Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/291803-discutii-schimbari-sectiunea-bmw.html)

myky99 02-12-11 22:59

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Quote:

Originally Posted by neagk (Post 4754495)
Care e primul comentariu pe care il primesti cand iti prezinti masina ? "Pune-i un packet M" "Las-o mai jos " . O masina poate fi frumoasa si fara M packet,parerea mea.

Cel mai bn ar fi cu 2 sectiuni !

threadul asta e pt cei care vor sa spuna ceva calumea..constructiv...nu tampenii! mai bine va abtineti decat sa vorbiti de dragul de a face un post!

Nosfer 03-12-11 00:41

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Orice piesa diferita fata de ce a avut masina cand ai cumparat-o e o modificare, daca nu a avut M pack si i-ai pus, e masina modfiicata fata de starea intiiala. Ca altele vin direct cu M pe ele, asta e, bravo persoanelor care le-au luat asa direct, au scapat de o grija.

Legat de subiect, s-ar putea face o curatenie prin topicuri, sunt multe masini care s-au dat, care s-au dezmembrat si care nu merita sa mai fie aduse in discutie.

Si mie mi-ar placea sa fie cum a spus Ricko, doua sectiuni, una pentru masini la care s-a muncit destul de mult, si una pentru masinile care sunt la inceput. Cand e progres vizibil la un proiect nou, se muta in cealalta sectiune. E si ceva motivare asa.

RideTheRiddle 03-12-11 01:02

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
cea mai buna idee asta e, a lui ricko, iar in momentul in care "avansezi" in sectiune, sa ai si dreptul sa faci parte din usergroup-ul bmw. apartenenta la un grup ar trebui sa spuna ceva despre userul respectiv, nu sa fie doar un scris acolo sub nume

lucian_bmw 03-12-11 02:43

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Quote:

Originally Posted by SAX1987 (Post 4753688)
Bine ca ai aparut tu si ai lamurit situatia !!



On : faceti 2 sectiuni si gata . Cele nou venite si proiectele vechi .

eu nu vad alta rezolvare aici . Chestia cu user grup e o aiureala . Nu vad pe cine incalzeste ca are sau nu BMW sub user !

eu cred ca esti obsedat de mine ! ai vreo problema cu mine ? spune ca sa lamurim odata problema !

on : am intrebat pt ca razvan zicea ca aici este un site unde se " intampla tuning " ! din cauza asta am intrebat ! +1 pt ideea lui ricko

Raz6633 03-12-11 09:53

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Sunt moduri in care trebuie sa privesti tuning,

1. Tuning la motor, sa storci ultimul ponei din motor

2. Tuning la exterior.

O masina daca are pachet M exterior, dar are niste jante, coborata pana jos, si cu cauciucurile trase, astfel incat sa se atinga perfectiunea in ceea ce priveste relatia aripi roluite/jante/cauciucuri, unghiuri negative...

Aceea este o masina care iti spun eu... s-a muncit la ea, s-a muncit mult, drept urmare merita sa fie pe acest site.

Tzzantaru 03-12-11 18:57

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Quote:

Originally Posted by Raz6633 (Post 4756007)
Sunt moduri in care trebuie sa privesti tuning,

1. Tuning la motor, sa storci ultimul ponei din motor

2. Tuning la exterior.

O masina daca are pachet M exterior, dar are niste jante, coborata pana jos, si cu cauciucurile trase, astfel incat sa se atinga perfectiunea in ceea ce priveste relatia aripi roluite/jante/cauciucuri, unghiuri negative...

Aceea este o masina care iti spun eu... s-a muncit la ea, s-a muncit mult, drept urmare merita sa fie pe acest site.

Si daca n-are aripi roluite si cauciucuri trase nu s-a muncit la masina?Explica-mi si mie te rog cat de mult poti munci sa pui niste cauciucuri inguste pe o janta lata si sa roluiesti niste aripi?
Sau notiunea asta de stance works v-a luat mintile la toti?

