Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   4Tuning International (https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international.html)
-   -   Vacante in Romania - 2007 (https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international/28573-vacante-romania-2007-a.html)

AlliedComposites 01-08-07 22:43

Re: Vacante in Romania - 2007
 
Quote:

Originally Posted by cls21b_EVO (Post 1024261)
Foarte frumos, in sfarsit cineva care imi impartaseste gandirea despre RO, ma mir sincer, crede ma...vino in Buc, daca e poate ne intalnim iti arat eu tuning-ul first hand si distractie...crede ma, atat doar sa fiu si eu inca in tara.

da desigur, si mai ales daca si tie iti place berica cred ca o sa ne intelegem bine de tot 8)

in bucuresti vin... stateam in drumul taberei inainte ;)

AlliedComposites 01-08-07 23:26

Re: Vacante in Romania - 2007
 
Quote:

Originally Posted by Urban per4mance (Post 1024334)
Cat am fost in tara nu credeam ca voi zice v'o'data ca mie dor de Romania...saracie,birocratie la tot pasul,coruptie..dar unde nu sunt toate astea?Sincer,am vazut aici unii mai amaratzi decat ai nostrii,coruptie este si aici la greu,stau ceva mai bine cu birocratzia dar..

asa e... cred ca avantajul principal insa e ca in "vest" ai mult mai multe oportunitati de a ajunge departe in viata, si e mult mai usor sa ai o viata buna daca doar nu esti fraier... dupa mine oricine de aici care a fost crescut intr-o familie cat de cat normala, nu are nici o scuza sa nu-si faca scoala, si sa nu munceasca si sa faca bani... si fara scoala, poti sa faci o tona de munci necalificate sau la care trebuie un minim de scoala, si traiesti bine... nu e nici o scuza dupa mine sa ajungi lefter aici....


Quote:

Originally Posted by Urban per4mance (Post 1024334)
Mi-e dor fratziilor de muntii aia care se vad in orizont acasa,de apa aia d la munte curata,de painea aia faina d cartofi...multe-s bune acasa..mai nou si strazile..cel putzin in BV

tre sa calatoresti ori in vestul canadei sau americii sa vezi muntii stancosi 8)

nu stiu, dar dupa mine sunt multe locuri mult mai misto decat romania care si ele trebuie vizitate... de exemplu mie imi place in caraibe (am fost in cancuun, si in dominicana), si imi pare rau, dar nu se compara cu plajile din romania cat mi-ar place mie romania... aici in calgary e un sentiment destul de puternic ca realistic IN CALGARY nu e nimic grozav de facut, deci cand suntem in oras, toti muncim pe rupte, si facem bani, ca sa ne putem permite sa ne caram de aici si sa vizitam cat mai multe alte locuri in alte colturi din lume cat mai des :lol: ;) si daca stai sa te gandesti, nici nu mai conteaza unde traiesti, ca oriunde ai fi, esti la mai putin de 24 de ore de mers cu avionu departare, si nimeni nu te opreste sa te duci cat de des vrei

Urban per4mance 02-08-07 02:14

Re: Vacante in Romania - 2007
 
Ai perfecta dreptate...am vazut in italia niste peisaje de am inebunit...si munte si mare...in viena simti nivelul ridicat de cultura parca in aer..lume elevata,au niste sculpturi de ramai:shock:..sunt multe locuri frumoase la care mai nou,avem si noi acces si care d multe ori sunt mai ieftine..realitatea e ca peissjele din Ro nu ar mai fi asa ''interesante'' daca as avea copii mei aici cu mine...Cand incepi sa t socializezi in alta tara,nimic nu t leaga d casa,probabil se scimba treaba cu dorul d Ro..Cat despre facut bani...se poate si in Ro daca esti istetz si muncesti ceva mai mult decat restul lumii..eu ultimii 3ani in Ro am facut taxi cu masina mea si faceam 1000-1200$ daca munceam 12-14 ore /zi..incet incet va fi bine si acasa sa speram..scuze pt off topic

cls21b_EVO 02-08-07 23:10

Re: Vacante in Romania - 2007
 
Quote:

Originally Posted by bloodfart (Post 1025813)
da desigur, si mai ales daca si tie iti place berica cred ca o sa ne intelegem bine de tot 8)

in bucuresti vin... stateam in drumul taberei inainte ;)

Sincer nu mi prea place mie berea, dar vedem cum facem, o vodca cu mere nu te coafeaza?:D
Cu siguranta sunt multe alte locuri mai frumoase ca cele din RO., dar acolo nu te simti ACASA.
Iar fetele/femeile din RO...sa fim seriosi, cel putin generatia asta....mori de p*la sculata...:D

CJ-01-WOB 03-08-07 00:45

Re: Vacante in Romania - 2007
 
ale tineretii valuri

Urban per4mance 03-08-07 00:52

Re: Vacante in Romania - 2007
 
My point exactly!!Home sweet home...din octombrie28 pretul biletelor d avion spre(Dublin-Buc) casa se injumatatesc ca urmare a introducerii zborurilor directe practic voi fi la 4-5 ore dictantza d casa!!!Asta a fost unul din motivele pt care am evitat contracte d munca in Statele Unite sau Canada...Si intradevar sunt femei adevarate la noi..si darnice..:d

Te simti asa batran Sebi...?

