Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania? (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/26531-potrivita-masina-strazile-romania.html)

d3spinul 25-01-07 19:11

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Quote:

Originally Posted by nk_12321 (Post 713425)
Pai si ce acolo vrei sa zici ca is mai bune drumurile ca la noi :?::?::?:

cred k oriunde in UE sunt drumuri mai bune k la noi...

eu unul pot sa confirm k in Ungaria, Austria, Cehia , Croatzia, Germania sunt drumuri mult mai bine!! am vizitat tzarile alea, shi am vazut cu ochii mei..

referitor la drum bun cu vechime mai mult d un an , cred k este A2, autostrada soarelui! :P

Pastiluta 26-01-07 13:41

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Da ai foaerte mare dreptate autostrada soarelui nu a fost renovata dupa un an ca celelalte . Oricum si acolo sunt gropi si smoala de akolo dak ai rabdare intr-o ora poti sa decojesti vreo 50 de metri si iei si te duci si vinzi la kilogram.

nk_12321 26-01-07 14:47

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Quote:

Originally Posted by d3spinul (Post 715330)
cred k oriunde in UE sunt drumuri mai bune k la noi...

eu unul pot sa confirm k in Ungaria, Austria, Cehia , Croatzia, Germania sunt drumuri mult mai bine!! am vizitat tzarile alea, shi am vazut cu ochii mei..

referitor la drum bun cu vechime mai mult d un an , cred k este A2, autostrada soarelui! :P


Bine yo intzeleg ca in UE is drumurile bune, tzarile ce au aderat de ceva vreme nu ca noi...... shi din cate shtiu yo Bulgaria a aderat o data cu noi..... Toata lumea shtie ca drumurile noastere in comparatie cu cele din tzarile UE cu experienta sunt de toata :oops:

Flamer 26-01-07 15:19

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Quote:

Originally Posted by Pastiluta (Post 713322)
Haha Oricum man akuma e bin k putem iesi din tara cu buletinu k dak e curse ne deplasam in Bulgaria k facem 3 , 4 ore si facem akolo si dupa ne intoarcem akasa :lol:

Ai dreptate,am fost acolo si chiar sunt mult mai bune strazile la ei dar in rest nimic si nu trebuie sa faci cine stie drum iti dai seama de cand intri pe pod, jumatatea noastra este de cacat iar a lor este bn asfaltata.

Pastiluta 27-01-07 07:31

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
:evil: :evil: Flamer are dreptate adica frate au aderat odata cu noi da ei chiar si asa au strazi mai bune ptr k la ei parlamentari nu fak k la noi din Bugetu ptr strazi de 10.000.000 . 9.500.000 sunt furati si 500.000 la strazi:evil: :evil:

nk_12321 27-01-07 09:47

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Aha fain la ei si nasol la noi:rolleyes2

Bogdan_ozzy 27-01-07 11:06

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Quote:

Originally Posted by Pastiluta (Post 717331)
:evil: :evil: Flamer are dreptate adica frate au aderat odata cu noi da ei chiar si asa au strazi mai bune ptr k la ei parlamentari nu fak k la noi din Bugetu ptr strazi de 10.000.000 . 9.500.000 sunt furati si 500.000 la strazi:evil: :evil:

asa este cu furatul din banii pentru straziile noastre....si inca ceva .. munca din romania care este depusa este de pomana.... .. si cu siguranta ati vazut si voi .. cand se lucreaza.... toti stau sprijiniti in lopata .... si cum se mai termina drumul??,... au termen de 7 luni sa termine o portiune si ei termina in 2 ani .. asa ca ... politica si gandirea din Romanie ... este de vina!!!Noroc.. si va urez .. masini mai bune si drumuri la fel de bune....;)

d3spinul 27-01-07 11:12

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Bogdan_ozzy (Post 717513)
asa este cu furatul din banii pentru straziile noastre....si inca ceva .. munca din romania care este depusa este de pomana.... .. si cu siguranta ati vazut si voi .. cand se lucreaza.... toti stau sprijiniti in lopata .... si cum se mai termina drumul??,... au termen de 7 luni sa termine o portiune si ei termina in 2 ani .. asa ca ... politica si gandirea din Romanie ... este de vina!!!Noroc.. si va urez .. masini mai bune si drumuri la fel de bune....;)

daaaa..ai mare dreptate.. uite am prins eu o poza super...

in stilu asta o sa ne dea in judecata aia din UE de o sa ne falimenteze :)))

asa cum au facut shi cu taxa de prima inmatriculare .

