Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   Club Golf (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/2882-club-golf.html)

maryo 22-01-05 09:27

Re:
 
Uite aici un link:- sper ca astea sunt.Performanta masinutza pentru anul ei de fabricatie! :lol: :lol: :lol:

http://www.carfolio.com/specificatio...s/id/?id=43054


Quote:

Originally Posted by \"darkager\"
as dori shi eu datele de la motorizarea de 1.6 gti 8v daca le are cineva ...... ceva de genu cum am postat eu mai sus plz help :( :(


darkager 22-01-05 10:33

maryo e a doua oara cand ma scoti din ... :lol: 10x
p.s. astea erau ;)

darkager 22-01-05 15:12

1 Attachment(s)
o poza mai recenta cu golfuletzu meu :roll:

pareri...kitch sau nu? :oops: :oops:

tng 22-01-05 15:26

Dintr-o singura poza nu pre` se vede dar nu pre` pare kitch.

De mic copil m-am simtit atras de Golfuri dar pana acu nu m-am combinat de nici unul :( (dar dau yo de permis si fac rost de $...) :D

maryo 22-01-05 15:48

TReaba cu Kitch tuningul sta in gusturi in primul rand!
Cel mai important este sa-ti placa tie!
Imi place masinutza ta,doar ca am o problema cu dimensiunile-sunt cam mare........atat!
Sa o stapanesti sanatos!

darkager 22-01-05 21:27

tng bafta la examen (cand o fii) shi la produs coco :peace:

maryo mc pt apreciere/urare :bunch:

CT-87-ADY 23-01-05 09:32

E frumoasa , frumoasa mashina!! Sa`ti traiasca! :D

darkager 23-01-05 09:32

ma poate ajuta shi pe mine cineva?

:arrow: https://www.4tuning.ro/forum/viewtopic.php?t=5082 :ashamed:

aleks 28-01-05 10:52

am mai spus-o si ma repet. tre sa fac pe dracu'n patru si sa-mi iau si eu un golf iv pana in vara obligatoriu. sunt niste idei de tuning criminale pt ele

RIcKO 29-01-05 14:44

salu
 
am intrat si io si am vazut pozele cu golfu acela arata bine si se vede ca e ingrijit sa il folosesti sanatos am avut si io unu pana anu trecut num-a prea multzumit si l-am dat acu am un S4 inca nu am apucat sa ii fac poze da o sa il pun cat de curand pe site il am da o luna .
hai salut

aleks 31-01-05 07:21

bai am gasit cel mai frumos tuning pt vw din romania.
ia fiti atenti: http://www.resursadefun.ro/gi26_Volkswagen-tuning.htm

dogarel 07-02-05 12:01

INTREBARE:
Stie careva daca se potrivesc suportii de motor de la 1800 ADZ cu cei de la VR6?

WannaDie 13-02-05 16:04

salutare la toata lumea in primul rand...tot vreau si eu sa intru in clubul acesta de ceva timp dar nu am avut cand...ei bine acum am si daca mai aveti locuri as intra si eu in \"Golf Club\"....
masina : VW Golf 3 GL
motor : 1.8 monopunct
an fabr: 1994
modificari (facute pana acuma):toba finala Remus,jante BBS (nu mai stiu exact ce model) + cauciucuri Continental SportContact (185/55/R15),muzika : cd: Jvc ,dif:KenWood pe spate + dif originale pe fata,cam asta ar fi deocamdata (o sa revin cu modelele exacte la cd ,dif Kenwood si jante)....
urmeaza mai multe lucruri facute la el (asta daca nu iau altceva intre timp :D )+ subwoofer (tre mai inati sa cumpar unu :)) ,amplificatorul il am deja Blaupunkt GTA250 parca )....o sa pun si niste poze curand...intr-adevar o masina reusita Golful si fiabila,din pacate modelul pe care il detin nu e prea bun de linii cum a zis si maryo...dar ce sa faci?nu poti sa le ai pe toate odata....
cat despre intrebarea lui Dogarel ,din cate stiu eu Nu se potrivesc suportii de motor de la 1.8 la vr6,dar nu sunt sigur...
toata stima si respectul meu pt voi si masinile voastre...

darkager 03-03-05 12:15

cine are ceva informatii despre cum se monteaza filtru conic pe golf 1 gti ???? poze ... orice e de folos plz help :cry: :cry:

alexutzu 03-03-05 13:33

CRED ca te poate ajuta xxdadixx, intreaba-l pe el :roll:

darkager 03-03-05 13:37

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"alexutzu\"
CRED ca te poate ajuta xxdadixx, intreaba-l pe el :roll:

el a fost primu pe care l-am intrebat
:(

alexutzu 03-03-05 17:58

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"darkager\"
Quote:

Originally Posted by \"alexutzu\"
CRED ca te poate ajuta xxdadixx, intreaba-l pe el :roll:

el a fost primu pe care l-am intrebat
:(

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

incearca atunci sa ceri sfat pe TROUBLESHOOTING sau sa il intrebi pe SEBASTIAN, ca el stie sigur.............

darkager 03-03-05 21:18

alexutzu mc de ajutor ;)

darkager 31-03-05 08:40

:arrow: https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...=5101&start=90 8)

golf II 08-04-05 16:42

vreau si eu in club golf???se mai poate???

