Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - DNG (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/287622-e36-dng.html)

Sparkle_81 07-12-11 21:03

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by BMMWe36 (Post 4764485)
Incercati la userul Ziemens,si eu trebuie neaparat sa-mi comand vreo 2 inele de la el...

Da , el face ... chestii d-alea !!! :-P
Daca faci/vrei asa ceva : tabla, nu plastic !



Voie buna !

Joltanu` 29-12-11 15:04

Re: E 36 DNG
 
10 Attachment(s)
Salutare.
Am revenit cu un update minor: mi-am retapitat volanul si m-am apucat de refacut jantele. Nu prea ma pricep la polisat dar cu rabdare vor iesi cum trebuie.
Pun o poza si cu volanul de schimb:D + o tentativa esuata de strech: 9,5J cu 225 45 17, pana la urma 215 40 17 va fi perfect sau macar 225 40 17 dar sunt cam rare:neutral:

alzn0rbert 04-02-12 09:48

Re: E 36 DNG
 
Salut.Imi place tare mult pisicuta,mi se pare una dintre cele mai frumoase/ingrijite din BV.

Joltanu` 04-02-12 13:42

Re: E 36 DNG
 
Ms fain, nici a ta nu e mai prejos.
Mai sunt mici "bube" de rezolvat, dar astept caldura.:-)


Astept cu mult interes sa-i fac niste poze calumea, pozele cu telefonul nu prea avantajeaza masina.

RIcKO 04-02-12 13:48

Re: E 36 DNG
 
Foarte frumoasa jantele de tipul asta , dau foarte bine pe e36 , la final cand vor fi oglinda o sa rupa tot , spor !!!

Joltanu` 04-02-12 13:59

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4863852)
Foarte frumoasa jantele de tipul asta , dau foarte bine pe e36 , la final cand vor fi oglinda o sa rupa tot , spor !!!

Mersi domnu`. Operatiunea "oglinda" incepe peste vreo 2 saptamani, frec la ele pana ies cum vreau.:D

RIcKO 04-02-12 14:15

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 4863867)
Mersi domnu`. Operatiunea "oglinda" incepe peste vreo 2 saptamani, frec la ele pana ies cum vreau.:D

Mi-e mila de degetele tale :)))

ms99ass 04-02-12 15:28

Re: E 36 DNG
 
Un proiect foarte frumos!

Cum se numeste culoarea?

Joltanu` 04-02-12 16:00

Re: E 36 DNG
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4863896)
Mi-e mila de degetele tale :)))

Voi purta manusi.:lol: Nu exista sa vreau sa fac ceva calumea si sa nu ma chinui. Este ca o regula, din pacate, dar parca ma bucur mai mult cand iese.


Quote:

Originally Posted by ms99ass (Post 4864018)
Un proiect foarte frumos!

Cum se numeste culoarea?

Multumesc.

Starea actuala (jegoasa), sa vina caldura odata!

Sparkle_81 04-02-12 16:03

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4863896)
Mi-e mila de degetele tale :)))

Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 4863867)
Mersi domnu`. Operatiunea "oglinda" incepe peste vreo 2 saptamani, frec la ele pana ies cum vreau.:D

Poftim inspiratie !



Voie buna !

Joltanu` 04-02-12 16:34

Re: E 36 DNG
 
Asa voi face si eu, dar miezul tot manual trebuie facut.

Joltanu` 08-03-12 20:34

Re: E 36 DNG
 
6 Attachment(s)
Progres:D
Am schimbat garnitura de la capacul culbutori, am pus bujii ngk iridium si am curatat calamina de pe capac si de pe placi, iar gaurile de la conducta erau deja obturate de la calamina (sfatuiesc toti proprietarii de 1.8is sa faca aceasta operatiune, ca nu este grea si merge destul de repede). Acuma suna si merge cum trebuie.
Attachment 2354706

Attachment 2354707

Attachment 2354708

Attachment 2354709

La jante mai este de lucru, deci nu este starea finala:-)

Sparkle_81 08-03-12 20:43

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 4921722)
Progres:D
Am schimbat garnitura de la capacul culbutori, ..... am curatat calamina de pe capac si de pe placi, iar gaurile de la conducta erau deja obturate de la calamina (sfatuiesc toti proprietarii de 1.8is sa faca aceasta operatiune, ca nu este grea si merge destul de repede). Acuma suna si merge cum trebuie.

