Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tulcea (https://forum.4tuning.ro/356-tulcea.html)
-   -   Diverse, evenimente, discutii, pareri (https://forum.4tuning.ro/356-tulcea/33602-diverse-evenimente-discutii-pareri.html)

mishaRS 24-02-07 17:59

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
salut baieti, aveti idee cam care ar fi cea mai tare masina din tl - modificata sau de serie care sa si fuga si care sa si stea pe asfalt in curbe cum trebuie ????

Eugen_TL 24-02-07 17:59

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
dc nu ! orice poti sa pui pe o masina $$$ sa ai ;)

misha: cred ca 6aru' acum ! mai era un S2000 parca ...

mishaRS 24-02-07 18:05

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
eu nu am mai ajuns prin tl de mult, dar 6aru e al cuiva din oras ?stiu ca la un moment dat era un renault 25 williams, alb cu 2 amortizoare in V pe fata ... pe ala l-am vazut in curbele din dealu' somovei si statea cam bine

Eugen_TL 24-02-07 18:07

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
da e a unui baiat idn tulcea ! tasu' are S klasse nou ! ! mai e o buburuza care se misca bine ..fiesta ST ! mai e si GTI ! mai sunt dar nu-mi vine mie in cap acum !

mishaRS 25-02-07 12:31

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
nu stiu daca mai tineti minte, dar prin '92 se organiza la noi la tl o etapa din CNR - traseu sindicat-cataloi-telita-somova-tulcea ... asa ca m-am gandit si am vb cu niste oameni de al acr, politie si eventuali sponsori despre o revenire la tl a raliului Romaniei. Ce parere aveti ???

Bogyciu 25-02-07 12:39

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Pe atunci eram prea mic da imi aduc aminte ca treceau si prin Isaccea (eu acolo m-am nascut si crescut), ar fi o idee interesanta dar avand in vedere ca toata lumea se plange de lipsa de fonduri (participantii la raliuri) nu cred ca s-ar abroba ceva...

Eugen_TL 25-02-07 13:05

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by mishaRS (Post 770051)
nu stiu daca mai tineti minte, dar prin '92 se organiza la noi la tl o etapa din CNR - traseu sindicat-cataloi-telita-somova-tulcea ... asa ca m-am gandit si am vb cu niste oameni de al acr, politie si eventuali sponsori despre o revenire la tl a raliului Romaniei. Ce parere aveti ???



e chiar tare ce spui tu aici ! si mie tata mi-a vorbit despre ! ar fi misto sa mai vedem asa ceva

mikafly 25-02-07 13:17

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Slabe sanse sa se realizeze Raliul Deltei Dunarii......era candva de mult.NU sunt bani.....nu e initiativa......nimeni nu coopereaza.Si mai ales nu sunt sponsori....

Cosmin255 26-02-07 21:30

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
FLY-ule te-am vazut la meci Spiru - Moisil , de fapt ti-am remarcat intai BMW-ul :) ti-am facut cu mana sa ma bag in seama da nu m-ai vazut,in momentul in care plecai de la sala

vlad_Mafiotu 27-02-07 12:49

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
da ma si eu te`am vazut ca am fost si eu la meci

mikafly 27-02-07 20:25

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Scuze ca nu v-am vazut.....ma grabeam.......si de aia probabil....data viitoare sariti in fatza masinii ca sigur va vad......

vlad_Mafiotu 27-02-07 20:26

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
poate ne vezi prea tarziu si ne calci :lol: cum ai dat peste bietele animale :(

mikafly 28-02-07 07:15

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by vlad_Mafiotu (Post 774401)
poate ne vezi prea tarziu si ne calci :lol: cum ai dat peste bietele animale :(

Offf imediat sariti in sus...am zis ca am lovit si eu cateva animale....voi nu sunteti animale.....va evit(daca pot)..daca nu....ghips...vanatai....

Eugen_TL 28-02-07 13:51

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
la inceput e mai greu..pana te obisnuiesti ;) =))))))

Cosmin255 28-02-07 15:00

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
FLY-ule mi-a placut sound-ul BMW-ului tau , stateam la sens , ti-am facut flashuri cand ai trecut dar nu m-ai vaz

mikafly 28-02-07 15:25

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by obrazNICK (Post 775436)
FLY-ule mi-a placut sound-ul BMW-ului tau , stateam la sens , ti-am facut flashuri cand ai trecut dar nu m-ai vaz

Care sens mai?.......parca ziceai ca m-ai vazut la sala...e vreun sens acolo?
Sau asta in alt episod?

Cosmin255 01-03-07 14:53

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
la sens la delta , in aceeasi seara:)

KAB 02-03-07 16:46

Quote:

Originally Posted by mishaRS (Post 770051)
nu stiu daca mai tineti minte, dar prin '92 se organiza la noi la tl o etapa din CNR - traseu sindicat-cataloi-telita-somova-tulcea ... asa ca m-am gandit si am vb cu niste oameni de al acr, politie si eventuali sponsori despre o revenire la tl a raliului Romaniei. Ce parere aveti ???

