![]() |
Re: Comanda hobbyland.bg
Quote:
|
Re: Comanda hobbyland.bg
Quote:
|
Re: Comanda hobbyland.bg
parca in jur de 50Ron e transportul pana in 2kg ... sau ceva de genul. Daca o macheta este la pret intreg, teoretic transportul nu costa nimic. Daca comanda contine doar produse la reducere atunci se percepe taxa de transport !
|
Re: Comanda hobbyland.bg
M-am hotărât, în lipsă de participanţi la cealaltă comandă o să iau deocamdată de aici o machetă care mi-o doresc foarte mult. E 51 € şi nu este preţ redus, deci şi cu aceasta sigur ar trebui să fie transportul gratuit. Ştiu că scria pe undeva pe site că machetele cu preţ normal dispun de un discount de 5%, acesta este valabil şi în această comandă?
|
Re: Comanda hobbyland.bg
Tu ai 51E , mai e un baiat cu 13E si eu am ori una redusa la 46E ori alta la 48E neredusa....deci oricum ar fi putem sa bagam comanda....
|
Re: Comanda hobbyland.bg
deci pana la urma cum ramane??? ne bagam toti trei sau nu?? sa stim una si buna....
|
Re: Comanda hobbyland.bg
discountul este pe comanda totala. nu ma targuiesc la preturi sau altceva. convine cat iti zic sa pui pe card bineeee, daca nu, sanatate. asadar, tot SOF320 si maveriks au ramas. sunt 59 de euro. inca asteptam.
|
Re: Comanda hobbyland.bg
Quote:
|
Re: Comanda hobbyland.bg
wow....3 oameni sa ajungeti la 100 de euro ? hahahha
eu o sa imi cumpar ceva pe 7-8 feb...deci cine vrea ceva putem vorbi atunci... |
Re: Comanda hobbyland.bg
Quote:
|
Re: Comanda hobbyland.bg
sof, cum naiba ma.... din ce ai zis tu, deduc ca pe fiecare macheta ai 5 % discount...si daca sunt 3 machete sunt si 5% * 3??? acel 5% se imparte la costul total al comenzii
|
Re: Comanda hobbyland.bg
Quote:
deci noi avem 3 machete - ( 500 + 300 + 200 ) 1000 euro cost total Tu ai discount 5% per total adica 50 euro adica platesti 950 euro eee treaba este echivalenta cu a ne da noua discount la fiecare masina de 5% adica: la aia de 200 cu discount platesti 190...la aia de 300 platesti 285 iar la cea de 500 platesti 475.....Printr un calcul elementar la sfarsit platesti 475 + 285 + 190 care insumeaza 950 adica discount 5% / total egal cu discount 5% / bucata....e logic ... Mai explicit de ata nu pot sa fiu si sper ca m ai inteles ca daca TU AI REDUCERE DE 5% PE COSTUL TOTAL AL MACHETELOR ESTE ECHIVALENT CU A NE DA NOUA REDUCERE DE 5% PE FIECARE MACHETA SI DACA SUNT 3 MACHETE NU ESTE O REDUCERE DE 15 % ( 5X3 ) CI TOT DE 5% |
Re: Comanda hobbyland.bg
Quote:
|
Re: Comanda hobbyland.bg
Quote:
|
Re: Comanda hobbyland.bg
hai inca un doritor sau doi...:D
|
Re: Comanda hobbyland.bg
pe 11 feb dau o comanda. cine e interesat sa ma anunte.
comanda este deja peste 100e, deci nu trebuie sa cuumparati de o anumita valoare.:arrow: |
Re: Comanda hobbyland.bg
eu am mai zis... pentru bucuresteni nu renteaza deloc afacerea (sa se uneasca cu cumparatori din alte orase)
curierul bulgar vine pana in Bucuresti intr-o noapte, a 2-a zi este la usa,,, mai departe intra in ecuatie un curier roman, termenul de livrare ajunge la 3 zile, trebuiesc re-trimise prin posta catre Bucuresti (pe cheltuiala cui ? ), etc asta este adevarul... si eu sufar cand vad ce repede cumpara ardelenii din Ungaria :lol: |
Re: Comanda hobbyland.bg
Quote:
PS : comanda a fost data. |
Re: Comanda hobbyland.bg
cine se mai baga la o comanda???
asteptam doritori |
Re: Comanda hobbyland.bg
Am si eu o intrebare legata de preturi.
TVA-ul este inclus in pretul afisat? Adica cumpar o macheta cu pretul 50E si la BNR vine 212.47lei, rezultatul cu TVA este 263.46lei. Pretul din urma este pretul platit nu(plus transport si celelalte)? |
Re: Comanda hobbyland.bg
cumperi o macheta de 50euro platiesti 50E la cursul zile, fara tva. Ala e deja inclus.
|
Re: Comanda hobbyland.bg
Quote:
|
Re: Comanda hobbyland
nu mai intra nimeni la o comanda?
|
Re: Comanda hobbyland
eu ma bag sigur cu 2 machete..:)
|
Re: Comanda hobbyland
Preturile pentru persoane fizice includ totdeauna TVA-ul, deci nu ai de ce sa-ti faci griji suplimentare.
cat despre transport, conditiile sunt acolo pe site (gratuit pentru comenzi mai mari de 100 EUR) si mai exista unele reduceri (am atins chiar 10% la o comanda de cca 600 EUR), dar nu se aplica la machetele aflate in SALES (deja reduse adica) |
Re: Comanda hobbyland
se mai aude ceva de vreo noua comanda?
|
Re: Comanda hobbyland
Quote:
comenzile au curs garla inainte de 1 aprilie (dupa 1 aprilie baremul pentru transport gratuit a sarit la 150 EUR pentru Romania) |
Re: Comanda hobbyland
eu vreau sa dau o comanda, doritorii sa ma anunte.
|
Re: Comanda hobbyland
Quote:
|
Re: Comanda hobbyland
Quote:
|
Re: Comanda hobbyland
tare de treaba baietii astia din BG am facut o comanda si au onorat-o ca la carte.
|
Re: Comanda hobbyland
Vreau sa dau o comanda pe hobbyland in valoare de 60 Euro, sunt doritori? :D
|
Re: Comanda hobbyland
eu am primit colet recent, aceleasi conditii, nimic schimbat
|
Re: Comanda hobbyland
Se mai bagă cineva ?
|
Re: Comanda hobbyland
eu vreau o macheta si e 29 euro....cam cat ma mai costa celelalte taxe pana acasa la mine?
|
Re: Comanda hobbyland
Te costa taxele de transport de la cel care da comanda, la tine. Indicat ar fi sa fiti din acelasi judet sa nu platesti nimic.
|
Re: Comanda hobbyland
daca e asa asta ar insemna 29 euro + 10 ron transportul de la ala care da comanda la mine acasa :)
hai ca ma bag si eu daca e asa... sa imi zica ala care da comanda ca vb cu el... |
Re: Comanda hobbyland
ma retrag din comanda "am gasit macheta mai ieftin la cineva pe net"..:)
|
Re: COMANDA - HOBBYLAND
vreau si eu o comanda,nu gasesc modelul de peugeot care mi-l trebuie mie:sad::cry:
|
Re: COMANDA - HOBBYLAND
e careva interesat de o comanda de la hobbyland de cel putin 70euro? de preferat din timisoara pt a nu ne complica cu banii? eu cat de curand voi comanda ceva si daca nu se gaseste careva o sa-mi comand singur si o sa-mi platesc transportul adica cei 10 euro
|
| All times are GMT +2. The time now is 19:06. |
- Copyright 2026 4Tuning