Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - 325i, masina pt pasiune... (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/242571-e30-325i-masina-pt-pasiune.html)

lopezz 24-02-11 21:18

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
sal ai aflat codul vopselei dp ursul negru pag?

kyler_iulian 24-02-11 21:21

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by bmw_motorsport (Post 4116786)
corect...cel mai bun dyno il gasesti la noi la ploiesti:lol:...ai cu ce sa te masori...de la 80 de cai la 600+...grupuri de toate felurile...softuri la fel....cu sigurantza gasim si ceva pt tine;)

o sa ne masuram cu siguranta si cand o sa vin la ploiesti voi veni cu mari surprize:shock:

kyler_iulian 24-02-11 21:23

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by lopezz (Post 4117982)
sal ai aflat codul vopselei dp ursul negru pag?

pff scz dar credema ca am uiatat

lopezz 25-02-11 03:18

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4118012)
pff scz dar credema ca am uiatat

ici o problema mai e pana vopsesc masina ..astept:D

Guwy 25-02-11 05:55

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4117206)
deci ori tu nu citesti ce am scris ori nu vrei sa intelegi , am spus si repet masinile nu sunt facute de mine de la bun inceput !!!!. TU O TI VAGA CU CHESTIA CU MINCIUNI , INTELEGE ODATA CA EU VB DE URSI CUM A AVENIT DIN FABRICA SI CE A SUFERIT CU TIMPUL . si k sa te multumesc o sa pun masina pe dino sa vedem ce iese.

"la interior mam gandit ca ar fi bine sa schimb scaunele originale cu unele de e36 din piele , un volan sport momo , si niste plasme in bord ca sa dea bine. exterior , faruri si proiectoare cu xenon , ploape , triple negre, si un chit m-techinc." Invata sa te exprimi si dupa aceea atrage-mi mie atentia , mai citeste inca odata primul tau post si ai sa vezi ce ai scris ;) si ti-am mai spus si iti repet NU AI CUM SA MA CONVINGI PE MINE CU 215 CP AI TAI , CAII AIA SE FAC CU SUDOARE SI INVESTITIE SERIOASA NU ASA DIN 3 RAHATURI INTREABA-L PE WPP-U DACA TOT TI-AI FACUT SOFT LA EL CUM SCOTI ACEI 215 CP DINTR-UN MOTOR ASPIRAT , DACA NU MA INSEL EL A AVUT CEL MAI PUTERNIC 24V ASPIRAT .

detroit muscle 25-02-11 07:31

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4117950)
ms pt sustinere , orcum stai linistit ca nu sunt genul sa bag toate vorbele in seama , e ceva normal sa se comenteze tot felul de pareri si tot felul de vb despre masini de baieti care nici macar nu ma cunosc si nu stie cate masini am avut si ce fel masini .

esti si o mare pariunea de-a mea si de aceea sunt alaturi de tine.

Quote:

Originally Posted by Guwy (Post 4118576)
"la interior mam gandit ca ar fi bine sa schimb scaunele originale cu unele de e36 din piele , un volan sport momo , si niste plasme in bord ca sa dea bine. exterior , faruri si proiectoare cu xenon , ploape , triple negre, si un chit m-techinc." Invata sa te exprimi si dupa aceea atrage-mi mie atentia , mai citeste inca odata primul tau post si ai sa vezi ce ai scris ;) si ti-am mai spus si iti repet NU AI CUM SA MA CONVINGI PE MINE CU 215 CP AI TAI , CAII AIA SE FAC CU SUDOARE SI INVESTITIE SERIOASA NU ASA DIN 3 RAHATURI INTREABA-L PE WPP-U DACA TOT TI-AI FACUT SOFT LA EL CUM SCOTI ACEI 215 CP DINTR-UN MOTOR ASPIRAT , DACA NU MA INSEL EL A AVUT CEL MAI PUTERNIC 24V ASPIRAT .

nu cred ca tu esti vreun savant sau esti?:rolleyes2 cred ca si tu ai destule posturi pe acest forum in care ai multe greseli de ortografie.incepand de la scris de messenger ceea ce nu e voie pana la [mai(m-ai)] sau ai uitat sa pui spatiu intre doua cuvinte.hai sa nu ne certam dintr-o prostie si sa fim constienti ca niciunu dintre noi nu este vreun savant care nu greseste niciodata nimic.nu o zic cu rautate o zic pentru cei ce sunt cu gura mare doar la tastatura(sunt ceva specimene in acest forum).sunt dyno-uri o gramada,sunt ieftine,,sunt strazi libere...aratati puterea pe strada.la legala sau pe dyno cel mai bine.;)

