![]() |
The avatar must be less than 80 pixels wide and 80 pixels high
asta imi scrie cand bag poza la uplod avatar from your machine acol tre sa bag nu |
da pai deschide AcdSee si modifica poza, da-i resize sa fie 80x80 sau aproximativ, oricare din marimi sa nu depaseasca 80 pixeli,
priceput :?: , ia vezi... |
Quote:
Iti dau un site, iei poza resp pe hdd, o incarci pe site-ul acesta si iti da un link in josul paginii dupa ce s-a incarcat. Ia ultimul link si incerci din nou cu [img]link respectiv[/img] site de uploadat poze>>>www.imageuploader.net vei vedea k merge Bafta |
sa vedem daca am reusit ceva sa speram :)
|
Alooooo unde-i restul :?: :!:
[img]link respectiv[/img] |
sa vedem daca am facut bine ca deja disper :D :D :D
|
Pai trebuie sa pui o imagine.... ce ai tu acolo e php...
mai simplu zis trebuie sa ai ceva de genul http:\\\\www.ceva.xxx\\xxx\\xxx.jpg sau .Gif adica link adresa imaginii nu a paginii care o contine. dar sper ca nu ai de gand sa pui poza de la link-ul ala... care are 1024x768.... ( http://img1.imageuploader.net/show.p...stem.jpg&d=152 ) |
De ce nu cititi si voi paginile anterioare ? S-a explicat de cateva ori in mai multe topicuri. Chiar trebuie sa se explice pentru fiecare in parte? :evil:
Avatar: Profile --> Avatar control panel -->Upload Avatar from a URL: La \"Upload Avatar from a URL:\", introduceti URL-ul (adresa) pozei de pe alt site. ATENTIE! Poza nu trebuie sa depasasca 80x80 pixeli! Semnatura: Profile --> Profile Information --> Signature: [img]adresa pozei, de pe alt site[/url] Poza nu trebuie sa depasasca 140 pixeli inaltime !!! |
zicetim atunci ceva adrese unde se gasesc poze faine
acuma nu va suparati pe mine ca nu am alt topic pe care sa incerc sa vad daca am facut bine :lol: :lol: in sfarsit ca am reusit si eu daca are cineva masina aia sami ziceti ca sa pun alta :D :D :D :D 3 mesaje intr-unu' - Gabi |
pai are cineva dar nush cine..
|
Re:
Quote:
|
mai sunt o gramada care au ....
|
sper ca asta nu o are nimeni sicetimi ceva sturi unde gasesc ceva poze faine :D
|
vezi ca e un site misto , www.4tuning.ro ;)
au o galerie bogata , btw , vezi ca nu iti apare nici o semnatura ;) [img] ... link ... [/img] ai inteles , dap ? |
2 Attachment(s)
Parchez si eu o imagine :D
|
2 Attachment(s)
Golf Power :P
|
2 Attachment(s)
le urk aici k nu reushesk in alta parte
|
cine ma poate ajuta si pe mine sa imi pun urmatoarea semnatura: http://terror.theterror.ro/drive2 ....sau mai bine zis se poatea sa pun o imagine modificata si cu php?
|
nu pote fi pusa la semnatura .. e format PNG si nici sa o modifici cu Photoshopu nu merge
merge decat .jpg sau .gif |
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
|
si cu mandra si cu draga..nu prea mere :oops:
pakat d emunca intr-adevar k e chiar interesanta lucrarea ta... :wink: |
Re:
Quote:
|
nop, de asta suntem pe aici, noi mai batranii sa incurajam noii veniti si sa oferim sfaturi, in masura in care putem :P
|
florin_cars :
foarte frumoasa atitudinea... sa imi dai pe pm adresa sa iti trimit un colet cu niste cadouri de la noi |
1 Attachment(s)
Semnatura
|
1 Attachment(s)
io vreau sa`mi pun asta :)
Addicted fan of |
nu reushesk sa pun poza cu bungedup la semnatura de ce ??
|
Re:
Quote:
edit: acu` am vazut ca nu ai scris adresa exacta asta e, pune-o p`asta :wink: :arrow: https://www.4tuning.ro/forum/upload/t...t_logo_103.gif |
Codul BB tre sa fie activat, nu dezactivat!
Iar linkurile tre sa fie directe! cu gif, jpg la sfarsit... Pentru a incerca, dati undeva sa postati si puneti codul care vreti sa-l aveti la semnatura in post, si dati preview nu submit si vedeti exact cum o sa va apara la semnatura. Asta ca sa faceti mai usor incercari. :wink: |
mersii de ajutor ... hai k le`am dat de cap
|
Re:
Quote:
|
2 Attachment(s)
..depozitez si eu cateva semnaturi...
|
Cele doua imagini din mesajul anterior au fost ultimele postate. Daca se mai uploadeaza vreuna dupa mesajul meu, sterg.
Folositi cu incredere www.imageshack.us, www.photobucket.com (se cere cont) sau orice alt site care permite uploadarea imaginilor. |
Incepand de azi, toti utilizatorii forumului care vor sa hosteze poze pentru semnatura/avatar, sunt rugati sa le uploadeze in Galeria foto a publicului de pe site.
Pentru informatii despre cum sa introduceti poze in semnatura, cititi aici. Topic inchis! |
| All times are GMT +2. The time now is 04:14. |
- Copyright 2026 4Tuning