Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Subwoofere auto (https://forum.4tuning.ro/553-subwoofere-auto.html)
-   -   VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A (https://forum.4tuning.ro/553-subwoofere-auto/263252-vand-spl-dynamics-spl-460d1a.html)

ettore 28-02-12 12:05

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
Quote:

Originally Posted by Tibitzu (Post 4904670)
Nu prea cunosti povestea...Le-am luat cand aveam Oltcitul si aveam doua puse in wall...unul s-a vandut ( cel de la tine) si a mai ramas acesta care am zis ca il pastrez pentru mine....am cumparat focusul,am instalat toate cele si la final am tras concluzia ca nu mai ramane loc si pentru el.te-ai prins???:D

am inteles ceva :) si ceva care iti incape ,ce ai in wishlist? ? :) spor la vanzare

Tibitzu 28-02-12 13:07

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
Defapt nu e cel de la tine ma scuzi...e cel de la dany sxx :D ...

Habar nu am ...eu in general ma apuc de proiect si stabilesc dorinta dupa ce ma vad cu banii in mana...:-)..nu vreau sa imi distrug visele singur...

Tibitzu 02-03-12 22:19

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
Urgent...cash 1200 lei....schimburi 1600 lei ( doar cu subwoofere potente si impecabile) peste 2500 lei este in magazin...

Tibitzu 28-03-12 18:51

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
Urgent, se mai tine la vanzare cateva zile ...este nou si pretul este nesimtit de mic... daca nu se vinde il pun pe masina....

DANY SXX 28-03-12 19:14

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
:lol::lol::lol: vine varaaaa .... si abia asteapta sa-si reintalneasca fratiorul :lol::lol:

ettore 28-03-12 21:39

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
cum sa il pui pe masina daca ziceai ca nu incape :) ?

Tibitzu 28-03-12 22:59

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
Renunt la bancheta....asa incape...sau stau cu ea rabatata...:D sau ii fac o incinta mai mica...chiar daca nu o sa fie una potrivita...

ettore 29-03-12 06:17

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
vise taicaH vise :))) :P place sa te complici

Tibitzu 29-03-12 14:25

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
Pai doar nu o sa il dau pe nimic...pe bune acum...il dau ca sa imi iau ce??..asa macar cu asta incinta buna sau nu pana la urma este un 18"...suna si in 70 litri...este la mai putin de jumatate de pret si nu se arunca nimeni....si este nou..

ettore 29-03-12 14:33

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
daca n-ai vrut schimb ,ce sa ii faci :) Spor in continuare poate il dai pana in final

DANY SXX 29-03-12 19:09

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
Quote:

Originally Posted by ettore (Post 4955730)
daca n-ai vrut schimb ,ce sa ii faci :) Spor in continuare poate il dai pana in final

il da sigur .... mie ... daca nul il ia alcineva pana in vara ...:lol::lol:

Tibitzu 29-03-12 20:44

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
eu sper sa nu ma apuce luna mai cu el...ca daca ii fac incinta si il pun pe masina nici nu il mai dau.....:D sau daca il dau bineinteles ca nu o sa il mai dau la pretul asta...

DANY SXX 29-03-12 20:58

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
asta e ... eu pana nu am banii in mana nu vorbesc :lol::lol::lol:
ontopic,pe unele situri e dat la 1500 rms pe altele la 3000 ... de ce?

Tibitzu 29-03-12 21:31

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
pai pe unele site-uri au copiat descrierile de la ala de 18 normal.... app stiai ca afara team spl dynamics cu unul d-asta si cu 20 kw au dat 164 db... :D ???

DANY SXX 29-03-12 21:35

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
Quote:

Originally Posted by Tibitzu (Post 4956348)
pai pe unele site-uri au copiat descrierile de la ala de 18 normal.... app stiai ca afara team spl dynamics cu unul d-asta si cu 20 kw au dat 164 db... :D ???

nu :lol::lol::lol::lol: ... sigur ai scris bine 164? sau ai apasat 6 in loc de 5 ?:lol:
ma gandeam ca are aceiasi putere rms ... dar clar nu se poate fiind varianta de top, e si mai scump fata de cel normal

ettore 29-03-12 21:47

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
singura diferenta este ca asta poate cobora mai jos pt ca e 2x1 si nu 2x2 ohm ..ambele sunt 1500 rms ...diferenta este doar de bobine si atata ;) inca odata spor la dat ...ca am fakut atatea "up-uri" :)))

