Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Brasov (https://forum.4tuning.ro/50-brasov.html)
-   -   Radare in Brasov (https://forum.4tuning.ro/50-brasov/29752-radare-brasov.html)

Fi@tz3l 07-02-07 09:18

Re: Radare in Brasov
 
fratilor....dac tot de politie/radare e vorba..!am si eo o intrebare: poate sati faca ceva un politist...dac treci pe langael cu 70km/h...in oras...el fiind cu mashina proprie??dar totusi imbracat in haina aia reflectorizanta si cu bascann cap:shock: :shock: asta mi sa intamplat intro zi..pe la teatrul dramatic:rolleyes2 omul legii fiind cu un fiesta cu geamuri fumurii...mam cam murat..help

FreaK_Bv 07-02-07 11:48

Re: Radare in Brasov
 
Quote:

Originally Posted by Fi@tz3l (Post 735946)
fratilor....dac tot de politie/radare e vorba..!am si eo o intrebare: poate sati faca ceva un politist...dac treci pe langael cu 70km/h...in oras...el fiind cu mashina proprie??dar totusi imbracat in haina aia reflectorizanta si cu bascann cap:shock: :shock: asta mi sa intamplat intro zi..pe la teatrul dramatic:rolleyes2 omul legii fiind cu un fiesta cu geamuri fumurii...mam cam murat..help

DACA NU E IN TIMPU SERVICIULUI NU!!!!!am si eu o intrebare...de ce ai oprit daca nu era masina de politie???????nu mai opritit decat daca e masina de pol si /sau daca e omu "legii" pe strada!!!
Si cum tia dem el tie ca aveai 70 la ora????nu are cum!!!

Fi@tz3l 07-02-07 11:52

Re: Radare in Brasov
 
Quote:

Originally Posted by FreaK_Bv (Post 736198)
DACA NU E IN TIMPU SERVICIULUI NU!!!!!am si eu o intrebare...de ce ai oprit daca nu era masina de politie???????nu mai opritit decat daca e masina de pol si /sau daca e omu "legii" pe strada!!!
Si cum tia dem el tie ca aveai 70 la ora????nu are cum!!!

mers...da nu mam oprit frate....el tot se holba si se tinea dupa mine:shock: ...am inctinit...si ma lasat dupa:rolleyes2 ...spre ca nu mia notat nr de inmatriculare...sau nu ma tine minte:rolleyes2

FreaK_Bv 07-02-07 11:54

Re: Radare in Brasov
 
Quote:

Originally Posted by Fi@tz3l (Post 736208)
mers...da nu mam oprit frate....el tot se holba si se tinea dupa mine:shock: ...am inctinit...si ma lasat dupa:rolleyes2 ...spre ca nu mia notat nr de inmatriculare...sau nu ma tine minte:rolleyes2

si daca ti la notat te pisi pe el....avea aparat radar pe masina?????daca nu avea...multa bafta frate!!!:))

Fi@tz3l 07-02-07 11:57

Re: Radare in Brasov
 
Quote:

Originally Posted by FreaK_Bv (Post 736214)
si daca ti la notat te pisi pe el....avea aparat radar pe masina?????daca nu avea...multa bafta frate!!!:))

mersii mult....navea...era mashina proprie+geamuri fumuri ilegale...atat ete....bafta in traffic...ah...da..stiu ca e off topic da aseara team vazut...toba aia rulzzzzzzz:D

FreaK_Bv 07-02-07 12:01

Re: Radare in Brasov
 
Quote:

Originally Posted by Fi@tz3l (Post 736218)
mersii mult....navea...era mashina proprie+geamuri fumuri ilegale...atat ete....bafta in traffic...ah...da..stiu ca e off topic da aseara team vazut...toba aia rulzzzzzzz:D

mersi mersi...;) da nush....aseara mai vazut pe mine sau pe sormea...in fine..;));));)) :D.deci stai chill...ca din masinile personale nau ce sati faca:D

Bigu 07-02-07 16:21

Re: Radare in Brasov
 
si daca treci pe langa ei cu mai mult nu au ce-ti face, tb sa te inregistreze intr-un fel (nu cu telefonu :)) )

T-OVIDIU 07-04-07 12:36

Re: Radare in Brasov
 
Va zic eu unde sunt radarele in bv. Da mai usor e sa va zic unde gasiti detectoare de radar ca e mai simplu.daca da-ti vreo tura prin bucuresti mergeti pana in cartierul Vitan unde e targul auto.Gasiti tot ce vreti acolo de la cele mai ieftine pana la cele care valoreaza o masina la mana a doua a.cu factura,garantie....la 150-200 4 gasiti ceva bun care sa va multumeasca.Eu am optat pentru un cobra si sincer isi face treaba.