SAX1987 03-12-11 19:05

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Quote:

Originally Posted by lucian_bmw (Post 4755800)
eu cred ca esti obsedat de mine ! ai vreo problema cu mine ? spune ca sa lamurim odata problema !

on : am intrebat pt ca razvan zicea ca aici este un site unde se " intampla tuning " ! din cauza asta am intrebat ! +1 pt ideea lui ricko

Eu nici nu stiu cine asti ... ne-am mai contrazis in trecut cumva?:shock:

Ce vrei sa lamurim ? ca ai tu ochelari de cal ?

aleks 03-12-11 19:25

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Quote:

Originally Posted by Tzzantaru (Post 4756887)
Si daca n-are aripi roluite si cauciucuri trase nu s-a muncit la masina?Explica-mi si mie te rog cat de mult poti munci sa pui niste cauciucuri inguste pe o janta lata si sa roluiesti niste aripi?
Sau notiunea asta de stance works v-a luat mintile la toti?

Putini mai inteleg asta, trebuie sa te obisnuiesti cu ideea...

RIcKO 03-12-11 20:12

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Pana la urma se va schimba ceva sau era doar asa un sondaj de opinie ? Sau daca vreti ca mai multi useri sa posteze opiniile ar trebuii facut sticky topicul

aleks 03-12-11 20:28

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
E sticky.
Schimbari se fac, dar Skillzu a cerut mai multe pareri, sa vedem cum o sa se faca treaba pana la urma....

SiloS@1300 03-12-11 23:53

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Ce treaba sa se faca in situatia in care userii raman tot aceeasi analfabeti, increzuti, nestiutori?
:lol:

aleks 04-12-11 00:26

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Quote:

Originally Posted by SiloS@1300 (Post 4757351)
Ce treaba sa se faca in situatia in care userii raman tot aceeasi analfabeti, increzuti, nestiutori?
:lol:

Sa-ti faci propria selectie, din ei sa ii citesti doar pe cei de la care ai ce auzi

FLO} 04-12-11 01:49

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Quote:

Originally Posted by aleks (Post 4757377)
Sa-ti faci propria selectie, din ei sa ii citesti doar pe cei de la care ai ce auzi

pacat ca cei mentionati de Silos@1300 se baga peste tot cu sfaturile si cunostintele lor si fara sa vrei citesti :) e plin de copii care au pus alta data de nastere si au cu 5-10 ani mai mult sa fie bagati in seama,atot stiutori,mari mecanici s.a.m.d. macar daca nu ar posta aiurea ..... asta ar trebui curat mai mult , e cam greu stiu .....

FLO} 04-12-11 02:05

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
apropo eu am aproape 5 ani de cand mi am facut cont pe 4tuning si uite nu am nici macar 100 de postari si asta nu inseamna ca nu intru zilnic sa urmaresc majoritatea proiectelor bmw ;) doar ca mai mult citesc ma documentez, am avut multe de invatzat de pe 4tuning si inca mai am......pe cand un "pusti" posteaza aiurea,isi prezinta masina pe care o viseaza sau o gaseste pe undeva pe internet ...parerea mea nu schimbati nimic ci mai multa activitate din partea celor responsabili cu,curatzenia pe aici ;)

SiloS@1300 04-12-11 11:03

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Quote:

Sa-ti faci propria selectie, din ei sa ii citesti doar pe cei de la care ai ce auzi
Eu oricum asta fac.
Probabil nu sunt singurul isi selecteaza userii/topicurile urmarite pentru a creste calitatea timpului petrecut pe forum.

Dar in topic se pune problema imbunatatirii forumului, astfel incat eu, utilizatorul de rand, sa nu mai fiu nevoit sa fac selectie.

Asa ca raman pe pozitie: voi, ca moderatori si administratori ai forumului, nu aveti ce face impotriva situatiei actuale. Nimeni nu o sa poate interzice prostia si ingamfarea, mai ales ca nu exista o limita neta prin care sa atribui cuiva adjectivele de mai sus.

In schimb mi se pare intolerabil sa citesc o pagina dintr-un topic si toti sa scrie in modul urmator:
"voi va schimba-ti rotile"
"maine v-a fi mai cald afara"
etc.

Odata am atras atentia cuiva despre greselile de scriere si am primit mesaj privat in care am fost jignit.
Altadata cand am facut aceeasi chestie mi s-a reprosat ca noi suntem pe un forum de masini, nu de gramatica, asadar e permis ca "fiecare sa scrie cum vrea".

Asta e calitatea oamenilor care posteaza, de aici provine calitatea forumului.

Nu vreau sa ii jignesc pe toti de aici, sunt multi care stiu despre ce vorbesc, dar intamplarea face ca posturile lor sa fie destul de rare... oare de ce?