Tu ma bagi la cheltuieli ! Cred ca la vara, ..... acum merge cum trebuie ! :D

RIcKO 08-03-12 21:02

Re: E 36 DNG
 
Se pare ca toata lumea trage tare pe meeting ......:D:D:D:D:D

Joltanu` 08-03-12 21:10

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Sparkle_81 (Post 4921747)
Tu ma bagi la cheltuieli ! Cred ca la vara, ..... acum merge cum trebuie ! :D

Te costa in jur de 100 de lei garnitura, dar trebuie sa ai rabdare sa cureti totul calumea. La mine tacaneau un pic tachetii cand o porneam (acele gauri fiind obturate, nu mai ajungea uleiul calumea la culbutori, tacheti...).

Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4921796)
Se pare ca toata lumea trage tare pe meeting ......:D:D:D:D:D

Sa stii:lol:

Apropo: sa stii ca am degetele varza:lol:))

florineluspr 08-03-12 21:53

Re: E 36 DNG
 
Frumoasa foc.Jantele ai frecat ceva la ele.Ma apuca fiorii numai gand ma gandesc la ce ma asteapta si pe mine cu jantele...

Joltanu` 08-03-12 22:13

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by florineluspr (Post 4921916)
Frumoasa foc.Jantele ai frecat ceva la ele.Ma apuca fiorii numai gand ma gandesc la ce ma asteapta si pe mine cu jantele...

Ms. Este foarte mult de munca la ele dar se merita.:-)




Pe aceasta cale multumesc pentru sfaturi si ajutor lui BMMWe36 si DANTOFI!

DEVIL's Style 09-03-12 03:37

Re: E 36 DNG
 
Hai ca trece timpul si nu e de pierdut. interesanta operatiunea facuta la motor , am sa o fac si eu [ uite asa mai invat si eu cateceva nou ]

Darkside_89 09-03-12 15:14

Re: E 36 DNG
 
Ma bucur mult ca ti-au iesit jantele,intr-adevar ai avut ceva curaj sa te bagi la asa ceva avand in vedere ca era primul set pe care il polishezi dar aici se vede cine isi doreste cu adevarat si cine nu,este munca multa mai ales ca ai ales varianta full polish dar cu rabdare si putina indemanare ies frumos si ai dovedit ca SE POATE!


P.S. Arata mult mai fain in realitate decat in poze x100

Darkside_89 10-03-12 10:27

Re: E 36 DNG
 
1 Attachment(s)
:rolleyes2 :rolleyes2 :rolleyes2 :rolleyes2

Joltanu` 10-03-12 23:25

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by BMMWe36 (Post 4923848)
:rolleyes2 :rolleyes2 :rolleyes2 :rolleyes2

:shock:
Si cat am cautat o poza cu ceva asemanator.

Joltanu` 18-03-12 20:04

Re: E 36 DNG
 
6 Attachment(s)
Un detaliu care mie imi place foarte mult:D
Jantele sunt in continuare, in lucru:dizzy::headache:

Darkside_89 19-03-12 08:41

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 4938426)
Un detaliu care mie imi place foarte mult:D
Jantele sunt in continuare, in lucru:dizzy::headache:

A iesit super,sa-l stapanesti sanatos,frumos!!
Arata frumos frumos!

Joltanu` 19-03-12 18:37

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by BMMWe36 (Post 4939139)
A iesit super,sa-l stapanesti sanatos,frumos!!
Arata frumos frumos!

Ms ms domnu`.
Mai am de rezolvat cateva detalii dar dupa ce termin jantele.

