Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Tico BH-81-SLY (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/32359-tico-bh-81-sly.html)

tavisor 14-02-07 12:49

Re: Tico BH-81-SLY
 
Quote:

Originally Posted by Most_Wanted (Post 748020)
azi dimineatza te-ai oprit cu schully la barfa aaa? :D ...:D

da mai schimbam si noi idei)))))))am vazut live masina arata beton usile lambo

frozzen 15-02-07 09:46

Re: Tico BH-81-SLY
 
pff tare faza cu lambo doors si gullwings doors pe spate...felicitari.

Loukas 15-02-07 10:41

Re: Tico BH-81-SLY
 
Fain fain...felicitari pentru ceea ce ati realizat dar auzisem ca lambo doors nu prea sunt fiabile...cam crapa pistonasu la ele dupa un timp. 100% veti face furori la showuri cu chestia asta :-) . Quick_5hifter....te-ai gandit la niste suicide doors pt. ticozaur ? :D Ar sta chiar belea amandoua una langa alta la showuri , amandoua modificate extrem , doua proiecte diferite dar superbe :-)

ERY 15-02-07 11:11

Re: Tico BH-81-SLY
 
Cred ca e mult prea incarcata....conceptul in sine nu este rau...dar sunt mult prea multe tiganii pe ea.

Loukas 15-02-07 12:57

Re: Tico BH-81-SLY
 
Aici si eu sunt de aceeasi parere...spoilerele nu sunt prea grozave , iar cat despre interior cam trebuie lucrat...parca sunt aruncate toate acolo numai sa fie...dar lambo doors si cele din spate sunt belea...per ansamblu e ok masina..mai trebuie de lucrat mult la ea dar presimt ca va iesi ceva beton.

Teroarea 16-02-07 15:43

Re: Tico BH-81-SLY
 
arata bine cu lambo :D dar nu imi place ca nu e finista mai nimic la ea daca ar lucra la exterior la finisaje ar iesi cu adevarat ceva special!!

topser 16-02-07 21:12

Re: Tico BH-81-SLY
 
pai nu este gata inca...;)
oricum interiorul dupa parerea mea este MULT PREA INCARCAT ptr.tico..multe brizbrizuri care nu isi au rostul..

Dr3adLorD 17-02-07 14:22

Re: Tico BH-81-SLY
 
Frumusica masinutza . o stiu de la 4tuning day de anul trecut:-)

Most_Wanted 20-02-07 18:50

Re: Tico BH-81-SLY
 
eu acum nu mai sunt in oradea ...nu mai pot da nici o informatie despre ea.....
cineva zicea ca lambo dors nu sunt fiabile ...stai calm ....ca daca le vezi no sa mai zici asta ...sunt sanatoase tun ......
ce pot sa mai zic e ca ......acum mai trebuie doar vopsita .....

SoundIdentity 02-03-07 19:02

Re: Tico BH-81-SLY
 
16 Attachment(s)
no comment ;)

Eugen_TL 02-03-07 19:15

Re: Tico BH-81-SLY
 
mi se pare ca e ceva in neregula cu linia negru-alb si la capota apoi pe la cabina.... bine forma masinii e de vina...apoi eleronu nu imi place ! concluzie - masina e ok se putea si mai bine :)

MARI_NSL 02-03-07 19:20

Re: Tico BH-81-SLY
 
dragutza rau masina ...chiar marfa ..dar eleronul ala e naspa ..mie unu nu imi place ..;)

Laure2fast 02-03-07 19:24

Re: Tico BH-81-SLY
 
eleronu ala si paravanturile nu prea au ce cauta...in rest...foarte taree frate

Adi_play 02-03-07 19:27

Re: Tico BH-81-SLY
 
e aceeasi care mai demult avea numere de sm sau asa ceva? si avea alt paint parca.
misto, pt un tico, chiar misto.

Gabi 02-03-07 19:27

Re: Tico BH-81-SLY
 
Doamne, in ce hal arata aripile alea ! :shock:

topser 03-03-07 14:44

Re: Tico BH-81-SLY
 
nu mai are nici o linie masina asta :|:|:|
ma abtin la alte comentarii...

Most_Wanted 06-03-07 20:06

Re: Tico BH-81-SLY
 
ma bucur sa vad ca schuly se apropie de final .......imi pare rau ca nu am fost acolo sa o vad gata ....dar ne vedem la 4 tuning day .....