RIcKO 04-12-11 11:38

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Quote:

Originally Posted by SiloS@1300 (Post 4757795)
Eu oricum asta fac.
Probabil nu sunt singurul isi selecteaza userii/topicurile urmarite pentru a creste calitatea timpului petrecut pe forum.

Dar in topic se pune problema imbunatatirii forumului, astfel incat eu, utilizatorul de rand, sa nu mai fiu nevoit sa fac selectie.

Asa ca raman pe pozitie: voi, ca moderatori si administratori ai forumului, nu aveti ce face impotriva situatiei actuale. Nimeni nu o sa poate interzice prostia si ingamfarea, mai ales ca nu exista o limita neta prin care sa atribui cuiva adjectivele de mai sus.

In schimb mi se pare intolerabil sa citesc o pagina dintr-un topic si toti sa scrie in modul urmator:
"voi va schimba-ti rotile"
"maine v-a fi mai cald afara"
etc.

Odata am atras atentia cuiva despre greselile de scriere si am primit mesaj privat in care am fost jignit.
Altadata cand am facut aceeasi chestie mi s-a reprosat ca noi suntem pe un forum de masini, nu de gramatica, asadar e permis ca "fiecare sa scrie cum vrea".

Asta e calitatea oamenilor care posteaza, de aici provine calitatea forumului.

Nu vreau sa ii jignesc pe toti de aici, sunt multi care stiu despre ce vorbesc, dar intamplarea face ca posturile lor sa fie destul de rare... oare de ce?



Esti culmea , hai sa introducem un test de cunostinte a limbii romane , in privinta persoanelor nu ai ce face , fiecare dupa educatia si cei 7 ani de acasa , nu se poate selecta si tipul persoanelor care acceseaza forumul asta . Intradevar ai dreptate multi useri mai vechi nu mai posteaza din cauza asta , dar hai sa fimi seriosi ,chiar asa tare sa te deranjeze ca posteaza cativa care nu au habar ? adica tu esti mebru 4tuning , ai petrecut ani de zile pe forumul asta , ai reusit sa faci ceva frumos cu masina ta, ai ajuns la un anumit status ( datorita si forumului ) , iar acum doamne vezi ca nu mai postezi din cauza unora ,,,asta e duma de clasa a 4-a , multi si-au intemeiat familii , copii , neveste , probleme cu ziua de maine si etc , iar forumul a ramas in urma , ce vrei sa zica ? normal ca vor zice aaa pai nu mai postez ca numai idioti sunt pe forumul ala .

lucian_bmw 04-12-11 23:18

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Quote:

Originally Posted by SAX1987 (Post 4756905)
Eu nici nu stiu cine asti ... ne-am mai contrazis in trecut cumva?:shock:

Ce vrei sa lamurim ? ca ai tu ochelari de cal ?

e clar ! nu poti mai mult ! nu mai postez dupa tine ! te salut

Desper 06-12-11 10:49

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Salutare.

As dori sa imi exprim si eu parerea atata timp cat nu deranjeaza pe cineva, chiar daca nu am masina si sunt mai nou pe forum.

Dintre toate subcategoriile, partea cu BMW o urmaresc cel mai des, fiind cateva proiecte pe care le urmaresc zilnic datorita implicarii proprietarului.

Ca utilizator nou, probabil vezi intotdeauna intai ce e rau intr-un loc, si ce am vazut eu si m-a deranjat nu sun neaparat topicurile deschise de n copii care si-au cumparat bmw si vor sa il arate (desi sunt multi care deschid astfel de topicuri, scriu un post in care spun ce masina au, si dupa 2-3 zile fac alt post in care spun ca masina a fost vanduta, va fi vanduta, sau va fi dezmembrata), ci sunt acele topicuri in care este prezentata o masina care a inceput ca o caruta fara cal si a devenit o bijuterie pe roti. De ce spun asta, pentru ca acel topic are 200-300 de pagini scrise, dar din care nu stiu daca 20 de pagini contin posturi constructive, posturi in care proprietarul sa scrie ceva despre ce a facut la masina sau post scris de cineva care da un sfat, restul posturilor fiind reply la o poza pusa de proprietar de genu "faina masina, super, cat consuma?". Este de-a dreptul revoltator sa urmaresti un topic, vezi ceva frumos, si intri a doua zi sa vezi ce a facut, si surpriza, inca 5 pagini scrise la acel topic. Intri cu placere in speranta sa vezi cate a facut proprietarul de s-au scris 5 pagini, si cand intri observi cu stupoare ca de fapt proprietarul nu a facut decat un post in care a pus cateva poze cu masina si cateva modificari, iar restul sunt de la useri care nu stiu cum sa faca un post in plus si ba pun un emoticon (ca deh, era messengerului e in floare), fie scriu aberatii de genu "super frumos, bravo" sau mai stiu eu ce lauda formata din 1 sau maxim 2 cuvinte. Ba chiar am vazut topicuri de la masini BMW unde se puneau intrebari de genu "Am si eu o TOYOTA (sau orice alta marca) si nu stiu cum sa o tunez daca poate sa ma ajute cineva" si inca 5 pagini in care unii ba il iau la misto ba chiar discuta pe subiectul respectiv, masina pentru care se facuse topic initial fiind uitata.
Deci in final, sugestia mea este o implicare mai mare din partea moderatorilor in a face curatenie printre posturi, sa fie sters tot ce nu isi are rostul si ce este in plus.


