...treaba asta se antampla cam acum 2 ani si ceva
|
Re: top SPEED ESPERO
b0gdan4you ...ala nu este espero....seamana ..dar nu este ... masina aia este in 2 usi si daca te uiti cu atentie farul este cu tot cu semnalizare.....am acasa o poza cu masina de-aintregu...am s-o pun cand o gasesc
|
Re: top SPEED ESPERO
SIncer sa fiu pare suspect acum depinde de ce kit are pe la motor
|
Re: top SPEED ESPERO
Cred ca turatia ii cam mica pt viteza aia. da poate te inseala kilometrajul..
|
Re: top SPEED ESPERO
Quote:
e foarte rapida masina.....e la misto.dar baiatul a dovedit ca e baiat de treaba a recunoscut adevarul |
Re: top SPEED ESPERO
Bogdan ....tu nu ai viteza reala nici 180.....stiu ce se intampla.....asa patesc si eo iarna.....imi arata in plus multa viteza...:P am si eo poze daca vrei....vitezometrul la 220 si turometrul la 3000 rotatii :)))
|
Re: top SPEED ESPERO
Quote:
am si eu un espero si oricat l-as scorboci chiar si in jos nu prinde atat! |
Re: top SPEED ESPERO
Urmareste topicul.Omul dezvaluie pan la urma ca e o minciuna
|
Re: top SPEED ESPERO
Cam dubioase pozele alea(parerea mea),ceva nu este in regula cu vitezometrul ala.
|
Re: top SPEED ESPERO
auzi o mica obs.. aveai u peste 200 la ora dar al dracu ceas nu indica nimic la apa..era motorul prea rece la peste 200 :)) nu cumva ai u acul dat peste cap si turai motorul ?? din poza se obs ca stai pe marginea drumuli nu pe drum . si la peste 200 sa fim serios mergi cu o mana...? la 170 .. te ti cu ambele maine..
|
Re: top SPEED ESPERO
In primul rand .. bai sacal19..urmareste tot topicul :shock: :D - motorul era rece k deabia plecasem.....benzina putina k intotdeauna..:D si nu aia era viteza....erau cam 150 reali ....asa k nu stateam pe loc...si da, eu merg mai mult cu o mana.....chiar si la viteza aia... si in al doilea rand pt D_M_X ... omule dar u te-ai uitat la OGLINZI(uita-te bine)? si la faruri am vazut ..... da poate le-au pus galbejitii dintr-o bucata...nush acum...
|
Re: top SPEED ESPERO
tare :)) si pt. sacal19 ... eu la 175 mergeam cu o singura mana pe volan. la spita stanga a volanului ( de cielo ) k sa pot sa dau flash. daca tin dreapta pe volan ... mai am putin si fac accident
|
Re: top SPEED ESPERO
Ok, daca tot am citit TOT topicul, am aflat multe despre niste supermotoare (si cam cat ar costa sa bagi unu' in espero), am aflat ca aici pe 4tuning nu prea merge minciuna pt. ca sunt membrii care chiar se pricep la motoare, as fi avut ocazia sa dau sfaturi cum sa tunezi un espero (dar cum ca habar n-am mai bine tac),si multe altele.......... dar domnilor, daca tot am citit topicul "Top speed espero" poate sa-mi spuna si mie cineva care-i viteza maxima care o "prinde" masina asta? Mersi.
|
Re: top SPEED ESPERO
nu am citit tot topicul decat primele 3 posturi...da io cred ca e masina pusa pe cric...altceva...nush...poate vreo eroare...
|
Re: top SPEED ESPERO
ce motor are masina aia?nu prea imi vine sa cred ca ai ajuns la viteza aia cu numai 4000rpm!!!!!!!!!!sunt si eu proprietar de espero, 1.5 intradevar , dar nu cred ca nici 1.8 nu ar ajunge la viteza aia cu numai 4000 de ture!!!!
|
Re: top SPEED ESPERO
cititi ultimele postari:D
e amuzant...toata lumea posteaza dar nimeni nu crede:D |
Re: top SPEED ESPERO
Quote:
|
Re: top SPEED ESPERO
Quote:
|
Re: top SPEED ESPERO
Quote:
|
Re: top SPEED ESPERO
apropo....si al meu e de 1.8 si mai mult de 180 nu se duce.intra pe rosu turometrul
|
Re: top SPEED ESPERO
CITI TOATE POSTURILE!!! Pe la pagina 3 omul recunoaste ca a mintit, avea km defect...
