![]() |
Re: Boicot Benzinărie
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
|
Re: Boicot Benzinărie
Continuati baieti. Abia de acum vor incerca cumva sa ne intimideze. Nu tre' sa renuntam. La Bucuresti, azi, am protestat. O vom face in continuare. Sustineti-va cauza! Este cauza voastra, a noastra, a tuturor!
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
|
Re: Boicot Benzinărie
ar fi trebuit ascunse nr de inmatriculare:)) cum au facut si cei din bucuresti in poze:oops:
|
Re: Boicot Benzinărie
|
Re: Boicot Benzinărie
|
Re: Boicot Benzinărie
criminales , respect frate , esti tare omule !!! daca te-as putea clona / as schimba Romania :!:
cel mai tare ma bucura ca BZI au facut acel montaj pe o melodie preferata de criminales / bine aleasa / pacat ca NU se trezesc Romanii / mai mult k sigur cand se vor trezi...v-a fi prea tarziu..... cred ca " miscarea" de azi.... e un inceput promitator pentru " Marea Miscare" din Ianuarie, cand , poate, vom fi intr-un numar mai mare ...vorba aia : Unde-s multi Puterea Creste !!! La Mai Mare !!! P.S. Pentru autografe ( acu' ca am ajuns vedeta ) apasati tasta "o" de pe orice telefon fix in reteaua de canalizare a orasului :-P P.S.2 Huotiiiiii !!!! |
Re: Boicot Benzinărie
Eu consider ca acest protest este o reusita... Mai multi prieteni de-a mei din Tg Mures vor pune la cale un asemenea protest ... treptat treptat poate reusim un protest national .
|
Re: Boicot Benzinărie
Respect baieti ! BRAVO8)
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
Tot respectul meu pentru crimales si-mi doresc sa simta toti romanii ceea ce simte el de a ajuns sa faca chestia asta. |
Re: Boicot Benzinărie
:boxing: Felicitari !!!
|
Re: Boicot Benzinărie
pe 30 vine cineva
la o tura a orasului ???????? |
Re: Boicot Benzinărie
baieti....haideti sa cadem de acord cu o zi in care sa ne adunam cat mai multi.....asta ii ziceam si lui broasca(criminales).....sa lasam dusmaniile si certurile deoparte...si sa ne unim pt cateva ore intr-o zi si so facem 'lata' fratilor...k ne omoara astia pe toti.....
|
Re: Boicot Benzinărie
in prima saptamana dupa Anul Nou sunt premisele pentru a aduna ceva care sa ramana bine intiparit in opinia publica :-)
inca niste articole care au aparut cu privire la miscarea de ieri: Preţul benzinei îi „aprinde“ pe şoferi Click.ro |
Re: Boicot Benzinărie
nu ar strica si niste afise mici scrise pe la stadion...prin rond...prin fundatie....pe la palat...cu ziua ....si ora...dupa ce se hotaraste lumea...dar astea o sa vedem pe parcurs....
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
Abia astept sa ii vad fata la casier :twisted: |
Re: Boicot Benzinărie
Nu chinuiti casierii degeaba :D
Rabdare rabdare, diseara ma duc la intalnirea audi de la palat sa vorbesc cu cei prezenti si sa dea un zvon ceva, vom vorbi si cu cei de la logan, o sa iasa frumos. Restul care cunoasteti prieteni cu masini, biciclete, trotinete, dati un zvon, oricine e bine primit pentru acest gest. |
Re: Boicot Benzinărie
Felicitari tuturor celor care au participat. FELICITARI CIPRIANE (Broasca).