Cat despre cei din usergroup-ul BMW, este foarte simplu, moderatorul sectiunii ar trebui sa verifice singur cei din grup si tot el sa decida cine merita si cine nu sa ramana.


Cam atat am avut de spus. Daca am deranjat prin opinia mea, rog sa imi fie sters postul.

D o n n 07-12-11 17:50

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Dupa parerea mea, este vina comuna,atat userii noi ,cat si cei vechi, de exemplu cei vechi care au bmw(uri) de mai mult timp,si care chiar au ajuns sa cunoasca multe in acest domeniu,nu prea baga in seama pe cei nou,care sunt la inceput de drum.sunt useri care daca ii suni si ii intrebi o nelamurire ,sau ai nevoie de un sfat, te iau la misto si te face sa inchizi singur.Nu cred ca s-a nascut cineva invatat sau atotstiitor.Cred ca ar fi mai ok daca cei vechi ,si care se pricep cu adevarat ar ajuta umpic mai mult,atata verbal/telefonic cat si pe diverse topicuri,in loc de posturi rautacioase,gen : asta e cazatura,asta e de bulgaria e rabla orice ai avea pe ea,daca i-ai pus eleronul ala e cea mai urata,cazan etc. cred ca unele sfaturi spuse frumos,si in scop educativ ar fi mai ok. Sa fiu on-topic,ar trebui sa se inlature la toti ,sau ma rog la aproape toti numele de sub user de BMW,si sa i se acorde doar cand considera un moderator ca merita cu adevarat.Chiar daca e un site pentru cei ce au Tuning,atata timp cat acolo este scris Masina mea BMW,inseamna ca este o sectiune pentru cei aflati la inceput.Si cand moderatorii considera ca masina a fost destul de modificata,si este in evolutie continuua,sa fie mutata la sectiunea tuning.O alta idee sa se stearga topicurile vechi cu cateva posturi,asa ar fi mai aerisit forumul,respectiv sectiunea.
Intr-un final e vorba despre cat ne respectam reciproc,toti gresim,la toti poate ne place cateva ceva care altii considera kitch,sau a.m.d .Daca am reusi sa ne intelegem prin ton calm,fara certuri,jigniri,etc poate ar fi mai liniste pe aici.Decat sa ne luam "in gura" cu toti care mai pun un post aiurea si sa se ajunga la 100 posturi pe un topic care are cateva posturi interesante mai bine ii lasam in pace,un moderator sterge postul care i se pare ca e4ste in plus si asa se rezolva problema !

O seara buna tuturor, hai sa fim mai buni ca tot vin Sfintele sarbatori si poate la anu o sa fie mai bine !numai bine !


P.s. daca aici s-ar discuta doar despre masinile cu tuning,cred ca ar trebui sa ramana doar maxim 25% din toate topicurile de pe acest forum.vrei sa vezi masini super modificate,intri la masini tunate,vrei sa vezi cum isi ingrijeste un om masina,sau cum incepe sa lucreze la ea intri la masina mea !

A fost doar o parere ,si sper sa se rezolve cat mai repede ca sa fie mai liniste pe aici !

21UKS 09-12-11 13:02

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
" Eu nici nu stiu cine asti ... ne-am mai contrazis in trecut cumva?
Ce vrei sa lamurim ? ca ai tu ochelari de cal ?"