Guwy 25-02-11 10:05

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by detroit muscle (Post 4118661)
esti si o mare pariunea de-a mea si de aceea sunt alaturi de tine.



nu cred ca tu esti vreun savant sau esti?:rolleyes2 cred ca si tu ai destule posturi pe acest forum in care ai multe greseli de ortografie.incepand de la scris de messenger ceea ce nu e voie pana la [mai(m-ai)] sau ai uitat sa pui spatiu intre doua cuvinte.hai sa nu ne certam dintr-o prostie si sa fim constienti ca niciunu dintre noi nu este vreun savant care nu greseste niciodata nimic.nu o zic cu rautate o zic pentru cei ce sunt cu gura mare doar la tastatura(sunt ceva specimene in acest forum).sunt dyno-uri o gramada,sunt ieftine,,sunt strazi libere...aratati puterea pe strada.la legala sau pe dyno cel mai bine.;)

Aici nu a fost vorba de greseli de ortografie , a fost vorba de felul in care s-a exprimat el " i-am schimbat " , trebuia sa spuna " asa am luat-o " , cu totii suntem oameni si gresim este normal . El a mizat ca noi nu cunoastem masinile si cand o sa puna poze o sa ramanem uimiti de cat de multe lucruri a putut modifica el la o masina , dar de fapt nu a modificat nimic .
A schimba consumabilele ( ulei , filtre , placute ) s-au un grup nu inseamna ca a modificat o masina cel putin in viziunea mea , citeste primul post a lui pe acest topic si spune-mi ce intelegi : "la interior mam gandit ca ar fi bine sa schimb scaunele originale cu unele de e36 din piele , un volan sport momo , si niste plasme in bord ca sa dea bine. exterior , faruri si proiectoare cu xenon , ploape , triple negre, si un chit m-techinc."

burnout_bmw 25-02-11 10:14

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Guwy (Post 4119019)
Aici nu a fost vorba de greseli de ortografie , a fost vorba de felul in care s-a exprimat el " i-am schimbat " , trebuia sa spuna " asa am luat-o " , cu totii suntem oameni si gresim este normal . El a mizat ca noi nu cunoastem masinile si cand o sa puna poze o sa ramanem uimiti de cat de multe lucruri a putut modifica el la o masina , dar de fapt nu a modificat nimic .
A schimba consumabilele ( ulei , filtre , placute ) s-au un grup nu inseamna ca a modificat o masina cel putin in viziunea mea , citeste primul post a lui pe acest topic si spune-mi ce intelegi : "la interior mam gandit ca ar fi bine sa schimb scaunele originale cu unele de e36 din piele , un volan sport momo , si niste plasme in bord ca sa dea bine. exterior , faruri si proiectoare cu xenon , ploape , triple negre, si un chit m-techinc."

Nu te mai agita degeaba, n-ai cu cine...

Guwy 25-02-11 10:16

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by burnout_bmw (Post 4119074)
Nu te mai agita degeaba, n-ai cu cine...

Am observat si eu , a fost ultimul meu post pe acest topic .

mrlonca 25-02-11 12:36

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
frumosi ursii sa ai noroc de ei si bafta in continuare si daca nu ai facut multe la ei pana acuma las ca o sa faci de acum inainte:Dnu-i baga in seama pe...

kyler_iulian 25-02-11 16:49

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by mrlonca (Post 4119456)
frumosi ursii sa ai noroc de ei si bafta in continuare si daca nu ai facut multe la ei pana acuma las ca o sa faci de acum inainte:Dnu-i baga in seama pe...

ba chiar am facut destule si inca mai fac , dar lumea vb e normal , acum ce ar vrea stau sa dau explicati peste explicatii cum am facut ce am facut , ei daca cunosc masina mai demult crede ca tot asa a ramas.

kyler_iulian 25-02-11 16:54

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Guwy (Post 4119084)
Am observat si eu , a fost ultimul meu post pe acest topic .

