Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   Placute inmatriculare (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/27292-placute-inmatriculare.html)

Aaronnel^ 15-04-07 23:48

Re: Placute inmatriculare
 
Dragi prieteni .. Help me plsss ...
Pe 1 mai mamei ii expira contractu de leasing la masina si pva inmatricula masina pe numele ei .....
Ea doreste un numar din acesta ca la politie .... ce imi recomandati .. care numere se folosesc acuma mai nou ??

Eu as dori si cu caractere despartite :) dar vad ca ziceti ca pot aparea probleme

Problema cu numerele nu e .. ca am pile la politie :D:D
Faza e ce combinatie sa aleg :rolleyes2

Numaru va fi ... VL - xx - xxx

10x.... :peace:

Bogdan YBR 16-04-07 22:32

Re: Placute inmatriculare
 
vl 55 sss se vede marfa rau daca nu e luat. plus de asta cine stie cunoaste sunt tot nr de smen ca sa le zicem asa. legatura cu politia au si astea :)

Ayanu 27-04-07 16:26

Re: Placute inmatriculare
 
Quote:

Originally Posted by cromatic (Post 835233)
b39 si b27 au majoritatea baietilor de la filaj. este confirmata treaba de vreo 2 ani. In special b39. Noaptea, dupa 12 dati o raita pe la cec victoria si observati parcarile de langa marea institutie militieneasca de acolo. Ziua masinile alea + personale ale baieilor, in grupuri organizate, urmaresc diverse persoane in trafic in vederea prinderii lor in flagrant cu ceva sau simpla observare pentru a confirma diverse date la diverse dosare. Mai multe detalii pot fi confirmate ascultand frecventele lor desi lucreaza cu puteri mici se aud daca ai o antena pe masina juma de bucuresti fara probleme.

Prietene s-ar putea sa te calce vre-o masina neagra pt chestia asta :D

dodo_d25 03-05-07 11:58

Re: Placute inmatriculare
 
Salut ! Mai baietzi ...am si eu o problema. Tocmai ce am luat masina si ma mancara undeva ca pe numerele de leasing sa mi lipesc autocolant peste steagul Romaniei si RO. Am pus ***uri d alea cu EU si stelutze. Am inteles ca iei amenda pt astea. De dat jos nu pot pt ca se ia cu tot cu vopsea...asa ca nu stiu solutie ce s afac. Le cumpar altele, fac orice numai sa revina la loc. :) Aveti idee cam cum as putea sa fac? Plssss Nu pot s acircul cu ea si ma oftic ...mai e si noua. Skoda O II :cry:

Alex_VTR 03-05-07 12:29

Re: Placute inmatriculare
 
Ai incercat sa le dai jos? Si eu am avut puse pe masina si m-a oprit politia si m-a pus sa le dau jos, le-am dat fara probleme adik nu s-a luat vopseaua. Mai bine le dai jos decat sa incepi sa te certi cu ei cum am facut yo:chainsaw:

dodo_d25 03-05-07 12:37

Re: Placute inmatriculare
 
Am incercat s ale dau jos dar se iau cu tot cu vopsea! Asta e nasol!!! Nu stiu ce sa fac!! M-a mancat in .... Cautam la fel ca astea dar cu steagul romaniei si cu RO . Dar nu gasesc ! Ce idei imi dati ? plsss Am incercat cu apa calda si tot nu vrea. Nu vreau nici s amerg as aca imi dau astia amenda. As face altele dar masina e in leasing si nu stiu daca pot.

eu 03-05-07 12:41

Re: Placute inmatriculare
 
Ia numerele in casa si baga-le sub jet de apa calda, sau daca nu, incearca cu un fion sa le dezlipesti. Poate poate

dodo_d25 03-05-07 12:43

Re: Placute inmatriculare
 
Nu merge! Am incercat , crede ma!!! E asa subtzire vopseaua aia si se ia imediat. Se ridica cu totul si ramane tabla de Al. Ma gandeam sa cumpar eu folie reflectorizanta si sa scot la printer stema aia. Sau pana apar alea noi sa le tzin in tzipla bagate. Nu am idee deloc ce as putea sa fac !!!!

dodo_d25 03-05-07 12:52

Re: Placute inmatriculare
 
Am feon d-ala bun, cu care indoi plexicul ...adik la temperatura mare lucreaza dar mi e ca le matrashesc de tot . !!! Sa le dea amenda astora care au bagat pe piata asa ceva. Ma gandeam sa pun la numere stema aceea ...pt institutii guvernamentale :). O merge? Am mai vazut puse la harburi !!!