Scoop 06-03-07 21:11

Re: Tico BH-81-SLY
 
Mi se pare mie sau parca usile nu prea se mai inchid cum ar trebui :?:

BULLDOG 06-03-07 21:50

Re: Tico BH-81-SLY
 
Ma acuma fara suparare da....voua,cei kre ati facut-o, va place cum arata?:| .... spatii de 3 cm intre capota si aripa... la fel intre port fata si aripa st fata.
Proiectul in sine mi s-a parut ceva f deosebit si interesant dar...rezultatul final da dovada de graba si poate neprofesionalism ?? sorry boys da asta ii prima impresie...bafta mi departe si la cat mai multe si mai bune :D

quick_5hifter 06-03-07 23:24

Re: Tico BH-81-SLY
 
Nu le poti avea pe toate odata...se pare ca lambo doors prezinta si ele niste mici dezavantaje, dar castigul e mult mai mare decat acestea...
In legatura cu vopseaua, nota discordanta e data de bara fata, care e prea proeminenta...de-asta apare efectul ala nedorit al culorii negre. Poate veti lua in calcul un alt model de bara pentru 4tuning day, ar fi pacat...
Proiectul merita totusi un "JOS PALARIA!" din partea oricui! este un Tico echipat cu lambo doors, ceea ce nu vedem decat pe ....sa zicem, 10 masini in Romania! iar sistemul de deschidere al usilor din spate nu l-am mai vazut pe alta masina in Romania. In masina s-au bagat multi bani, fara discutie, insa ar trebui regandite strategia si ordinea lucrarilor.

per total, APLAUZE! e o cutie de chibrituri care a consumat multe resurse si mult efort+timp!

I5@k 08-03-07 20:45

Re: Tico BH-81-SLY
 
RESPECT PT MASINA ASTA!!!!!!!!!!!!! cel mai fain tico!!! sunt dea dreptu entuziasmat ce ati putut scoate din tico....respect inca odata...
la motor ceva modificari??? (dak ati scris mai inainte cumva pls sami ziceti...srry dak vam deranjat) :-s

picasso 09-03-07 06:22

Re: Tico BH-81-SLY
 
Quote:

Originally Posted by I5@k (Post 788582)
RESPECT PT MASINA ASTA!!!!!!!!!!!!! cel mai fain tico!!! sunt dea dreptu entuziasmat ce ati putut scoate din tico....respect inca odata...
la motor ceva modificari??? (dak ati scris mai inainte cumva pls sami ziceti...srry dak vam deranjat) :-s

la motor nimic modificare,filtru de aer si esapament modificat in rest motor normal de tico

Most_Wanted 09-03-07 12:51

Re: Tico BH-81-SLY
 
picasso ....sa nu crezi ca am uitat de tine .......--ti-am facut ce ti-am promis ....doar ca nu am net acasa ..si intru de la o sala si nam cum sa o pun pe net ...o s avad ce pot face ..s.cz off topic

Teroarea 09-03-07 17:52

Re: Tico BH-81-SLY
 
cum am mai zis nu se lucreaza la amanunt si la finisaje . incerca sa faci toata capota neagra sa se impace cu restu , eleronul ala pica foarte urat , bara spate ar trebui modificata , pragurile mai ales , si bara fata eu zic ca daca toti ai bagat banii astia fa o unica sper sa o vedem asa cum trebuie la 4tuningday . PS imi plac lambo sunt super

Ciky 11-03-07 09:57

Re: Tico BH-81-SLY
 
per total este super haioasa si imi place foarte mult...

God85 12-03-07 22:47

Re: Tico BH-81-SLY
 
most wanted...respect frate...ai una din cele mai modificate masini din romania

God85 12-03-07 22:49

Re: Tico BH-81-SLY
 
o intrebare am : cu ai reusit sa modifici usile ... am incercat si eu cu un prieten si nu a tinut ... t rog raspunde-mi

Teroarea 12-03-07 22:51

Re: Tico BH-81-SLY
 
Quote:

Originally Posted by God85 (Post 794984)
most wanted...respect frate...ai una din cele mai modificate masini din romania

dar nu cred ca este masinu lui daca gresesc sa ma corecteze cineva?

Most_Wanted 18-03-07 20:35

Re: Tico BH-81-SLY
 
Quote:

Originally Posted by God85 (Post 794984)
most wanted...respect frate...ai una din cele mai modificate masini din romania

nu nu ...nu e masina mea ...miar place :D .....eu daor am prezentato aici ..ca zic eu merita ....
din cate stiu eu nu mai exista tico cu LAMBO DORS .....dar sigur vor mai iesii ....

