Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Porsche (https://forum.4tuning.ro/289-discutii-porsche.html)
-   -   A venit cel de 1000 CP (https://forum.4tuning.ro/289-discutii-porsche/30888-venit-1000-cp.html)

m0n0x!de 08-01-08 21:21

Re: A venit cel de 1000 CP
 
La rodaj. Cand mi-am luat Loganu aia mie nu mi-au spus si de acceleratie...mi-au zis doar de plafonul de turatii.

m0n0x!de 08-01-08 21:23

Re: A venit cel de 1000 CP
 
Dar nu poti compara 9ff cu Dacia. Au si romanii nostri o scuza...

boropan 08-01-08 21:26

Re: A venit cel de 1000 CP
 
ceva poze cu masina?

zarathustra 08-01-08 21:55

Re: A venit cel de 1000 CP
 
1. last stage pentru 911 turbo de la 9ff(care e visul vietii mele) trebuie sa bata veyron de la liniutze pana la circuit
2. cineva a spus ca masina tunata e vreo 200.000, insa doar tuningul e cca. 120.000 euro si masina inca 180.000 cu niste optiuni rezonabile
3. daca as avea toti banii din lume dintre veyron si 9ff 911 turbo as alege porsche
4. sa-ti traiasca masina pentru ca este de vis si pentru mine o masina mai frumoasa ca asta este doar pagani zonda(dar daca as putea cumpara una din ele tot porsche as cumpara)
5. Amicul din iasi: no offense, tu ai un porsche de vreo 20 de ani(care este tot porsche in orice clipa si nimeni nu poate contesta asta) - la masina asta nu cred ca umbli vreodata sau o duci in vreun service romanesc pentru ca s-ar putea sa zica astia de la 9ff sa te speli pe cap cu masina
6. abia astept sa intru si eu in clubul porsche indiferent de model. cum am spus si mai sus, un porsche e porsche si dupa 20 de ani.
7. nu in ultimul rand, masina are 910cp, alt motor, caroserie modificata si o lista de alte modificari de la suspensie, frane, ranforsari de sasiu etc.

Sincere felicitari.

highboy_97 08-01-08 22:58

Re: A venit cel de 1000 CP
 
Quote:

Originally Posted by alexGTI (Post 1282489)
Tocmai ai zis ca ce a facut ai ramas tampit ? ce a facut ? ca in filmuletul tau se vede doar cum accelereaza.

noi am apucat sa filmam doar cursa dintre ei 2 ,crede-ma k au fost mult mai multe chestii pe care nu le-am filmat,de exemplu "drifturile" facute de dvl...


mai am aici un filmulet din seara aia...nu e cine stie c,scuzati comentariile de pe fundal :D
https://www.youtube.com/watch?v=Va21A_O2jW8

mark_uss 18-01-08 20:20

Re: A venit cel de 1000 CP
 
cam pute treaba cu masina asta...cam fara adovezi ca masina poate...

BH 07 MDF 19-01-08 01:35

Re: A venit cel de 1000 CP
 
Quote:

Originally Posted by mark_uss (Post 1300294)
cam pute treaba cu masina asta...cam fara adovezi ca masina poate...

Nu cred ca proprietarul sta pe forum sa dea la toata lumea explicatii cum si-a modificat masina.Poate nici nu il intereseaza ce zice lumea despre masina lui,a facut-o cum i-a placut lui cel mai mult ... sau poate totusi e doar o poveste :D

IonutzMFF 11-02-08 21:31

Re: A venit cel de 1000 CP
 
Maff nu prea le mai are cu tunning'ul ..a fost o pasiuna mai este dar a cam trecut .S'a apucat de afaceri mai serioase acum ..din pacate :(

IonutzMFF 26-03-08 09:12

Re: A venit cel de 1000 CP
 
Pina in momentul de fata Maff nu are adversar in Romania :))
Multi se intreaba cum de are aceasta masina 1000 cai + - , simplu ..se adauga un kit de la 9FF de 910 cai , se mai adauga cateva zeci de mii euro si rezulta 1000 cai ...doar nu credeat'i ca putem divulga toate datele :)) top secret

Griffo 02-09-11 15:55

Re: A venit cel de 1000 CP
 
Ca tot nu sa inchis topicul...

1
2


All times are GMT +2. The time now is 04:13.

- Copyright 2026 4Tuning