Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Buzau (https://forum.4tuning.ro/192-buzau.html)
-   -   Modificari facute la masinile noastre (https://forum.4tuning.ro/192-buzau/248569-modificari-facute-masinile-noastre.html)

tuner-man 20-01-13 01:49

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
7 Attachment(s)
E iarna dar tot se mai migaleste cate ceva :D
Unii vor considera asta o prostie , dar necesita multa migala si neaparato suflanta de aer cald ( ft ieftin pe mine m-a costat 90 de ron ) sau un feon ft bun! Cat despre folie este de pe okazii Folie Oracal iar mie personal imi place la nebunie !

Alyn93 20-01-13 09:03

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
A iesit foarte bine si schimba mult aspectul :D Numai bine!

tuner-man 20-01-13 13:50

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
Quote:

Originally Posted by Alyn93 (Post 5326150)
A iesit foarte bine si schimba mult aspectul :D Numai bine!

Mersi frumos , bafta tuturor !

tuner-man 22-01-13 17:38

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
6 Attachment(s)
Si o consola , care este aproape gata mai am sa o prind pe pozitie sa schimb husa aia si nuca de la schimbator si sa finisez oleaca marginile consolei cu feonul sa se lipeasca bine folia !

tuner-man 05-02-13 17:25

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
6 Attachment(s)
Interiorul aproape pus la punct mai sunt mici detalii + o buza la bara fata de laguna I !

tuner-man 06-02-13 15:53

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
3 Attachment(s)
Am facut trecere la 4 prezoane si jante las pozele sa vorbeasca si topicul masini
https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...ml#post5351228


A trebuit sa "roluiesc" putin aripile cu o reteta home-made :D dar totul este perfect !

tuner-man 04-03-13 08:07

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
6 Attachment(s)
Bad-boy din fibra , finisat si vopsit + bara si grila revopsite !

tuner-man 06-03-13 00:38

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
2 Attachment(s)
Si cat de cat terminata !

varutubz 07-03-13 20:38

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
Quote:

Originally Posted by tuner-man (Post 5388892)
Si cat de cat terminata !

imi place,sa o stapanesti sanatos

tuner-man 07-03-13 22:42

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
Ms ms mai multe poze gasesti pe topicul masini ! Mai nou am montat banchete si scaune de golf 3 gti , am modificat stopurile spate si etc.

tuner-man 07-08-13 13:34

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
5 Attachment(s)
Intre timp am inceput sa polishez jantele la cealalta masina , un Ford Fiesta daca e cineva interesat de reteta dati un pm.

Vedeti cum arata janta si cum a iesit , mai am doar sa aplic polishul ! Miezul vreau sa il vopsesc rosu , astept pareri .

Alyn93 07-08-13 16:27

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
Foarte buna evolutia felicitari chiar se vad super..mai mult ca sigur o sa arate frumos miezul rosu!

tuner-man 07-08-13 22:23

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
6 Attachment(s)
Domnul Alyn ti-am dat Pm si atasez poze cu miezul vopsit. Mai am sa curat putin unde am izolat ca a ramas iregular dar se rezolva ft simplu pentru ca unde nu vroiam vopsit am dat cu silicon si dau cu degetul si ramane o linie uniforma.
Sunt ft multumit de rezultat si orice doreste poate veni pana la mine la garaj sa vada cat de ok au iesit. Mentionez ca este a 2 a oara cand lucrez asa metodic si chiar a dat rezultate!

Bafta tuturor !

AnduGTR 09-08-13 08:01

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
Au iesit foarte frumos jantele. Felicitari. Ai putea sa-i faci si capacele la oglinzi aceeasi culoare cu jantele, sa mai fie un scuipat de rosu pe masina :-) Apropo, ce culoare e Fiesta? Pune si tu o poza sa vedem tot "animalul"...

tuner-man 09-08-13 09:43

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
4 Attachment(s)
Asta e bestia :lol: astazi ma apuc sa schimb toata mecanica fata inclusiv discurile. Masina va primi folie pe geamuri , o finala decenta , un set de huse facute pe comanda dupa tiparul scaunelor si vor fii rosu in exterior si neagra bucata de pe mijloc plus un polish total. Pana in iarna va fii revopsita toata dar momentan ramane asa. Am atasat o poza si cum arata cand am cumparat-o asa vom vedea evolutia ei. A si sa nu uit mai mult ca sigur o sa fac farurile clean adica fara striatii sa fie sticla clara.

tuner-man 09-08-13 22:53

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
5 Attachment(s)
Si cum nimeni nu mai vrea sa adauge nimic continui cu "roatele " mele :D , Uitati-va atent la poze iti dai seama mai greu de diferenta cel mai bine se vede live totusi ....


Precizez ca am reusit sa fac rost de pasla si pasta speciala si cea ce se vede in poze e inca destul de departe de produsul finit !

Alyn93 10-08-13 01:45

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
Frumoasa evolutia la jante cum se numeste pasta? :lol:

tuner-man 11-08-13 20:30

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
6 Attachment(s)
Jantele sunt gata , pana la urma am vopsit si oglinzile , urmeaza sa schimb cam tot ce tine de mecanica fata , mai mult ca sigur termin si cu folia polishul si etc. pana in wekend. Am incaltat jantele cu Pirelli p5000 195\50 R15 .

tuner-man 15-08-13 22:15

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
8 Attachment(s)
Si Fordul aproape gata , am lucrat ceva si pe la interior , am polishat toata masina , si ft curand urmeaza folia pe geamuri ! Am pus cateva poze si cum arata masina cand am achizitionat-o inainte de Paste cu cateva zile.