Eu cred ca randurile de mai sus spun totul despre spiritul acestei sectiuni (BMW). Nu are importanta cine le-a scris si cui ii sunt adresate, este doar un exemplu mai recent. Daca asta nu se penalizeaza nu e nici o "jmecherie" orice alta schimbare.( aviz moderatorilor dar nu numai)

Fiind un forum public consider ca ORICINE are dreptul sa-si dea cu parerea, atata timp cat o face printr-o exprimare decenta (din punct de vedere moral, caci din punct de vedere al limbii romane...asta e...nu este un site al Academiei Romane) si in locul potrivit. Nimeni nu este obligat sa citeasca toate topicurile.

Referitor la chestia cu "curatenia" cred ca este exagerata ideea de a primi membrii doar cu recomandari. Se vor face pe prietenii clar, si tot aceeasi "BEMWEISTI" vor fi pe aici, ca daca sunteti atenti unu nou pe forum nu este nici obraznic nici plin de el...poate mai nestiutor, atat

aleks 09-12-11 19:44

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Apartenenta la grup are alt scop: aceea de a confirma celor ce citesc postarile faptul ca omul care scrie acolo stie despre ce vorbeste in ceea ce priveste bmw-urile. recomandarile sunt un ajutor in luarea deciziei, liderul de grup nu e un picat din luna ieri direct pe sectiune aici, ci e un om care, la fel ca multi dintre noi, stim cine scrie, stim cine are habar (sau macar ne putem da o parere daca suntem intrebati), deci nu e un procedeu mecanic, pe principiul: la 5 recomandari ai o cola gratis si intri in grup.
cat despre scrisul normal, el e necesar, trebuie sa fii chiar bun in ceea ce spui ca sa trecem cu vederea faptul ca nu esti in stare sa legi 2 cuvinte corect.
in exemplul pus de tine... nu prea e nimic de penalizat, 4t nu e site-ul Militiei RSR, limitele sunt mai lejere (daca e sa imi ceri parerea mea) atunci cand se mai enerveaza oamenii unii pe altii...

21UKS 09-12-11 20:04

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
exemplul respectiv a fost unu la intamplare, si cand am zis penalizat nu ma refeream la amenzi sau mai stiu eu ce.....pur si simplu mie mi se pare normal ca niste discutii pe un forum sa se pastreze in limitele bunului simt si ale decentei fara jigniri si arogante...am vazut pe undeva si amenintari la sectiunea BMW. Deci pur si simplu stergerea postului, sau, cum am vazut pe alte forumuri verificarea intai a celor scrise si apoi aparitia postului (probabil ca e greu daca nu imposibil pe orice topic)...ca si prima pedeapsa....:D...zic si eu ...ceva de genul...
Iar lejeritatea in exprimare nu e totuna cu aroganta sau "marlania".
Faptul ca esti mai vechi intr-un grup nu iti da mai multe drepturi decat cel care vine mai tarziu, iar cei care intr-adevar au anumite cunostinte se evidentiaza singuri prin felul cum se exprima si prin ceea ce posteaza....

in rest sunt cateva bisericute pe aici si e normal sa se intample asa si sa existe "solidaritate" intre oamenii care se cunosc
este pur si simplu parerea mea si clar ca nu este obligatoriu sa fie de acord toata lumea cu ea:D....dar sigur moderatorii ar trebui sa fie mai atenti, mai exigenti ptr a avea o activitate calitativa .... nu trebuie sa se amestece cu ceilalti participanti la discutii foarte mult....asa cred eu ca un moderator trebuie sa fie o treapta mai sus ca sa poata gestiona treaba(cum sa stergi postul unuia care mai inainte zice: +1 ptr cutare...baiat de zahar. aici nu vreau sa contest calitatea nimanui si nici aprecierea celui care o face).


in rest discutii libere....;)

hiena 09-12-11 20:26

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
sunt de acord cu propunerile voastre,dar de ex: cum o sa se dea invitatiile,numai la cei care se cunosc personal? mie unu de exemplu imi place sa stau in banca mea, nu-mi place sa ma bag in N discutii pe N topicuri si sa-mi dau cu parerea ca un specialist.

Am un E39 2.5 TDS de care sunt foarte atasat.Ma consider un fan BMW pt ca sunt fascinat de aceasta marca si ultimele 3 masini au fost BMW.