CJ-01-WOB 03-08-07 01:46

Re: Vacante in Romania - 2007
 
lol nu .

altele mi-s mie baiurile legate de fatutzele din ro :lol:

Florin_Tei 07-08-07 02:40

Re: Vacante in Romania - 2007
 
Baieti cred ca o sa plec Miercuri pe la 2-3 noptea din Italia ... Romania ma asteapta ! Eu va urez drum bun si vacanta placuta ori unde vati duce !


Cu respect , Florin Tei !

AlliedComposites 07-08-07 09:04

Re: Vacante in Romania - 2007
 
Quote:

Originally Posted by cls21b_EVO (Post 1027623)
Sincer nu mi prea place mie berea, dar vedem cum facem, o vodca cu mere nu te coafeaza?:D
Cu siguranta sunt multe alte locuri mai frumoase ca cele din RO., dar acolo nu te simti ACASA.
Iar fetele/femeile din RO...sa fim seriosi, cel putin generatia asta....mori de p*la sculata...:D



atata timp cat e rost de alcol eu sunt acolo :lol: :lol: vodka ma ***a destul de repede, dar am decand sa fiu distrus aproape in fiecare zi cat sunt acolo, asa ca ce beau conteaza mai putin, doar cat, cand, si cu cine ;)



cel putin pentru mine insa, chestia cu simtitul ca ACASA e cam relativa... poate ca sunt eu un labagiu bulangiu si mi-am uitat tara, sau poate am plecat cand inca eram prea mic (la 13 ani), dar sincer sa fiu, cat de mult iubesc eu venitul in romania de fiecare data, deja incep sa ma simt ca casa mea e aici, in canada, si aici va ramane... cultura, felul de a fi si a gandi sunt complet diferite fata de ce ai in europa, si cred ca m-am integrat prea mult in civilizatia de aici in cei zece ani cat am stat, si experientele si amintirile de aici au devenit mai puternice pentru mine decat alea din copilarie in romania cand eram mic, si nici nu stiam pe ce planeta sunt... nu stiu, e asa de greu de explicat exact...


nu stiu ce sa zic despre fetele din romania... sunt tone de tipe mortale, dar parca pe cat sunt tipe bune, pe atat sunt si o tona de tipe varza ca draq... si asa ma oftica ca o gramada din alea bune au asa niste aere si pretentii pe ele de m-ai bine nici nu-ti bati capu... nu stiu, m-am cuplat de mai fiecare data cu macar una cand am venit inapoi, si desi parca sunt nitel mai interesante tipele de acolo, la sfarsitul zilei tot o canadianca/americanca prefer :oops: imi plac tipele din romania, dar dupa mine nu as zice ca sunt cele mai tari din lume :oops: :oops:

alex_g 08-08-07 06:31

Re: Vacante in Romania - 2007
 
Tu ti-ai petrecut copilaria aici si e normal sa te simti ca cei de aici si sa spui ca aici e casa ta cu adevarat.La mine e invers,am venit la 17 ani,destul de mare sa simt deja ca aici e casa mea...Imi place aici,m-am integrat f bine,dar am acel sentiment ce ma apasa de fiecare data cand ma gandesc la familie,locurile copilariiei si ce am lasat in urma pentru a ajung aici.Multi ne vad prin strainatate dar putini inteleg prin ce am trecut/trecem sa fim aici.La batranete tot in Romania ma retrag.

Cat despre femei...sunt pe toate drumurile frumoase/urate/grase/slabe asa ca nu ma plang.

Urban per4mance 08-08-07 09:56

Re: Vacante in Romania - 2007
 
gand la gand cu bucurie Alex..eu am copii acasa..inebunesc aici..sunt satisfacut de faptul ca fac bani la greu dar atat!Depinde in ce situatie te aflii..majoritatea noastra am plecat singuri,lasand acasa persoane dragi,amintiri..tot..iar locurile in care am ajuns arareori te ''imbratiseaza'' cu v'un fel d caldura..pe 20 septembrie ora 13.05 voi fi la bordul avionului spre Ro..faptul ca nu pot sta doar weekend-ul nu se pune..voi fi acasaaa!!!!!!

