![]() |
Re: Machete in lucru - Schumy
Foarte tare ideea cu dricul :lol: tine-o tot asa
|
Re: Machete in lucru - Schumy
Foarte tare, bravo!
|
Re: Machete in lucru - Schumy
4 Attachment(s)
"masa" aia nu puteam s-o pun mai jos ca la dric ideea e sa se vada cosciugul si crede-ma ca m-am tot uitat pe google la toate dricurile pana m-am hotarat cum s-o pozitionez.Eu am considerat ca asa trebuie si este bine iar cosciug nu am facut ca mi-se pare si asa macabra.
|
Re: Machete in lucru - Schumy
9 Attachment(s)
Mama ce liniste e , (glumesc , nu sunt aici sa fac galagie oricum) inca niste poze cu machete
|
Re: Machete in lucru - Schumy
Salut. Superb realizate toate machetele tale. As dori sa te intreb daca tu Daciile le-ai luat pe toate odata sau una cate una si daca le-ai gasit asa, nu ai putea sa-mi faci si mie rost de 2 bucati ca am facut marea greseala sa nu iau decat una cand a fost vremea lor. Rollcage-urile, din ce material sunt facute. Numai bine si spor la treaba, ca faci ceva superb!
|
Re: Machete in lucru - Schumy
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Schumy
5 Attachment(s)
Hai sa bagam si aici 2 poze poate poate mai starnim ceva interes.
|
Re: Machete in lucru - Schumy
cea rosie a iesit chiar bine... dar defectul de turnare de pe aripa dreapta l-ai remediat?
|
Re: Machete in lucru - Schumy
Nu si nici nu mi-se pare un defect atat de important si deranjant cat sa merite sa-l bag in seama .Momentan ma gandesc daca in zona aia unde e defectul o sa vina un spoiler periculos sau las bara neagra si cu partea de sub bara tot neagra sa nu mai tiganesc eu cele 4 mici aerisiri!
|
Re: Machete in lucru - Schumy
Bravo domn profesor..au iesit super,imi place cel alb..imi aminteste de un fost oltict pe care l-a avut cineva din familie :)
|
Re: Machete in lucru - Schumy
Quote:
daca pui un spoiler defectul ala se pierde ...de fapt se cam pierde ele si asa prin grosimea vopselei dar la cel alb unde a disparut scaunul pasagerului ?? si ca idee pentru interior si, ca o critica poate ca era mai bine sa fi lasat neagra tabla cu gaurile pentru dezaburirea parbrizului ... da mai bine ... + ca la versiunea 1/1 are mai multe motive sa fie neagra cum a scos-o fabrica |
Re: Machete in lucru - Schumy
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Schumy
o sa iti arat ca se poate ... la modul cum ai facut interiorul mi se pare mie sau ai folosit spray ??? si grila aia mergea izolata ... poti incerca la urmatoarea macheta :) ... oricum toate chestiile astea iau destul de mult timp si tu ai venit cu macheta gata facuta in timp record ... felicitari ... sincer chiar a iesit super bine pentru viteza de lucru cu care a fost facuta
|
Re: Machete in lucru - Schumy
8 Attachment(s)
Oltcit-ul rosu de curse aproape gata dar mai lipsesc decalurile.
|
Re: Machete in lucru - Schumy
Alta viata pe rosu...
|
Re: Machete in lucru - Schumy
1 Attachment(s)
daca avea bara de trs semana cu singurul oltcit care mai activeaza in campionatul national de raliu ... :)
sa vand din casa cate ceva ... vezi chederele la geamuri se fac frumos cu un marker permanent (cele laterale spate pe geam...parbrizul si luneta pe caroserie) tot asa si anumite elemente exterioare ... elementul de pe hayon si cel de la acoperis ... ps uite o poza cu masina care inca mai alearga |
Re: Machete in lucru - Schumy
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Schumy
Am nevoie de sfaturi pentru decaluri , cine ma poate ajuta cu redimensionarea lor si cine-mi poate spune unde gasesc exact cutter-ploter si sa le scot pe o coala transparent autocolanta?????