sorymeg 23-06-07 14:49

Re: Radare in Brasov
 
Stie cineva ce este cu cele doua camere amplasate pe fiecare sens, pe calea Bucuresti la trecerea de pietoni din fata postei din fata fabrici de bere Aurora inainte de podul spre Predeal ? Ca mie detectorul de radar mi le semnaleaza exact ca radar si care functioneaza non-stop.

lucitopspeed 13-08-07 22:47

Re: Radare in Brasov
 
sunt camere de supraveghere nu au radar
si mie imi face la fel ca la radar

Quote:

Originally Posted by sorymeg (Post 963017)
Stie cineva ce este cu cele doua camere amplasate pe fiecare sens, pe calea Bucuresti la trecerea de pietoni din fata postei din fata fabrici de bere Aurora inainte de podul spre Predeal ? Ca mie detectorul de radar mi le semnaleaza exact ca radar si care functioneaza non-stop.


sorymeg 13-08-07 23:32

Re: Radare in Brasov
 
Quote:

Originally Posted by lucitopspeed (Post 1045275)
sunt camere de supraveghere nu au radar
si mie imi face la fel ca la radar

De unde sti ca sunt camere de supraveghere?

blondu_glf 2 14-08-07 00:08

Re: Radare in Brasov
 
camerele din cate stiu sunt cu radar dar oricum......detectorul nu va indica camerele

tuner 14-08-07 01:17

Re: Radare in Brasov
 
mie imi place ledul rosu de la camere care se aprinde daca am peste 50 la ora (:)) eu cel putin asa am observat

FreaK_Bv 14-08-07 01:30

Re: Radare in Brasov
 
Quote:

Originally Posted by blondu_glf 2 (Post 1045437)
camerele din cate stiu sunt cu radar dar oricum......detectorul nu va indica camerele

sunt cu radar...si daca stai sa te uiti la masinile din fata ta...poti vedea cum lucreaza ..;))) si BTW: unele detectoare/antiradare le detecteaza;)) la fel ca si pe cea de la judetean...care mai nou este la fel ca cea din noua;))aveti grija ca primarul ne pregateste o surpriza de 50 de camere:(:(:(:(:(

blondu_glf 2 14-08-07 11:20

Re: Radare in Brasov
 
primarul e cam nesimntit.....da-o'n colo de treaba........:lol::lol::lol:

tuner 16-08-07 01:35

Re: Radare in Brasov
 
cam multe nu face si el o reducere...

BascaBV 21-08-07 16:52

Re: Radare in Brasov
 
Bah primaru asta m-a inebunit cu rondurile lui pascat pe masa ... :| Era sa mi-o arda unu cu sensu ca nu stie regulile din sens ... si ma troznea ... plus ca ala din livada ... e de tot ***u' . Dak vi dinspre poiana in timpu zilei e o aglomertie si astepti ca nah e si semafor la pietoni catre muresenilor si sta lumea sa intre pe muresenilor si tu staaaaaiii ca prostu dupa ei ... kkmash :D

sika. 07-09-07 21:30

Re: Radare in Brasov
 
mie mi sa spus de cineva care lucreaza la semafoare ca camerele de la fabrica de bere sunt in probe si ca inca nu sau dat in functiune normal sar fi anuntzat ceva si nu cred ca ma mintzit ca el trece pe akolo cat il tzine masina dar oricum e mai bine so lasam moale pana il trag bine de tot de limba cu camerele si astea ;)

BascaBV 09-09-07 17:40

Re: Radare in Brasov
 
Radar pe Strada lunga azi ... m-am ars de 4 puncte :D

Horatiu 10-09-07 14:49

Re: Radare in Brasov
 
si ? ai facut totalu pana la urma ? :lol: cate sunt ? :P

Bigu 10-09-07 16:51

Re: Radare in Brasov
 
Quote:

Originally Posted by BascaBV (Post 1090523)
Radar pe Strada lunga azi ... m-am ars de 4 puncte :D

ai incercat sa ramai in casa? e mai ieftin!

BascaBV 10-09-07 22:03

Re: Radare in Brasov
 
Niezhau astept din zi in zi sa primesc avizu de predare a carnetului :(

Bigu 10-09-07 23:37

Re: Radare in Brasov
 
deja ai strans bonusul???

42ning 11-09-07 00:49

Re: Radare in Brasov
 
azi la 11.30 noapte la Ceasu` Rau radar sa ma @#$ in gura lor de !@#$%^ pt. 70km/h.

sKyNeT 11-09-07 01:45

Re: Radare in Brasov
 
Quote:

Originally Posted by 42ning (Post 1093125)
azi la 11.30 noapte la Ceasu` Rau radar sa ma @#$ in gura lor de !@#$%^ pt. 70km/h.

=)))))))) tu erai cu hyundaiul ???

