Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - [BUFU] (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/231256-e30-bufu.html)

bufu.daniel 15-01-11 06:07

Re: E30 - [BUFU]
 
Quote:

Originally Posted by rorschach (Post 3984481)
https://www.youtube.com/watch?v=cBbGSeOnUto


o alta idee ceva mai scumpa :)

Dap ... :D .. dar nu as da atatea bani ... sincer ... ori cum mi sa parut o investitie mare pentru asta ..

Tweety_rzw 17-01-11 12:36

Re: E30 - [BUFU]
 
Salut , nice e30

nu o tineai in omv la aparatorii patriei?

Sper sa nu ma insel am mai vazut masina si arata bine bine ! Bafta cu motoru; forjare placuta :D !

bufu.daniel 17-01-11 18:05

Re: E30 - [BUFU]
 
Quote:

Originally Posted by Tweety_rzw (Post 3993853)
Salut , nice e30

nu o tineai in omv la aparatorii patriei?

Sper sa nu ma insel am mai vazut masina si arata bine bine ! Bafta cu motoru; forjare placuta :D !

MS ... da aia e masina ..

bufu.daniel 17-01-11 18:06

Re: E30 - [BUFU]
 
2 Attachment(s)
maine o termin .. :D

Wilgax 17-01-11 18:29

Re: E30 - [BUFU]
 
Quote:

Originally Posted by bufu.daniel (Post 3994804)
maine o termin .. :D



Hohooo......deja s-a urcat pe urs.Timp record.Asteptam ultimele detalii intr-un filmulet si poze cat mai multe daca stie sa faca treaba!:-)

mrlonca 17-01-11 22:08

Re: E30 - [BUFU]
 
f fain sa ai noroc de el(vezi ca treaba cu termocupla nu o sa mearga prea bine)mai bine lasa-i vascocupla originala(si daca-i moarta schimbo)si ca sa nu iti frece in radiator trebuie scurtat de undeva din cardan f putin ca sa iti mearga motorul mai inspre bord la mine asa am procedat (si la mine cand era moart vascu si cu vascu si cu termocupla fierbea!)de aia zic,la cardan nus exact de unde ii smecheria ca nu eu am facuto dar daca ai probleme ma uit si iti zic,in rest bafta si numa bine ps. si sa ai tampone bune la motor ca altfel oricum o sa-ti sparga radiatorul

cristyan_mdk 21-01-11 22:51

Re: E30 - [BUFU]
 
Quote:

Originally Posted by mrlonca (Post 3995839)
f fain sa ai noroc de el(vezi ca treaba cu termocupla nu o sa mearga prea bine)mai bine lasa-i vascocupla originala(si daca-i moarta schimbo)si ca sa nu iti frece in radiator trebuie scurtat de undeva din cardan f putin ca sa iti mearga motorul mai inspre bord la mine asa am procedat (si la mine cand era moart vascu si cu vascu si cu termocupla fierbea!)de aia zic,la cardan nus exact de unde ii smecheria ca nu eu am facuto dar daca ai probleme ma uit si iti zic,in rest bafta si numa bine ps. si sa ai tampone bune la motor ca altfel oricum o sa-ti sparga radiatorul

stai linistit ca sa montat o termocupla de 80 de grade , si un termostat la fel , insa are alte bube acum , masina avea articulatie sport de cand avea motorul de 1, 6 cel care le_am montat am mai taiat si din ele sa stea mai jos , acum cu motorul asta e blana jos , si baia de ulei a avut de suferit , deci iarasi la munk , asta e ....

mrlonca 21-01-11 23:29

Re: E30 - [BUFU]
 
de la mine multa bafta si spor la sacul fara fund cum se zice la proprietarii de e30(ursi)in rest daca ai nevoie de sfaturi,etc sunt si suntem preadispusi la ajutor :-)


All times are GMT +2. The time now is 13:28.

- Copyright 2026 4Tuning