Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Intalniri la stadion...cu biciclete (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/233634-intalniri-stadion-biciclete.html)

cretu_bs 24-08-12 09:36

Re: Intalniri la stadion...cu biciclete
 
Quote:

Originally Posted by IS19CIP (Post 5144713)
:lol::lol::lol:

I-ai zis lu CRYS ca o sa ramana uimit cand o sa iti vada bicicleta,si acum chiar is curios:)):lol::lol::lol:Deci venim?
P.S:Azi e intalnirea cu toti din Iasi cu bicicletele (IASI BIKE )la 18:00 sus la rond Copou.Ne infiltram?

cretu_bs 24-08-12 11:50

Re: Intalniri la stadion...cu biciclete
 
SCUZE pt dublu post ,eu mai vin cu 3(85 % sigur) prieteni cine mai vine???

MihaiCsl 24-08-12 13:31

Re: Intalniri la stadion...cu biciclete
 
Quote:

Originally Posted by Jockers (Post 5149074)
deciii ... daca nu ma duc la Nunta ..sa vad un prost cum se leaga 100% is prezent :D

Tu stii sa pedalezi ma ?:))

cretu_bs 25-08-12 22:03

Re: Intalniri la stadion...cu biciclete
 
Se poate un like si un share?!?VA ROG !!!
https://www.youtube.com/user/cameradepebicicleta/videos
LIKE !!!:
www.facebook.com/cameradepebicicleta
Subscribe/abonati-va

aalex691 25-08-12 22:41

Re: Intalniri la stadion...cu biciclete
 
Am si eu o intrebare de n00b. Se poate merge pe bicicleta, pe strada, fara a purta echipament de protectie ( macar casca ) ?
Inca ceva...pista pentru biciclete...pentru ce a fost facuta ? Cel putin partea de la Super in sus stiu ca e "practicabila"...

cretu_bs 25-08-12 22:42

Re: Intalniri la stadion...cu biciclete
 
Quote:

Originally Posted by aalex691 (Post 5151448)
Am si eu o intrebare de n00b. Se poate merge pe bicicleta, pe strada, fara a purta echipament de protectie ( macar casca ) ?
Inca ceva...pista pentru biciclete...pentru ce a fost facuta ? Cel putin partea de la Super in sus stiu ca e "practicabila"...

NU,nu e voie...eu am echipament full de la pantaloni pana la lumini.
De ce intrebi?

aalex691 25-08-12 23:20

Re: Intalniri la stadion...cu biciclete
 
Quote:

Originally Posted by cretu_bs (Post 5151449)
NU,nu e voie...eu am echipament full de la pantaloni pana la lumini.
De ce intrebi?

Am mai intrebat asta pe aici pe forum ( la sectiunea accidente) si mi s-a spus ca au voie sa circule oricum. Mi se parea penibil (nu ca legile din tara asta de rahat nu ar fi asa) ca cei cu scutere/motoare sa fie obligati si biciclistii nu. Totodata, in video-ul de pe Stefan cel Mare, vad un tovaras de-al tau in bermude si in tricou...

cretu_bs 26-08-12 07:52

Re: Intalniri la stadion...cu biciclete
 
Quote:

Originally Posted by aalex691 (Post 5151463)
Am mai intrebat asta pe aici pe forum ( la sectiunea accidente) si mi s-a spus ca au voie sa circule oricum. Mi se parea penibil (nu ca legile din tara asta de rahat nu ar fi asa) ca cei cu scutere/motoare sa fie obligati si biciclistii nu. Totodata, in video-ul de pe Stefan cel Mare, vad un tovaras de-al tau in bermude si in tricou...

Da,ai dreptate pretenul meu,daca te referi la cel ce nu poarta casca...si nici echipament e pre "cochet"si vrea sa arate bn in loc sa mearga cum trebe...celalalt are casca:lol::lol::lol:deci tot e cv.
Uite de pe site u meu legile pentru biciclisti :
http://peopleandbikes.weebly.com/ce-...-incadrat.html
E notat cu legislatie pentru biciclisti.Sa imi zici cum ti s-a parut.


All times are GMT +2. The time now is 14:32.

- Copyright 2026 4Tuning