Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Un Cielo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/33023-cielo.html)

Fast_wheels 22-05-07 16:03

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Pai la ce imi ceri mie voie sa te las.....pune-le k sunt si eu curios sa vad daca se aude ca la mine.ms

quick_5hifter 23-05-07 01:47

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Hopa....pedale cu sigla Opel....NO-NO-NO! :no: :ford: :flamed: si sa nu-mi spui si tu chestia cu "Cielo e tot Opel", ca nici Dacia nu e tot Renault...

Hai ca te-am criticat prea mult, te las in pace :D sper sa nu te superi. Promit ca nu mai zic nimic de rau :oops:

Fast_wheels 23-05-07 09:12

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Nu spun ca Cielo e tot Opel,Pedalele le-am luat pentru ca imi plac.Cu criticele nu ma supar deloc,daca asa este.Sa va spun si ultima achizitiie.Becuri tip xenon,"plasma blue" pentru proiectoare + blitzuri in faruri.
Acum am si eu o intrebare. Voi unde ati pune blitzurile?? In faruri,in proiectoare sau sa imi mai cumpar o pereche de proiectoare rotunde, micute sa le bag in ele.Ce ziceti ??App se vad super!!! :D:D:D:D:D

SUPAPA_Jr 23-05-07 09:25

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
tine-le in faruri si foloseste-le doar la show si intalniri ca iti salta talonul imediat daca nu...apropo...pedalele,folia mata de pe far si grila,husele...sunt kitchoase rau

Fast_wheels 23-05-07 10:59

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Husele si pedalele au disparut...grila am facut toata rama aceea negru mat....care mie imi place la nebunie cum vine.In curand o sa vina si pleoapele originale.Bafta

MaTzA 23-05-07 16:56

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
2 Attachment(s)
nu am avut cu , ce sa inregistrez sunetul la o calitate buna....si am folosit camera...recomandarea mea este sa tineti ochii inchisi si sa ascultati :D

P.S. stiu ca imi bat tachetii :D

DACIA-Wrc 23-05-07 21:16

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
ca la mine :P de altfel :P

DACIA-Wrc 23-05-07 21:19

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
da daca`i accelerat de ce`ai pus frana?
sau de ce ai accelerat daca urma dupa 100 de metrii sa pui frana?
telefonu`ti era la gat?

MaTzA 23-05-07 23:03

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
am pus frana pt ca era un mare santz acolo...si deja e rupta directia in 2... si cu telefonu'??? nu prea am inteles :D

DACIA-Wrc 24-05-07 08:36

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
ai filmat de pe telefon?
iti era atarnat la gat?
ca asa se misca imaginea ca tot ametit cand m`am uiotat

Fast_wheels 24-05-07 09:52

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Filtru se aude tot asa si la mine...:P cu tubulatura de cauciuc

DACIA-Wrc 24-05-07 13:42

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
acuma ma chinui sa mi`o fac tubulatura din aluminiu :P o sa va zic daca suna altfel fata de cauciuc :P

MaTzA 24-05-07 15:09

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
am filmat cu o camera...dar : incearca sa conduci si sa filmezi in acelasi timp...sa vezi ce interesant e...mai ales cand bagi piciorul in ea...deh...sa se auda filtrul :D

DACIA-Wrc 24-05-07 16:07

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
aia`i drept

Fast_wheels 24-05-07 16:10

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Gata am rezolvat si cu blitzurile.....am cumparat nishte proiectoare rotunde si mici si le-am bagat in ele.Se vad super!! sa fac o filmare si sa o pun aici.

Fast_wheels 24-05-07 16:11

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Aaaaa problema este cu politzia daca te-a prins cu astea ala esti....hy cu folia mai trece cate odata cu vederea dar cu astea......le folosesc si eu numai cand stau p loc la un showoff ceva.

Fast_wheels 29-05-07 00:42

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Uitati si filmarea cu blitzurile.....:D.Scuzati partzile mai nasoale dar cameramanul avea chef de mistouri.Si ultima mea achizitie ...cotiera :D.

PH-04-WPD 29-05-07 00:57

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
unde-i filmarea?

Fast_wheels 29-05-07 01:00

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Mai frate...pur si simplu nu vrea sa imi incarce filamarile....o sa mai incerc si maine daca nu le bag in arhiva.Pace

nick_nasta 05-06-07 12:47

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Quote:

Originally Posted by Fast_wheels (Post 923037)
Mai frate...pur si simplu nu vrea sa imi incarce filamarile....o sa mai incerc si maine daca nu le bag in arhiva.Pace

poate e prea mare

Fast_wheels 19-06-07 09:12

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
4 Attachment(s)
cu filmarile nu am reusit sa pun filmarie......cred k`s prea mari.Orcum,poze cu stalpii masinii negrii,cotiera,prelungirea bara fata,pedalele cele noi.Va rog sa nu luati in considerare capacul hidos:oops: :oops: :oops: Astept comentarii...si sugestii.Apropo ...mi-am dat si o tenta de negru pe triple si pe semnalele fata.

