Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/243903-daewoo-cielo-2000-sfi-16v.html)

naci_sfi 15-03-11 10:15

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by banzay (Post 4170406)
Care e rolul A6-ului in 'liniuta'? A vazut multe liniute si cateodata mai exista si a 3-a masina in spatele lor (sau in paralel)... alta camera cumva?

nu , este un a6 2,7 tdi cu soft si venea in spatele nostu sa se intreaca cu noi, bine masina fuge mult mai bine decat sfi-u meu:))

naci_sfi 15-03-11 10:20

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
se omologau mai demult am auzit si eu, de curand un prieten sa chinui sa omologheze un let pe o astra gsi masina facuta ok cu frante cu absolut tot, si nimic i-au scos motoru euro 2 si masina non euro si sa lasat pagubas.

REPTYLE 17-03-11 15:26

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
imi place mult masina :D
bafta cu ea !

Aleks. 18-03-11 10:15

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
foarte tare man...ti'am vazut masina prin oras de cateva ori..insa nu stiam ce ascunde sub capota:D..

Luigyy 24-03-11 12:44

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
am vazut pe youtube ca te-ai dat si cu o astra Gsi , care a fost rezultatu ?

naci_sfi 24-03-11 16:18

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by Luigyy (Post 4196638)
am vazut pe youtube ca te-ai dat si cu o astra Gsi , care a fost rezultatu ?

ma face......este cel mai puternic gsi din gasca noastra....bate absolut orice gsi,

dany323bmx 15-04-11 09:18

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
De ce il vinzi?
E forta masina ,pacat

punisher19 15-04-11 14:38

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
am vazut filmuletele, fuge grav dar in poze nu se vede finala de la toba ca in filmulet

CT97AMD 15-04-11 17:14

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Am vazut azi PET-ul la benzinaria de dupa institutul de marina.
Arata foarte bine in realitate cu jantele astea.
De ce nu faci si semnalele negru pe interior?

Sonny™ 15-04-11 17:20

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by CT97AMD (Post 4258525)
Am vazut azi PET-ul la benzinaria de dupa institutul de marina.
Arata foarte bine in realitate cu jantele astea.
De ce nu faci si semnalele negru pe interior?

naci e la nemtia...masina se vinde...;)

http://daewoo.anunturi-auto.4tuning....-10133586.html

PetricaCBD 15-04-11 22:02

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
mortal cielo asta...pacat ca se vinde...si chiar foarte ieftin...si chiar se omologheaza SFIul pe cielo...mi s-a cerut 200 de euro si cica se "rezolva"....dar sa fii nebun sa treci de la 1498 la 2000 "in acte" sa dai bani aiurea la stat pe impozit si la asigurare

dRR-XWX 16-04-11 02:13

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
salut, in anuntul de vanzare scrie axe sport. mai multe detalii despre ele ??

naci_sfi 17-04-11 12:31

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by dany323bmx (Post 4257428)
De ce il vinzi?
E forta masina ,pacat

m-am plictisit de masina.....dupa cum zice si lumea masina este foarte buna , trage bine si arata foarte bine......oricum masina sa vandut

naci_sfi 17-04-11 12:32

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by dRR-XWX (Post 4259663)
salut, in anuntul de vanzare scrie axe sport. mai multe detalii despre ele ??

sal....eu nu am scris...masina sa vandut ....presuspun ca cine a cumparat-o a scris....

naci_sfi 17-04-11 12:32

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by CT97AMD (Post 4258525)
Am vazut azi PET-ul la benzinaria de dupa institutul de marina.
Arata foarte bine in realitate cu jantele astea.
De ce nu faci si semnalele negru pe interior?

nu ii mai fac nimic.....masina sa vandut la 1100e.....daca mai stateam 2 zile cred ca o dadeam la 800:))))

Sonny™ 17-04-11 12:33

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by naci_sfi (Post 4262670)
nu ii mai fac nimic.....masina sa vandut la 1100e.....daca mai stateam 2 zile cred ca o dadeam la 800:))))

pastrezi gsi?ai dat vectra?

naci_sfi 17-04-11 12:36

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by Sonny™ (Post 4262674)
pastrezi gsi?ai dat vectra?

am dat si gsi-u....mai am vectra , dupa cum stii am fost in germania , gasisem un vectra turbo 4x4 si intentionam sa o iau.....dar masina era praf.....ruginita si turbina pardaf....