CJ-01-WOB 23-09-07 17:49

Re: Vacante in Romania - 2007
 
Am luat bilete pt Decembrie - i'm so happy :D:D:D

Florin_Tei 23-09-07 20:56

Re: Vacante in Romania - 2007
 
Quote:

Originally Posted by CJ-01-WOB (Post 1114771)
Am luat bilete pt Decembrie - i'm so happy :D:D:D

Vacanta placuta ... eu nu cred ca o sa ma duc iarna asta :sad: ... bafta !

AlliedComposites 23-09-07 21:11

Re: Vacante in Romania - 2007
 
Quote:

Originally Posted by CJ-01-WOB (Post 1114771)
Am luat bilete pt Decembrie - i'm so happy :D:D:D

bravo manu!

eu prind aripi duminica viitoare pe 30, si o sa fiu prin bucicuresti pana pe 24 octombrie 8)

Urban per4mance 04-10-07 23:15

Re: Vacante in Romania - 2007
 
Am fost si eu 3 zile acasa,dupa 6 luni..trebuia..pt. sarbatori..tre sa-mi iau si eu,din pacate Aerlingus are preturi bune doar off season,in dcembrie este scump rau biletul,vb sa vedem ce ai gasit tu,acum pe 20 cand am fost cu cszec airlines am avut o oprire in praga,nu erau zboruri directe..abea astept iarna

CJ-01-WOB 05-10-07 02:30

Re: Vacante in Romania - 2007
 
Quote:

Originally Posted by Urban per4mance (Post 1133082)
Am fost si eu 3 zile acasa,dupa 6 luni..trebuia..pt. sarbatori..tre sa-mi iau si eu,din pacate Aerlingus are preturi bune doar off season,in dcembrie este scump rau biletul,vb sa vedem ce ai gasit tu,acum pe 20 cand am fost cu cszec airlines am avut o oprire in praga,nu erau zboruri directe..abea astept iarna

pai .. 15 - 03 , 2 persoane , Dublin - Tg.Mures cu escala la unguri 720 ioios
rezonabil .. adica cu 1 sapatmana inainte verificasem si era acelasi zbor 620 .. a crescut 100 intr-o saptamana


Cu AerLingus e undeva la >350 eur / caciul;a pana pe capitala Panonica . :( la fel si cursa directa pe Buc ..

.KOD. 08-12-07 18:25

Re: Vacante in Romania - 2007
 
Sebi stiu ca pe 30 pleci asa ca iti urez drum bun si vacanta placuta!
Care mai pleaca acum de craciun acasa ?

AlliedComposites 08-12-07 18:35

Re: Vacante in Romania - 2007
 
Quote:

Originally Posted by CJ-01-WOB (Post 1133386)
pai .. 15 - 03 , 2 persoane , Dublin - Tg.Mures cu escala la unguri 720 ioios
rezonabil .. adica cu 1 sapatmana inainte verificasem si era acelasi zbor 620 .. a crescut 100 intr-o saptamana


Cu AerLingus e undeva la >350 eur / caciul;a pana pe capitala Panonica . :( la fel si cursa directa pe Buc ..

distractie placuta! eu m-am distrat de minune cat am fost :twisted:

CJ-01-WOB 10-12-07 00:40

Re: Vacante in Romania - 2007
 
Multumesc mult baieti

Si eu va doresc cele bune de Craciun

Florin_Tei 10-12-07 17:30

Re: Vacante in Romania - 2007
 
Si eu s-ar putea sa plec saptaman viitoare... Carpatilor pregatiti-va ca vin!

3SGE 12-12-07 01:56

Re: Vacante in Romania - 2007
 
Din 16dec pana in 7ian o sa fiu in Baia mare! Craciun si revelion acasa! :D

Urban per4mance 12-12-07 20:40

Re: Vacante in Romania - 2007
 
Eu plec pe 20 si stau pana pe 7...nu mi-am luat concediu in vara sa pot simtii sarbatorile asa cum trbuie.Din cate am auzit,este zapada in romania si frig deci e bine:DSarbatori fericite alaturi de cei dragi tuturor,fie ca noul an sa aduca fiecaruia ce-si doreste.

CJ-01-WOB 12-12-07 20:49

Re: Vacante in Romania - 2007
 
Quote:

Originally Posted by 3SGE (Post 1242637)
Din 16dec pana in 7ian o sa fiu in Baia mare! Craciun si revelion acasa! :D

ai nissanul in Romania ????

3SGE 12-12-07 21:35

Re: Vacante in Romania - 2007
 
Quote:

Originally Posted by CJ-01-WOB (Post 1243550)
ai nissanul in Romania ????

Da. Vii pe la Bm? La o tura daca nu ninge? :D

CJ-01-WOB 13-12-07 00:21

Re: Vacante in Romania - 2007
 
normal. daca imi lasi niste date de contact pe pm vin sa te vizitez

poate il prind si pe tengu


All times are GMT +2. The time now is 16:24.

- Copyright 2026 4Tuning