![]() |
Re: Astept opinii si sugestii
pe mine jantele m-ar interesa. Daca au ceva probleme cel mai bine e sa-mi zici..
|
Re: Astept opinii si sugestii
dacia...incep sa cred tot mai mult ce se zice de tine ca vorbesti cam mult aiurea sa sti ca iti luam apararea pana acuma ca doar critici auzeam de tine.ti-as recomanda insa sa te gandesti de 2 ori sau daca nu de cate ori e nevoie inainte sa zici ceva.
despre sinceritate nu cred ca ar trebui sa mai vb aganon pt ca cei ce ma cunosc nu mai zic de asa ceva.sincer mi se cam rupe de masina asta oricum o vand asa ca... daca vrei sa ma intrebi ceva de masina poti sa o faci linistit |
Re: Astept opinii si sugestii
https://forum.4tuning.ro/203-zona-comerciala-cluj-bazar-servicii-talcioc/27333-cumpar-jenti-14-a.html
poate postul 6 te mai calmeaza umpic si nu numa pe tine poate si pe varut-o cum si atuncea te-am intrebat de poze, dupa o luna am vazut pozele, dar tot nu mi-ai aratat pozele care ma interesau. asta ca sa vada si gratian si sa nu zica ca m-am luat aiurea de tine |
Re: Astept opinii si sugestii
ca sa nu mai zic nimic sa umplem postul de off.mai ales ca ai putea sa imi zici pe prv daca ai de zis ceva mai personal.dar tu faci altfel:pe forum esti sfant iar pe prv starnesti energii negative.mai bine adu-ti aminte ca mi-ai trimis atunci un prv in care ziceai ca cunosti masina si nu ti le trebuie....nu vad care o fost motivul interventiei tale la ce am scris eu acuma pe post.....
e treaba ta ca o arzi aiurea........eu te-am avertizat!!! |
Re: Astept opinii si sugestii
aganon_2002 am vazut ca esti din baia mare....dute pe victoriei 140 la pro street tuning si te rezolva baietii cu ceva spoilere;)
|
Re: Astept opinii si sugestii
Sa sti ca ma gandeam daca merita sa mai pun spoilere sau nu. Mie imi place cum arata si asa.
nu sti? niste neoane albastre cam la ce scor se ridica? |
Re: Astept opinii si sugestii
am o problema destul de mare. Am observat sa nu-mi bat deloc bine farurile.Noaptea mai cu vad nimik. Am schimbat becurile si tot aceiasi chestie. Ziceti-mi si mie ca sa fac.
|
Re: Astept opinii si sugestii
1 Attachment(s)
de plicitseala v-am pus si o poza cu bordul...nu ca v-ar interesa... ;)
|
Re: Astept opinii si sugestii
ingrijit ;) bv
|
Re: Astept opinii si sugestii
o intrebare pt dacia- wrx : vreau faruri clare cu reglaj electric de unde as putea lua?
|
Re: Astept opinii si sugestii
in legatura cu farurile am avut si eu aceeasi problema . sunt mai multe variante.verifica dac nu sunt rupte dispersoarele de lumina sau dute la un service si vezi daca bucata de caroserie de care se prind nu este indoita(banuioesc ca ai umblat la reglaj din interior nu???).informativ eu am un dispersor rupt si .....tre sa iau alt far:D
|
Re: Astept opinii si sugestii
4 Attachment(s)
Hai ca poze cu interiorul nu am pus si asa ar fi frumos, nu? ..................
|
Re: Astept opinii si sugestii
faza nu farurile nu stiu ce sa fac... deci nu am idee de ce nu au intensitate. Nu vad nimik la drum noaptea. Dati-va cu idei ce sa fac..... Please!
|
Re: Astept opinii si sugestii
man ti-am mai zis verifica dispersoarele de lumina sa nu fie rupte , daca nu e asta pune niste becuri de putere mai mare . altceva nu stiu ce sa itzi zic
|
Re: Astept opinii si sugestii
Felicitari pentru masina si pentru interiorul masinii care arata fff bine.Asa ca idee pentru interior:schimba-ti lumina si ai cam terminat cu el.In legatura cu farurile:cel mai bine da o fuga pana in service si vezi ce zic si baietii.
|
Re: Astept opinii si sugestii
mersi pt complimente... Ok o sa ma duc si pe la un elecrician sa vad ce zice
|
Re: Astept opinii si sugestii
Pune cate o poza cu fiecare far in parte la o rezolutie decenta. In primul rand poti verifica ce tensiune vine la becul din far cu motorul pornit (masoara cu un multimetru), schimba becurile din faruri (iti recomand Philips Vision Plus), efectueaza un reglaj de faruri la un centru specializat. bafta.
|
Re: Astept opinii si sugestii
o sa incerc si asta...decat sa imi schimb farurile mi se pare mai rezonabil....o sa-ti multumesc pe deplin daca imi reuseste :D. mersi
|
Re: Astept opinii si sugestii
Felicitari pentru achizitie. Stiu masina bine doarece a fost a fostului mecanic al meu. E o masina ingrijita si fara probleme. Ai grija de ea si la mai mare. Eu personal as scoate triplele de pe stopuri. Nu prea sunt pe gustul meu. In timp mi-as pune niste jante din aliajsi o finala "suparata". Daca stai bine cu fondurile , "fa-i cadou" un set de suspensii sport reglabile si pune-o la pamant. Ar arata belea zic eu. Oricum e super masina. E unul din cele mai frumoase Cielo-uri pe cre le-am vazut. Culoarea speciala si interiorul fac o impresie de invidiat. Iti urez bafta si sa o conduci sanatos fara incidente neplacute.
