![]() |
Re: Piese Tuning Solenza
2 Attachment(s)
hai ca vin si eu cu niste poze cu soleza aia portocalie si cu inca una foarte misto
|
Re: Piese Tuning Solenza
MKE salut am si eu o rugaminte la tine cum fac si eu rost de id-ul baiatului cu Solenza Portocalie B-04-AXX . Ma poti ajuta ? ms
|
Re: Piese Tuning Solenza
Suna la National TV si intreaba de el ....nu de alta...dar am vazut Solenza portocalie (AXX) la emisiunea "Iubire interzisa".... :)))))))))
|
Re: Piese Tuning Solenza
Quote:
|
Re: Piese tuning Solenza
Si eu l-am vazut pe tipul cu solenza la emisiunea aia
|
Re: Piese tuning Solenza
Quote:
Quote:
Quote:
|
Re: Piese tuning Solenza
M-am uitat la toata emisiunea aia....vazusem in reclama masina...(o stiam de pe forum)....si am vrut sa vad cine e soferul ei.
|
Re: Tuning solenza
Quote:
Fluieratul care vrei tu sa-l auzi cand schimbi treptele se poate obtine numai pe masinile care au turbo,prin punerea unei supape blow off...:lol:,pana atunci pune-i un filtru sport si vei obtine un fluierat mai mic.atat merge pe Solenta |
Re: Piese tuning Solenza
Salut! Am preferat sa nu mai deschid alt topic shi m-am gandit sa postez aici! Detin o solenza din 2006 luata la mana a doua! Sunt multumit de ea... in sensul ca e masina de familie mai mica... relativ consum, etc... dar... Unde e puterea? Sportivitatea?... In afara de o toba finala sport nu are alt tuning! Putere nu da... dar e zgomotoasa un pic, racing style...:sadblinky! Am citit pe forum la un logan 1.4 ce se poate face pt a-i mari performantele... si decat sa bag la "strung" sa usurez piese si sa ai schimb tot traseul de evacuare, sau sa o fac 16v etc... penibil... Asha ca decat sa modific o gramada de lucruri de care nu vei fi sigur daca vor rezista sau daca performantele se vor mentine... ma gandeam sa ai pun motor de clio 1.4 16v 98cp... Acum ma intreb daca se poate pune fara modificari in ampatamentul motor... sau daca se baga cineva sa modifice ceva pt a-l introduce fortat! Iar apoi se pot pune cold air intake... alt traseu de evacuare... etc... Stie cineva daca s-a mai facut asa ceva... sau daca se poate?
|
Re: Piese tuning Solenza
Quote:
|
Re: Piese tuning Solenza
Da... ar fi si asta o optiune dar daca aveam banii de un clio rs... mai conduceam acum solenza? :D Deci voi ramane in continuare la planurile mele... filtru conic + traseu si pe urma o sa mai vad daca se merita din punct de vedere financiar o imbunatatire a performantelor... o mai tin un an si ai dau drumu` la vale pt altceva :twisted: Ms de raspuns!
|
Re: Piese tuning Solenza
Quote:
1. filtru sport cu tubulatura cu tot 2. bujii de top 3. o evacuare cap-coada de inox 4 si bineinteles daca doresti si remapare. Garantat toate astea te vor ajuta, si altfel vei simti masina. |
Re: Piese tuning Solenza
aax-ul are topic deschis?
|
Re: Piese tuning Solenza
eu ti le pot face din fibra de sticla!suna-ma la 0769585205 si ne intelegem sa iti trimit poze cu fustita spate,fustita fata,eleron si praguri!CRISTIAN
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:15. |
- Copyright 2026 4Tuning