chiar imi pare bine , ca orcum tu o ti pe ata si habar nu ai ce si cum sa intamplat cu masina asta de cand e la mine, daca am spus ca am pus scaune de pisica si volan etc etc [stiu eu ce vb ] si nu spun astea ca mie drag sa scriu mult pe forum . in loc sa vb ce trebuie ai ramas blocat ca am zis eu ceva si nam facut, eu cred ca mai interesant ar fi sa ma intrebi cum mai este masina in momentul de fata si cam cum am ajuns la acei 215cp care tu bagi mana in fac ca nu sunt !!!, orcum o sa vada lumea la start ce poate masina asta .

jakal 25-02-11 17:27

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4120165)
chiar imi pare bine , ca orcum tu o ti pe ata si habar nu ai ce si cum sa intamplat cu masina asta de cand e la mine, daca am spus ca am pus scaune de pisica si volan etc etc [stiu eu ce vb ] si nu spun astea ca mie drag sa scriu mult pe forum . in loc sa vb ce trebuie ai ramas blocat ca am zis eu ceva si nam facut, eu cred ca mai interesant ar fi sa ma intrebi cum mai este masina in momentul de fata si cam cum am ajuns la acei 215cp care tu bagi mana in fac ca nu sunt !!!, orcum o sa vada lumea la start ce poate masina asta .

o singura intrebare am....dupa ce ai luat masina ai facut softul sau l-a avut facut?
o sa iti spun si de ce.......

sal.......

detroit muscle 25-02-11 18:10

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 4120338)
o singura intrebare am....dupa ce ai luat masina ai facut softul sau l-a avut facut?
o sa iti spun si de ce.......

sal.......

sincer si eu sunt foarte curios de ce intrebi asta.la prima impresie pare un lucru banal dar se pare ca nu e :D bafta si tie cu masina.una din cele mai ingrijite

kyler_iulian 25-02-11 18:30

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 4120338)
o singura intrebare am....dupa ce ai luat masina ai facut softul sau l-a avut facut?
o sa iti spun si de ce.......

sal.......

sal ,cand am luat masina mi sa spus ca are soft facut la wpp, eu nu am crezut si am aici la mine in zona un prieten care se ocupa cu asa ceva , am lasat masina la el pt un nou soft. din ce mi sa spus pot sa castig un 5 -8 cp din el .

optimus 25-02-11 18:33

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4120607)
sal ,cand am luat masina mi sa spus ca are soft facut la wpp, eu nu am crezut si am aici la mine in zona un prieten care se ocupa cu asa ceva , am lasat masina la el pt un nou soft. din ce mi sa spus pot sa castig un 5 -8 cp din el .

5-8 CAI E CA SI CUM NU AR FII:D

kyler_iulian 25-02-11 18:52

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by optimus (Post 4120614)
5-8 CAI E CA SI CUM NU AR FII:D

eu am simtit diferenta la cuplu . motorul urca mai repede in ture. orcum urmeaza sai pun serpi , o volanta mai usoara si o axa cu came , sa vad daca reusesc ...

detroit muscle 25-02-11 19:11

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4120681)
eu am simtit diferenta la cuplu . motorul urca mai repede in ture. orcum urmeaza sai pun serpi , o volanta mai usoara si o axa cu came , sa vad daca reusesc ...

succes pe mai departe.luni sau marti (28 sau 29 februarie 2011)ma duc sa dau sala,dupa aia traseu si daca fac rost de bani adica daca o prostesc p mama sa faca un imprumut sa mor de nu vin la tine sa iau ursu cu care ai poza la avataru tau.daca reusesc o sa pun mana pe ceva frumos si fii sigur ca o sa plece de la tine tot la un fan al ursilor.vorbim pe mess mai multe.bafta

P@tic_sefu 25-02-11 19:23

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
vreau sa zic si eu ceva ! vad ca numai cearta si contrazicere este aici ....masina asta de knd iam pus motoru se limita la 7.000 rpm...motoru e luat dupa o pisica de germania ...nu stiu ce modificari are motorul,daca mai are grup`ul ala scurt scartaie 1,2,3,4 si cand esti cu a-5-a zici ca esti cu a3-a pt ca e ff scurt...motorul asta nu are soft facut de wpp pt ca se tura la 7.000 rpm de knd lam pus pe masina...si trage de 192 de cp...iti da senzatia ca are 215 cp cum zice noul propietar pt ca are grup` scurt si blocant !!