E foarte buna ideea ta, si trebuie sa recunosc k m-am gandit si eu impreuna cu cativa prieteni sa reorganizam raliul Tulcei. Eu sunt dealer Subaru in cta si o sa te ajut si io cum pot.

PS: Imi place foarte mult initiativa voastra de a introduce Tulcea la orase. Incet, incet o sa ne facem si noi o comunitate. Si apropo, dak doriti sau ati auzit pe cineva care doreste sa achizitioneze un subaru eu sunt persoana care poate oferi consiliere. Numai bine!

Eugen_TL 02-03-07 17:49

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
bine ai venit printre noi ;) RAMAI APROAPE

mikafly 02-03-07 19:56

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Alecu_2fast (Post 777934)
E foarte buna ideea ta, si trebuie sa recunosc k m-am gandit si eu impreuna cu cativa prieteni sa reorganizam raliul Tulcei. Eu sunt dealer Subaru in cta si o sa te ajut si io cum pot.

PS: Imi place foarte mult initiativa voastra de a introduce Tulcea la orase. Incet, incet o sa ne facem si noi o comunitate. Si apropo, dak doriti sau ati auzit pe cineva care doreste sa achizitioneze un subaru eu sunt persoana care poate oferi consiliere. Numai bine!

Consiliere......poate doar de parte financiara....ca de altceva nu vad cu ce m-ai putea ajuta.
Nu va faceti ganduri si sperante aiurea....nu o sa se faca nici un raliu in urmatorii 10 ani la Tulcea......cat despre organizare...nici nu se pune problema...inseamna ca nu stiti ce implica asa ceva.
Aprobari...asistenta....si cel mai nasol...un buget.
La o amarata de competitie pe 402 metrii este nevoie de aprobari si hartii la greu....si de un buget considerabil.
Ia ganditi-vva pt un raliu care nu are 402 m..are vreo 100 km minim.....sunt costuri uriase.....iar lumea din Tulcea,ma refer la conducere la autoritati...au in frunte niste comunisti necooperanti.
La raliu sunt sectiuni de drum inchise traficului ....cine iti da aprobare sa inchizi un drum ..mai ales cum e cel spre Cataloi?......sau spre Somova.
M-am interesat din proprie initiativa pt desfasurarea unei competitii de accelerare pe 402 m in Tulcea.Am primit numai batjocura,si dezinteres.
Chiar am fost intrebat "Ce ma?,curse aa?...las ca va aranjez eu pe voi"
Cat timp la conducere o sa fie dinozauri comunisti si redusi mintal....nimic nu o sa mearga bine....nu numai in automobilism...peste tot.

Geox` 02-03-07 23:42

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Baeti scz k va intrerup disc dar unde pun si eu niste poze cu tuning virtual facute de mine??

DaViD TL 03-03-07 00:00

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
baietii cand facem o intalnire cu totii useri dp forum,sau noi navem voie k suntem minori,sa ne vedem ,ce ziceti ???

KAB 03-03-07 02:24

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by mikafly (Post 778158)
Consiliere......poate doar de parte financiara....ca de altceva nu vad cu ce m-ai putea ajuta.
Nu va faceti ganduri si sperante aiurea....nu o sa se faca nici un raliu in urmatorii 10 ani la Tulcea......cat despre organizare...nici nu se pune problema...inseamna ca nu stiti ce implica asa ceva.
Aprobari...asistenta....si cel mai nasol...un buget.
La o amarata de competitie pe 402 metrii este nevoie de aprobari si hartii la greu....si de un buget considerabil.
Ia ganditi-vva pt un raliu care nu are 402 m..are vreo 100 km minim.....sunt costuri uriase.....iar lumea din Tulcea,ma refer la conducere la autoritati...au in frunte niste comunisti necooperanti.
La raliu sunt sectiuni de drum inchise traficului ....cine iti da aprobare sa inchizi un drum ..mai ales cum e cel spre Cataloi?......sau spre Somova.
M-am interesat din proprie initiativa pt desfasurarea unei competitii de accelerare pe 402 m in Tulcea.Am primit numai batjocura,si dezinteres.
Chiar am fost intrebat "Ce ma?,curse aa?...las ca va aranjez eu pe voi"
Cat timp la conducere o sa fie dinozauri comunisti si redusi mintal....nimic nu o sa mearga bine....nu numai in automobilism...peste tot.

Ok, am inteles initiativa ta de a inecrca sa organizezi un eveniment ce implica curse pe sfert de mila, dar vezi dupa cum ziceai si tu un astfel de concurs necesita sume considerabile de bani, pe care organizatorii ii obtin din sponsorizari, si cum in Tulcea nu cred ca ar fi cineva dispus sa-si faca reclama in acest fel, e greu de crezut ca se pot obtine banii necesari pentru a spagui autoritatile, si oricum nu cred ca s-ar gasi prea multi care sa sa vina de la draq din tara sa participe la liniute in TL, k noi oricum nu avem masini aici care sa faca spectacol...Cat despre raliul Deltei Dunarii n-am spus ca e realizabil pe termen scurt dupa cum ai spus si tu cu actuala guvernare, mai intai trebuie sa scapam de lupii aia spagosi din politie k sa putem realiza ceva, in fond Dobrogea chiar ofera potential in acest domeniu al raliurilor pt k avem tot ce trebuie, de la curbe,macadam,munti si alte prostii...

