![]() |
Re: Kia
Multumesc pt ajutor. Taicameu zicea ca doar pt diesel a auzit ca trebuie, dar nu stie din surse sigure, asa ca asteapta si el sa se stinga. Ms inca o data. Mai astept sugestii.
|
Re: Kia
|
Re: KIA
Dap...
Nu prea gasesti oameni care iubesc masinile Kia :| Cel putin nu pe 4tuning... |
Re: KIA
desi pe 4tuning nu prea sunt cluburile KIA sunt pline...
|
Re: KIA
4 Attachment(s)
Salut, eu am doar 16 ani, dar sunt pasionat de masini.;) Va prezint si eu masina lu taica-meu deocamdata. Pozele sunt luate de pe net, dar arata cam la fel masina. Eu inca nu am apucat sa ii fac poze. E un cee'd cu motor de 1.4, 109 cp, culoarea Dakar Yellow, varianta Best, peste 12000 de km (e taxi). Mie imi place foarte mult masina si abia astept sa fac 18 ani sa o iau la o tura.;)
P.S.: Daca mai aveti niste poze cu o Kia cee'd Dakar Yellow va rog sa puneti aici ca sa mai am pana ii fac eu la a mea. |
Re: KIA
Sa o stapanesti sanatos atat tu cat si tatal tau (e si a ta masina pentru ca tu esti al tatalui tau :D). N`am mai auzit de un cee`d taxi. Sunt sigur ca tatal tau are multi clienti care vor o tura cu Cee`d. La cati mai multi kilometri !
|
Re: KIA
Inainte avea un tico si taicamiu zice ca ii mergea mai bine cu el. Poate cand vad oamenii cat de frumoasa e se gandesc ca le ia mult, chiar daca tariful nu are voie sa fie mai mare de 1.6 lei/km. Pt mine asta nu conteaza, conteaza sa ma duca pe mine.:lol:
|
Re: KIA
Or fi clientii putini dar cred ca acele curse sunt lungi pentru ca pasagerii nu se pot plictisi in Cee`d :>. Eu sa fiu sincer.... tot as merge cu ea :)))
|
Re: KIA
adevarul e ca si eu deabia astept sa am ocazia sa o conduc. Este o plcere aparte. Mai ales ca intoarce si multa lume capul dupa ea, sa vada mai bine ce fel de masina e si se tot uita luuuuung pana dispare. :mrgreen:
|
Re: Kia
la toate e bine sa lasi martorii de pe bord sa se stinga....
kia ar trebui sa aiba si ea forum, ca sunt atatea mii pe sosele... eu am un proceed 1.6 de 126 de cai, merge foarte fain, se infige, are materiale foarte bune la interior, si exteriorul.... nu mai zic :P papa cam mult, dar asta e.... facem economii :)) din pacate o am busita momentan, o toanta a uitat de frana si s-a proptit in mine.... :evil: [img]http://farm4.static.***********/3210/3143084729_9720456acc.jpg[/img] [img]http://farm4.static.***********/3092/3131269370_56673b4561.jpg[/img] .... |
Re: KIA
kia ar trebui sa aiba si ea forum, ca sunt atatea mii pe sosele...
eu am un proceed 1.6 de 126 de cai, merge foarte fain, se infige, are materiale foarte bune la interior, si exteriorul.... nu mai zic :P papa cam mult, dar asta e.... facem economii :lol: din pacate o am busita momentan, o toanta a uitat de frana si s-a proptit in mine....:evil: [img]http://farm4.static.***********/3210/3143084729_9720456acc.jpg[/img] [img]http://farm4.static.***********/3092/3131269370_56673b4561.jpg[/img] |
Re: KIA
Lecca sa o folosesti sanatos si sa speram ca evenimentul neplacut pe care il ai cu ea e primul si ultimul.
|
Re: KIA
|
Re: KIA
3 Attachment(s)
@Lecca Ma doare sufletul cand vad indoitura aia in soiler. Sa speram ca va fi si ultimul. Oricum frumos pro_cee'd-ul negru. Sincer am stat pe ganduri mult pana am ales intre sored si black pearl. La neagra imi placea ca ieseau foarte bine in evidenta stopurile, insa nu se prea vedea si scobitura laterala de pe usi, care are si ea efectul ei. Si avan oarecum si o feblete pt culoarea rosie am inclinat balanta acolo. Mi se parea o culoare mai iesita din comun, mai ales cand e spalata. Daca ar trebui sa aleg din nou iar m-as gandi ceva vreme.
@JohnnyX Stai linistit ca vor spune toti ca a fost platita revista sa publice articolul, sau sa iasa asa podiumul, mai ales ca acolo scrie ca a detronat Porsche 911 si BMW M3:peace:. Iti dai seama ce vor zice omenii gen "e nemteasca", o sa se cam taie putin pe la vene, desi nu vor crede niciodata acel articol. Mai ales la noi in tzara care-i plina de masin second gen VW, Audi, BMW. "Da-s nemtesti vere'". |
Re: KIA
1 Attachment(s)
Eu zic sa`i lasam sa traiasca in agonie in continuare.