Most_Wanted 19-03-07 12:48

Re: Tico BH-81-SLY
 
......pe viitor sar putea..deci sar putea ..nu e sigur ...sa vedeti un TICO ""BILNG BLING"""...am vb aseara cu cineva ...si a zis ca e de acor d ca pe viitor sa ii facem o operatie estetica la inca un tico :D acum o sa vedem pote intervine vreo schimbare de plan

moise 22-03-07 09:48

Re: Tico BH-81-SLY
 
Foarte urata masina, dar RESPECT!

Bobby boss 22-03-07 14:39

Re: Tico BH-81-SLY
 
Lam admirat de 1data cand lam vazut e super frumos abia astept sa vad ce iese din el acu spor la tunareala baeti

HoricutzWSR 26-03-07 09:56

Re: Tico BH-81-SLY
 
masina a luat o cupa pt Best Fast&Furious look la Carstyling HU in ungaria...felicitari schully :) :peace:

tavisor 26-03-07 21:26

Re: Tico BH-81-SLY
 
Quote:

Originally Posted by hori_cutz_tuning (Post 818102)
masina a luat o cupa pt Best Fast&Furious look la Carstyling HU in ungaria...felicitari schully :) :peace:

inca o cupa))))))) pt suly bravo omule,te caut zilele astea ca vreau sa vb cu tine.

vazilro 26-03-07 22:36

Re: Tico BH-81-SLY
 
Felicitari. Multe nopti nedormite si weekend-uri muncite ca sa o aduci in stadiul asta. Asta numesc eu pasiune pt modificat masini...Bafta in continuare.

vazilro 26-03-07 22:43

Re: Tico BH-81-SLY
 
A da. Nu ma pot abtine, sorry. Schimba-i jantele alea. Is prea de "serie"

Most_Wanted 27-03-07 22:45

Re: Tico BH-81-SLY
 
Quote:

Originally Posted by hori_cutz_tuning (Post 818102)
masina a luat o cupa pt Best Fast&Furious look la Carstyling HU in ungaria...felicitari schully :) :peace:

Ce repede mi-ai luat vorba din gura mai Horica .ntz ntz....BV Schully.....masina incepe sa ia iar premii :D cu noua infatisare ...hi hi ....ne vedem la Bucale :D

Geo_ZGA 29-03-07 11:43

Re: Tico BH-81-SLY
 
Am citit toate posturile si vreau sa va felicit pt munca depusa. Dar...exista intotdeauna un dar: finisajele lasa de dorit si nu s-a respectat o linie a masinii. Plus ca interiorul este mult prea incarcat. Pt interior ar fi frumos sa lucrati la fetele de usi in fibra. Cea mai discordanta nota o face spoilerul fata si eleronul. Parerea mea ca masina ar trebui coborata ea in sine mai jos, nu doar facute spoilerele mai joase. Spolierul fata, mai ales, ca idee, este ok. dar ca dimensiuni e mult prea mare pt lungimea si latimea masinii.
Sunt sigur ca si voi sunteti constienti de ceea ce mai aveti de facut la finisaje, dar stiu ca nu se pot face toate odata. Oricum, e ceva deosebit, gusturile nu se discuta. felicitari din nou pt munca (enorma) depusa. sunteti prezenti la 4tuning days, nu?

p.s: daca apar greseli ortografice sau nu se intelege ceea ce am scris, scuzele de rigoare: muncesc, si mai scriu cate un rand pe forum...:)
bafta in continuare.

Most_Wanted 30-03-07 08:22

Re: Tico BH-81-SLY
 
...Masina acum este la show in bucuresti veniti sa o vedeti ....si ..probabil parerile mai putin bune se vor schimba /..mie imi place ...ceao ...

Geo_ZGA 30-03-07 11:16

Re: Tico BH-81-SLY
 
venim...vedem...comentam...:)

nu trebuie sa iei criticile aduse de mine sau de altii in nume de rau. daca nu ar exista critici, nu s-ar mai face nimic bun, totul ar fi lasat asa cum e...
normal ca parerea proprietarului conteaza, noi doar ne spunem parerea. bafta in continuare, o sa vin maine.


All times are GMT +2. The time now is 23:31.

- Copyright 2026 4Tuning