P.S. Oricum vrei sa faci masina , eu zic sa nu ii pui spoilere agresive , eleron pana in cer si chestii din astea. Eu sunt de parere ca totusi Cielo-ul este o masina de familie si nu ii sta bine cu un tuning foarte agresiv. |
Re: Astept opinii si sugestii
Lumeeee !!! Cam sarac forumul , ce se intampla ???? Nu ca as avea eu ceva de zis la ora asta , dar intrebam asa......:D . Fara suparare pt nimeni!! La multi ani!!!!!
|
Re: Astept opinii si sugestii
Mersi mult pt aprecieri... masina e frumoasa, nu ca e a mea, si merge f bine. Acum jante m-am hotarat sa-i i-au numai pe la vara, dar pana atunci o toba sport si un filtru aer sport tot imi pun. O sa vedem unde ajung cu ea pana la urma... Am ganduri mari cu ea... sa vedem....
Poate mai imi dati si voi ceva idei. Oricum masina nu sa o umplu cu spoilere si alte minuni.. tot ce as mai face e sa-mi schimb grila de plastic din fata.. cam atat... UN AN NOU FERICIT!!!!!! |
Re: Astept opinii si sugestii
Vreau sa-mi i-au un filtru de aer sport si poate imi ziceti care e mai bun sau mai rentabil ... cel conic sau ce-l in carsaca... as vrea sa stiu cat mai repede..asa ca care e in cunostinta de cauza sa-mi zica.mersi
|
Re: Astept opinii si sugestii
..gata mi-am luat pana la urma.... acum urmeaza sa-l si montez....
|
Re: Astept opinii si sugestii
Sa-l stapanesti sanatos!!! Si la mai multe
|
Re: Astept opinii si sugestii
1 Attachment(s)
....daca o fi la mai multe o sa va anunt... uitati o poza cu filtrul...
|
Re: Astept opinii si sugestii
1 Attachment(s)
capat de toba... n-am bani de o toba intreaga cum vreau eu... inca
|
Re: Astept opinii si sugestii
frumoasa masina sa o stapanesti sanatos . DACIA_WRC ce se mai aude cu stopurile alea ?? vezi ca am deschis si eu un topic se numeste cielo c-ta intra sa vb ca am vazut ca stii multe despre el
|
Re: Astept opinii si sugestii
salut iar. Imi trebuie un cd-player in masina... ce va ideei. Vreau sa-mi i-au un Sony CDX-GT300s. Are careva din voi din-asta :D. Se merita. Astept ceva raspunsuri cat d repede.... bye
|
Re: Astept opinii si sugestii
eu mi-am luat lg cu 19 euro din austria...acuma-i 15 la oferta...si-s multumit de el.
dar as fi preferat totusi ori un clarion, ori un alpine ori un panasonic |
Re: Astept opinii si sugestii
am eu sony GT300 si sunt multumit de el
|
Re: Astept opinii si sugestii
cred ca tot la gt 300s raman.. ca nu vad altceva la banii aia mai bun
|
Re: Astept opinii si sugestii
in sfarsit mi-am pus si ceva jante... nu sunt cine stie ce dar imi plac........
|
Re: Astept opinii si sugestii
2 Attachment(s)
astea-s..................................
|
Re: Astept opinii si sugestii
schimba cauciucu...nu-l lasa asa
|
Re: Astept opinii si sugestii
acum nu am rezervele necerare pt asa ceva. La conduc se comporta bine si nici nu se simt toate pietricelele de pe drum cum s-ar simti cu altele mai joase.
|
Re: Astept opinii si sugestii
Ce Ulei Folositi La Cielo... ?
Care Ar Fi Cel Mai Recomandat Si Care L-ati Folosit Voi Si Va Place?? Astept Sa Ma Lamuriti Si Pe Mine... Ca As Face Schimbul.. |
Re: Astept opinii si sugestii
Mobil 1, daca se poate full sintetic
|
Re: Astept opinii si sugestii
castrol 10w60
|
Re: Astept opinii si sugestii
10W40 nu-i bun???
|
Re: Astept opinii si sugestii
60 ar fi mai bun, lasa motorul sa lucreze mai bine se simte mai vioi
|
| All times are GMT +2. The time now is 00:55. |
- Copyright 2026 4Tuning