42ning 11-09-07 15:44

Re: Radare in Brasov
 
din pacate

muntean 12-09-07 23:29

Re: Radare in Brasov
 
Nu sunt din Brasov, ca atarare poate cineva sa-mi zica ce inregistreaza camera de la Spitalul judetean.

Merci

popica 17 17-09-07 18:54

Re: Radare in Brasov
 
EKG-ul .

sKyNeT 30-11-07 17:44

Re: Radare in Brasov
 
Quote:

Originally Posted by popica 17 (Post 1105243)
EKG-ul .

:lol: :lol: :lol: :lol:

tuner 02-12-07 14:11

Re: Radare in Brasov
 
viteza cu care se deplaseaza ambulantele prin intersectie :))

Flow 30-01-09 09:26

Re: Radare in Brasov
 
Nu sunt in brasov dar totusi eu zic ca e bine de stiut pt cei ce circula mai des prin tara

http://www.hotnews.ro/stiri-esential...detectorul.htm

Catalyn 30-01-09 09:59

Re: Radare in Brasov
 
Quote:

Originally Posted by muntean (Post 1096978)
Nu sunt din Brasov, ca atarare poate cineva sa-mi zica ce inregistreaza camera de la Spitalul judetean.

Merci

camera de la judetean face parte dintr-o retea de supraveghere care include mai multe zone,ele find arondate la ordine publica si primarie....mai nou se colaboreaza si cu serviciul circulatie,sunt camere web deci accesul il face cine trebuie iar din punct de vedere al supravegherii sunt binevenite fiindca sunt utile la evenimentele din intersectie...deci reteaua e activa la brasov si se va extinde si in alte zone...va faceti griji ca ati mers tare odata? sa nu faceti din asta un obicei:!:

strik3ru 13-02-09 21:54

Re: Radare in Brasov
 
"Big Brother" de Brasov

La inceputul lunii viitoare se preconizeaza punerea in functiune a unui complex sistem de supraveghere video, care va monitoriza atat intersectiile considerate cele mai aglomerate, cat si alte zone din municipiul resedinta de judet. Viceprimarul Miklos Gantz a anuntat ca acest sistem va integra si patru radare.

Am gasit si eu articolul asta pe net. A mai auzit cineva sau este doar un articol de dragul de a umple ziarul ?

sKyNeT 13-02-09 21:56

Re: Radare in Brasov
 
de auzit se aude de mult....unde e problema :)

Tzzantaru 13-02-09 22:23

Re: Radare in Brasov
 
pai problema e ca s-ar putea sa iei un radar si nu stii de unde :D.si te trezesti cu surprize prin posta :))

apropo stie cineva pe unde stau gaborii cu radaru in triaj mai nou?inainte stateau exact acolo unde e ratu.acuma vad masina care ii opreste dupa pod in craiter , da radaru nem.ce dreq fac astia stau in boscheti cu radaru afara?

sKyNeT 13-02-09 22:37

Re: Radare in Brasov
 
Quote:

Originally Posted by Tzzantaru (Post 2065238)
pai problema e ca s-ar putea sa iei un radar si nu stii de unde :D.si te trezesti cu surprize prin posta :))

apropo stie cineva pe unde stau gaborii cu radaru in triaj mai nou?inainte stateau exact acolo unde e ratu.acuma vad masina care ii opreste dupa pod in craiter , da radaru nem.ce dreq fac astia stau in boscheti cu radaru afara?

chiar nu stiu dar mie mi s-a format ochiul dupa radarul ala de pe calea bucuresti in fata la elvila :))

Dan bv 13-02-09 22:38

Re: Radare in Brasov
 
Cica s-ar fi montat cateva (6) camere cu R in anumite locatii din oras. S-ar parea ca sunt pe Calea Buc, Saturn si Zizinului, nu stiu exact unde si nici de restul. Se pare ca mai urmeaza si altele. Cine stie mai multe sa dea detalii. O sa ajungem ca Londra cu cateva mii de camere, unde nu mai misca nimic.

cata.tatuc 19-02-09 15:27

Re: Radare in Brasov
 
dupa cate am inteles si yo si e sigura treaba politia bv pun rader fixe cam pe toate bulevardurile din bv!!!o sa am nu stiu cand o lista cu el si o poste aici!!!pana atunci cox cat mai mere!:)

realmitza 19-02-09 17:14

Re: Radare in Brasov
 
radar fix functional in fata la orizont

Unic 23-02-09 19:57

Re: Radare in Brasov
 
4 Attachment(s)
A aflat cineva pozitia acelor radare si daca sunt functionale...
BJN`u in actiune la petrom pe calea bucuresti..:)


All times are GMT +2. The time now is 18:51.

- Copyright 2026 4Tuning