GRA-XXL, depinde si cat de bun e motorul. O masina f bine intretinuta se duce... la motorul tau de 1.8, sa intre pe rosu la 180? hmm... eu aveam la 160 km/h cam 5000 rpm, cu Cielo, motor 1.5 ohc 8v...59 kw. Sambata plec in concediu si mai verific odata top speedul pe A1 :D |
Re: top SPEED ESPERO
Quote:
eu am un Espero 1,8 din 98 parca, luat acu doi ani de la un amic care a mers cu el peste 1 mil km. acu la bord indica 230000 km. in toamna i-am facut motorul si desi masina arata jalnic si scartaie din toate incheieturile e deosebita in ceea ce priveste performantele motorului. acu doua luni m-am deplasat de la Iasi la Bucuresti avand in spate un amic cu un Laguna motor 2,2 diesel. omu ala a ramas stupefiat de modul in care i-a dat peste nas o masina de 10 ani si la felu in care arata. la un moment dat, dupa ce am iesit din Bacau, am strans din dinti si am calcat pedala (acu-mi dau seama ca eram inconstient, tinand cont de faptul ca e o masina care se opreste f greu, n-are abs, n-are airbag-uri, nik pe ea de genu asta pt siguranta) dar am ajuns la 200 km/h, de fapt cred ca lipseau 2-3 km/h pan acolo. cred ca treceam de 200 caci masina mai ducea insa mi s-a facut frica efectiv, simteam ca-si ia zboru:D. la prima oprire amicu mi-a confirmat viteza caci si eu ma-ntrebam daca kilometraju mi-arata bine desi nu stiam sa fi avut probleme in sensu asta. In rest ma deplasez constant in afara localitatilor cu 140-170 km/ora, la vitezele astea sta f f bine. iar de consum, in afara imi ia cam 8-8,5 in regim de viteza crescuta si 12-13 in oras |
Re: top SPEED ESPERO
[QUOTE=Buttler;1056053]eu am un Espero 1,8 din 98 parca, luat acu doi ani de la un amic care a mers cu el peste 1 mil km. acu la bord indica 230000 km.
1.230.000 km. In medie 123.000 km/an........aia da! Si merge cu 200..........:shock: Daca tu zici.....Iti dorec inca p-atata fara reperatii. |
Re: top SPEED ESPERO
Quote:
masina asta a facut ultimii 5 ani inainte de a o lua non stop drumuri in Italia. am zis ca a fost a unui amic si stiu exact ce e cu ea. vreo 110000 am facut eu dupa ce am luat-o. nu stiu daca o s-o tin mai mult de juma de an ca e varzuita rau. pacat de motor ca-i strasnic. inteleg ca ai o mirare vav de viteza atinsa cu ea? eu sant din Iasi. oricand sant gata sa ne intalnim sa facem o proba daca te sui cu mine la volan. conduc de 13 ani, zi de zi, am multe sute de mii de km facuti, asa a fost natura serviciilor pe care le-am avut. apropo, poate mai e careva de a mers cu 200 cu Espero de 1.8, sa confirme ca masina poate. |
Re: top SPEED ESPERO
Cel de 1.8 si 2.0 da, cam trasi de par dar ii scoti...
|
Re: Top speed - Espero
1 Attachment(s)
poate ajuta la ceva:)) da sigur colegu cu 4000 d ture la 200 si ceva la ora nu se poate:)). io mergeam de la ploiesti la brasov si am zis sa vad cat merg cu ea. si iam facut poza la 150km/h si iam dat 180. da nu i-am mai facut poza ca prea vibra toata masina:)) si am lasat-o mai moale
|
Re: Top speed - Espero
Eu am mers toata A2 cu viteza mai mare decat in poza ta!!!
|
Re: Top speed - Espero
poi io am pus o poza asa numa. n-am specificat ca asta ar fi viteza maxima. ca atunci ar sari aia cu daciile 1300 sau asa c-o mers mai mult:)). am mers si cu 185 cu ea. da nu ma laud ca tine:D.
|
Re: Top speed - Espero
Quote:
:)))) mi-a placut...eu am mers tot A2-ul numai cu spatele si aveam 195km\h,se ducea si mai mult dar aveam cauciucurile mai moi si imi era frica. |
Re: Top speed - Espero
Mai bine zi ca ai obosit sa te tot uiti in oglinzi de la atata mers cu spatele!!!:))
Si vladutule, nu m-am laudat...Nu e ceva "uau" sa mergi cu viteza mai mare de 150... Doar ca poza ta nu prea e in tema cu titlul topicului :"Top speed-Espero" |
Re: Top speed - Espero
Eu la espero meu de 1.8 iam dat aproape 200,data viitoare fac poze;)
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:31. |
- Copyright 2026 4Tuning