![]() |
Re: Modificari facute la masinile noastre
7 Attachment(s)
E iarna dar tot se mai migaleste cate ceva :D
Unii vor considera asta o prostie , dar necesita multa migala si neaparato suflanta de aer cald ( ft ieftin pe mine m-a costat 90 de ron ) sau un feon ft bun! Cat despre folie este de pe okazii Folie Oracal iar mie personal imi place la nebunie ! |
Re: Modificari facute la masinile noastre
A iesit foarte bine si schimba mult aspectul :D Numai bine!
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
Quote:
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
6 Attachment(s)
Si o consola , care este aproape gata mai am sa o prind pe pozitie sa schimb husa aia si nuca de la schimbator si sa finisez oleaca marginile consolei cu feonul sa se lipeasca bine folia !
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
6 Attachment(s)
Interiorul aproape pus la punct mai sunt mici detalii + o buza la bara fata de laguna I !
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
3 Attachment(s)
Am facut trecere la 4 prezoane si jante las pozele sa vorbeasca si topicul masini
https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...ml#post5351228 A trebuit sa "roluiesc" putin aripile cu o reteta home-made :D dar totul este perfect ! |
Re: Modificari facute la masinile noastre
6 Attachment(s)
Bad-boy din fibra , finisat si vopsit + bara si grila revopsite !
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
2 Attachment(s)
Si cat de cat terminata !
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
Quote:
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
Ms ms mai multe poze gasesti pe topicul masini ! Mai nou am montat banchete si scaune de golf 3 gti , am modificat stopurile spate si etc.
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
5 Attachment(s)
Intre timp am inceput sa polishez jantele la cealalta masina , un Ford Fiesta daca e cineva interesat de reteta dati un pm.
Vedeti cum arata janta si cum a iesit , mai am doar sa aplic polishul ! Miezul vreau sa il vopsesc rosu , astept pareri . |
Re: Modificari facute la masinile noastre
Foarte buna evolutia felicitari chiar se vad super..mai mult ca sigur o sa arate frumos miezul rosu!
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
6 Attachment(s)
Domnul Alyn ti-am dat Pm si atasez poze cu miezul vopsit. Mai am sa curat putin unde am izolat ca a ramas iregular dar se rezolva ft simplu pentru ca unde nu vroiam vopsit am dat cu silicon si dau cu degetul si ramane o linie uniforma.
Sunt ft multumit de rezultat si orice doreste poate veni pana la mine la garaj sa vada cat de ok au iesit. Mentionez ca este a 2 a oara cand lucrez asa metodic si chiar a dat rezultate! Bafta tuturor ! |
Re: Modificari facute la masinile noastre
Au iesit foarte frumos jantele. Felicitari. Ai putea sa-i faci si capacele la oglinzi aceeasi culoare cu jantele, sa mai fie un scuipat de rosu pe masina :-) Apropo, ce culoare e Fiesta? Pune si tu o poza sa vedem tot "animalul"...
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
4 Attachment(s)
Asta e bestia :lol: astazi ma apuc sa schimb toata mecanica fata inclusiv discurile. Masina va primi folie pe geamuri , o finala decenta , un set de huse facute pe comanda dupa tiparul scaunelor si vor fii rosu in exterior si neagra bucata de pe mijloc plus un polish total. Pana in iarna va fii revopsita toata dar momentan ramane asa. Am atasat o poza si cum arata cand am cumparat-o asa vom vedea evolutia ei. A si sa nu uit mai mult ca sigur o sa fac farurile clean adica fara striatii sa fie sticla clara.
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
5 Attachment(s)
Si cum nimeni nu mai vrea sa adauge nimic continui cu "roatele " mele :D , Uitati-va atent la poze iti dai seama mai greu de diferenta cel mai bine se vede live totusi ....
Precizez ca am reusit sa fac rost de pasla si pasta speciala si cea ce se vede in poze e inca destul de departe de produsul finit ! |
Re: Modificari facute la masinile noastre
Frumoasa evolutia la jante cum se numeste pasta? :lol:
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
6 Attachment(s)
Jantele sunt gata , pana la urma am vopsit si oglinzile , urmeaza sa schimb cam tot ce tine de mecanica fata , mai mult ca sigur termin si cu folia polishul si etc. pana in wekend. Am incaltat jantele cu Pirelli p5000 195\50 R15 .
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
8 Attachment(s)
Si Fordul aproape gata , am lucrat ceva si pe la interior , am polishat toata masina , si ft curand urmeaza folia pe geamuri ! Am pus cateva poze si cum arata masina cand am achizitionat-o inainte de Paste cu cateva zile.
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
Quote:
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
Quote:
Bafta o seara buna ! |
Re: Modificari facute la masinile noastre
Quote:
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
Quote:
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
Quote:
Bafta,servici usor |
Re: Modificari facute la masinile noastre
Probabil se refera la montat lupe, joey-mod (vopsit interiorul negru la far), dublata semnalizarea in far, semnalizarea pe led, bad boy look etc. Chestii de genul. Zic si eu...Dar fiecare cu gusturile lui si masina lui.
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
Quote:
Abia astept sa ne vedem la o intalnire.Sper cat de curand. |
Re: Modificari facute la masinile noastre
9 Attachment(s)
"Joey-mod" la faruri, grila vopsita si o mica improspatare la arcurile spate. Multumesc userului tuner-man pentru lucrarea facuta cu cel mai mare simt de raspundere. Il recomand cu toata increderea. Si multumesc si baietilor care trebuiau sa ajunga la meetingul de la ora 19 de la finante dar au asistat la lucrare pentru sprijin moral :D Atasez cateva poze.
|
Re: Modificari facute la masinile noastre
am o skoda fabia si vreau sai fac niste modificari. un nr de telefon as vrea ca sa vorbim eventual sa ne intalnim sa discutam. ast
|
| All times are GMT +2. The time now is 05:20. |
- Copyright 2026 4Tuning