Sonny™ 17-04-11 12:39

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by naci_sfi (Post 4262695)
am dat si gsi-u....mai am vectra , dupa cum stii am fost in germania , gasisem un vectra turbo 4x4 si intentionam sa o iau.....dar masina era praf.....ruginita si turbina pardaf....


si cu ce te.ai intors de acolo....:twisted:?

naci_sfi 17-04-11 12:40

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by PetricaCBD (Post 4259326)
mortal cielo asta...pacat ca se vinde...si chiar foarte ieftin...si chiar se omologheaza SFIul pe cielo...mi s-a cerut 200 de euro si cica se "rezolva"....dar sa fii nebun sa treci de la 1498 la 2000 "in acte" sa dai bani aiurea la stat pe impozit si la asigurare

cred ca am primit 200 de telefoane de genu e omologat motoru? dupa ce ca sa investit in masina aproximativ 1500-2000+ 3000 masina (acum 2 ani) si am cerut 1500 un pret de nimic....lumea mai vroia sa fie si omologat motoru la bani astia. Oricum i-am dat masina unui prieten bun , io dadaeam si cu 800e, doar ca sa nu se bucure altcineva de munca si investitia facuta in masina asta.

naci_sfi 17-04-11 12:41

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by Sonny™ (Post 4262707)
si cu ce te.ai intors de acolo....:twisted:?

ehhh....nimic special....am luat o vectra din 97 1.6 benzina sa nu vin gol.

Sonny™ 17-04-11 12:43

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by naci_sfi (Post 4262717)
ehhh....nimic special....am luat o vectra din 97 1.6 benzina sa nu vin gol.

las ca e bine, sa nu mai vorbim pe aici ca se i.au moderatorii de noi treci pe cafeneaua clubului sa vorbim...daca ai vanduta masina se poate inchide topicul, sa vedem poze cu vectra...;)

casp3r75 20-04-11 19:44

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
spunemi te rog, scaunele de gsi au venit fix pe gauri?

naci_sfi 20-04-11 20:06

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by casp3r75 (Post 4271750)
spunemi te rog, scaunele de gsi au venit fix pe gauri?

da perfect....

CT97AMD 29-07-11 10:40

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Din cate am vazut si auzit masina e din nou in constanta?
Te-am vazut prin mamaia acum ceva vreme si mi-au sarit ochii direct la numar:D

Sonny™ 29-07-11 20:02

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by CT97AMD (Post 4494731)
Din cate am vazut si auzit masina e din nou in constanta?
Te-am vazut prin mamaia acum ceva vreme si mi-au sarit ochii direct la numar:D

are calibra acum...;)

CT97AMD 29-07-11 22:36

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
si cielo?

18BSV 29-07-11 22:57

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Vandut...

naci_sfi 30-07-11 00:21

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
sa vandut din nou cielo......la fetesti.....a ajuns pe maini bune, tin legatua cu baiatu

naci_sfi 30-07-11 00:22

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by Sonny™ (Post 4495854)
are calibra acum...;)

sonny sa precizam turbo 4x4 :))))

CT97AMD 30-07-11 09:10

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
sa o stapanesti sanatos (calibra 4x4):D

naci_sfi 30-07-11 19:04

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
ms ms :D

Sonny™ 30-07-11 19:48

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by naci_sfi (Post 4496290)
sonny sa precizam turbo 4x4 :))))

asa e....maine seara te astept la cucaracha...:twisted:

cypa 07-11-11 17:27

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
masina a fost vanduta la buzau ????? ca am vzuto tot in starea actuala :lol:

Sonny™ 07-11-11 21:06

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by cypa (Post 4697524)
masina a fost vanduta la buzau ????? ca am vzuto tot in starea actuala :lol:

ultima data stiam ca nu e in buzau, dar orice este posibil...;)

naci_sfi 07-11-11 22:29

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by cypa (Post 4697524)
masina a fost vanduta la buzau ????? ca am vzuto tot in starea actuala :lol:

prima data a fost vanduta la breaza unui baiat, dupa care am luat-o inapoi in 2 sapt cu o mica problema(era un fir scos de la debitmetru de aer ).
dupa aceea sa vandut la fetesti , intr-o stare nu foarte buna , necesita un kit de ambreaj, o cutie de viteze, pe la etrieru de frana etc, dupa care am vb cu prorietarul sa mi-o inapoieze pe 1000 euro, si ulterior am aflat ca este la buzau tot la vanzare pe un pret dublu....acesta este isoricul masinii.
Eu tin sa cred ca masina va trebui sa ajunga pe maini bune, pt ca toti care au cumparat-o , au forjat-o nu i-au reparat nimic si mai vor sa si castige....in fine


All times are GMT +2. The time now is 18:55.

- Copyright 2026 4Tuning