Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Vanzari Cumparari Machete (https://forum.4tuning.ro/508-vanzari-cumparari-machete.html)
-   -   COMANDA - HOBBYLAND (https://forum.4tuning.ro/508-vanzari-cumparari-machete/229783-comanda-hobbyland.html)

steaua23 30-01-11 11:44

Re: Comanda hobbyland.bg
 
Quote:

Originally Posted by SOF320 (Post 4034322)
SI eu al 3lea dar nu auzi ca OMUL asteapta dupa Modelismo 2 ani de zile si daca nu se da comanda acolo se baga la noi....Daca nu se baga nimeni intr o saptamana ma bate gandul sa mi iau eu 2 machete care insumeaza 94 E si cu ce mai ai tu macar iese transportul gratuit....

Daca machetele sunt reduse, transportul nu e gratis.

SOF320 30-01-11 11:52

Re: Comanda hobbyland.bg
 
Quote:

Originally Posted by steaua23 (Post 4034348)
Daca machetele sunt reduse, transportul nu e gratis.

Una e redusa iar cealalta nu e , deci nu pot comanda 2 :( si transportul cat e ??

steaua23 30-01-11 13:00

Re: Comanda hobbyland.bg
 
parca in jur de 50Ron e transportul pana in 2kg ... sau ceva de genul. Daca o macheta este la pret intreg, teoretic transportul nu costa nimic. Daca comanda contine doar produse la reducere atunci se percepe taxa de transport !

sergini0 30-01-11 19:59

Re: Comanda hobbyland.bg
 
M-am hotărât, în lipsă de participanţi la cealaltă comandă o să iau deocamdată de aici o machetă care mi-o doresc foarte mult. E 51 € şi nu este preţ redus, deci şi cu aceasta sigur ar trebui să fie transportul gratuit. Ştiu că scria pe undeva pe site că machetele cu preţ normal dispun de un discount de 5%, acesta este valabil şi în această comandă?

SOF320 30-01-11 20:11

Re: Comanda hobbyland.bg
 
Tu ai 51E , mai e un baiat cu 13E si eu am ori una redusa la 46E ori alta la 48E neredusa....deci oricum ar fi putem sa bagam comanda....

maveriks 31-01-11 12:03

Re: Comanda hobbyland.bg
 
deci pana la urma cum ramane??? ne bagam toti trei sau nu?? sa stim una si buna....

glockedprod 31-01-11 12:06

Re: Comanda hobbyland.bg
 
discountul este pe comanda totala. nu ma targuiesc la preturi sau altceva. convine cat iti zic sa pui pe card bineeee, daca nu, sanatate. asadar, tot SOF320 si maveriks au ramas. sunt 59 de euro. inca asteptam.

SOF320 31-01-11 12:26

Re: Comanda hobbyland.bg
 
Quote:

Originally Posted by glockedprod (Post 4038032)
discountul este pe comanda totala. nu ma targuiesc la preturi sau altceva. convine cat iti zic sa pui pe card bineeee, daca nu, sanatate. asadar, tot SOF320 si maveriks au ramas. sunt 59 de euro. inca asteptam.

Poi asta zicea si el ( Sergini0 )... daca avem discount 5% pe comanda totala practic avem discount 5% fiecare pe macheta lui....de asta s a retras....ca discountul lui ramane la tine....Dar in fine asteptam pe altcineva....

promo 31-01-11 15:06

Re: Comanda hobbyland.bg
 
wow....3 oameni sa ajungeti la 100 de euro ? hahahha

eu o sa imi cumpar ceva pe 7-8 feb...deci cine vrea ceva putem vorbi atunci...

SOF320 31-01-11 15:40

Re: Comanda hobbyland.bg
 
Quote:

Originally Posted by promo (Post 4038569)
wow....3 oameni sa ajungeti la 100 de euro ? hahahha

eu o sa imi cumpar ceva pe 7-8 feb...deci cine vrea ceva putem vorbi atunci...

Mai ai in vedere...am si eu una de 46 si una de 48....

glockedprod 01-02-11 00:49

Re: Comanda hobbyland.bg
 
sof, cum naiba ma.... din ce ai zis tu, deduc ca pe fiecare macheta ai 5 % discount...si daca sunt 3 machete sunt si 5% * 3??? acel 5% se imparte la costul total al comenzii

SOF320 01-02-11 11:14

Re: Comanda hobbyland.bg
 
Quote:

Originally Posted by glockedprod (Post 4040490)
sof, cum naiba ma.... din ce ai zis tu, deduc ca pe fiecare macheta ai 5 % discount...si daca sunt 3 machete sunt si 5% * 3??? acel 5% se imparte la costul total al comenzii

Poi nu...nu se calculeaza asa....:):)
deci noi avem 3 machete - ( 500 + 300 + 200 ) 1000 euro cost total
Tu ai discount 5% per total adica 50 euro adica platesti 950 euro
eee treaba este echivalenta cu a ne da noua discount la fiecare masina de 5% adica: la aia de 200 cu discount platesti 190...la aia de 300 platesti 285 iar la cea de 500 platesti 475.....Printr un calcul elementar la sfarsit platesti 475 + 285 + 190 care insumeaza 950 adica discount 5% / total egal cu discount 5% / bucata....e logic ...