detroit muscle 25-02-11 19:26

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by P@tic_sefu (Post 4120796)
vreau sa zic si eu ceva ! vad ca numai cearta si contrazicere este aici ....masina asta de knd iam pus motoru se limita la 7.000 rpm...motoru e luat dupa o pisica de germania ...nu stiu ce modificari are motorul,daca mai are grup`ul ala scurt scartaie 1,2,3,4 si cand esti cu a-5-a zici ca esti cu a3-a pt ca e ff scurt...motorul asta nu are soft facut de wpp pt ca se tura la 7.000 rpm de knd lam pus pe masina...si trage de 192 de cp...iti da senzatia ca are 215 cp cum zice noul propietar pt ca are grup` scurt si blocant !!

am si eu o intrebare la tine daca nu te superi:cum e cu raportu la grup?de ex ce inseama 3.25? cum alegem unu sa fie potrivit si pt cutia de viteze si sa putem si face un cerc cu el?nu am inteles niciodata asta cu raportu,ca e prea scurt,prea lung....ce schimb viteza in grup?nu schimb in cutie ca sa fie din cutie scurt sau lung nu?sau nush.lamureste-ma tu te rog

kyler_iulian 25-02-11 20:07

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by P@tic_sefu (Post 4120796)
vreau sa zic si eu ceva ! vad ca numai cearta si contrazicere este aici ....masina asta de knd iam pus motoru se limita la 7.000 rpm...motoru e luat dupa o pisica de germania ...nu stiu ce modificari are motorul,daca mai are grup`ul ala scurt scartaie 1,2,3,4 si cand esti cu a-5-a zici ca esti cu a3-a pt ca e ff scurt...motorul asta nu are soft facut de wpp pt ca se tura la 7.000 rpm de knd lam pus pe masina...si trage de 192 de cp...iti da senzatia ca are 215 cp cum zice noul propietar pt ca are grup` scurt si blocant !!

acum sper sa se convinga si lumea care nu crede ca motorul de pe masina tragea de toti cei 192cp , si cat despre soft am spus nu stiam daca are sigur cand am luato , dar iam facut eu ! si se simte . cat despre cei 215cp eu am spus aproximativ dupa tot ce iam mai facut pana in momentul de fata . chiar daca nu are o sa ajunga mai mult k sigur , dabia astept sa fac un dino sa vad ce iese!

kyler_iulian 25-02-11 20:13

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by detroit muscle (Post 4120748)
succes pe mai departe.luni sau marti (28 sau 29 februarie 2011)ma duc sa dau sala,dupa aia traseu si daca fac rost de bani adica daca o prostesc p mama sa faca un imprumut sa mor de nu vin la tine sa iau ursu cu care ai poza la avataru tau.daca reusesc o sa pun mana pe ceva frumos si fii sigur ca o sa plece de la tine tot la un fan al ursilor.vorbim pe mess mai multe.bafta

bafta multa la examen sper sa reusesti sa ei permisu si sa-ti indeplinesti dorinta de ati lua un urs adevarat . orcum sa sti ca nu ma grabesc sa dau masina si poate o sa ai noroc chiar tu de ea! daca vand ursul negru cel gri va deveni v8 e visul meu . bafta multa la examen

kyler_iulian 25-02-11 20:21

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by detroit muscle (Post 4120810)
am si eu o intrebare la tine daca nu te superi:cum e cu raportu la grup?de ex ce inseama 3.25? cum alegem unu sa fie potrivit si pt cutia de viteze si sa putem si face un cerc cu el?nu am inteles niciodata asta cu raportu,ca e prea scurt,prea lung....ce schimb viteza in grup?nu schimb in cutie ca sa fie din cutie scurt sau lung nu?sau nush.lamureste-ma tu te rog

pai in primul rand treaba cu grupul este cam ce vrei tu sa faci cu masina ! daca vrei putere si sa faci cercuri sau drifit alegi un grup scurt de ex:3.91 ,410, daca vrei viteza alegi un grup lung de ex 3,15 , 3,25 chiar si mai mic ! daca vrei mai multe explicatii dami add pe mess si iti spun acolo detaliat . id kyler_iulian

