Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   EUROPENE (https://forum.4tuning.ro/400-europene.html)
-   -   X Type :D astept sugestii de modificare (https://forum.4tuning.ro/400-europene/326118-type-astept-sugestii-modificare.html)

cristi_xj6 06-03-13 17:16

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Quote:

Originally Posted by mihaiyrd (Post 5389590)
cu siguranta ... singurul lucru de care imi pare rau e ca nu am putut sa fac rost de o bara facelift ... ala e dingurul lucru care mi lipseste

da sa sti...macar pastreaza putina vopsea.....si cand e iei una noua de la jaguar

mihaiyrd 06-03-13 17:18

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
nu merge sa pastrez ca se intareste ... cu prima ocazie cand apare una sper

cristi_xj6 06-03-13 17:21

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Quote:

Originally Posted by mihaiyrd (Post 5389631)
nu merge sa pastrez ca se intareste ... cu prima ocazie cand apare una sper

ai incercat si al jaguar si nu au pe stock??

mihaiyrd 06-03-13 18:25

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
au pe comanda si e 1.200 euro si am bagat suficienti bani in masina asta astept una sh

cristi_xj6 06-03-13 19:45

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Quote:

Originally Posted by mihaiyrd (Post 5389738)
au pe comanda si e 1.200 euro si am bagat suficienti bani in masina asta astept una sh

waaaaaw :O:O:O iti iei un jaguar din anglia pt piese de bani aia:))))

mihaiyrd 11-03-13 18:54

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
1 Attachment(s)
o noua poza cu masina :D

cristi_xj6 11-03-13 19:11

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Superba....vin foarte bine stopurile vopsite asa!!!!!

Baluu 21-03-13 16:19

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Arata intr-un mare fel...acest jaguar felicitari!. si eu sper la unul dar cu cutie automata...si un 2.5 benzina..am avut placerea sa il conduc si este o adevarata placere...consumul este cam mare dar fatsa de stilo-u meu nu e cine stie ce diferenta:)).

vlad.pop 27-03-13 01:24

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Culoarea e :shock:!!! Foarte frumoasa masina!!!

mihaiyrd 02-04-13 18:45

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
1 Attachment(s)
O noua poza ... au int mai nulte probleme dar in urmatoarea saptamana va fii gata.

mihaiyrd 02-04-13 18:47

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Da e marfa 2,5 ul dar consumul nu e asa marfa:))

mihaiyrd 02-04-13 18:59

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
1 Attachment(s)
Ma gandeam sa i iau niste jante oe 19 si sa renunt la ale mele pe 18 deoarce mi se par prea sport pt masina mea... unele de xf sau de xj am sa pun o poza voi ce parere aveti ?

cristi_xj6 02-04-13 20:20

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
CLAR cele de XJ fara nici o discutie :D. ce probleme ai mai intampinat?? apropo cat iti consuma 2.5-ul??? sunt curios sa fac comparatie cu 4.0 dupa xj:)))

mihaiyrd 02-04-13 20:49

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Eu am 2.0 diesel :)) ... baluu vorbea de un 2,5 probabil vreo 16 consuma xj tau cat consuma ?

cristi_xj6 02-04-13 20:50

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Quote:

Originally Posted by mihaiyrd (Post 5424796)
Eu am 2.0 diesel :)) ... baluu vorbea de un 2,5 probabil vreo 16 consuma xj tau cat consuma ?

20-22 oras 12-15 afara dar nu o iertam....nici in oras nici afara:))

mihaiyrd 02-04-13 21:33

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Quote:

Originally Posted by cristi_xj6 (Post 5424799)
20-22 oras 12-15 afara dar nu o iertam....nici in oras nici afara:))

Pai na e de asteptat la.motorul ala :))) nu o iertai zici? Dc ai dat o?

cristi_xj6 02-04-13 21:57

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Quote:

Originally Posted by mihaiyrd (Post 5424857)
Pai na e de asteptat la.motorul ala :))) nu o iertai zici? Dc ai dat o?

de consum am dato....numai imi cumparam nimic....toti banii se duceau p benzina....

mihaiyrd 03-04-13 16:52

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Quote:

Originally Posted by cristi_xj6 (Post 5424899)
de consum am dato....numai imi cumparam nimic....toti banii se duceau p benzina....

Da e greu sa intretii o masina cu asemenea motor ... acum ce masina ai ? Ai ramas la jag?

cristi_xj6 03-04-13 16:56

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Quote:

Originally Posted by mihaiyrd (Post 5425781)
Da e greu sa intretii o masina cu asemenea motor ... acum ce masina ai ? Ai ramas la jag?

Nu am ramas la jag am trecut la bmw...dar in vitor vreau sa revin la jag...imi este tare dor de el :D . Dupa jag a urmat E30 coupe 2.3 150 cp ,dupa E36 coupe 1.6 102 cp , dupa e36 cabrio 1.8 118 cp si in paralel de distractie :)) un E32 750 aproximativ 450 cp cu toate modificarile...

mihaiyrd 05-04-13 17:34

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Quote:

Originally Posted by cristi_xj6 (Post 5425786)
Nu am ramas la jag am trecut la bmw...dar in vitor vreau sa revin la jag...imi este tare dor de el :D . Dupa jag a urmat E30 coupe 2.3 150 cp ,dupa E36 coupe 1.6 102 cp , dupa e36 cabrio 1.8 118 cp si in paralel de distractie :)) un E32 750 aproximativ 450 cp cu toate modificarile...

Marfa :D crezi ca mi atinge roate pe 19 8.5 j et 49 cu cauciuc 235 35 19 pe jag meu ?

cristi_xj6 05-04-13 18:03

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Quote:

Originally Posted by mihaiyrd (Post 5428601)
Marfa :D crezi ca mi atinge roate pe 19 8.5 j et 49 cu cauciuc 235 35 19 pe jag meu ?

mie la 245/45/18 pe spate la xj6 i-mi atingea pe viraje si cand luam oameni in spate...vezi daca sa pus de fabrica dimensiunea asta...cred k la 235/35 nu va atinge....

bbbogdannn 12-04-13 23:03

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
culoarea ii mortala!

mihaiyrd 17-04-13 23:46

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
1 Attachment(s)
:x E GATA

cristi_xj6 17-04-13 23:58

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Foarte frumos!! i-ai luat si jante??:D

B XX ADI 18-04-13 11:21

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
sa-mi zici si mie unde e spalatoria asta ma....:))j

B XX ADI 18-04-13 11:26

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
1 Attachment(s)
si o poza de la mine am stat doar 5 ore dupa ea sa o luam de la service:)..imi cer scuze de dublu post dar sunt de pe telefon. Daca exista vreun admin pe aici as aprecia daca ar uni posturile.

mihaiyrd 22-04-13 12:17

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
3 Attachment(s)
niste poze de la street maniacs :D


All times are GMT +2. The time now is 07:33.

- Copyright 2026 4Tuning