Eugen_TL 03-03-07 09:12

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by george_fufly (Post 778386)
Baeti scz k va intrerup disc dar unde pun si eu niste poze cu tuning virtual facute de mine??


https://forum.4tuning.ro/33-tuning-design-virtual-tuning.html iar aici vezi ca sunt mai multe categorii....pune unde crezi tu ca trebuie ;)

mikafly 03-03-07 09:15

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Exact cum ziceam.......pana nu dispar redusii mintal....no sa se faca nimic.

Eugen_TL 03-03-07 16:01

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
ehh asta e =)))) e si greu tare sa dai un search sa vezi unde poti pune virtual tuning ... sau chiar sa citesti..*****ie FOARTE MARE pe forum

vlad_Mafiotu 03-03-07 17:17

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
oricum mi`a placut de george ca a bagat 2 poze cu un golf 2 la masini tari vazute in romania :))

Geox` 04-03-07 13:22

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Merci mult vlade!!se pare k noi tineri ne intelegem mai bn;) voiam sa pun pozele la noi pe topicul tulcei da......e greu sa iti dai seama.dar ms mult pt intelegere.

Eugen_TL 04-03-07 14:05

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
tu chiar nu intelegi ca si vlad face misto de tine ? =)))) 1 ce draq sa caute golful ala la MASINI TARI..uita-te pe tot topicul ala sa vezi ce inseamna MASINA TARE ! si 2 ..ce sa caute aici la tulcea? ti-am mai spus si pe privat...vezi ai COLTUL INCEPATORULUI...citeste pe aici nu mai posta inca nu te-ai prins cum merg treburile si de aceea risti sa fii luat la misto ;)

mikafly 04-03-07 14:56

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
HAHHAHAHAAH!!! And the truth shall set you freeee!!!!!!!

Eugen_TL 04-03-07 21:25

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
GEORGE! vezi ca esti in vizor ...ai face bine public sa iti ceri scuze fata de mihai la cele adresate lui care in primul rand cred ca are o varsta destul de inaintata spre deosebire de tine.......... si ca sfat: orasul e f mic nu stii de ce nebun dai si te calca pe cap ;) sper sa fie ultima data cand iti mai explic chestii de genu'

mikafly 04-03-07 22:04

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Eiii...lasa ca nu sunt asa de batran........
Dar nu e frumos sa vb urat cu oamenii...ca nu stii ce se poate intampla....iti mai cade ceva in cap de pe bloc...sau te jefuieste vreunu in vreo scara de bloc cand vii de la scoala...sau mai rau......iti da nv.....
Nu e cazul de cele mentionate mai sus.....sa rezolvat problema...omuletzul intelesese gresit.......si ii sarise mustarul.....
Eu l-am calmat...si i-am zis ca la pizza nu se pune mustar....

Cosmin255 04-03-07 22:20

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by mikafly (Post 781445)
Eu l-am calmat...si i-am zis ca la pizza nu se pune mustar....

Tare =))))))))))))))

mikafly 04-03-07 22:36

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by obrazNICK (Post 781487)
Tare =))))))))))))))

pai si ce?...nu e asa?

Cosmin255 05-03-07 08:19

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by mikafly (Post 781518)
pai si ce?...nu e asa?

ba da , corect:)

vlad_Mafiotu 05-03-07 14:15

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
ciudat faptul ca george si`a scos poza de la avatar :lol: stai frate ca nu te bate nimeni numa sa nu mai injuri

Geox` 05-03-07 21:06

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Pt voi:mam inpacat cu el am vb si pe mess cu el asa k nare dece sa imi fie frica:-) chiar iam zis si la ce liceu invat :D oare o sa mio iau :)):)):)) si scuze pt toata lumea treceam si eu printr-o periada mai proasta no sa se mai intample ;)..Eram si eu nou pe forum;)poate o sa ma intalnesc cu el :))

mikafly 06-03-07 16:00

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Hai ma..oameni suntem...nu bate nimeni pe nimeni ..cu atat mai putin eu pe georgica....
POate candse incalzeste o punem de o intalnire....toti membrii de pe TL

Cosmin255 06-03-07 20:33

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
dc nu , sa ne cunoastem si noi macar:)

Eugen_TL 06-03-07 21:44

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
NU iau seminte nici SUC ! am zis de pe acum =)))

ps: mihai adu si mascota ..ghemul ala stii u ;) si pe mess sa imi ceri sa iti arat cam cat se face :)


All times are GMT +2. The time now is 15:22.

- Copyright 2026 4Tuning