MaTzA 19-06-07 10:04

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
stalpii sunt vopsiti sau ai facut rost de folie pt stalpi?

Fast_wheels 19-06-07 10:05

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Stalpii sunt cu autocolant.....

Snapy_xxl 19-06-07 11:02

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
salut....ori ai vopsit si clantele negre sau sunt tot cu autocolant? M-am gandit sa le vopsesc si yo...da' m-am razgandit gandindu-ma k prea o incarc.

Snapy_xxl 19-06-07 11:04

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
prelungirea cat te-a ajuns? cauta si pt spate si praguri k arata km ciudat doar pe fatza...parerea mea...Succes in tuning ;)

Fast_wheels 21-06-07 09:54

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
"clantele" sunt tot cu autocolant,in curand o sa vina si prelungirea spate,so pragurile.Asta de pe fata....nu mai stiu cat m-o ajuns k am si vopsit-o,finisata etc.

Fast_wheels 21-06-07 09:56

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Mi-a spus cineva k am facut o prostie cand am dat tenta de negru pe triple "k cica nu vine bine o imbatraneste" ce ziceti ? Asa este ?

Geo_ZGA 21-06-07 16:55

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Mmm...triplele arata "murdare", fiindca nu le-ai facut nici negre, nici transparente sus...
Ar da bine negru inchis, dar nu s-ar mai vedea bine asa...

Fast_wheels 21-06-07 22:01

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Pai eu am dat o tenta de negru numai pe partea de sus....si nu prea sunt ele aburie sunt clare da telefonu e telefon

ynp_46 21-06-07 22:05

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
DEstul de dragutz cielo-ul tau:-) incearca sa iei si u dak ai bani... un eleron finutz... etc:-)is multe...:D

Fast_wheels 21-06-07 22:08

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Un eleron chiar as vrea sa imi iau .Dar vreau unul finutz.Nu am nici cea mai vaga idee decare.Poate ma lamuriti voi cu nishte poze ceva cu unul mai discret.

Fast_wheels 01-07-07 18:18

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
6 Attachment(s)
o noua doza de poze....Sper sa va placa noul meu loc de numar.Astept pareri si sugestii.

WGF 01-07-07 18:27

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
soooper p***a!!!!!!bv bv bv

DragosT 01-07-07 19:11

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
unul total nediscret iti dau eu la 200 de lei mai Fast;)

s3bas71ans 01-07-07 19:14

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Care dragose ala cu 2 aripioare??!!!Ba BYR-ule ai zis ca iei jentzile alea sau te-ai razgandit???

Fast_wheels 01-07-07 19:17

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Mai...jantele astept baiatu sa vin de la bucuresti pe la bz....si combinatia cu jantele este alta (nu neaparat pe bani).Saint dick banuiesc k era vb de eleronul ala pe care l-am pus vinerea trecuta pe dacia aia verde ?Daca e vb de ala ar trebuii sa-l vad mai bine....si sa mai aflu nishte pareri...sa nu fie prea mare

s3bas71ans 01-07-07 19:21

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Ba da cauta si u la puiu la dezmembrarii sau la neamt un eleron!!!Vezi daca reusesti sa te tocmesti cu ala de la neamtz ca e cam scump!!!

DragosT 01-07-07 19:28

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Quote:

Originally Posted by Fast_wheels (Post 976125)
Saint dick banuiesc k era vb de eleronul ala pe care l-am pus vinerea trecuta pe dacia aia verde ?Daca e vb de ala ar trebuii sa-l vad mai bine....si sa mai aflu nishte pareri...sa nu fie prea mare

sa nu fie prea mic (la lungime ma refer). in rest, ramane si intr-o aripa si se mai ridica si se mai si coboara (are vreo 20 de configuratii). acum, trebuie sa-ti placa aluminiul. la bani ramane fix, mai ales ca nu te costa vopsirea sau mai stiu eu ce. te astept marti sau vineri.

MaTzA 01-07-07 20:08

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
1 Attachment(s)
muta-l aici... in pozitia actuala nu mai vine aer suficient la radiatoare... ;)

Fast_wheels 01-07-07 20:09

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Am mers cu el asa..mai mult si pe caldurile alea mari,si nu am avut nici o problema....si cu ac pornit si inchis ....


All times are GMT +2. The time now is 12:10.

- Copyright 2026 4Tuning