Mai explicit de ata nu pot sa fiu si sper ca m ai inteles ca daca TU AI REDUCERE DE 5% PE COSTUL TOTAL AL MACHETELOR ESTE ECHIVALENT CU A NE DA NOUA REDUCERE DE 5% PE FIECARE MACHETA SI DACA SUNT 3 MACHETE NU ESTE O REDUCERE DE 15 % ( 5X3 ) CI TOT DE 5%

promo 01-02-11 12:25

Re: Comanda hobbyland.bg
 
Quote:

Originally Posted by SOF320 (Post 4041289)
Poi nu...nu se calculeaza asa....:):)
deci noi avem 3 machete - ( 500 + 300 + 200 ) 1000 euro cost total
Tu ai discount 5% per total adica 50 euro adica platesti 950 euro
eee treaba este echivalenta cu a ne da noua discount la fiecare masina de 5% adica: la aia de 200 cu discount platesti 190...la aia de 300 platesti 285 iar la cea de 500 platesti 475.....Printr un calcul elementar la sfarsit platesti 475 + 285 + 190 care insumeaza 950 adica discount 5% / total egal cu discount 5% / bucata....e logic ...

Mai explicit de ata nu pot sa fiu si sper ca m ai inteles ca daca TU AI REDUCERE DE 5% PE COSTUL TOTAL AL MACHETELOR ESTE ECHIVALENT CU A NE DA NOUA REDUCERE DE 5% PE FIECARE MACHETA SI DACA SUNT 3 MACHETE NU ESTE O REDUCERE DE 15 % ( 5X3 ) CI TOT DE 5%

CORECT !

SOF320 01-02-11 14:39

Re: Comanda hobbyland.bg
 
Quote:

Originally Posted by promo (Post 4041512)
CORECT !

Doar am fost olimpic la matematica 2 ani de zile :):):):)

maveriks 02-02-11 11:25

Re: Comanda hobbyland.bg
 
hai inca un doritor sau doi...:D

promo 07-02-11 21:49

Re: Comanda hobbyland.bg
 
pe 11 feb dau o comanda. cine e interesat sa ma anunte.
comanda este deja peste 100e, deci nu trebuie sa cuumparati de o anumita valoare.:arrow:

miniauto 12-02-11 10:09

Re: Comanda hobbyland.bg
 
eu am mai zis... pentru bucuresteni nu renteaza deloc afacerea (sa se uneasca cu cumparatori din alte orase)

curierul bulgar vine pana in Bucuresti intr-o noapte, a 2-a zi este la usa,,, mai departe intra in ecuatie un curier roman, termenul de livrare ajunge la 3 zile, trebuiesc re-trimise prin posta catre Bucuresti (pe cheltuiala cui ? ), etc

asta este adevarul... si eu sufar cand vad ce repede cumpara ardelenii din Ungaria :lol:

promo 12-02-11 13:58

Re: Comanda hobbyland.bg
 
Quote:

Originally Posted by miniauto (Post 4077004)
eu am mai zis... pentru bucuresteni nu renteaza deloc afacerea (sa se uneasca cu cumparatori din alte orase)

curierul bulgar vine pana in Bucuresti intr-o noapte, a 2-a zi este la usa,,, mai departe intra in ecuatie un curier roman, termenul de livrare ajunge la 3 zile, trebuiesc re-trimise prin posta catre Bucuresti (pe cheltuiala cui ? ), etc

asta este adevarul... si eu sufar cand vad ce repede cumpara ardelenii din Ungaria :lol:

daca coletul vine in buc, si de aici pleaca in alte parti...merge....mai aleas pt cei care vor sa cumpere o macheta ..