alexutzu 08-04-05 19:18

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"golf II\"
vreau si eu in club golf???se mai poate???

e de ajuns sa pui si tu o poza cu masina aici

golf II 08-04-05 21:57

2 Attachment(s)
pai atunci uite foto cu masina mea:

alexutzu 08-04-05 23:17

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"golf II\"
pai atunci uite foto cu masina mea:

mi-a placut masina ta cand am vazut-o. am ramas placut impresionat de ea! ma gandeam la proprietar ca ar fi un om pe la 50 ani pasionat f tare de asa ceva incat si-a facut interiorul ala de exceptie!
intr-adevar este o masina care rar vezi ceva asemanator! 8)

darkager 12-04-05 19:00

daca va intereseaza un motor
:arrow: https://www.4tuning.ro/forum/viewtopic.php?t=6795

dj05dpx 21-04-05 03:11

vreau sa-mi cumpar un golf2 td cu aproximativ 150-200,000km pareri impresii despre motor...?

golf II 03-05-05 07:36

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"dj05dpx\"
vreau sa-mi cumpar un golf2 td cu aproximativ 150-200,000km pareri impresii despre motor...?

a meu are 340.000 si tot mere.si ink bine.e obosit da mere.asa k dak ar fi km originali fara probleme k e bun.consum???super fain.putina galagie.aici e problema.

dj05dpx 03-05-05 19:34

multumesc de raspuns,ma gandeam si eu ca mai poate :D dar vroiam sa mai aud si pe altcineva care mai are

EDIT:tu esti baiatul cu `avionul` :lol: superba masina felicitari!!...merita ceva mai bun de un D :D

golf II 18-05-05 15:28

deocmdata e bun un D.e ceea ce imi trebui mie la ora actuala.dupa socotelile mele.

golf II 24-06-05 11:01

caut ceva informatii despre golf2 1,8 16V si G60.ce ziceti care e mai tare??

WannaDie 24-06-05 21:50

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"golf II\"
caut ceva informatii despre golf2 1,8 16V si G60.ce ziceti care e mai tare??

care e mai tare??? pai 1.8 16valve are 130 sau 136 de cai,iar G60 are 160 de cai....dupa tine care e mai tare :P ....dar g60 is cam rare motoarerele,cel putin la noi...pe germania gasesti cu masina cu tot dar au pret inca destul de mare tinand cont ca nu pot fi inmatriculate....cauta eventual pe la dezmembrari ori un corrado g60 sau un golf 2 g60.....bafta

golf II 24-06-05 22:27

bine dupa cai asta e mai tare...insa cum se comporta...?????k am gasit pe o adresa de web k g60 ia 60mph in 8,3 iar 16v in 7,5
www.globalcar.com

B12ZMD 27-06-05 11:45

da, cam astea-s valorile...eu am golf 2 - gti 16v (cel de 130cp) si nu am cronometrat niciodata (si nici n-am s-o fac :D ) timpii....sunt super multumit de acceleratie

SpeedeR 27-06-05 15:22

ma alatur si eu celor cu gti... momentan cu gandul si practic peste o luna knd imi vine golfulica ;)

golf II 09-07-05 16:37

caut si eu pareri despre cam la ce sa ma astept dak fac modificarea de la 1,6td la 1,816v.ce tre sa cumpar sau ce nu ce tre sa modific...astept opinii mai ales k mai sunt care au facut acest lucru

CJ-01-WOB 15-07-05 16:07

1 Attachment(s)
''ma-nscriu'' si eu in Club .......

Golf 1 Gti 112 Hp... '83

Balaurr 02-12-05 19:52

sal
 
salut baieti stima si respekt pt toti posesorii de golfuri,am si eu un golf,daca se poate as vrea sa ma alatur voua,baietilor cu golfuri,sper sa fiu bine primit,am un golf 2 gti 8v,115 cai,masina o am din iunie anul acesta si pot sa spun ca sunt foarte multumit de ea,ininte am avut un oltcit,si vadati si voi seama de la oltcit la golf 2 este ceva diferenta

SpeedeR 02-12-05 19:54

hai k nu e asa :D
eu d la oltcit la asta nu prea am simtit mare lucru :D :D :D ....dar toti imi zic k sunt un mare nesimtit deci... :?

Balaurr 02-12-05 19:56

sal
 
scuze am uitat motorul este de 1800,am cam avut ceva probleme cu ea,dar acuma au trecut,momentan mai am probleme cu pornirea porneste dimineata mai greu ca un diesel,stie careva de ce??????
deci dimineata ii dau de 4 5 6 ori la automat ca sa porneasca acuma ca este frig afara chiar si de mai multe ori,oricum sper sa pot rezolva aceasta problema,va salut siva respekt mai vb

Balaurr 02-12-05 19:58

nu este frate chiar asa ce senzatie ai cand mergi cu un oltcit si ce senzatie ai cand mergi cu un golf

Balaurr 02-12-05 20:02

dak stiti pe la noi prin bucuresti pe unde gasesc si eu sa imi fac un kit exterior mar interesa mult de tot


All times are GMT +2. The time now is 21:09.

- Copyright 2026 4Tuning