DANY SXX 29-03-12 21:48

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
ce treaba are impendanta cu coboratul in frecventa ? :lol::lol:
:oops::oops:

de fapt nu mai facem nici un up ... de cand sa introdus noul mod de a face up 8)

Tibitzu 30-03-12 08:34

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
ettore@ Total gresit si nu are nici o treaba impedanta cu coboratul in frecventa ... nu ma chinui sa te conving dar poti sa dai un mail aici si sa te lamuresti [email protected] si iti vor raspunde cei care le construiesc...

460d1a este varianta de competitie
460d2 este varianta normala

Diferentele intre cele doua sunt foarte mari...defapt nu se aseamana decat la aspect...motor,bobina,spidere,conul toate sunt diferite la acesta fata de cel normal...

ettore 30-03-12 10:34

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
m-am referit ca 2x1 = 0.5 ohm si 2x2 = 1ohm deci nu cred ca am scris eu nicaieri frecventa sau ceva de genu,,,,ca fiecare e partea a 2-a cum se exprima ,era strict legat de ohm-i

DANY SXX 30-03-12 17:40

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
Quote:

Originally Posted by ettore (Post 4956404)
singura diferenta este ca asta poate cobora mai jos pt ca e 2x1 si nu 2x2 ohm ..ambele sunt 1500 rms ...diferenta este doar de bobine si atata ;) inca odata spor la dat ...ca am fakut atatea "up-uri" :)))

mai sus scrie clar, negru pe alb ce ai zis :lol::lol:... degeaba incerci so dai inapoi :lol::lol::lol:

ettore 30-03-12 22:37

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
Quote:

Originally Posted by DANY SXX (Post 4957541)
mai sus scrie clar, negru pe alb ce ai zis :lol::lol:... degeaba incerci so dai inapoi :lol::lol::lol:

am specificat inca odata ca diferenta este doar de bobine prietene cum scrie m-ai sus ... "coboara m-ai jos" era vorba de incinte sau HZ nu cred ,asa ca laso asa co umpli de sange

DANY SXX 30-03-12 22:55

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
Quote:

Originally Posted by ettore (Post 4958046)
am specificat inca odata ca diferenta este doar de bobine prietene cum scrie m-ai sus ... "coboara m-ai jos" era vorba de incinte sau HZ nu cred ,asa ca laso asa co umpli de sange

tocmai ce spunea omu asta ca diferenta nu este numai de bobine.:lol::lol:
"Diferentele intre cele doua sunt foarte mari...defapt nu se aseamana decat la aspect...motor,bobina,spidere,conul toate sunt diferite la acesta fata de cel normal... " ...
neatentia :oops::oops::oops: :lol::lol::lol:

ettore 31-03-12 08:37

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
frate esti copac ,am specificat doar ce am zis eu in primu post - si ce sa inteles ,(ca a zis omul ca is mari diferente la multe chesti e partea a 2-a) ,Nu stiu ce plm imi intorci mie atata vorbele ,si bagarile de seama cu smiley-uri si rahaturi plm de mirc-ist...Cand o sa ai bani sa iti ei subwoofer (nu pomana de preturi) atunci sa te afirmi atata, ai si tu 1 SPL la fel ca asta si te bagi atata in seamna de parca ai vreun Z-et de la DD... si de parca mai vrei unu ..

DANY SXX 31-03-12 08:49

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
tin sa cred ca nu-ti dai seama la vorba ! ia abecedarul si invata ! hai noroc :lol::lol:

Tibitzu 31-03-12 12:29

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
Hai gata...terminati...parca aveti 5 ani...

Tibitzu 11-04-12 18:44

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
inca putin si il pun pe masina...

Tibitzu 18-04-12 22:22

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
A plecat la Bucuresti...sa il folosesti sanatos si sa pui aici un feedback :D ...

DANY SXX 20-04-12 10:23

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
:sad::sad::sad::sad::sad:

Tibitzu 20-04-12 23:22

Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
 
Pret de acadele la un subwoofer extraordinar...s-a dus...asta este..:-)


All times are GMT +2. The time now is 16:24.

- Copyright 2026 4Tuning