21UKS 09-12-11 20:41

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
referitor la acceptul pe baza de recomandare sau invitatie cred ca este o exagerare...ala nu mai e forum ci un fel de "club"... asa cum sunt si la nivel mondial tot felul de cluburi bazate pe fonduri banesti in primul rand. Aici ar fi pe baza de "+1+1+1" si pe baza de bisericute...:D...nu va suparati pe mine dar daca tot sunt discutii libere (inca) sper sa nu fie suparare daca imi spun punctul de vedere la modul cel mai amical;)

D.Y ¬ 09-12-11 20:43

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Ar fi bine sa se faca aceasta schimbare. Dar nu numai la sectiunea Bmw, peste tot sunt probleme.

aleks 09-12-11 20:59

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
de ce nu cititi voi ce s-a scris pe aici inainte? adica, ne dam cu parerea, dar... despre ce?
invitatii? bisericute? cine le-a pomenit?
eu spun sa cititi si partea cu TOPICUL PERSONAL al userilor, care trebuie sa-si aduca intr-un fel aportul la sectiune pentru a cere ceva de la ea, si erau acolo cateva detalii, vedeti voi e mai e pe-acolo :)

WolfTown 09-12-11 22:42

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
eu unul nu inteleg de ce s-au sters toti membrii din grup?
as intelege cei care nu mai au masina au vanduto...
sau nu si-au prezentat masina?
mi se pare o discriminare acest lucru... eu nu vreau sa "tunez" masina vreau sa o aduc in stadiu in care a iesit pe poarta fabricii eleganta draguta. Da recunosc masina mea nu are nimik de prezentat topicul meu este varza, pt ca acuma aproape 3 ani cand am luat masina eram un retard care vroia un bmw ca toata lumea are. Dar cu timpul am devenit un fan al marci si am inceput sa apreciez ce iti ofera ea: confort placere la condus, etc. M-am atasat de ea, am fost plecat din tara si am avut ocazia sa incerc alta pisica pt 2 ani care sa ma cucereasca si mai mult.

eu nu vreau sa ii schimb motor turbo interior piele, sau mai stiu eu ce muzica sa bubuie , sau elemente de fibra de sticla nu mai sunt genul. Da, poate sa ii aplic un look /M care nu il consider tuning mai degraba un upgrade.

Din punctul meu de vedere apartenenta la grup ar trebui sa se faca pe faptul ca detii un bmw si la care din cand in cand ii faci un upgrade sau ai un topic unde sa intrebi oameni sa ceri pareri in caz ca ai intampinat unele probleme. Pe forum sunt multi oameni care pot ajuta cu sfaturi tehnice.

Eu unul nu ma deranjeaza ca nu sunt in grup sincer pana sa se intrebe pe bmw grup nici nu am observat ca nu mai sunt. Sunt pe forum pt a urmari topicurile de piese second sau noi si pt a urmari unele proiecte ale unor oameni care chiar fac minuni cu unele bmw (respect), tuning cu elemente de fibra etc.

este parerea mea nu judec. intradevar ordine trebuia facuta pt ca asa cum sa mentionat in posturile anterioare unii nu mai au bmw.

Job20 10-12-11 00:22

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
eu cred ca am trecut prin destule cu masina mea ... si pe deplin cred ca imi merit apartenenta !


https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...0-325-job.html

D o n n 10-12-11 16:25

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
si ca sa fiu iarasi parte din grup ce trebuie sa fac?consider ca ma stiu destui pe aici ca sa se stie daca merit sau nu.

RIcKO 10-12-11 16:28

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Am stiut ca la dinastea se ajunge ....de genul ¨ce trebuie sa fac¨ .....fa ce faceai si pana acum , vezi de masina ta , posteaza pe topicul masinii eventuale upgrade-uri , si sunt convins ca vei fi apreciat pt asta

D o n n 10-12-11 16:31

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
hmm...oarecum nu mai am topic,pt ca am avut destule probleme pt el,sil-am sters.oricum am vazut ca la unii a ramas sub user acolo,in fine sarbatori fericite numai bine,si aveti grija de pisicile voastre !

RIcKO 10-12-11 16:38

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Quote:

Originally Posted by D o n n (Post 4770546)
hmm...oarecum nu mai am topic,pt ca am avut destule probleme pt el,sil-am sters.oricum am vazut ca la unii a ramas sub user acolo,in fine sarbatori fericite numai bine,si aveti grija de pisicile voastre !