Legat de cee`d-ul meu: am umblat azi aproximativ 100 de kilometri cu masina, am resetat computerul de bord si cand am ajung acasa indica un consum mediu de 7,5 :peace:. Mentionez ca cei 100 de km au fost facuti in mare parte extraurban. P.S: Are 500 de km la bord :X. Sper sa mearga la fel si la 500 000 :X. |
Re: KIA
nah bine, normal ca a fost luat pretul in considerare, si utilitatea, dar sincer, cine si-ar lua proceed in defavoarea m3 daca ar avea banii necesari pt m3? :rolleyes2 :lol:
|
Re: KIA
Nu e vorba de asta. E clar ca un om cu bani foarte multi nu isi va lua cee`d. E vorba de cei care au bani de un Cee`d (cei din clasa medie) si care merg in strainatate si isi aduc vechiturile altora. De exemplu masina anului 2009 in Romania e Dacia Sandero. A concurat cu modele mult mai scumpe si mai performante dar totusi a iesit pe locul 1. Dar daca ai avea bani de o Mazda 6 nu ai lua Sandero. Pe locul 1 va iesi intotdeauna nu neaparat cea mai scumpa sau cea mai performanta masina ci cea care are cel mai bun raport calitate/pret/dotari/utilitate/alte criterii pe care ei le cantaresc.
|
Re: KIA
Parerea mea ca nici nu trebuiau sa mentioneze Porsche 911 si M3 in articol. Nu prea poti sa compari cee'd sau pro_cee'd cu 911 sau M3. Oricat de mult as vrea si cat de devotat as fi masinii mele, cele doua masini nu pot fi comparate cu cee'd. Cel putin deocamdata. Mai vedem peste cativa ani, sau cine stia cand apare KIA KOUP:evil:. Foarte-s curios ce motorizari va avea, dar la forma care o are nu cred ca-si vor bate joc de ea...
|
Re: KIA
De ce e topicul la Japoneze?! :shock: Ar trebui sa fie separat ca si alte marci, sau la altele, nu la Japoneze ca nu-i japoneza, e coreeanca sau europeanca dupa caz. ;)
|
Re: KIA
L-a mutat cineva care nu face diferenta dintre o marca coreeana si una japoneza X( Eu am facut topicul la rubrica Alte Marci X(
|
Re: Kia
Am si eu un Pro_Ceed Mars red 1.4 Classic cu optiuni...
Sunt foarte multumit de masina...am 3000 de km si merge brici... http://gonzo.fotohost.ro/gonzo_pro_ceed_mars_red |
Re: Kia
Orlando s`o folosesti sanatos fara evenimente neplacute !
Chestia aia neagra din faruri e tot o optionala sau e doar pentru pro`cee`d? Parca am mai vazut niste faruri asemanatoare la un pro cee`d :-?? |
Re: Kia
Asa sunt farurile.
Si vin si pe ceed si pe pro doar cu pachetul sport sau cu dotarea classic,style. Deci pot spune ca sunt optionale :) |
Re: Kia
N`am stiut`o pe asta... arata destul de bine :) S`o folosesti sanatos inca o data !
|
Re: Kia
ms.
asteptam sa treaca iarna si ne apucam de bricolat :lol: |
Re: Kia
Si eu mizez pe acelasi raport calitate/pret/dotari ca fiind cel mai convenabil model cee'd, alaturi de pro cee'd!
as alege oricand acest model in detrimetul altuia... de cand au scos pe piata modelul reprezentativ cee'd, altfel privesc aceasta marca! (se vede si din poza de la avatar ;) ) |
Re: Kia
farurile pe negru vin si pe varianta city(a mea) :)
|
Re: Kia
Sau le poti cumpara mai tarziu.:)
|
Re: Kia
"Japonezii". si-au facut club. Korea ce asteapta? Se uneste cumva "Hyundai" cu "Kia" pe aici?
|
Re: Kia
Moderatorii decid soarta topicului...
|
Re: Kia
Posesor de Kia Cee'd 1,6 CRDI /115 HP Blak Pearl- filtru aer K&N -Style
Dupa cca 5600 km masina se comporta impecabil, e adevarat suspensia pe drumuri mai ...putin normale lasa de dorit, dar asta e ! In privinta consumului, media la distanta parcursa (cca.2/3 :oras ) este de 6.2 l .Japoneza, asiatica , coreana sau cum o mai considera unii.. este o masina care devanseaza multe...Europene ! si sa nu uitam ca este conceputa si realizata in cea mai moderna uzina din Europa ! |
Re: Kia
Sa o folosesti sanatos Mihai ! Daca te rog frumos imi poti da mai multe detalii despre filtrul acela de aer? Ca ma tenteaza.... :clap:
P.S: Asteptam poze cu masina :D |
Re: Kia
Depinde ce motorizare ai @JohnnyX.
|
Re: Kia
E exact motorizarea pe care o ai si tu...1,4 16v 109 cai :D
|
Re: Kia
Pai si pe asta nu merge decat filtru conic. Nu se merita investitia pentru alt model de filtru la benzina.
|
Re: Kia
Quote:
|
Re: Kia
Ar fi o idee sa ne facem usergroup...
Eu mai am si hyundai si am usergroup si de acolo :D |
Re: Kia
Pai de user group am zis si eu. Trimite cineva PM la "Conducerea Tehnica"?
|
Re: Kia
O sa le comunic pe topicul SUGESTII/RECLAMATII desi prevad un raspuns, si anume activitate mai multa.
|
Re: Kia
Le-am cerut si eu asta...ce e drept un pic mai demult.
Am primit raspunsul pe care il anticipeaza fratili JohnnyX. Activitate...sa vada activitate pe forum :| |
| All times are GMT +2. The time now is 09:15. |
- Copyright 2026 4Tuning