![]() |
Re: E 36 DNG
Quote:
Daca faci/vrei asa ceva : tabla, nu plastic ! Voie buna ! |
Re: E 36 DNG
10 Attachment(s)
Salutare.
Am revenit cu un update minor: mi-am retapitat volanul si m-am apucat de refacut jantele. Nu prea ma pricep la polisat dar cu rabdare vor iesi cum trebuie. Pun o poza si cu volanul de schimb:D + o tentativa esuata de strech: 9,5J cu 225 45 17, pana la urma 215 40 17 va fi perfect sau macar 225 40 17 dar sunt cam rare:neutral: |
Re: E 36 DNG
Salut.Imi place tare mult pisicuta,mi se pare una dintre cele mai frumoase/ingrijite din BV.
|
Re: E 36 DNG
Ms fain, nici a ta nu e mai prejos.
Mai sunt mici "bube" de rezolvat, dar astept caldura.:-) Astept cu mult interes sa-i fac niste poze calumea, pozele cu telefonul nu prea avantajeaza masina. |
Re: E 36 DNG
Foarte frumoasa jantele de tipul asta , dau foarte bine pe e36 , la final cand vor fi oglinda o sa rupa tot , spor !!!
|
Re: E 36 DNG
Quote:
|
Re: E 36 DNG
Quote:
|
Re: E 36 DNG
Un proiect foarte frumos!
Cum se numeste culoarea? |
Re: E 36 DNG
2 Attachment(s)
Quote:
Quote:
Starea actuala (jegoasa), sa vina caldura odata! |
Re: E 36 DNG
Quote:
Quote:
Voie buna ! |
Re: E 36 DNG
Asa voi face si eu, dar miezul tot manual trebuie facut.
|
Re: E 36 DNG
6 Attachment(s)
Progres:D
Am schimbat garnitura de la capacul culbutori, am pus bujii ngk iridium si am curatat calamina de pe capac si de pe placi, iar gaurile de la conducta erau deja obturate de la calamina (sfatuiesc toti proprietarii de 1.8is sa faca aceasta operatiune, ca nu este grea si merge destul de repede). Acuma suna si merge cum trebuie. Attachment 2354706 Attachment 2354707 Attachment 2354708 Attachment 2354709 La jante mai este de lucru, deci nu este starea finala:-) |
Re: E 36 DNG
Quote:
|
Re: E 36 DNG
Se pare ca toata lumea trage tare pe meeting ......:D:D:D:D:D
|
Re: E 36 DNG
Quote:
Quote:
Apropo: sa stii ca am degetele varza:lol:)) |
Re: E 36 DNG
Frumoasa foc.Jantele ai frecat ceva la ele.Ma apuca fiorii numai gand ma gandesc la ce ma asteapta si pe mine cu jantele...
|
Re: E 36 DNG
Quote:
Pe aceasta cale multumesc pentru sfaturi si ajutor lui BMMWe36 si DANTOFI! |
Re: E 36 DNG
Hai ca trece timpul si nu e de pierdut. interesanta operatiunea facuta la motor , am sa o fac si eu [ uite asa mai invat si eu cateceva nou ]
|
Re: E 36 DNG
Ma bucur mult ca ti-au iesit jantele,intr-adevar ai avut ceva curaj sa te bagi la asa ceva avand in vedere ca era primul set pe care il polishezi dar aici se vede cine isi doreste cu adevarat si cine nu,este munca multa mai ales ca ai ales varianta full polish dar cu rabdare si putina indemanare ies frumos si ai dovedit ca SE POATE!
P.S. Arata mult mai fain in realitate decat in poze x100 |
Re: E 36 DNG
1 Attachment(s)
:rolleyes2 :rolleyes2 :rolleyes2 :rolleyes2
|
Re: E 36 DNG
Quote:
Si cat am cautat o poza cu ceva asemanator. |
Re: E 36 DNG
6 Attachment(s)
Un detaliu care mie imi place foarte mult:D
Jantele sunt in continuare, in lucru:dizzy::headache: |
Re: E 36 DNG
Quote:
Arata frumos frumos! |
Re: E 36 DNG
Quote:
Mai am de rezolvat cateva detalii dar dupa ce termin jantele. |
Re: E 36 DNG
16 Attachment(s)
In sfarsit am terminat jantele, dupa 2 luni de frecat la ele. Per total sunt multumit, mai trebuie sa le pun capacele cu bmw si sunt gata. Suspensia mai trebuie sa o las cate un deget si este maxim cat imi permite filetul si trebuie sa imi construiesc un scut sub radiator, ca cel original are burta si aproape il tarai pe asfalt.(ultimele poze):-)
Sper sa pun saptamana asta poze mai de calitate. |
Re: E 36 DNG
Superba masina,in poze e una dar in realitate este de 100 de ori mai faina!!!!
2 luni de munca la jante dar se vede,au iesit frumos!!!!!!! Acum iti mai trebuie doar niste poze profi!!:D:D |
Re: E 36 DNG
Quote:
|
Re: E 36 DNG
Quote:
|
Re: E 36 DNG
Quote:
Quote:
Quote:
|
Re: E 36 DNG
Foarte frumoasa masina, se vede ca ai lucrat cu o foarte mare placere :D
|
Re: E 36 DNG
Quote:
|
Re: E 36 DNG
Stie cineva ce tenta de folie sa-mi pun pe semnale sa fie ca cele smoked?
In nici un caz nu vreau sa le vopsesc, ca oricum nu vor ramane foarte mult asa.:-) CUMPAR SPLITTER DREAPTA. |
Re: E 36 DNG
23 Attachment(s)
:arrow:
|
Re: E 36 DNG
Nebunie curata ce a iesit.Rezultatul final e prea frumos:-):shock:
|
Re: E 36 DNG
Arata foarte bine!
Felicitari ! :-) |
Re: E 36 DNG
Quote:
Quote:
|
Re: E 36 DNG
Superbe pozele,incredibil de frumoasa pisica!!!!!Live nici nu se compara cu pozele!!!!!!!!
|
Re: E 36 DNG
Ms fain, data viitoare poate ajungi si tu:lol:
|
Re: E 36 DNG
masina e ce trebe !
|
Re: E 36 DNG
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:47. |
- Copyright 2026 4Tuning