Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - 13 DUM coupe (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/256905-e36-13-dum-coupe.html)

[email protected] 18-05-11 15:42

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
Quote:

Originally Posted by V1RuS (Post 4332354)
frumoasa rau pisik :D ... cu geamurile nu ai probleme ?

ms:P ba da am probleme la ala de la sofer,cand vreau sa il inchid,se mai deschide cate 1-2cm,si tot asa,il inchid cate putin pana sus,da nu tot timpu face asa,chiar nu stiu de la ce sa fie...bafta si tie:D

[email protected] 18-05-11 15:47

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
1 Attachment(s)
am uitat sa va zic ca mai am o pisica acasa,tot coupe:)) alb-negru:))

Fantomel4u 18-05-11 18:30

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
Quote:

Originally Posted by [email protected] (Post 4333946)
am uitat sa va zic ca mai am o pisica acasa,tot coupe:)) alb-negru:))

dumy cat ai dat pe jante?
si pe capacele cu bayern :D:X prea tari

Wilgax 18-05-11 19:07

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
Ne place place place cum arata in pozele de mai sus.Insa ce nu imi place si sper sa nu supere pe nimeni, nu sunt de acord cu ce s-a facut in privinta compartimentului motor si anume vopsite plasticele.:sad:

[email protected] 18-05-11 20:26

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
Quote:

Originally Posted by Fantomel4u (Post 4334218)
dumy cat ai dat pe jante?
si pe capacele cu bayern :D:X prea tari

jantele au fost 1300 de dolarii,luate din America,ele sunt originale beyern,si capacele sunt de la ele,asa vin cand le cumperi:D

[email protected] 18-05-11 20:31

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
Quote:

Originally Posted by Wilgax (Post 4334307)
Ne place place place cum arata in pozele de mai sus.Insa ce nu imi place si sper sa nu supere pe nimeni, nu sunt de acord cu ce s-a facut in privinta compartimentului motor si anume vopsite plasticele.:sad:

ms omu,nu-i nici o problema,orice parere este binevenita:D numai bine si bafta:)

Maniak22 18-05-11 21:16

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
Quote:

Originally Posted by [email protected] (Post 4334501)
ms omu,nu-i nici o problema,orice parere este binevenita:D numai bine si bafta:)

Eu a-si fi facut si admisia albastra ca sunt mai patriot de felul meu:lol::lol:
Hai bafta cu ea:)

[email protected] 18-05-11 21:23

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 4334645)
Eu a-si fi facut si admisia albastra ca sunt mai patriot de felul meu:lol::lol:
Hai bafta cu ea:)

:)) poate pe viitor:))

Fantomel4u 18-05-11 23:05

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
Quote:

Originally Posted by [email protected] (Post 4334484)
jantele au fost 1300 de dolarii,luate din America,ele sunt originale beyern,si capacele sunt de la ele,asa vin cand le cumperi:D

aisss mai ars la suflet :))

[email protected] 05-08-11 08:08

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
5 Attachment(s)
cateva poze k noua toba montata pe masina:D

[email protected] 17-02-13 13:12

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
8 Attachment(s)
salut la toata lumea,mai pun si eu cateva poze cu masina mea,pe care am reusit sa mai pun cate ceva,ce ii lipsea,am renuntat la angel eyes,am pus faruri normale,dar cu pozitii galbene,am pus si proiectoare galbene,am achizitionat bandourii de M,oglinzi M oem,volan raid cu airbag,si jantele le-am vopsit miezu galben,attacama yelow,culoarea de pe Z4 2012,sper sa va placa:D

melinte_gaby 18-02-13 12:03

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
Quote:

Originally Posted by [email protected] (Post 5366319)
salut la toata lumea,mai pun si eu cateva poze cu masina mea,pe care am reusit sa mai pun cate ceva,ce ii lipsea,am renuntat la angel eyes,am pus faruri normale,dar cu pozitii galbene,am pus si proiectoare galbene,am achizitionat bandourii de M,oglinzi M oem,volan raid cu airbag,si jantele le-am vopsit miezu galben,attacama yelow,culoarea de pe Z4 2012,sper sa va placa:D

foarte frumoasa masina,au iesit bomba jantele!! sa o stapanesti sanatos! :D

[email protected] 18-02-13 12:43

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
ms omu,bafta si tie cu a ta,imi place ce ai facut cu ea,numai bine:D

[email protected] 09-03-13 12:09

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
6 Attachment(s)
cateva poze dupa ce am dat jos bocancii:D

Wilgax 09-03-13 12:35

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
Senzatie a iesit.Contrastul dintre cul jantelor si cul masinii se potriveste de minune.O idee...pune niste splittere de GT.Doar o parere sper sa nu deranjeze.