Nu trebuie sa o iei asa .....din ce stiu eu doar moderatori au ramas cu acel BMW Driver, te sfatuiesc sa redeschizi topicul si sa continui proiectul, toti avem probleme cu masinile, bafta

aleks 10-12-11 17:05

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Repet: nu cititi, dar va enervati.
cititi topicul si aflati de ce ati ramas fara grup: pentru ca se ia totul de la zero. simplu.

Maniak22 10-12-11 20:28

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
L-am citit si nu ma enervez :D.... ca nu am de ce, dar atata gura s-a facut ca ii dati pe toti afara pe cand i-ati dat doar pe cei care ati avut voi chef ca in rest nu a aparut nici o schimbare ca deh, cu BMW Driver in plus sau in minus nu e nici unu mai castigat sau pierzator. E nesemnificativ. Ok am inteles ca totul e luat de la zero... dar de ce nu pt toti?:D:D
Nu o spun cu rautate.. dar pana acum nimic bun... mai asteptam poate poate.

aleks 10-12-11 21:38

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
cred ca n-a apucat lideru' sa-i scoata pe toti dintr-un foc, trebuie caftit sa rezolve mai repede :lol:

SAX1987 10-12-11 21:44

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Quote:

Originally Posted by 21UKS (Post 4768404)
" Eu nici nu stiu cine asti ... ne-am mai contrazis in trecut cumva?
Ce vrei sa lamurim ? ca ai tu ochelari de cal ?"

Eu cred ca randurile de mai sus spun totul despre spiritul acestei sectiuni (BMW). Nu are importanta cine le-a scris si cui ii sunt adresate, este doar un exemplu mai recent. Daca asta nu se penalizeaza nu e nici o "jmecherie" orice alta schimbare.( aviz moderatorilor dar nu numai)

Fiind un forum public consider ca ORICINE are dreptul sa-si dea cu parerea, atata timp cat o face printr-o exprimare decenta (din punct de vedere moral, caci din punct de vedere al limbii romane...asta e...nu este un site al Academiei Romane) si in locul potrivit. Nimeni nu este obligat sa citeasca toate topicurile.

Referitor la chestia cu "curatenia" cred ca este exagerata ideea de a primi membrii doar cu recomandari. Se vor face pe prietenii clar, si tot aceeasi "BEMWEISTI" vor fi pe aici, ca daca sunteti atenti unu nou pe forum nu este nici obraznic nici plin de el...poate mai nestiutor, atat

Acum am vazut ca m-ai dat exemplu pe mine .

N-are rost sa ma contrazic ca nu ajungem niciunde .

Eu ma bucur ca s-a facut curatenie la user gurp . Fiecare posta o poza si gata BMW la user ...

Inca sustin ideea cu 2 sectiuni separate . proiectele serioase si incepatorii ( cu drept de a avansa bineinteles ) .

WolfTown 10-12-11 21:58

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
asta e o idee buna a lui sax cu doua parti avansati si incepatori. fiecare suntem pasionati de bmw si suntem mandrii de faptul ca suntem posesori.

bcoupe 10-12-11 22:30

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Ideea cu 2 sectiuni e buna DAR sa lasati acces si celor mai "nepriceputi"...fiecare user are dreptul SA CITEASCA,SA INTREBE DETALII DESPRE proiectele celor "priceputi"!

RIcKO 10-12-11 22:56

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Nu a fost niciodata vorba de vreo restrictie, chiar nu se citesc paginile anterioare? am propus de la inceput acel sistem cu sectiuni avansati si incepatori , dar la noi e mai misto ca pe fiecare pagina cativa sa se contreze pe aclas lucru ,,,,chiar sunt curios cum o sa se termine telenovela asta .

bcoupe 10-12-11 23:02

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4771229)
Nu a fost niciodata vorba de vreo restrictie, chiar nu se citesc paginile anterioare? am propus de la inceput acel sistem cu sectiuni avansati si incepatori , dar la noi e mai misto ca pe fiecare pagina cativa sa se contreze pe aclas lucru ,,,,chiar sunt curios cum o sa se termine telenovela asta .

Am citit paginile anterioare si tocmai de asta am zis sa nu fie restrictie...Nu mai era mult si se zicea si de asta crede-ma, nu am eu contu de 1010101 de ani pe 4tuning dar il citesc de foarte mult timp....


All times are GMT +2. The time now is 09:05.

- Copyright 2026 4Tuning