Marian_nebunu 25-02-11 21:20

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4120947)
pai in primul rand treaba cu grupul este cam ce vrei tu sa faci cu masina ! daca vrei putere si sa faci cercuri sau drifit alegi un grup scurt de ex:3.91 ,410, daca vrei viteza alegi un grup lung de ex 3,15 , 3,25 chiar si mai mic ! daca vrei mai multe explicatii dami add pe mess si iti spun acolo detaliat . id kyler_iulian

Ma tot abtin sa nu iti scriu ,am tot citit paginile tale (LA TOATE LUMEA DAI TU EXPLICATII,LASI ID DE MESS )Prietene te vezi cam vedeta cu un urs de 2.5

iti dau un exemplu si cu asta iti demonstrez cat de "cunoscator" esti tu in ale mecanicii si performantei

exista o pisica acum cateva luni cu motor de 2.8 24v cu un grup 3.91 care batea M3 (3.0) batea Leon (300cp) si muuuult mai multe masini...cand a schimbat grupul (a pus 3.15) masina a luat bataie de la masini mult mai slabe decat cele mentionate mai sus !!!

TE INTREB DE CE ????????

SUFERI ATAT DE TINE CUNOSCATORULE !!!!

NU INTELEGEAM EU DE CE TOT SE AGITA GUWY ATAT ;) ARE MOTIVE

NU TE SUPARA GADJO TU SANDILO

mrlonca 25-02-11 21:54

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by optimus (Post 4120614)
5-8 CAI E CA SI CUM NU AR FII:D

5 dintr-o parte,5 dint-alta, 10 de aci si uite asa se aduna...:D

kyler_iulian 25-02-11 21:56

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 4121105)
Ma tot abtin sa nu iti scriu ,am tot citit paginile tale (LA TOATE LUMEA DAI TU EXPLICATII,LASI ID DE MESS )Prietene te vezi cam vedeta cu un urs de 2.5

iti dau un exemplu si cu asta iti demonstrez cat de "cunoscator" esti tu in ale mecanicii si performantei

exista o pisica acum cateva luni cu motor de 2.8 24v cu un grup 3.91 care batea M3 (3.0) batea Leon (300cp) si muuuult mai multe masini...cand a schimbat grupul (a pus 3.15) masina a luat bataie de la masini mult mai slabe decat cele mentionate mai sus !!!

TE INTREB DE CE ????????

SUFERI ATAT DE TINE CUNOSCATORULE !!!!

NU INTELEGEAM EU DE CE TOT SE AGITA GUWY ATAT ;) ARE MOTIVE

NU TE SUPARA GADJO TU SANDILO

frate chiar nu te inteleg ce ai vrut sa spui ! eu nu stiu de ce va agitati voi , eu chiar nu sufar de mine si daca as vrea sa sufar as avea cu ce nu cu un urs 325! asa ca... cam multa invidie pe aici

kyler_iulian 25-02-11 22:01

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 4121105)
Ma tot abtin sa nu iti scriu ,am tot citit paginile tale (LA TOATE LUMEA DAI TU EXPLICATII,LASI ID DE MESS )Prietene te vezi cam vedeta cu un urs de 2.5

iti dau un exemplu si cu asta iti demonstrez cat de "cunoscator" esti tu in ale mecanicii si performantei

exista o pisica acum cateva luni cu motor de 2.8 24v cu un grup 3.91 care batea M3 (3.0) batea Leon (300cp) si muuuult mai multe masini...cand a schimbat grupul (a pus 3.15) masina a luat bataie de la masini mult mai slabe decat cele mentionate mai sus !!!

TE INTREB DE CE ????????

SUFERI ATAT DE TINE CUNOSCATORULE !!!!

NU INTELEGEAM EU DE CE TOT SE AGITA GUWY ATAT ;) ARE MOTIVE

NU TE SUPARA GADJO TU SANDILO

a si inca ceva vad ca tu chiar esti destept raw , mi-ai pus o intrebare la care cred ca ar sti orcine rsp , era normal k pisica sa mearga mult mai bine pe scurt cu grupul 3,91 si sa bata m3 [care mai mult k sigur era cazan] si unde ai vazut ca eu dau explicatii la 'toata lumea' si las id de mess!! daca cineva ma intreaba ceva nu am voie sai raspund !?