[email protected] 09-03-13 18:28

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
ms,ma bucur k iti place,ideea cu spliterele este f buna,si eu m-am gandit dar am niste speed bump's in oras de juma de metru....dar oricum cred ca o sa pun:D

mihayruncanu 09-03-13 19:02

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
Frumoasa rau , imi place cum arata capacul la chiuloasa :twisted:

Wilgax 09-03-13 21:26

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
Ce model sunt jantele?Inca odata repet demential si dupa ce pui splittere va fi nebunie curata.

L.E-Poate pare haios dar ai in plan pe viitor un swap de motor?

[email protected] 10-03-13 11:55

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
ms inca o data:D jantele sunt beyern mesh 8,5 cu 9,5

florineluspr 10-03-13 13:01

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
Piesa masina!!

Wilgax 10-03-13 13:21

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
Quote:

Originally Posted by [email protected] (Post 5394083)
jantele sunt beyern mesh 8,5 cu 9,5

Ms mult!

Robynetzz 10-03-13 13:25

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
Salut. Zi-mi si mie un pic codul vopselei de pe jante?

[email protected] 10-03-13 15:15

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
salut,culoare este attacama yelow de pe z4 2011,si codu ii B21

[email protected] 26-10-13 17:08

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
5 Attachment(s)
M-am hotarat sa schimb jantele,si le-am ales pe cele de M5 e34 8,5 cu 10j:D scuza-ti calitatea pozelor...

ALINe36 26-10-13 18:35

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
sunt de e34 M modelul asta ??esti sigur ????

Budy_ 26-10-13 18:49

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
Quote:

Originally Posted by ALINe36 (Post 5600447)
sunt de e34 M modelul asta ??esti sigur ????

Daca ii spuneai ca sunt de E36 iti scadea din destaptaciune?Dar trebuie sa va dati destepti.
Sunt jante de E36,nu de E34.
Foarte frumoase.

ALINe36 26-10-13 20:07

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
Quote:

Originally Posted by Budy_ (Post 5600466)
Daca ii spuneai ca sunt de E36 iti scadea din destaptaciune?Dar trebuie sa va dati destepti.
Sunt jante de E36,nu de E34.
Foarte frumoase.

nu eram sigur 100% ca nu s-au montat M Contour si pe e34. Doar am intrebat ca eram curios , dar se gaseste mereu cate unu care interpreteaza cum vrea si incepe cu replici .......

[email protected] 26-10-13 21:46

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
scuze,am gresit cand am scris,am vrut sa scriu e39 seria 5 :D

Wilgax 27-10-13 07:07

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
Frumoase rau jantele dau nesimtit de bine pe masina.Din ce stiu pe E36 Countour sunt in varianta 7.5 fata cu 8.5 spate dar de 10 nu am auzit.Este prima data.In orice caz bomba pe 4 roti.

[email protected] 27-10-13 08:03

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
ms mult,ma bucur k iti plac:D ai dreptate,pe e36 s-a montat 7,5 cu 8,5,dar astea sunt de e39 pt ca sunt 10j pe spate,si gaura de centrare este mai mare decat la e36,am inele de centrare la ele:D

Wilgax 27-10-13 09:11

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
Quote:

Originally Posted by [email protected] (Post 5600714)
ms mult,ma bucur k iti plac:D ai dreptate,pe e36 s-a montat 7,5 cu 8,5,dar astea sunt de e39 pt ca sunt 10j pe spate,si gaura de centrare este mai mare decat la e36,am inele de centrare la ele:D

Important este ca nu ai intampinat probleme la montarea lor in rest...sa le rulezi sanatos!


L.E-Legat de vechile jante si de cele noi, ai putea sa incerci un virtual pe noile jante dar cu acelasi miez galben ca la cele vechi.Din punctul meu de vedere culorile se imbina perfect intre ele si iese Masterpiece!

[email protected] 27-10-13 09:38

Re: E36 - 13 DUM coupe
 
da,aia conteaza,legat de miezul galben sa stii ca m-am gandit si eu,poate,poate o sa le fac la primavara,ca acuma mai putin si punem incaltarile de iarna:D


All times are GMT +2. The time now is 20:30.

- Copyright 2026 4Tuning