Alex_VTR 04-05-07 13:22

Re: Placute inmatriculare
 
Atunci dak nu merge si nu merge zici k le-ai pierdut pe rand mai intai aia din fata si apoi aia din spate ...dureaza un pic da e o solutie si sa nu zici k le-a furat k o sa astepti o gramada si te cheama in audientza ***uri de genu asta..bafta

dodo_d25 04-05-07 13:25

Re: Placute inmatriculare
 
S-a rezolvat!!! Am cumparat autocolant reflectorizant roshu galben albastru alb (aceleasi nuantze) de exterior.Am executat steguletzul, lipit si zici ca d'acolo a fost. E super!!! :) Ms de pareri oricum !!!!

Alex_VTR 04-05-07 13:28

Re: Placute inmatriculare
 
bv bine k te-ai descurcat si acu sa nu mai lipesti tampenii pe numere :D :D :D

dodo_d25 14-05-07 12:09

Re: Placute inmatriculare
 
Am rezolvat cu numerele mai cool !!! Am luat o bucata de ABS si ushor am reusit s adau jos abtzipildul . Acum au revenit la normal ca atunci cand le am luat :D. Nu mai fac prostia sa mai lipesc ceva peste. E buna vb aia cu "Prostia se plateste!" :)

Misu George 28-08-08 21:20

Re: Placute inmatriculare
 
[QUOTE=mache_rau;623874] Poti sa iti pui cum vrei numarul dar m-ai intai il dai perdut pe cel original la politie , ei emit o adeverinta ca ai perdut numarul dupa care tu iti pui numarul facut din orce, daca cumva te opreste arati dovada care ai primito de-la politie ca ai nr perdut si putina vrajeala si gata!!!!!:D:chillpill si faza cu wst , wpo si etc e adevarata !!!!

valyro 21-10-08 16:43

Re: Placute inmatriculare
 
pina la urma stie cineva ceva sigur ? ca de bagatori in seama sint satul

valyro 21-10-08 16:59

Re: Placute inmatriculare
 
stie cineva de unde iau placute cu distanta intre litere ??va ror frumos nu vreau comentarii de genul ( nu e bine , iti iei amenda , sau eu am ,sau tre sa ai pile sau se comanda la politie ) vreau ceva concret nr tel sau site pe net ceva

ionut_cluj 24-10-08 10:29

Re: Placute inmatriculare
 
Quote:

Originally Posted by valyro (Post 1818607)
stie cineva de unde iau placute cu distanta intre litere ??va ror frumos nu vreau comentarii de genul ( nu e bine , iti iei amenda , sau eu am ,sau tre sa ai pile sau se comanda la politie ) vreau ceva concret nr tel sau site pe net ceva

din Germania. Imi spui ce numar vrei si ti-l trimit prin curier, te costa 40 de euro amandoua.

Renzor 26-10-08 12:07

Re: Placute inmatriculare
 
Eu am vazut numere cu caractere despartite si cu "D" in loc de "RO" pe masini,in trafic.Sunt legale?

ionut_cluj 27-10-08 19:10

Re: Placute inmatriculare
 
Quote:

Originally Posted by Renzor (Post 1827620)
Eu am vazut numere cu caractere despartite si cu "D" in loc de "RO" pe masini,in trafic.Sunt legale?

nu sunt legale

tenn 11-12-09 11:02

Re: Placute inmatriculare
 
vad ca nu s-a mai scris demult in acest topic concret sunt persoane care se ocupa sau stiu ceva despre spatii intre litere B X X B W S? Multumesc

ionut_cluj 11-12-09 11:15

Re: Placute inmatriculare
 
pot sa-ti fac eu numere de-alea. da-mi un PM daca ai nevoie


All times are GMT +2. The time now is 00:13.

- Copyright 2026 4Tuning