PS : comanda a fost data.

maveriks 19-02-11 12:58

Re: Comanda hobbyland.bg
 
cine se mai baga la o comanda???
asteptam doritori

alynex 19-02-11 13:12

Re: Comanda hobbyland.bg
 
Am si eu o intrebare legata de preturi.
TVA-ul este inclus in pretul afisat?
Adica cumpar o macheta cu pretul 50E si la BNR vine 212.47lei, rezultatul cu TVA este 263.46lei.
Pretul din urma este pretul platit nu(plus transport si celelalte)?

steaua23 19-02-11 13:38

Re: Comanda hobbyland.bg
 
cumperi o macheta de 50euro platiesti 50E la cursul zile, fara tva. Ala e deja inclus.

promo 20-02-11 11:00

Re: Comanda hobbyland.bg
 
Quote:

Originally Posted by alynex (Post 4099663)
Am si eu o intrebare legata de preturi.
TVA-ul este inclus in pretul afisat?
Adica cumpar o macheta cu pretul 50E si la BNR vine 212.47lei, rezultatul cu TVA este 263.46lei.
Pretul din urma este pretul platit nu(plus transport si celelalte)?

cursul valutar nu e niciodata BNR !!!! el variaza in fct de cum si ce metoda folosesti sa platesti.

glockedprod 26-02-11 20:09

Re: Comanda hobbyland
 
nu mai intra nimeni la o comanda?

maveriks 27-02-11 10:24

Re: Comanda hobbyland
 
eu ma bag sigur cu 2 machete..:)

miniauto 06-03-11 00:45

Re: Comanda hobbyland
 
Preturile pentru persoane fizice includ totdeauna TVA-ul, deci nu ai de ce sa-ti faci griji suplimentare.

cat despre transport, conditiile sunt acolo pe site (gratuit pentru comenzi mai mari de 100 EUR)

si mai exista unele reduceri (am atins chiar 10% la o comanda de cca 600 EUR), dar nu se aplica la machetele aflate in SALES (deja reduse adica)

maveriks 20-03-11 18:02

Re: Comanda hobbyland
 
se mai aude ceva de vreo noua comanda?

miniauto 05-04-11 11:07

Re: Comanda hobbyland
 
Quote:

Originally Posted by maveriks (Post 4185606)
se mai aude ceva de vreo noua comanda?


comenzile au curs garla inainte de 1 aprilie
(dupa 1 aprilie baremul pentru transport gratuit a sarit la 150 EUR pentru Romania)

promo 08-04-11 18:35

Re: Comanda hobbyland
 
eu vreau sa dau o comanda, doritorii sa ma anunte.

CIPONE 09-04-11 18:20

Re: Comanda hobbyland
 
Quote:

Originally Posted by promo (Post 4238450)
eu vreau sa dau o comanda, doritorii sa ma anunte.

Je!:)

promo 10-04-11 14:14

Re: Comanda hobbyland
 
Quote:

Originally Posted by CIPONE (Post 4240834)
Je!:)

in afara de tine :P

lauTM 12-07-11 23:27

Re: Comanda hobbyland
 
tare de treaba baietii astia din BG am facut o comanda si au onorat-o ca la carte.

radu_rs 15-09-11 22:50

Re: Comanda hobbyland
 
Vreau sa dau o comanda pe hobbyland in valoare de 60 Euro, sunt doritori? :D

miniauto 21-09-11 14:44

Re: Comanda hobbyland
 
eu am primit colet recent, aceleasi conditii, nimic schimbat

Cristi.megane 05-10-11 08:59

Re: Comanda hobbyland
 
Se mai bagă cineva ?

maveriks 05-10-11 14:51

Re: Comanda hobbyland
 
eu vreau o macheta si e 29 euro....cam cat ma mai costa celelalte taxe pana acasa la mine?

radu_rs 05-10-11 16:24

Re: Comanda hobbyland
 
Te costa taxele de transport de la cel care da comanda, la tine. Indicat ar fi sa fiti din acelasi judet sa nu platesti nimic.

maveriks 05-10-11 16:58

Re: Comanda hobbyland
 
daca e asa asta ar insemna 29 euro + 10 ron transportul de la ala care da comanda la mine acasa :)
hai ca ma bag si eu daca e asa... sa imi zica ala care da comanda ca vb cu el...

maveriks 07-10-11 16:51

Re: Comanda hobbyland
 
ma retrag din comanda "am gasit macheta mai ieftin la cineva pe net"..:)

blackandwhitecar 31-01-12 14:28

Re: COMANDA - HOBBYLAND
 
vreau si eu o comanda,nu gasesc modelul de peugeot care mi-l trebuie mie:sad::cry:

lauTM 14-02-12 12:04

Re: COMANDA - HOBBYLAND
 
e careva interesat de o comanda de la hobbyland de cel putin 70euro? de preferat din timisoara pt a nu ne complica cu banii? eu cat de curand voi comanda ceva si daca nu se gaseste careva o sa-mi comand singur si o sa-mi platesc transportul adica cei 10 euro


All times are GMT +2. The time now is 19:06.

- Copyright 2026 4Tuning