Marian_nebunu 25-02-11 23:13

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4121220)
a si inca ceva vad ca tu chiar esti destept raw , mi-ai pus o intrebare la care cred ca ar sti orcine rsp , era normal k pisica sa mearga mult mai bine pe scurt cu grupul 3,91 si sa bata m3 [care mai mult k sigur era cazan] si unde ai vazut ca eu dau explicatii la 'toata lumea' si las id de mess!! daca cineva ma intreaba ceva nu am voie sai raspund !?

cat de cazan sa fie acel m3 cu 286 de cai de fabrica si cat de mort sa fie motoru ala ????

cand te dai cu o masina de 193 de cai ! cu 100 d cai mai putini ??????????


cat de moarta sa fie acea masina de 300 de cai putere (SEAT LEON FR 2009) ????????

hai ca vreau sa se incalzeasca si personal te conduc la Ploiesti sa vad aia 215 cai !!!!!
si masina aia supraevaluata !!!:D

si eu propun sa te dai direct cu Medelin !!!! sa ti dea un tir sa te potoleasca !

weedboy 26-02-11 00:32

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 4121390)
si eu propun sa te dai direct cu Medelin !!!! sa ti dea un tir sa te potoleasca !

zici ca este pe post de calau medelin :lol::lol::lol:
acum serios vorbind,nu va inteleg de ce trebuie sa va atacati atat si sa va certati si etc pana la urma toti aveti aceeasi pasiune,ca fabuleaza omul sau nu toate se vor dovedi la timpu lor,pana atunci......

pace :lol::lol::lol:

RIcKO 26-02-11 01:04

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by detroit muscle (Post 4120748)
succes pe mai departe.luni sau marti (28 sau 29 februarie 2011)ma duc sa dau sala,dupa aia traseu si daca fac rost de bani adica daca o prostesc p mama sa faca un imprumut sa mor de nu vin la tine sa iau ursu cu care ai poza la avataru tau.daca reusesc o sa pun mana pe ceva frumos si fii sigur ca o sa plece de la tine tot la un fan al ursilor.vorbim pe mess mai multe.bafta



frate cand o sa vada maicata cat e impozitul la un 2,5 o sa iti dea vreo 2 shalate sa te linistesti :)))))), tu nu vezi ca e 7 lei litru la benzina si tu cu cerneala uda pe permis vrei urs ? si de 2,5 ? cred ca visezi

drq928 26-02-11 01:16

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4121618)
frate cand o sa vada maicata cat e impozitul la un 2,5 o sa iti dea vreo 2 shalate sa te linistesti :)))))), tu nu vezi ca e 7 lei litru la benzina si tu cu cerneala uda pe permis vrei urs ? si de 2,5 ? cred ca visezi

Hahah, maxim ai fost!
Exact la asta ma gandeam eu!

lopezz 26-02-11 01:27

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4121618)
frate cand o sa vada maicata cat e impozitul la un 2,5 o sa iti dea vreo 2 shalate sa te linistesti :)))))), tu nu vezi ca e 7 lei litru la benzina si tu cu cerneala uda pe permis vrei urs ? si de 2,5 ? cred ca visezi

ce aveti cu omu ma .daca are pasiune pentru urs .. si e scumpa benzina si impozitu ce se intampla? nu mai poate lumea sa isi indeplineasca un vis ca boc pune taxe si e benzina scumpa? poate vrea sa o tina in fata portii sau in fata blocului sa se uite la ea ca e pasionat de masina ..daca nuu sunteti pasionati de aceasta marca de ce comentati aiurea pe topicul omului.

jakal 26-02-11 01:28

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by weedboy (Post 4121561)
zici ca este pe post de calau medelin :lol::lol::lol:
acum serios vorbind,nu va inteleg de ce trebuie sa va atacati atat si sa va certati si etc pana la urma toti aveti aceeasi pasiune,ca fabuleaza omul sau nu toate se vor dovedi la timpu lor,pana atunci....

nu ne atacam....dar nu fabulam cu X PONEI.....
medelin e cam sef la 24v....:)
eu am un 2,5 12v..are 170 + soft la WPP facut de mine..si nu l-am ridicat in slavi ca are 222 cai....rezultatele s-au vazut pe strada..
in ploiesti a ajuns acum vreun an un urs 2,5 12v....tot de la braila care era "preparat" axa, soft...dus la 240 cai...:D
asa suna anuntul....:rolleyes2

l-am prins si l-am scos la interval....rezultatul.....preparat.....mai deloc...:-)

e si normal sa urce repede in ture cu un grup asa scurt....eu am cumparat fostul urs a lui Guwy 12 V cu 4,45 grup si facea turele instant....