Referitor la marker pe la geamuri trebuie sa recunosc ca nu prea sunt adeptul din 2 motive - cu timpul markerul dispare daca stergi macheta si mie personal nu-mi ies zonele bine si atunci prefer sa nu le fac. |
Re: Machete in lucru - Schumy
Intra bre pe mess sa iti fac niste decaluri cum iti place tie, racing :lol:
|
Re: Machete in lucru - Schumy
1 Attachment(s)
poza seara
|
9 Attachment(s)
Hai sa vedem ce va mai aratam astazi. Frame Buggy , noi postam ,noi comentam.Succes!!!
Lucrarea este facuta manual daca nu v-ati dat seama , realizata in 3 zile din sarma de cupru , superglue si elementele de la niste machete stricate. |
Re: Machete in lucru - Schumy
Interesant proiectul!
Poate gasesti alte roti... |
Re: Machete in lucru - Schumy
9 Attachment(s)
Sper sa gasesc alte roti ca nici mie nu-mi plac astea dar din pacate este tot ce am pentru buggy-ul asta.
Gata! |
Re: Machete in lucru - Schumy
10 Attachment(s)
Trecem mai departe.
FOrd Escort Rs Cosworth 5 lei Burago |
Re: Machete in lucru - Schumy
4 Attachment(s)
Postam p-aici mai mult sa fie pozele salvate undeva daca se pierd din hdd cred.Eh mergem inainte.!
|
Re: Machete in lucru - Schumy
9 Attachment(s)
Lancia Delta S4 cu probleme la masca fata unde am gresit putin cu argintiul dar o repar , n-am astupat aerisirea din plafon si are roti de 2 bani.
|
Re: Machete in lucru - Schumy
Fordul e bestial Andrei
|
Re: Machete in lucru - Schumy
1 Attachment(s)
Oltcit racing
|
Re: Machete in lucru - Schumy
Quote:
de unde ai procurat stikerele care sunt pe sub olcit,vreau si euuuuuuu:D |
Re: Machete in lucru - Schumy
Īmi place felul īn care vopseşti maşinile!
Ies foarte bine, mai puţin alea cu linii mai ciudate... Aceeaşi īntrebare ca şi dog99, cum ai reuşit să faci rost de acele decal-uri? |
Re: Machete in lucru - Schumy
Le-am primit de la cineva care le-a scos la un centru unde aveau hartie d-asta autocolanta laminata dar se pot pune numai chenarele cu numere .Reclamele au iesit prost ca si imagine si se vad oribil pe macheta ca sunt si groase.
|
Re: Machete in lucru - Schumy
Cauta coli de decal specializate (de preferinta inkjet). Intr-o vreme se gaseau si la noi fara probleme.
|
Re: Machete in lucru - Schumy
20 Attachment(s)
poze
Alt dric , platforma , roti modificate deagostini |
Re: Machete in lucru - Schumy
Nu stiu ce ai vrut tu sa faci, dar daca ai dorit sa faci tricollorul pe masina, ordinea corecta e albastru-galben-rosu, dar exista posibiltatea sa fi facut asa din dorinta ta. Dar imi place platforma si dricul.
|
Re: Machete in lucru - Schumy
3 Attachment(s)
De ce e ordinea corecta albastru - galben - rosu? ?
|
Re: Machete in lucru - Schumy
Imi place dricul a iesit frumos tare.. dar nu ar fi fost mai potrivit sa alegi o suspensie mai joasa? Sau vrei sa cari doar morti grasi cu ea:lol::lol:?
Quote:
Code:
ARTICOLUL 12Multa lume face greseala asta, poate din cauza versului : "Trei culori cunosc pe lume: rosu, galben si albastru" Cei de la PSD au un afis mare in Bacau, si steagul e pus invers... :rolleyes2:rolleyes2. Ps: Nu ti-am zis din rautate. |
Re: Machete in lucru - Schumy
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Schumy
@ andy design x
Eu doar i-am raspuns omului la intrebarea sa. |
Re: Machete in lucru - Schumy
7 Attachment(s)
Aaaa , la tricolor te refereai , am dat vopseaua cum mi-a venit la mana mai rapdi ....fara sa ma gandesc la ordinea culorilor. Dricul arata asa acum ......pozele erau din faza de constructie ....
|
Re: Machete in lucru - Schumy
15 Attachment(s)
Ia sa mai animam atmosfera.
Dacia Logan Racing |
| All times are GMT +2. The time now is 05:20. |
- Copyright 2026 4Tuning