In timpul saptamanii lucrez pana la ora 18 insa daca se organizeaza ceva dupa acest interval puteti conta si pe prezenta mea. In week-end vin sigur la orice ora. Felicitari pentru acest tip de protest DESTEPT!!! PS: Ca sa nu mai chinuiti casierii cu banuti marunti puteti incerca sa platiti cu carduri expirate sau cu lipsa disponibil. Se pierde foarte mult timp mai ales daca incerci sa platesti de vreo doua trei ori convins fiind ca ar trebui sa ai bani pe acel card. Deasemenea se pot cere detalii despre produsele din benzinarie... luati rafturile la rand. |
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
deci : http://www.click.ro/actualitate/din_...093090814.html http://www.bzi.ro/la-aceasta-ora-zec...201254#comment http://www.adevarul.ro/locale/iasi/I...398360616.html |
Re: Boicot Benzinărie
FELICITARI baieti,v-ati organizat exemplar si speram ca vom mai avea actiuni simultan in tara pentru ca numai daca vom merge sa jucam si la alt nivel vom putea face ceva cu adevarat important
|
Re: Boicot Benzinărie
Imi place ideea asta de "Marea Miscare" din Ianuarie !!!8)
|
Re: Boicot Benzinărie
Vad ca tot o tii intruna ca multi au iesit in strada de-a lungul timpului si ca nu au rezolvat nimic
Pai hai sa iti spun eu ceva toate acele mitinguri organizate de sindicate si din umbra de opozitie sunt la fel ca deplasarile cu autocarele la cabina de vot,toata lumea stie dinainte ce se va intampla,toata lumea primeste instructaje,totul se intampla ca pe vremea raposatului la fiecare 23 august Vrei sa iti spun eu cate proteste ADEVARATE au fost in Romania...iti spicuiesc eu... Revolta de la Brasov din 1987 Revolutia care mai apoi a fost deturnata Piata universitatii din 1990 Mamele care au protestat pentru dreptul copiilor lor si au castigat prin acel protest Mitingurile cu Taxa auto si care a obtinut o pasuire de 3 luni Si cu ajutorul vostru al tuturor romanilor cu SIMT CIVIC va fi si acest boicot Si toate au zdruncinat din temelii guvernantii. Ei stau prea linistiti acolo sus,datorita voua cei ce nu luati atitudine si stati comozi la caldurica in casa in timp ce altii dardie de frig pentru voi. Si pana cand limita de suportabilitate a acestui popor nu va fi atinsa si nu vor face altceva decat sa profite de noi Nimeni nu s-a facut de ras ca am mers la tv,am mers ca sa mediatizam acest boicot si sa il aducem la cunostiinta fiecarui roman in speranta ca simtul civic se va trezii in fiecare dintre voi Nimeni nu ne-a pus la punct in emisiune,am venit cu date concludente si poate ca bunul nostru simt de a nu intrerupe pe cineva cand a luat cuvantul s-a interpretat altfel. Chiar Dl.Blanculescu cel cu mustata la intrebarea mea de ce printr-o directiva europeana se poate intervenii pe o piata imensa a telefoniei mobile si se pot regla preturile cum se face ca in Romania acest lucru este imoral si ca totul ar trebuii reglat prin raportul cerere/oferta...chiar si Dl Prigoana a accepta ca statul ar trebuii sa joace un rol mult mai important in verificarea acestor mecanisme de crestere a pretului si este din PDL. Numai impreuna si cat mai multi vom reusii sa facem ceva. dany12epz is online now Report Post Reply With Quote |
Re: Boicot Benzinărie
Aseara nimeni nu areusit sa imi dea un singur argument la intrebarea mea de ce 1000 litri de benzina (pret fara taxe si accize) costa 527 euro iar media europeana este 524 euro/1000 l iar motorina depaseste si mai mult media europeana de 568/1000 l la noi fiind 575/1000 l in condittile in care:
[SIZE="7"]50% din petrolul folosit la rafinare este extras de la noi din tara si pentru care platesc cea mai mica redeventa din europa 6$ pe baril/SIZE] Orice angajat omv romania de la cel ce lucreaza la sonda,cel din rafinarie,sau cei de la statia de benzina castiga de 10 ori mai putin decat un angajst omv austria Chiar aseara am aflat ca preturile transportatorilor din romania sunt mai ieftine cu 18% decat media europeana Si acum se discuta pe antena 3 problema benzinei si a acestor cresteri de pret si se vor mai discuta si mai mult,nu uitati de la 1 iannuarie se anunta o nua scumpire Romani este timpul sa actionam |
Re: Boicot Benzinărie
:!: ROMANIA TREZESTE-TE :!:
https://www.youtube.com/watch?v=KV86OxVkse4 " Marea Miscare " P.S. unde-s multi puterea CRESTE !!!!!! |
Re: Boicot Benzinărie
Unde-s multi puterea creste si benzina se ieftineste :D
|
Re: Boicot Benzinărie
ba, de ieftinit..sigur n-o va ieftini niciodata , dar macar de-ar lasa-o asa cum e.... dar acusi e 6 ron, apoi 7 si cine stie....