Madalin.Copilu' 20-10-13 23:37

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
Quote:

Originally Posted by tuner-man (Post 4192204)
Dupa o zi de munca si migalit la greu mi-am facut si eu angels ,pozele sunt facute cu telefonul dar cat de cat va puteti da seama cum au iesit si sunt binevenite orice tip de pareri !
Habar nu am de ce se vad culori diferite in poze luminile sunt albe albe presupun ca este de la telefon.

Salut.Copilu te deranjeaza.Vreau si eu sa imi pun inele in faruri la un passat 2002 si caut pe cineva care sa ma ajute.Si tu esti acela se pare :D.Uite nr meu,dami un mesaj cand ai timp si te sun sa vb.0748298732

tuner-man 21-10-13 19:25

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
Quote:

Originally Posted by Madalin.Copilu' (Post 5596379)
Salut.Copilu te deranjeaza.Vreau si eu sa imi pun inele in faruri la un passat 2002 si caut pe cineva care sa ma ajute.Si tu esti acela se pare :D.Uite nr meu,dami un mesaj cand ai timp si te sun sa vb.0748298732

Buna seara , daca doresti ma poti cauta in Merei sau la numarul 0786594678 , desi pentru pasat se pot face chestii mult mai misto decat angels eyes.

Bafta o seara buna !

zamansilviu 22-10-13 22:03

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
Quote:

Originally Posted by tuner-man (Post 4192204)
Dupa o zi de munca si migalit la greu mi-am facut si eu angels ,pozele sunt facute cu telefonul dar cat de cat va puteti da seama cum au iesit si sunt binevenite orice tip de pareri !
Habar nu am de ce se vad culori diferite in poze luminile sunt albe albe presupun ca este de la telefon.

nu da rau am facut si eu unele odata si la fel ca ale tale erau mai rotunde oleaxa ale tale sunt cam jumate de cerc.dar mam lipsit miam cumparat de la dorali 40 lei 2 bucati

tuner-man 24-10-13 00:05

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
Quote:

Originally Posted by zamansilviu (Post 5597798)
nu da rau am facut si eu unele odata si la fel ca ale tale erau mai rotunde oleaxa ale tale sunt cam jumate de cerc.dar mam lipsit miam cumparat de la dorali 40 lei 2 bucati

Din 2011 pana in ziua de astazi nu doresc sa ma laud , dar am o oarecare experienta si pot face unele lucruri destul de interesante ;) . Oricum nu cu asta ma ocup , doar cand am prea mult timp liber.

Madalin.Copilu' 24-10-13 12:51

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
Quote:

Originally Posted by tuner-man (Post 5596939)
Buna seara , daca doresti ma poti cauta in Merei sau la numarul 0786594678 , desi pentru pasat se pot face chestii mult mai misto decat angels eyes.

Bafta o seara buna !

Salut.La ce te referi cand spui ca se pot face chestii mult mai misto decat angel eyes?cateva poze daca se poate?


Bafta,servici usor

AnduGTR 24-10-13 14:22

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
Probabil se refera la montat lupe, joey-mod (vopsit interiorul negru la far), dublata semnalizarea in far, semnalizarea pe led, bad boy look etc. Chestii de genul. Zic si eu...Dar fiecare cu gusturile lui si masina lui.

Madalin.Copilu' 28-10-13 20:23

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
Quote:

Originally Posted by AnduGTR (Post 5598960)
Probabil se refera la montat lupe, joey-mod (vopsit interiorul negru la far), dublata semnalizarea in far, semnalizarea pe led, bad boy look etc. Chestii de genul. Zic si eu...Dar fiecare cu gusturile lui si masina lui.

Am lupe pe faza scurta,ma bate gandul sa ii pun si pe lunga (daca se poate) dar mi-a zis cineva ca nu prea se poate...acum astept si alte pareri,joey-mod o sa urmeze din primavara,pana atunci vreau sa strang ceva bani,apoi sa ii bag pe toti deodata in masina...si din primavara...sa inceapa distractia (jante,suspensie,stopuri full led,bad boy,clear total semnalizarea full led).Apropo buna idee Andu.Ms
Abia astept sa ne vedem la o intalnire.Sper cat de curand.

AnduGTR 23-11-13 19:47

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
9 Attachment(s)
"Joey-mod" la faruri, grila vopsita si o mica improspatare la arcurile spate. Multumesc userului tuner-man pentru lucrarea facuta cu cel mai mare simt de raspundere. Il recomand cu toata increderea. Si multumesc si baietilor care trebuiau sa ajunga la meetingul de la ora 19 de la finante dar au asistat la lucrare pentru sprijin moral :D Atasez cateva poze.

georgianflo 02-06-14 19:22

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
am o skoda fabia si vreau sai fac niste modificari. un nr de telefon as vrea ca sa vorbim eventual sa ne intalnim sa discutam. ast


All times are GMT +2. The time now is 05:20.

- Copyright 2026 4Tuning