Bogdan_ozzy 27-01-07 11:14

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
bravo omule... ai facut o poza super... vedeti cum trudeste Romanul ...?? se chinuie pentru noi sa termine drumuriile si noi suntem nemultumiti ... of of.. in stilul asta ..... trebuie sa ne urcam cu masian pe trotuar .. in fine ... Noroc..;)

nk_12321 27-01-07 11:25

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Quote:

Originally Posted by d3spinul (Post 717522)
daaaa..ai mare dreptate.. uite am prins eu o poza super...

in stilu asta o sa ne dea in judecata aia din UE de o sa ne falimenteze :)))

asa cum au facut shi cu taxa de prima inmatriculare .

zuper poza;) somn ushor aluia care trudeshte..... ma totushi yo cred ca el incerca sa traga de volan:lol: ..... shtitzi voi cum e fara SERVO:cry:

V6Turbo2.0 27-01-07 11:28

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Lada Niva este optiunea castigatoare.

nk_12321 27-01-07 11:31

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Quote:

Originally Posted by V6Turbo2.0 (Post 717540)
Lada Niva este optiunea castigatoare.

Interesanta optziune.... explica shi tu de ce :?::?::?: ideia e destul de interesanta;)

V6Turbo2.0 27-01-07 11:32

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Ieftina, simpla, 4*4, solida ca un tanc, te urci cu ea pe pereti daca vrei, ieftin de intretinut.Nu are moarte.

nk_12321 27-01-07 11:36

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Am vazut ca romanii o au la inima......
Quote:

Nu are moarte.
.... shi chiar daca ar muri nu ai plange dupa ea;)

d3spinul 27-01-07 11:47

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Quote:

Originally Posted by nk_12321 (Post 717536)
zuper poza;) somn ushor aluia care trudeshte..... ma totushi yo cred ca el incerca sa traga de volan:lol: ..... shtitzi voi cum e fara SERVO:cry:

a tras de volan vreo 1-2 ore mama mama.. shi nici nu s a mishcat :))))

Pastiluta 27-01-07 12:19

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Man stati calmi k Nic UE nu ne face noua strazile k la kat fura romana le furam in 5 ani lu aia toti bani si dau aia faliment noi furam tot ce prindem . Mah stii cva sa fure nu zik k nu da macar sa fure si ei cu demnitate si dak fura barem dak angajeaza o firma cum a zis si bogdan macar dupa ce ii angajeaza sa munceasca frate :mad:

nk_12321 27-01-07 12:36

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Macar muncitorii de rand ar trebui sa intzeleaga ca de fapt fura de la ei.... ca pana la urma si ei conduc pe aceleashi drumuri ca si noi:rolleyes2

Pastiluta 27-01-07 12:38

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
nk ai dreptate da majoritatea de pe santier sunt oameni de la sate si aia 20.000.000 pe luna sunt bani grei si ei oricum nu isi cumpara masina si ii doare da pe noi ne omoara :rolleyes2:

Bogdan_ozzy 27-01-07 12:44

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Ati fost vreodata .. in germania... sa mergeti pe 300 000 de km de autostrada fara limita de viteza .. si sa poti sa-i dai in gusala masina pana .. dai "acul peste cap" :P!!! cele mai multe accidente care le-am vazut live in germania au fost ca le puscau pneurile la viteza acea... in fine.. cand o sa avem si noi asemenea autostrazi ...??? Noroc.. si astept raspuns !!!??

nk_12321 27-01-07 13:00

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
:x :x ma da ashtea nici carutzi nu au:?::?::?: cu aia e mai nasol sa dai in gropi.... sau ce ...si'au pus suspensii:?::?::?:

d3spinul 27-01-07 13:31

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Bogdan_ozzy (Post 717650)
Ati fost vreodata .. in germania... sa mergeti pe 300 000 de km de autostrada fara limita de viteza .. si sa poti sa-i dai in gusala masina pana .. dai "acul peste cap" :P!!! cele mai multe accidente care le-am vazut live in germania au fost ca le puscau pneurile la viteza acea... in fine.. cand o sa avem si noi asemenea autostrazi ...??? Noroc.. si astept raspuns !!!??

daaa...da ai vazut k pana in germania e o autostrada care incepe de la unguri shi duce pana in germania ?? shi acolo e super.. stai k am nishte poze d cand am fost eu..

nk_12321 27-01-07 13:42

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Adevaru e ca in occident mai exista si acele parcari super amenajate si sa recunoashtem un grad mai ridicat de cultura (educatie anti poluare)
Sunt acele parcari cu scaune masa si WC (ca pana la urma si asta trebue la drum lung:lol:) deci mai avem foarte multe de facut pana ajungem si noi ca ei:cry:

d3spinul 27-01-07 14:02

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by nk_12321 (Post 717727)
Adevaru e ca in occident mai exista si acele parcari super amenajate si sa recunoashtem un grad mai ridicat de cultura (educatie anti poluare)
Sunt acele parcari cu scaune masa si WC (ca pana la urma si asta trebue la drum lung:lol:) deci mai avem foarte multe de facut pana ajungem si noi ca ei:cry:

off topic..

uite care e cea mai potrivita mashina pt strazile din Praga! :P

Pastiluta 27-01-07 18:06

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Iti zik yo de pe akuma raspunsu Ozzy niciodata nu o sa avem noi straiz k germanii :D

Flamer 27-01-07 19:28

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
ba da, dar cand vom avea noi strazi ca germanii aia nu vor mai avea strazi, vor zbura.