Joltanu` 17-04-12 21:48

Re: E 36 DNG
 
16 Attachment(s)
In sfarsit am terminat jantele, dupa 2 luni de frecat la ele. Per total sunt multumit, mai trebuie sa le pun capacele cu bmw si sunt gata. Suspensia mai trebuie sa o las cate un deget si este maxim cat imi permite filetul si trebuie sa imi construiesc un scut sub radiator, ca cel original are burta si aproape il tarai pe asfalt.(ultimele poze):-)
Sper sa pun saptamana asta poze mai de calitate.

Darkside_89 18-04-12 09:00

Re: E 36 DNG
 
Superba masina,in poze e una dar in realitate este de 100 de ori mai faina!!!!
2 luni de munca la jante dar se vede,au iesit frumos!!!!!!!
Acum iti mai trebuie doar niste poze profi!!:D:D

RIcKO 18-04-12 20:07

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Darkside_89 (Post 4985946)
2 luni de munca la jante dar se vede,au iesit frumos!!!!!!!

Drept rasplata .....facem un articol la pisi..:)))

Darkside_89 18-04-12 20:37

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4987137)
Drept rasplata .....facem un articol la pisi..:)))

Chiar merita un articol pisi aceasta pentru ca are o poveste frumoasa!!

Joltanu` 18-04-12 21:51

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Darkside_89 (Post 4985946)
Superba masina,in poze e una dar in realitate este de 100 de ori mai faina!!!!
2 luni de munca la jante dar se vede,au iesit frumos!!!!!!!
Acum iti mai trebuie doar niste poze profi!!:D:D

Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4987137)
Drept rasplata .....facem un articol la pisi..:)))

Quote:

Originally Posted by Darkside_89 (Post 4987194)
Chiar merita un articol pisi aceasta pentru ca are o poveste frumoasa!!

Ms fain de aprecieri. Sper sa fie frumos afara saptamana viitoare sa ii pot face o sesiune foto ca la carte.

alin-007 18-04-12 23:52

Re: E 36 DNG
 
Foarte frumoasa masina, se vede ca ai lucrat cu o foarte mare placere :D

Joltanu` 19-04-12 21:36

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by alin-007 (Post 4987570)
Foarte frumoasa masina, se vede ca ai lucrat cu o foarte mare placere :D

A fost mult de munca si migaleala dar eu zic ca s-a meritat:-)

Joltanu` 23-04-12 13:09

Re: E 36 DNG
 
Stie cineva ce tenta de folie sa-mi pun pe semnale sa fie ca cele smoked?
In nici un caz nu vreau sa le vopsesc, ca oricum nu vor ramane foarte mult asa.:-)
CUMPAR SPLITTER DREAPTA.

Joltanu` 01-05-12 10:46

Re: E 36 DNG
 
23 Attachment(s)
:arrow:

Wilgax 02-05-12 09:26

Re: E 36 DNG
 
Nebunie curata ce a iesit.Rezultatul final e prea frumos:-):shock:

GL91ANB 02-05-12 13:35

Re: E 36 DNG
 
Arata foarte bine!
Felicitari ! :-)

Joltanu` 02-05-12 19:47

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Wilgax (Post 5006098)
Nebunie curata ce a iesit.Rezultatul final e prea frumos:-):shock:

Quote:

Originally Posted by GL91ANB (Post 5006411)
Arata foarte bine!
Felicitari ! :-)

Multumesc frumos.

Darkside_89 03-05-12 23:28

Re: E 36 DNG
 
Superbe pozele,incredibil de frumoasa pisica!!!!!Live nici nu se compara cu pozele!!!!!!!!

Joltanu` 03-05-12 23:59

Re: E 36 DNG
 
Ms fain, data viitoare poate ajungi si tu:lol:

blade18 09-05-12 16:09

Re: E 36 DNG
 
masina e ce trebe !

Joltanu` 09-05-12 21:37

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by blade18 (Post 5016433)
masina e ce trebe !

Ms ms, cand o scoti pe a ta, trebuie sa o vad neaparat.:-)


All times are GMT +2. The time now is 12:47.

- Copyright 2026 4Tuning