VIVA LA REVOLUTION !!! - https://www.youtube.com/watch?v=eBK9cFECLGQ |
Re: Boicot Benzinărie
dupa 3 ianuarie ajung si eu in Iasi si ma ofer sa va schimb cateva zeci de lei in monede :D Si sa distribui flayere daca se vor face. si la urmatoarea adunare daca sunt prin zona ma bag si eu :evil:
|
Re: Boicot Benzinărie
--Dooku-- Sigur se va mai face. Sper sa fie mai de amploare..
Am vazut ca s'au mobilizat mai multe orase din tara ; trebuie sa continuam, altfel le vom da satisfactie. Vor innabusi protestul fara sa ridice un deget daca ne oprim iar asta e pacat:cry:. CURAJ! |
Re: Boicot Benzinărie
miine la cafea la mine la garaj cine vrea cu adevarat sa ea parte la discuti si la luat hotariri importante e asteptat daca vreiti si credeti ca nu aveti ceva mai important decit viitorul vostru si al copiilor vostri
|
Re: Boicot Benzinărie
Consumul de carburant e mult influentat de conditiile de trafic, starea carosabilului, etc. Daca mergi 100km cu o medie de 15Kmph o sa ai un consum chiar cu 50% mai mare decit daca i-ai merge cu o medie de 25Kmph (desigur, depinde de masina, e doar un exemplu).
Probabil noi in iasi inainte de a ne apuca sa boicotam benzinariile ar trerbui sa ne concentram eforturile mai ales catre alte lucruri, cum ar fi boicotarea primariei si a inutilitiei rutiere pentru urmatoarele:
...si multe altele marunte si punctuale. Nu de alta dar cred ca la fel de important sa avem un trafic decent in orase si sa reducem consumul de carburant (si, deci, poluarea) cu 20-30%. Pentru ca daca preturile la carburanti scad cu 10-15% dar in materie de drumuri (cel putin in orase) daca nu se face ceea ce trebuie si consumam cu 30% mai mult carburant... protestam degeaba, vom pleca satisfacuti de la pompa ca dam mai putin pe litru dar constatam ca in loc sa facem 700km in oras cu un plin facem 500 sau mai putin, pentru ca ardem gazul stind pe loc in ambuteiaje sau cautind loc printre cratere. |
Re: Boicot Benzinărie
Felicitari baietilor, un articol cu protestul din Iasi a aparut si in Adevarul de la Alba.Felicitari!
multa bafta si asteptam vremuri mai bune! |
Re: Boicot Benzinărie
fratele meu daca nu ai vazut in esenta ei miscarea noastre pentru asta a fost
pt tara si pentru tot ceia ce se intimpla in tara asta ..... pacat ca putini isi dau seama uitate la bzi si vezi reportajul lasa denumirea lui uitate ce afise aveam pe noi si ai sa intelegi |
Re: Boicot Benzinărie
ati facut o treaba buna...sper sa iasa si la baiamare azi ceva:D Felicitari
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
dar nu conteaza daca e 3 atunci 3 sa fie horia closca si crisan tot 3 au fost alo lume din iasi ati devenit lasi alo bakal -plecat pe o insula in haway servind un muaytay slip pe insulele cayman la fel un vacanta alo old school crazy drivers alo baieti nimeni ... alo comunitatea de pe 4 tuning din iasi nici unu alo mai poate asa ma vor baga in seama aro milcea nu e ste nimeni acolo macar o critica alo ...... baieti bravo baieti da-tii inainte |
Re: Boicot Benzinărie
Targu Jiu https://www.youtube.com/watch?v=qa0Z2FWHVp4
Ploiesti http://www.iploiesti.ro/protest-al-s...etrom-ploiesti Deci se poate :) |
| All times are GMT +2. The time now is 02:33. |
- Copyright 2026 4Tuning