Bogdan_ozzy 27-01-07 19:30

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Asa este Pastiluta.. trebuie sa ne obisnuim cu gandul ... poate copii mei ..o sa prina drumuri mai frumose .. mai plate ..fara gropi .. ce mai..... klumea.. acum doar putem sa aspiram .. la drumuri mai bune!!.;)

Flamer 27-01-07 19:43

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Daca nu ne mai batem joc si vorbin serios , eu spun cum am spus de la inceput , strazile se vor face in cam zece ani

Pastiluta 28-01-07 08:32

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Bogdan copii mei o sa prinda drumuri mai buna si yo ma bukur ptr asta. Oricum n-ar fi rau sa prindme si noi niste strazi mai bune :lol: :lol: :lol: :lol:

d3spinul 28-01-07 15:51

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Quote:

Originally Posted by Flamer (Post 718203)
Daca nu ne mai batem joc si vorbin serios , eu spun cum am spus de la inceput , strazile se vor face in cam zece ani

eu nu cred, poate pe la tine in Piteshti.. la noi prin Buc eu zic k e practic imposibil..

nu ai vazt k shi autostrada, Buc - Pit dupa 2 ani, dupa ce a fost refacuta, a intrat din nou in reparatzii..

macar sa fim optimishti ! :lol: :lol:

Flamer 28-01-07 17:34

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Corect dar intrand in U.E. vom avea un buget mai mari ptr. strazi, utilaze moderne, materiale de calitate, un amestec al materialelor mai bun si acum vom avea lucratori mai multi ca salariul se va dubla si deci autostrada Buc.-Pitesti se va face mai repede si mai buna.

Flamer 28-01-07 17:38

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Si da, in Pitesti, gropile nu mai sunt, cel putin pe strajile pe unde umblu eu.

Flamer 28-01-07 17:59

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Quote:

Originally Posted by PANDA1984 (Post 719479)
frate tu esti un mare visator!nu o sa vezi tu asa curand asa ceva la noi in tara!auzi amestecuri si nebunii:))!tu esti genu care o musca la orice vrajeala cum au muscato majoritatea!

Ba esti prost rau, daca nu stii nu te baga. Tu stii din ce este facut asphaltul, nu asa ca nu te baga copil prost,tu nu ai 21 de ani asa ca stai in banca ta !

Flamer 28-01-07 18:00

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Si sunt sigur ca nici politica nu stii, daca nu suntem in ton cu cerintele U.E. atunci vom avea atatia bani de dat la ei incat vom fii cu totii saraci.

d3spinul 28-01-07 18:34

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
bai , nu va mai certatzi .. sa nu uitam topicul : Cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania !

Pastiluta 29-01-07 06:14

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Pana se vor face la noi strazile. Dak la noi o sa se faca strazile la 4 ani dupa UE eu o sa intru intentionat cu masina mea in masina de politie si knd o sa ma intrebe o sa zik k asa am vrut yo :lol: :D

nk_12321 17-02-07 17:17

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
1 Attachment(s)
M'am hotarat asta e numa bun pt. strazile noastre:lol: :lol: :lol:

Bogdan_ozzy 17-02-07 18:28

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
da .. este o "masina" de serie .. prinde 345 de km /h consum mediu de 7% este o "masina" de lux si pentru ea sau facut spalatori auto speciale :))) da este buna pt romania;)

dan_m3 19-02-07 14:43

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
1 Attachment(s)
degeaba sint strazile bune si masinile bune daca sint soferii prosti,...

Attachment 219425

:rolleyes2

vgedc 22-02-07 18:38

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
caruta sau faitonu.....CLAR !!!

criss_cars 23-02-07 16:08

Re: Care e cea mai potrivita masina pentru strazile din Romania?
 
Consider k cea mai portivita masina pt strazile noastre e Loganul. Asta chiar dak o sa radeti e parerea mea. servceul cat de cat ieftin prteul acceptabil si in plus e dacie e facuta pt Romania.


All times are GMT +2. The time now is 12:10.

- Copyright 2026 4Tuning