sal......

lopezz 26-02-11 01:28

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4120142)
ba chiar am facut destule si inca mai fac , dar lumea vb e normal , acum ce ar vrea stau sa dau explicati peste explicatii cum am facut ce am facut , ei daca cunosc masina mai demult crede ca tot asa a ramas.

lasa lumea sa vorbeasca...eu de aceea am si inchis topicu ..isi da toti cu parerea pe banii mei ..sa nu vinzi ursu negru:)) fara a-mi zice codul de culoare:))

RIcKO 26-02-11 01:34

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by lopezz (Post 4121655)
ce aveti cu omu ma .daca are pasiune pentru urs .. si e scumpa benzina si impozitu ce se intampla? nu mai poate lumea sa isi indeplineasca un vis ca boc pune taxe si e benzina scumpa? poate vrea sa o tina in fata portii sau in fata blocului sa se uite la ea ca e pasionat de masina ..daca nuu sunteti pasionati de aceasta marca de ce comentati aiurea pe topicul omului.

comentariul tau nu are nici o legatura cu ce am scris eu , .......ma prefac ca nu am vazut ce ai scris

Marian_nebunu 26-02-11 01:37

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
IL INVIDIAZA TOTI SI PE EL !!!!
https://www.youtube.com/watch?v=hf7vnZn6wyU

lopezz 26-02-11 01:38

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4121665)
comentariul tau nu are nici o legatura cu ce am scris eu , .......ma prefac ca nu am vazut ce ai scris

pai zici ca sa vezi ce ii da maicasa cand vede impozitu si cand e 7 lei litru ..care e problema daca omu are o pasiune ..poate sa fie si 10 lei litru;)

RIcKO 26-02-11 01:41

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by lopezz (Post 4121675)
pai zici ca sa vezi ce ii da maicasa cand vede impozitu si cand e 7 lei litru ..care e problema daca omu are o pasiune ..poate sa fie si 10 lei litru;)

pai poa sa aiba pasiune ......ca si eu am pasiune un corrado vr6 , dar pasiunea e ca dragostea prietene ,,,,,,trece prin stomac , tu ai impresia ca cineva se imprumuta sa cumpere un urs de 2,5 la un incepator ?..pe criza asta pedeasupra sa te mai si bagi in datorii sa iti cumperi un sac fara fund , gandeste logic


cat despre ursii prezentati ca sa nu fiu off arata bine amandoi , imi place cel negru in mod special

lopezz 26-02-11 01:58

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4121684)
pai poa sa aiba pasiune ......ca si eu am pasiune un corrado vr6 , dar pasiunea e ca dragostea prietene ,,,,,,trece prin stomac , tu ai impresia ca cineva se imprumuta sa cumpere un urs de 2,5 la un incepator ?..pe criza asta pedeasupra sa te mai si bagi in datorii sa iti cumperi un sac fara fund , gandeste logic


cat despre ursii prezentati ca sa nu fiu off arata bine amandoi , imi place cel negru in mod special

asta cu imprumutu nu mai e trb mea ..daca isi cumpara ..iti dai seama ca isi face si el un calcul ce inseamna urs ...oricum nu merita sa faci imprumut pt masina ..mai bine muncesti si strangi ..si peste un an ..sau jumate de an sa il iei cu banii tai .

weedboy 26-02-11 02:04

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
jakal

am vazut prin filmari ce poate medelinm,si ii urmaresc threadul de la inceput :)) eu ziceam sa-l lasati in pace ca pana la confruntarea finala sa nu fie debusolat,iar asa cand o sa cada o sa cada mai de sus :lol::lol::lol::lol:
oricum competia asta e buna,ca teoretic cand crezi ca ai motorul cu x cai si te duci iti iei bataie,teoretic ar trebui sa te intorci acasa intri in garaj si nu mai iesi de acolo pana nu o faci mai puternica :lol: cel putin asa mi s-ar parea corect :)


All times are GMT +2. The time now is 18:34.

- Copyright 2026 4Tuning